IATA (ICAO) kód letiště
KEF (BIKF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:06 (-2)
Vzdálenost od Prahy
2653 km
Obvyklá cena letenky
7 000 Kč

O letišti Keflavík

Letiště v malé vesničce Keflavík je největším a jediným velkým mezinárodním na Islandu, kam míří všechny spoje z Evropy a USA. Od hlavního města Reykjavíku je vzdálené asi 50 km a často podle něj bývá nazýváno jako "Reykjavík International Airport" či "Reykjavík–Keflavík". Slouží jako hlavní základna pro společnost Icelandair a nízkonákladovou PLAY Airline.

Pro vnitrostátní lety po Islandu využijete menší letiště "Reykjavík Domestic" přímo v centru hlavního města.

Ačkoliv je letiště v Keflavíku docela rušné, má pouze jeden malý a velmi přehledný terminál. Přílety i odlety jsou na jednom podlaží a při cestě k odbavení a k letadlu není možné zabloudit.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Nejpohodlnější cesta z Prahy na Island vede aktuálně prostřednictvím přímých linek ČSA a islandských PLAY, nejnižší ceny startují na 5 000 Kč mimo sezonu. O prázdninách většinou nelze počítat s cenou pod 7 500 Kč.

Z okolních měst však můžete narazit i na letenky kolem 2 000 Kč a dokonce i níže, za tuto cenu je Island nehledě na místo odletu téměř vždy výhodná koupě. Během léta však i u low-cost aerolinek počítejte spíše s cenami kolem 5 000 Kč. Všechny aerolinky mají v základní ceně pouze příruční zavazadlo, odbavené se obvykle prodává za příplatek cca 2 500 Kč za zpáteční let.

  • z Prahy: přímé lety s ČSA a PLAY,
  • z Katovic, Vratislavi, Vídně, Budapešti: přímé lety s Wizz Air,

Doba přímého letu do Keflavíku se pohybuje okolo 4 hodin.

Z Prahy se občas objeví akce na Island s Lufthansou či Austrian Airlines s přestupem ve Frankfurtu či Vídni i pod 5 000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Reykjavíku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Icelandair a dokonce i nízkonákladový PLAY nabízí ve velkém množství relativně výhodné ceny letenek z Evropy do Severní Ameriky s přestupem právě v Keflavíku.

V Keflavíku je pouze jeden poměrně malý terminál, který je sice přehledný a z jednoho konce na druhý ho přejdete během 3 minut, ale především okolo půlnoční špičky může být hodně přeplněný. I tak ale platí, že pro cesty do USA se jedná o jedno z nejpřehlednějších a hlavně nejrychlejších přestupních letišť.

Pro přestup bude stačit 40 minut.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Většina cestovatelů mířících na Island si zde půjčí auto zkrátka proto, že bez auta Island nepoznáte. Naprostou většinu přírodních památek linkové autobusy míjí a když už, jezdí jen párkrát týdně. Turistické autobusy zase ve finále vyjdou i 3-4x dráž než půjčení auta i s benzínem.

Cestujete-li ve více lidech, auto si půjčte rovnou na letišti, kde sídlí většina islandských půjčoven. 

Týdenní půjčení v letní sezoně vyjde zhruba na 12 000 Kč, v zimě i pod 6 000 Kč. Pokud cestujete sami, může se vyplatit půjčit si auto až v Reykjavíku, kde bývají výhodnější ceny, ovšem cena jízdenky na autobus je tak vysoká (viz níže), že se většinou tento rozdíl setře.

Kompletní informace o cestování autem po ostrově se dočtete v našem článku Půjčení auta na Islandu.

Autobus

Cesta autobusem do centra Reykjavíku trvá asi 45–60 minut a na trase jezdí tři společnosti, ceny jízdenek jsou však tak vysoké, že se skoro vždy vyplatí půjčit auto:

  • Linka číslo 55: na letiště zajíždí i běžná linka MHD dopravního podniku Straetó, zhruba od 6:30 do 23:00, autobusy jezdí každou hodinu a cesta do centra města zabere asi 70 minut. Oproti níže zmíněným však zastavuje i v obcích po cestě. Tento autobus je nejlevnější způsob cesty do Reykjavíku, lístek stojí 1 960 ISK. Jízdní řád a další informace nalezneme na webu dopravního podniku, lístek koupíte u řidiče a lze platit kratou,
  • Gray Line Airport Express: jezdí zhruba jednou až dvakrát za hodinu od 5:00 do 16:30 ve směru z města a podle příletů ve směru do města. Jízdenka stojí 2 819 ISK, zpáteční cca 5 070 ISK. Celková doba jízdy je asi 45 minut. Více informací najdeme na webu společnosti nebo na webu terravision.eu,
  • Flybus: i tento spoj jezdí ve směru z města jednou až dvakrát za hodinu od 4:30 do 21:45, ve směru do města pak asi 35 až 40 minut po každém příletu. Jízdenka stojí 3 500 ISK, zpáteční 6 500 ISK. Jízdní řád a online koupě lístků na re.is.

K Modré laguně

V případě, že na letišti Keflavík jen přestupujete, ale máte hodně času, můžete se vypravit ke slavným geotermálním lázním Blue Lagoon. Cestujete-li ve více lidech, vyplatí se půjčit si auto byť na jeden jediný den za ceny kolem 1 500 Kč.

K laguně jezdí autobusy společnost Airport Direct za ceny kolem 7 000 ISK / zpáteční jízdenka, viz informace na webu airportdirect.is/blue-lagoon-transfer.

Hotely u letiště

Přílety na Island často bývají velmi pozdě v noci a naopak odlety velmi brzy ráno, proto se i vzhledem k velké vzdálenosti od Reykjavíku může hodit přespat v některém z mnoha hotelů poblíž letiště v obci Keflavík. Místní hotely mají navíc často i výrazně výhodnější ceny než hotely v centru Reykjavíku. Jedna noc ve 2lůžkovém pokoji u letiště vyjde cca na 3 500 Kč, najdete však levnější i dražší pokoje.

Podívejte se na kompletní výpis hotelů u letiště Keflavík, které se většinou nachází v blízkém městečku Reykjanesbær.

 

Služby na letišti

Wifi využijete zdarma a bez časového omezení.

Terminál je vybaven velkým počtem kaváren a restaurací a příletové hale u východu z letiště najdete i malý obchod s potravinami 10-11, který je otevřený po 24 hodin denně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, velice děkuji za užitečné informace. Letím na Island pracovně na pár dní, prosím, je v Reykjaviku možnost si vzít taxíka do centra? či spojení letiště-centrum je pouze přes objednávání autobusů?

Prosím, jak to je s dostupností obchodů s potravinami?

Děkuji velice,

HStanková

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu