Je zvláštní, že ze všech stran slyšíme jen o tom, jak je pražské letiště předražené. Přitom existuje mnoho možností, díky kterým pro vás bude letištěm nejlevnějším. Nemusíte chodit do restaurací, stačí využít letištní kantýnu, mekáč nebo Billu. Stejně tak nemusíte parkovat na hlavním parkingu, nýbrž využít jeden z námi ověřených tipů na levné parkování u letiště Praha Václava Havla.

Letiště Praha Václava Havla

Parkování zdarma

Zaparkovat v okolí letiště Praha můžete zdarma na veřejných stáních. Mou oblíbenou variantou je plácek v ulici U letištěTato ulice nabízí prostor pro cca 9 parkovacích stání a proto bývá často plná, rozhodně však doporučuji vždy nejprve zajet sem a pak se případně přesouvat dále. Autobusová zastávka na znamení U padesátníku je ihned u cesty (bus č. 119, 179).

Druhou variantou je vzdálenější ulice Za vokovickou vozovnou, u které naleznete autobusovou zastávku Divoká Šárka s autobusy č. 119 a 179. Nejen tato ulice, nýbrž celá bytová zástavba v dané lokalitě, je vhodná pro dlouhodobé parkování. Míst k zaparkování je dostatek.

Posledním tipem je parkování u nákupního centra Metropole na pražském Zličíně (vjezd povolen v čase 09 - 24h, výjezd neomezeně). Autobus č. 100 jezdí ze Zličína každých 15 minut a cesta na letiště zabere též čtvrt hodinku jízdy.

Pokud cestujete v rámci organizovaných zájezdů, rezervujte jej přes portál dovolena.cz. Zde téměř ke každému zájezdu obdržíte parkování po dobu pobytu v areálu Goparking.cz.

Hlídaná parkoviště

Ceníte si vašeho plechového miláčka nadevše? Pak je potřeba zvolit hlídaná parkoviště. Kromě oficiálních parkovacích míst provozovaných správou letiště, existují v okolí desítky menších a větších firem nabízejících parkování včetně transferu z/na letiště. Zde je několik námi ověřených firem.
  • Parkia.cz je projekt cestovní agentury Invia. V okolí letiště nabízí nejlevnější možnost týdenního parkování, a to díky svým akčním nabídkám v podobě první auto v daný den parkuje za 9 Kč na týden. Této nabídky využijte zejména v případě, že budete objednávat parkování s předstihem. Využijte promo kód cestujlevne na parkování s 10% slevou.
Rezervuj parking za 9 Kč
  • Goparking.cz je nejznámějším a největším soukromým parkovištěm v okolí letiště Praha. Nabízí kompletně střežené stání aut kamerovými systémy stejně tak jako bezplatný odvoz a svoz na letiště. To ostatně všechny parkoviště v okolí. Promo kód clc001 vás opravňuje k využití akčních cen (výhodnější parkování až o 10%).
Goparking se slevou až 10%

Vídeň a parkování za 1 € na den

Vídeňské letiště Schwechat nabízí každý měsíc pro prvních 100 zákazníků parkování za 1 € na den. Nezáleží přitom, zda budete parkovat jeden den nebo 2 či 3 týdny. Jakmile jste jeden z prvních sta, máte tento zvýhodněný tarif. Alternativou k cestě na vídeňské letiště jsou autobusové jízdenky od Student Agency - jezdí 10x denně a staví přímo na letišti.

Katovice se slevou 90%

Touto nabídkou láká letiště v Katovicích cestovatele z České republiky a Slovenska, kterým nabízí dlouhodobé parkovací stání na Parkingu 1 se slevou 90%, případně na střeženém stání Parkingu 3 s 25%. Sleva platí pouze pro vozidla s českou a slovenskou SPZ a například týden stání vychází na necelých 100 Kč. Pro uplatnění slevy si vyzvedněte kartičku Silesia na informacích v letištním terminálu - tu předložíte při výjezdu k uplatnění slevy.

Letiště v Německu

Začíná-li vaše cesta na některém z německých letišť, nezoufejte. Ceny za parkování snadno porovnáte díky portálu holidayextras.de. V databázi mají jak oficiální parkingy, tak i ty vzdálenější s transferem k terminálu zdarma. V nabídce naleznete mimo hlavních letišť v Mnichově, Frankfurtu, Norimberku, Drážďanech, Lipsku, Berlíně a dalších také letiště v Bratislavě, Vídni, Amsterdamu, Varšavě a dalších městech.

Opravdu je nutné jet na letiště autem?

Ne vždy je zcela nutné se dopravit na odletové letiště vlastním automobilem. Mimo Českou republiku je vhodné využít autobusového dopravce Student Agency, který vás doveze přímo k terminálu, a to na letištích ve Vídni, Frankfurtu, Mnichově, Norimberku, Drážďanech či Berlíně.

Jízdenky se Student Agency na letiště

Novinkou v závěru roku 2014 jsou pak kombinovaná spojení na letiště v Krakově a Katovicích se společnostmi RegioJet a Leo express, kteří vás dovezou na nádraží v Ostravě, odkud pojedete pohodlnými minibusy až na letiště.

Při cestě na letiště Praha Václava Havla je možné využít též výhodné železniční jízdenky VLAK + letiště od Českých drah.

Máte další tip na levné parkování u středoevropských letišť? Neváhejte se o ně podělit s námi i dalšími čtenáři. Děkujeme.

Zdravím, potvrzuji že v OC Šestka parkování na 9 dní bez problému. Dobrý tip. Díky.

Avatar uživatele superweb .
superweb .

K parkovani v Praze - sam jsem " nestatsnym" rzidentem Liboce a dovolenkari me stvou. Sousedovi takto treba letos zaparkovali pred vjezdem a stali tam tyden. Nejsem clovek co by skodil, ale i memu znamemu tu vypustili vsechny kola, kdyz nechal auto na "necim" miste Za Vokovickou vozovnou na tyden. Neskudlete kazdou korunu a zaplatte si parkoviste se shuttlem na letiste, po navratu to pohodli ocenite.

Nastesti uz tu snad letos zavedou modre zony.

Naprosto souhlasím a chápu. Sice nejsem rezidentem, nejsem ani Pražák, ale nechápu lidi, co mají na to zaplatit desítky tisíc za dovolenou, jet na letiště autem a pak řešit pár stovek za parkování. Už i na letištích s drahým parkováním (např. Vídeň) se dá pořešit levnější alternativa.

Dobrý den,, poletíme na týden pryč a návrat je tak hloupě, že už nic nejede zpět a s dětmi nechci čekat někde na letišti do rána. Zajímalo by mě, zda v tom OC Šestka je opravdu možno zaparkovat na tak dlouho? není možné, že tam zavlají hlídku, když tam auto parkuje dlouhodobě? Děkuji.

Avatar uživatele tmx
tmx

Jedná se o soukromý pozemek, tj. hlídka nepřijede. Museli by vás sami odtáhnout a pak po vás vymáhat platbu. Jenže na rozdíl od jiných parkovišť tady není napsáno nic jako "parkování 23:00-6:00 1000 Kč". Takže není, co by po vás vymáhali. Jediné nebezpečí by mohlo být vykradení auta, ale to riskujete i na ulici.

Mohu též potvrdit žádné závory, cedule nebo automaty. Vyzkoušeno na 9 dní a návrat v neděli bez problémů, v kryté části dost volných míst a na střeše poloprázdo. Podle RZ zde parkující ze všech regionů republiky. Od nedaleké zastávky " U letiště " autobusy k terminálu v několika minutových intervalech. Díky za tip a doporučuji.

Ahoj, platí stále parkování OC Šestka bez omezení a zdarma?

Avatar uživatele tmx
tmx

Ano. Žádná závora a ani žádná cedule.

Avatar uživatele TomTomas
TomTomas

Od roku 2019 už neplatí "Katovice se slevou 90%", sleva byla snížena na 50%.

Zdravím, nevíte někdo od kolika hodin se dá zaparkovat v OC Šestka? V 7:20 nám letí letadlo a první spoj do Prahy nám jede až v 5h, což je dost pozdě, tudíž nezbývá jiná možnost než jet autem :/

Marek

Taky mě to zajímá. Letíme na tři noci a nechce se mi dávat 500 za parkovne.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Je otevreny porad, neni tam zadna zavora nebo neco.

Promo kód na GO Parkingu se sice využít dá, dokonce Vám za něj během rezervace poděkují, cena je však stejná jako při normální rezervaci. Využiji je ovšem i tak, služby jsou perfektní.

Šestka furt funguje,minulý týden 6 dní parking bez problému.

Vubec NEDOPORUCUJI parkovat v obytnych ulicich Dědiny, Liboce, Ruzyně atd ala ulice Navigatoru a jinych kolem prilehlych sousednich ulicich, protoze mistni obyvatele se, uz naucili velice dobre branit a vnimat, kdo tam nepatri ma cizi auto delsi ci kratsi dobu.

V lepsim pripade vam jen vyfouknou vsechny kola, v horsim pripade vsechny propichnou. Nezmuzete nic!

Vrele doporucuji opravdu nejake levnejsi, ale profi hlidane parkoviste. Co totiz usetrite na parkovani v ulicich nasledne tvrde zaplatite

Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti - je to horší než v Bejrútu.

Minule mně někdo prostřelil dveře u auta brokovnicí a z kufru se mi ukradli půl metráku kokainu a dvě mrtvoly co jsem se chystala zakopat za městem.

panda

😂😂😂😂

@Naděžda: Hlásila jste to na PČR?

Jo to určitě, večer jsem přiletěla utahaná, neměla náladu volat policajty. Ještě bych pak s nimi hodnu sepisovala protokol a pak se ještě dohadovala s pojišťovnou a stejně by to pokryla spoluúčast.

Normálně jsem ty dveře jen přelepila izolepou.

Ahoj všem , nějak nám letos nefunguje promo kod na aero parking ERSTE . Nemáte radu co v novém roce funguje prosím.

Ahoj všem,nemáte někdo zkušenosti s parkováním v Norimberku?je to jen na 4 dny,ale nemám zkušenost kolik to stojí.

v polovici septembra vyskusane parkovanie na ulici U letiste- totalne plne aj o 5rano, navyse cesta je rozkopana a 1smerna.

na letenku mas a na parkovani ne , divne ne

Proč? Letenky jsou levné - parkovné je drahé.

Začátkem měsíce při cestě na Island využito zmíněné parkoviště ve Špotzově ulice (parkovani-praha.cz) na Evropské a paráda. Parkování za hubičku, bus i v ranních hodinách ( 4am) a pravidelných intervalech, zastávka jen pár metrů od auta. Po 14 dnech vše ok, jednání s majitelkou perfektní.

V červnu 2017 ověřeno parkování v OC Šestka v délce 17 dní bez odtahu ani žádných škod na autě. Parkováno pod rampou na střechu.

a je prosim stale bez zavor? mohu vjet kdykoliv? dekuji

Avatar uživatele karel
karel

Kde parkujete v Praze u letiště? potřebuju tip pro šéfa, má drahé auto.....

Avatar uživatele Daniell
Daniell

hele mrkni se určitě na air-parking, jezdím tam parkovat už skoro dva roky, dvakrát měsíčně tam stojím a super zkušenost :-)

Avatar uživatele tell
tell

Tam také parkuji, cestujeme hodně s dětmi a oni maj vlastní autosedačky pro děti, takže je super, že nemusíme předělávat ty naše

Avatar uživatele Karla
Karla

To je super parkoviště, kluci mi vždy pomůžou s kuframa a auto mi zaparkují, nejsem v tom moc dobrá

Avatar uživatele Lucka.girl
Lucka.girl

Využili jsme na čtyři noci stání u zastávky Na Padesátníku (ulice U Letiště) a super ;) Díky za tip.

Avatar uživatele lukas.svambera
lukas.svambera

Ahoj. Pročetl jsem komenty, rady super, někdo zkušenost s parkováním u letiště v Amsterdamu? Děkuji.

Avatar uživatele Daniel Chamrada
Daniel Chamrada

Ahoj kluci, potřeboval bych menší tip. V pondělí brzy ráno jedu na letiště Vídeň vysadit známé, které letí do Paříže. Jde jen o to je přivézt, vysadit a zmizet - akce asi tak na půl minuty. Nicméně za drop-off se na letišti platí 5€ za každou započatou hodinu. Neznáte někdo, prosím, místo na letišti, kde bych se tomuhle poplatku vyhnul? Vím, že je tam BILLA, ale je asi 25 min chůze od terminálu přes několik parkovišť. Díky!

Avatar uživatele zbychotek
zbychotek

Ahojte, neví někdo jak nejlíp parkovat u Budapešti, budeme tam potřebovat nechat kárku skoro měsíc.Samo, že čím blíž a levněji letišti tím líp....:-) Dík za tipy.

Avatar uživatele Riva
Riva

ja pouzivam Holiday alebo Holiday plus https://www.parkvia.com/sk-SK/parkovanie-letisko/budapest 3-5 minut peso za najrozumnejsiu cenu

Avatar uživatele danekdan
danekdan

já si rezervoval parkování přes http://www.zaparkujteuletiste.cz/cenik/ . Na den to vyšlo pár kil, nicméně za tu cenu mi to stálo protože jsem potřeboval vyzvednout klineta z letiště. Cena je docela férová dle mého názoru.

Avatar uživatele wotsdis
wotsdis

Zkusil bych ještě parkování v okolí, aby se za to nemuselo platit - http://neutralne.cz/jak-nejlepe-zaparkovat-v-praze-na-letisti/ Někde na nějakém obchoďáku, od kterýho jezdí aj autobus, je to myslím v pořádku...

Načíst všechny komentáře

Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí
Kryštof Hájek 2019-09-05T09:21:00+02:00 41 komentářů

Na světě existuje spousta destinací, kde to bez půjčeného auta prostě není ono. Ať už chcete poznávat přírodní krásy USA, vydat se napříč Novým Zélandem či Jižní Afrikou, nebo zkrátka jen chcete být…

Kde hledat nejlevnější letenky?
David Eiselt 2019-08-29T14:32:00+02:00 52 komentářů

Žádná správná cestovatelská diskuze se neobejde bez typické otázky „Kde koupím nejlevnější letenky do…?“. Bohužel zejména ve facebookových skupinách, ale i na mnoha webových portálech se dočtete…

Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…

Jak dokoupit odbavené zavazadlo k letence
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:00+02:00 1 komentář

Časy, kdy letecké společnosti ke každé letence dávaly odbavené zavazadlo zdarma, jsou pryč. Ačkoli si spousta z nás i při delších cestách vystačí jen s příručním zavazadlem, někdy není zbytí a větší…