IATA (ICAO) kód letiště
KEF (BIKF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:42 (-2)
Vzdálenost od Prahy
2653 km
Obvyklá cena letenky
7 000 Kč

O letišti Keflavík

Letiště v malé vesničce Keflavík je největším a jediným velkým mezinárodním na Islandu, kam míří všechny spoje z Evropy a USA. Od hlavního města Reykjavíku je vzdálené asi 50 km a často podle něj bývá nazýváno jako "Reykjavík International Airport" či "Reykjavík–Keflavík". Slouží jako hlavní základna pro společnost Icelandair a nízkonákladový Wow Air.

Pro vnitrostátní lety po Islandu využijete menší letiště "Reykjavík Domestic" přímo v centru hlavního města.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Nejpohodlnější cesta z Prahy na Island vede aktuálně prostřednictvím přímé linky ČSA, nejnižší ceny startují na 6.500 Kč mimo sezonu. O prázdninách většinou nelze počítat s cenou pod 8.500 Kč.

Z okolních měst však můžete narazit i na letenky kolem 2.000 Kč a dokonce i níže, za tuto cenu je Island nehledě na místo odletu téměř vždy výhodná koupě.

  • z Prahy: přímé lety s ČSA,
  • z Katovic, Vratislavi, Vídně, Budapešti: přímé lety s Wizz Air,
  • z Drážďan, Norimberka: přímé lety s Germania (odbavené zavazadlo bez poplatku).

Doba přímého letu do Keflavíku se pohybuje okolo 4 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Reykjavíku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Icelandair a dokonce i nízkonákladový Wow Air nabízí ve velkém množství relativně výhodné ceny letenek z Evropy do Severní Ameriky s přestupem právě v Keflavíku. Především z Berlína nebo Mnichova můžou být občas velmi výhodné akce.

V Keflavíku je pouze jeden poměrně malý terminál, který je sice přehledný a z jednoho konce na druhý ho přejdete během 3 minut, ale především okolo půlnoční špičky může být hodně přeplněný. Platí, že pro cesty do USA se jedná o jedno z nejpřehlednějších a hlavně nejrychlejších přestupních letišť.

Pro přestup bude stačit 40 minut

Doprava z/na letiště

Cesta autobusem do centra Reykjavíku trvá asi 45–60 minut a na trase jezdí tři společnosti:

  • Linka číslo 55: na letiště zajíždí i běžná linka MHD, zhruba od 6:30 do 23:00, autobusy jezdí každou hodinu a cesta do centra města zabere asi 70 minut. Oproti níže zmíněným však zastavuje i v obcích po cestě. Tento autobus je nejlevnější způsob cesty do Reykjavíku, lístek stojí 1.760 kr / 400 Kč. Jízdní řád a další informace nalezneme na webu dopravního podniku,
  • Gray Line Airport Express: jezdí zhruba jednou až dvakrát za hodinu od 3:00 do 22:00 ve směru z města a podle příletů ve směru do města. Jízdenka stojí 2.400 kr / 545 Kč, případně 3.900 kr zpáteční. Celková doba jízdy je asi 45 minut. Více informací najdeme na webu společnosti,
  • Flybus: i tento spoj jezdí ve směru z města jednou až dvakrát za hodinu od 3:00 do 23:00, ve směru do města pak asi 35 až 40 minut po každém příletu. Jízdenka stojí 2.500 kr / 570 Kč. Jízdní řád na re.is.

Služby na letišti

Wifi využijete zdarma a bez časového omezení.

Úschovna zavazadel je k dispozici v oblasti autopůjčoven (kousek od Avisu), v letní sezoně je otevřeno nonstop, v zimě pak od 5:00 do 18:00. Za jeden den úschovy zaplatíte asi 8 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, velice děkuji za užitečné informace. Letím na Island pracovně na pár dní, prosím, je v Reykjaviku možnost si vzít taxíka do centra? či spojení letiště-centrum je pouze přes objednávání autobusů?

Prosím, jak to je s dostupností obchodů s potravinami?

Děkuji velice,

HStanková

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu