Funchal

Madeira v kostce

Madeira, portugalský ostrov v Atlantském oceánu ležící 580 km od Maroka a 960 km od Lisabonu, přímo volá po objevování a vybízí k aktivnímu trávení dovolené, a to bez ohledu na roční období. Nenajdete zde sice „katalogové“ písečné pláže, zato si díky dechberoucí přírodě budete co chvíli připadat jako v Jižní Americe, ve Skotsku nebo na Novém Zélandu.

Madeira je ideální destinací pro pěší turistiku, roadtripy a kochání se rozmanitou krajinou. Čekají na vás stovky kilometrů stezek různé náročnosti podél klikatých zavlažovacích kanálů (levád), drsné útesy, nespočet vodopádů a dokonalé výhledy na vysokohorské štíty vyčnívající z načechraných oblak. Ačkoliv se na Madeiru jezdí zejména za turistikou a objevováním, samozřejmě i tady najdete krásné písečné pláže, které jsou ideální pro odpočinek po pěších túrách.

Díky celoročně mírnému klimatu se Madeiře přezdívá „ostrov věčného jara“. Ostrov Madeira, o kterém je tento průvodce, je součástí a zdaleka největším ostrovem malého souostroví Madeira.

  • Stát: Portugalsko
  • Čas na Madeiře: -1 hodina oproti ČR
  • Rozloha a rozměry: 741 km(cca 1,5x rozloha Prahy), cca 60 km na délku a 30 km na šířku
  • Počet obyvatel: 268 000
  • Oficiální turistický web: visitmadeira.pt
IATA Kód
FNC
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
02:18 (-1)
Vzdálenost z ČR
3194 km

Jedinečné cestopisy z Portugalska

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa na Madeiře, která stojí za to vidět a navštívit