Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1 500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

  • Rozloha: 102 775 km2
  • Počet obyvatel: 371 000
  • Název islandsky: Ísland
  • Název anglicky: Iceland
  • Časový posun oproti ČR: -1 hodina
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - září
Léto nabídne hodně světla a solidní teploty, zima autentický zážitek.
Letenky od
7 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 38 %. Akční letenky na Island
Průvodce pro tebe napsal Iva _1

Praktické tipy před cestou na Island

Modrá laguna
Co vidět na Islandu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Islandu

Mapa s místy co vidět a navštívit na Islandu

Horké prameny
Co dělat na Islandu

Co dělat na Islandu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Island.

Počasí na Islandu

Přehledně o počasí na Islandu a teploty během roku. Kdy jet na Island na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Přistání na letiště Keflavík
Jak se dostat na Island

Jak levně na Island? Čím a jak se nejlevněji dostat na Island, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Okružní silnice okolo Islandu
Doprava na Islandu

Jak se dopravovat a cestovat na Islandu? Cestování na Islandu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Islandská koruna
Peníze a ceny na Islandu

Čím platit na Islandu a jaké jsou ceny? Místní měna je Islandská koruna. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí na Islandu?
Aktuální kurz 1 Kč = 5.63 kr

Islandská kuchyně
Jídlo na Islandu

Co ochutnat na Islandu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí na Islandu a kde se stravovat.

Turistická mapa Islandu
Kultura a lidé na Islandu

Jak se mluví na Islandu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Island a jakou má rozlohu?

Upozornění na horké prameny
Bezpečnost na Islandu

Je Island bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality na Islandu + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza na Island

Jaké cestovní doklady jsou třeba pro cestování na Island? Stačí na Island občanka nebo je potřeba pas? Kompletní podmínky cest na Island.

Silnice na Islandu
Půjčení auta na Islandu

Jak a kde si nejlevněji půjčit auto na Islandu? Půjčovna aut Island a ceny půjčení... Jaký je na Islandu provoz a jaké jsou ceny benzinu?

Mapa
Ubytování na Islandu

Jak vybrat nejlevnější a nejlepší hotel na ostrově Island? Jaké jsou ceny hotelů a kempování na Islandu a tipy na kempy + mapa a ceny pokojů.

Mapa
Itineráře Island

Jaké jsou nejznámější trasy a itineráře na Islandu? Kam se vypravit na Islandu při pobytu na týden, 14 dní nebo jen prodloužený víkend?

Island - polární záře
Polární záře na Islandu

Kdy jsou nejlepší podmínky pro pozorování polární záře na Islandu? Kde najdu předpověď pro auroru borealis a jaké měsíce jsou nejlepší?

Další průvodce na Islandu a okolí

Grónsko psí spřežení

Ahoj!
Grónsko
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Faerské ostrovy
Velkommen, min ven!
Vítej, příteli!
Faerské ostrovy
Průvodce zemí
Londýn
Welcome, my friend!
Vítej, příteli!
Spojené Království
Průvodce zemí
Irsko
We are looking forward to you!
Těšíme se na tebe!
Irsko
Průvodce zemí
Norsko
Vi ser frem til deg!
Těšíme se na tebe!
Norsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Islandu od cestovatelů jako ty

🙏 Praktické
Čtení na 11 minut
Low cost Island za týden
Vesawor 2022-05-02T21:21:08+02:00 11 komentářů
Island 2022

Low cost výlet po Islandu za 7 dní. Zdravím, po skoro 30 navštívených zemích světa, jsem se rozhodl napsat svůj první cestopis. Nečekám od toho mnoho ale doufám, že to třeba někomu pomůže, při cestě na Island. Pokusím se uvést co…

😂 Vtipné
Čtení na 10 minut
Vánoce na Islandu s kachničkou Jarynem 🐥💛
Jaryn 2022-01-17T23:12:46+01:00 2 komentáře
Island 2021

Jak jsme se vydali strávit Vánoce na Islandu.. s vodopády, gejzíry, koupáním a polární září 🎄 ( Budget 10 000 CZK). Halló ❄️Na Islandu už jsem byl.. a hned několikrát 🤭 Nádherná příroda kousek od evropské pevniny doslova volá srdce všech jejích milovníků 💛 A když k tomu zavolá i Wizz, že má super levné letenky,…

🙏 Praktické
Čtení na 25 minut
Prosincový Island v autě
Avatar uživatele
Jan Pirič 2021-12-10T20:45:21+01:00 9 komentářů
Island 2021

Island mě nikdy nelákal, už vůbec ne v zimě. Ale moji ženu ano, tak jsme to nakonec dali. A abychom ušetřili, spali jsme v autě a vařili si těstoviny z pytlíku. Po nich se mi nestýská, po zbytku ano!. Nikdy se mi moc nechtělo lítat na sever. Asi to tak zůstane i nadále, ale moje sympatie k severským zemím přece jen trochu narostly. Zima, draho, tma. Kdo by to chtěl. Ale přece jenom to za to stálo.…

📷 Krásné fotky
Čtení na 8 minut
Island - co může nabídnout za 20 tisíc?
Avatar uživatele Standa 009
Standa 009 2021-12-02T20:52:10+01:00 4 komentáře
Island 2021

Dvacka na osobu sakumprdum. Jde to i levněji, důležitý byl ale termín 5 dní na konci října a také vyšší komfort. Bude polární záře?. Termín a další parametryTermín je jasný. Chceme ušetřit 1 den dovolené a chceme vidět i polární záři. Proto letíme z Wroclavy v úterý 26.10. odpoledne a odlet z Keflavíku zpět je v neděli 31.10. v…

14 dalších cestopisů
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu