Eurowings

Eurowings od zimy nabídne 4 nové destinace z Prahy

8 komentářů
2022-06-14T11:15:52+02:00

Po velké expanzi v letní sezóně přicházejí aerolinie Eurowings s dalšími novými destinacemi během zimního letového plánu 2022/2023. Nově se začne létat minimálně na 4 linkách, a to do Norska, Portugalska a Egypta.

Od listopadu bude Eurowings především ve spolupráci s cestovními kancelářemi nabízet pravidelné spojení z Prahy do egyptské Hurghady a Marsa Alam. Létat se má 1 týdně. Egypt ale dlouhodobě patří k nejžádanějším destinacím a během zimy vypraví konkurenční aerolinie Smartwings až na 6 letů denně. Dá se očekávat, že rotace budou přibývat.

Další přímé spojení zamíří na portugalský ostrov Madeiru. I zde očekáváme, že linka bude sloužit spíše pro klienty cestovních kanceláří, neboť Madeira v posledních měsících zažívá boom mezi organizovanými zájezdy. Létat se bude dvakrát týdně ve středu a neděli.

Poslední linka míří do norského hlavního města Osla, kam se má létat 4-krát týdně.

Lety společně s cenami jsou již nahrané na stránkách eurowings.com. Jedná se ale o základní tarif za maximální možnou částku, tedy ceny okolo 10 tisíc v jednom směru. Jakmile budou nahrané další, levnější místa, zcela jistě vás o nich budeme informovat v rámci akčních letenek.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 14. 06. 2022

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Katka Tlapka
před 6 měs

Hmm, ta Madeira mě docela dost zajímá. Jsem zvědavá, jestli budou letenky dostupnější, oproti stávající nabídce ČSA a Smartwings.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
před 6 měs

No teda nevím, od Eurowings už co se týče cen nic nečekám po jejich dohodě se Smartwings. Nějaký smysl to má snad jenom pro lidi z Prahy a středních Čech kvůli pohodlí. Nevím, co vůbec čekají od linky do Osla se svými cenami. Z Polska se tam lítá za pár stovek zpáteční, takže to jde příjemně spojit s rychlou návštěvou nějakého polského města.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 6 měs

Třeba čekají, že to využijí hlavně Norové.

Avatar uživatele superweb .
superweb .
před 6 měs

Kdyz clovek bydli 5km d prazskeho letiste, tak je to casto o pohodli :) Ale o to vic me ty ceny v porovnani s dalsimi letisti v regionu stvou. Cim dal casteji litam hlavne mimoevropske lety, kde se ten rozdil projevuje vic - pokud neletim pracovne - z jinych letist v okoli.

Avatar uživatele Ala
Ala
před 7 dny

Presne tak. Bydlim na P6, takze na letiste v pohode MHD busem do 40 minut. Levny letenky z Vidne apod. jsou pro nas spojeny s vopruzem sedet v busu nebo vlaku, strachat se po D1 nebo platit dalsi nocleh plus spousta casu (treba dalsi den dovolene) navic, takze vetsinou to stejne vychazi naprd. Pro Brnaky je to samozrejme jinak. Ale ty ceny z Prahy jsou fakt pakarna.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 7 dny

Jen jestli příští rok vůbec budou ty levné letenky z Vídně jako dosud. Ryanair má nedávno nahrané ceny na příští rok podobné z Vídně jako z Prahy (alespoň na těch několik destinací, na které jsem se díval) a ani jiné levné, které by mě zaujaly, jsem neviděl. Dřív jsem Ryanair nesledoval, tak nevím, jestli to tak bylo s velkým předstihem běžně a teprve na jaře výrazně zlevnily ty z Vídně.

Avatar uživatele Karel
Karel
před 7 dny

Taky mám pocit, že měl Ryan z Vídně o něco příjemnější ceny, než tam nacházím nyní při občasném nakouknutí.

divan
před 7 dny

Ceny Ryanairu z Vídně sleduji a vyšší jsou. Potvrzuje to i toto sdělení staré asi 2 měsíce:

...Ryanair Austria head Andreas Gruber added that the days of flying almost for free are over: “There will be no more 10-euro tickets”, he told Austrian press. The average price for a Ryanair flight will rise from €40 to €50 in the future... https://www.thelocal.at/20220922...n-austria/