Wadi Rum

Akaba novinkou mezi zájezdy u CK Fischer a Exim

4 komentáře
2023-02-23T11:05:00+01:00

Novou přímou linkou z Prahy do jordánského letoviska Akaba si budou moci tuzemští cestovatelé zaletět letos na dovolenou do Jordánska mezi 1. květnem a 30. říjnem. Charter operovaný Smartwings pro cestovní kanceláře Fischer a Exim bude létat jednou týdně vždy v pondělí v odpoledních hodinách tam a večerních zpět.

Akaba patří do trojky letovisek umístěných v cípu Akabského zálivu společně s izraelským Ejlatem a egyptskou Tabou.

Více než moře bude cestovatele lákat nedaleká přírodní rezervace Wadi Rum, kam se můžete vydat v rámci fakultativního nebo individuálního výletu.

Pro cestovatele do Akaby je udělováno jordánské vízum zdarma po příletu na letišti. K cestě je vyžadován jen pas s platností nejméně 6 měsíců. Covidová opatření se již neuplatňují.

Dovolenou si můžete vybírat již nyní, nejlevnější zájezdy najdete v našem srovnávači: dovolená Akaba od 16 109 Kč.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 23. 02. 2023

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Blessed
Blessed
před 16 dny

Tohle se nedá naplánovat. My byli v Aqabě cca 24.03.22 a bylo tam max 20 a byl to cca nejteplejší den od začátku roku. 10.03.22 v Petře sněžilo a v Ammanu v týdnu od 21.03 bylo max 6-9 stupňů a v noci okolo nuly 😁. Bylo to jako na houpačce. Proto chceme letět právě až konec dubna nebo začátek května, aby se dalo dobře spát i venku a aby byla už otevřená Dana a Adventure centrum Wadi Mujib. Bohužel přímé lety z Prahy končí tento měsíc :-( . Na nějaké přestupy dlabu a trajdat přes Vídeň ze západu Čech je prakticky minimálně +1 den navíc dovolené. 

Avatar uživatele Petr _75
Petr _75
před 16 dny

Mezi květnem a říjnem .... - taky slušný masochismus. O víkendu jsme se právě z Akaby vrátili - 32C na začítek března slušný. Nedokážu si představit tam být v červenci. :D

Avatar uživatele
mirjur
před 16 dny

Byli jsme tam v červnu, od Jerashe až po Akabu, a dalo se to vydržet... jen jsem si tam poprvé v životě koupil a nosil klobouk :-)

Avatar uživatele Blessed
Blessed
před 16 dny

Velká škoda, že to není i pro turisty bez cestovky. Kdyz jsme loni potkávali naše turisty s cestovkama v Jordánsku, bylo nám jich líto. Třeba v Petře měli jen 6 hodin na prohlídku, což je zoufale málo. To samé Jerash, hrady, ... všude lítali jak pošuci, aby vůbec něco viděli. Důchodci s horší pohyblivosti byli často doslova smutní, protože to nedávali.

Prostě s cestovkou jako poznávací zájezd ne.