Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1.500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - září
Léto nabídne hodně světla a solidní teploty, zima autentický zážitek.
Letenky od
7 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 38 %. Akční letenky na Island
Průvodce pro tebe napsal Iva

Praktické tipy před cestou na Island

DC–3 na Islandu
Co vidět na Islandu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Islandu

Mapa s místy co vidět a navštívit na Islandu

Horké prameny
Co dělat na Islandu

Co dělat na Islandu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Island.

Počasí na Islandu

Přehledně o počasí na Islandu a teploty během roku. Kdy jet na Island na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Okružní silnice okolo Islandu
Doprava na Islandu

Jak se dopravovat a cestovat na Islandu? Cestování na Islandu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Islandská koruna
Peníze a ceny na Islandu

Čím platit na Islandu a jaké jsou ceny? Místní měna je Islandská koruna. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí na Islandu?
Aktuální kurz 1 Kč = 5.77 kr

Islandská kuchyně
Jídlo na Islandu

Co ochutnat na Islandu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí na Islandu a kde se stravovat.

Turistická mapa Islandu
Kultura a lidé na Islandu

Jak se mluví na Islandu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Island a jakou má rozlohu?

Upozornění na horké prameny
Bezpečnost na Islandu

Je Island bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality na Islandu + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza na Island

Je potřeba vízum a pas na Island? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza na Island?

Další průvodce na Islandu a okolí

Grónsko psí spřežení

Už na tebe čekáme!
Grónsko
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Faerské ostrovy
Velkommen, min ven!
Vítej, příteli!
Faerské ostrovy
Průvodce zemí
Londýn
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Spojené Království
Průvodce zemí
Irsko
Hi!
Ahoj!
Irsko
Průvodce zemí
Norsko
Hei!
Ahoj!
Norsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Islandu od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 31 minut
Země nekonečna - ISLAND
Avatar uživatele
CamillaCZ 2021-03-25T11:10:51+01:00 7 komentářů
Island 2020

Červen 2020, Island otevírá hranice a týden na to vyrážíme... najeto 2 370 km kolem ostrova, sami v kempu, sami všude.... Proč vlastně jedeme na Island? Říkáme si, týden před odletem... " Co tam budeme 11 nocí dělat? " Podle mapy je ostrov jedna velká placka, s pár ledovci a nějaké vodopády... těch už jsme ale všude…

Čtení na 25 minut
Island - pohádka nás nečekala
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger 2020-07-30T19:53:26+02:00 0 komentářů
Island 2020

Cesta kolem Islandu přes duhové hory a nejvyšší horu Hvannadalshnjúkur. Člověk může udělat špatné rozhodnutí, může udělat také dobré rozhodnutí, no a potom jsou tu ty, které prostě udělat musí. A o tom je celý tento příběh, ve kterém došlo k mnoha změnám, potížím,…

❤️ Oblíbené
Čtení na 8 minut
Autem po Islandu
Terez N 2020-06-22T21:53:23+02:00 2 komentáře
Island 2018

S čím počítat, pokud se rozhodnete projet Island na vlastní pěst. A pár tipů k tomu.. Moje cesta na Island začala už v roce 2012. Tehdy z ní ale sešlo a místo toho jsme jeli jinam. Nakonec za to mohla náhoda a já se tam konečně vydala v létě 2018. Jeden červnový večer tedy nasedám do…

❤️ Oblíbené
Čtení na 53 minut
ISLAND za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2019-12-07T18:28:32+01:00 61 komentářů
Island 2019

ISLAND za VŠECHNY PRACHY 💙 . TERMÍN: prosinec 2019Země ohně a ledu, taky elfů, hor, sopek, lávových polí, ledovců, vodopádů, termálních pramenů, jezer, fjordů, pozorování velryb, ale i polární záře.. Země napůl cesty mezi…

9 dalších cestopisů
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu