Gejzír Strokkur

Islandská aerolinka Play spojí od května Prahu s Reykjavíkem

2021-11-10T15:01:00+01:00

Na dnešní tiskové konferenci islandských aerolinií Play byly oznámeny 4 nové destinace, které od léta 2022 získají přímé spojení s Islandem. Jedná se o Boloňu, Stuttgart, Lisabon a pak také Prahu.

Z Reykjavíku do Prahy vyletí první spoj 5. května 2022 a létat se bude ve frekvenci dvou letů týdně vždy ve čtvrtek a pátek prozatím do 23. října 2022.

• Praha - Reykjavík 21:35 - 23:50
  • Reykjavík - Praha 14:50 - 20:35

Létá se na letiště Keflavík KEF.

Play je low-cost aerolinií, proto očekávejte osekané služby u nejnižších cen letenek. V základním tarifu Basic je v ceně pouze příruční zavazadlo o rozměrech 42x32x25 cm.

Aktuální ceny letenek činí 257 EUR, což v porovnání s letošním létat je standardní cena letenek dosluhujících Českých aerolinií v podání Smart Wings. Pokud linku na Island ČSA/SW obnoví, dočkáme se zcela jistě mírného konkurenčního boje a lze očekávat letenky na přímém letu z Prahy i pod 4 000 Kč.

naposledy aktualizováno 10. 11. 2021

Petra

Mate nekdo vlastni zkusenost s touto spolecnosti? Na leto (31.7.-14.8.) se mi jevi, ze maji nejlepsi nabidku cen na Island i po dokoupeni zavazadla… nebo si na ne radsi dat pozor. Moc recenzi jsem na netu nenasla..

Aktuálně jsou smazané lety z rezervačního systému. Kdo ví, zda a za jakých podmínek linka bude zahájena...

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Pro srovnání jsem se podívala na lety z Vídně a musím konstatovat:

a) až do března je možné sehnat zpáteční let pod dva tisíce

b) od dubna jsou ceny letenek citelně nahoru a mezi čtyřmi a pěti tisíci seženete opravdu jenom levné lety

Na ten konkurenční boj z Prahy bych si úplně nevsadila. Na druhou stranu, já na dovolené neřídím, takže Island pro mě stejně není ideální destinace :D