Norsko

Zpáteční letenky na prodloužené víkendy z Prahy do Bergenu za 1.835 Kč.

3 komentáře
2016-10-06T10:35:25+02:00

O akci

Chcete-li se vydat na podzimní prodloužený víkend do klidného romantického města, Bergen bude jistě tou pravdou volbou. Nemusíte jezdit kilometry daleko za město, abyste se dostali do panensky krásné norské přírody, stačí vyjet ozubenou lanovkou přímo z Bergenu na horu Fløyen a užívat si výhledů na město, fjord nebo zasněžené hory v pozadí. Přímo ve městě si pak užijete jednoho z nejkrásnějších historických center v Evropě - Bryggen.

Termíny za nejnižší cenu 609 NOK / 1.835 Kč jsou dostupné v norské jazykové mutaci webu, pokud chcete raději využít anglického webu, připlatíte si 20 Kč. Letenky za tuto cenu využijete na všechny listopadové prodloužené víkendy (čtvrtek - neděle) i na poslední říjnový (středa - neděle nebo pátek - neděle).

  • Praha - Bergen za 609 NOK1.835 Kč rezervuj na norwegian.no, (angl. verze za 1.856 Kč)
  • Cestovní období konec října - listopad 2016
  • Platí do vyprodání míst
V ceně letenky je přeprava jednoho příručního zavazadla maximálních rozměrů 55x40x23 cm a hmotnosti 10 kg. Během letů můžete zdarma využít Wifi připojení s přístupem k internetu.

Před cestou

Ubytování

Ačkoliv ubytování v Norsku patří k těm nejdražším, můžete najít jednodušší hotel od 1.700 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. MHD ve městě funguje velmi dobře, nemusíte se tedy bát rezervovat i hotely dále od centra, Bergen je malé město, takže mnoho času dojížděním neztratíte.

Bergen Card

Pro maximální zjednodušení pobytu ve městě zakupte Bergen Card. Získáte tak možnost neomezeně jezdit MHD, včetně lanovky na horu Fløyen, získáte zlevněné nebo dokonce zdarma vstupy do muzeí, atrakcí (včetně známého bergenského akvária), restaurací, apod. Zakoupit můžete online, 72hodinová karta vyjde na 380 NOK / 1.145 Kč.

TIP: Z letiště do centra jezdí časté spojení Flybussen, na které však Bergen Card neplatí. Využijte tak kyvadlového autobusu do stanice Birkelandsskiftet, odkud se do centra pohodlně dostanete tramvají. Na toto spojení Bergen Card již využít můžete.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-10-06T10:35:25+02:00

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
mikir
před 7 lety

Cena sice vyborna a Bergen je moc hezky byl jsem tam trikrat a kupodivu nam ani jednou neprselo i kdyz o Bergenu se rika ze tam prsi 300 dnu v roce Na druhou stranu jsou tyhle prodlouzene vikandy na zvazenou protoze dobre 1800 Kc letenka treba 2700 ubytovani dve noci pro dva nejake aktivity cesta do Prahy pro mimoprazske a je s toho naklada jako na tydenni dovcu uz jsem kdysi takto pocital celkove naklady kdyz byla super cena do Oslo z Wroclawi.. vim Bergen je o necem jinem nez Oslo a Norsko proste drahe je tim clovek nic nenadela .. jen je pak treba zvazit jestli radeji treba nejet do Noraka na delsi dobu a poznat ho cele ...nebo alespon vic

Avatar uživatele katka.endlova
katka.endlova
před 7 lety

Dobrý den, chci se zeptat, je pro cestování do Norska potřeba pas či vízum?

Kryštof Hájek
před 7 lety

Dobrý den, Norsko je v Schengenu, takže stačí občanka.

Další akce