Tipy jak na nejlevnější parkování na letišti

Napsal

Je zvláštní, že ze všech stran slyšíme jen o tom, jak je pražské letiště předražené. Přitom existuje mnoho možností, díky kterým pro vás bude letištěm nejlevnějším. Nemusíte chodit do restaurací, stačí využít letištní kantýnu, mekáč nebo Billu. Stejně tak nemusíte parkovat na hlavním parkingu, nýbrž využít jeden z námi ověřených tipů na levné parkování u letiště Praha Václava Havla.

Letiště Praha Václava Havla

Parkování zdarma

Zaparkovat v okolí letiště Praha můžete zdarma na veřejných stáních. Mou oblíbenou variantou je plácek v ulici U letištěTato ulice nabízí prostor pro cca 9 parkovacích stání a proto bývá často plná, rozhodně však doporučuji vždy nejprve zajet sem a pak se případně přesouvat dále. Autobusová zastávka na znamení U padesátníku je ihned u cesty (bus č. 119, 179).

Druhou variantou je vzdálenější ulice Za vokovickou vozovnou, u které naleznete autobusovou zastávku Divoká Šárka s autobusy č. 119 a 179. Nejen tato ulice, nýbrž celá bytová zástavba v dané lokalitě, je vhodná pro dlouhodobé parkování. Míst k zaparkování je dostatek.

Posledním tipem je parkování u nákupního centra Metropole na pražském Zličíně (vjezd povolen v čase 09 - 24h, výjezd neomezeně). Autobus č. 100 jezdí ze Zličína každých 15 minut a cesta na letiště zabere též čtvrt hodinku jízdy.

Pokud cestujete v rámci organizovaných zájezdů, rezervujte jej přes portál dovolena.cz. Zde téměř ke každému zájezdu obdržíte parkování po dobu pobytu v areálu Goparking.cz.

Hlídaná parkoviště

Ceníte si vašeho plechového miláčka nadevše? Pak je potřeba zvolit hlídaná parkoviště. Kromě oficiálních parkovacích míst provozovaných správou letiště, existují v okolí desítky menších a větších firem nabízejících parkování včetně transferu z/na letiště. Zde je několik námi ověřených firem.
  • Parkia.cz je projekt cestovní agentury Invia. V okolí letiště nabízí nejlevnější možnost týdenního parkování, a to díky svým akčním nabídkám v podobě první auto v daný den parkuje za 9 Kč na týden. Této nabídky využijte zejména v případě, že budete objednávat parkování s předstihem. Využijte promo kód cestujlevne na parkování s 10% slevou.
Rezervuj parking za 9 Kč
  • Goparking.cz je nejznámějším a největším soukromým parkovištěm v okolí letiště Praha. Nabízí kompletně střežené stání aut kamerovými systémy stejně tak jako bezplatný odvoz a svoz na letiště. To ostatně všechny parkoviště v okolí. Promo kód clc001 vás opravňuje k využití akčních cen (výhodnější parkování až o 10%).
Goparking se slevou až 10%

Vídeň a parkování za 1 € na den

Vídeňské letiště Schwechat nabízí každý měsíc pro prvních 100 zákazníků parkování za 1 € na den. Nezáleží přitom, zda budete parkovat jeden den nebo 2 či 3 týdny. Jakmile jste jeden z prvních sta, máte tento zvýhodněný tarif. Alternativou k cestě na vídeňské letiště jsou autobusové jízdenky od Student Agency - jezdí 10x denně a staví přímo na letišti.

Katovice se slevou 90%

Touto nabídkou láká letiště v Katovicích cestovatele z České republiky a Slovenska, kterým nabízí dlouhodobé parkovací stání na Parkingu 1 se slevou 90%, případně na střeženém stání Parkingu 3 s 25%. Sleva platí pouze pro vozidla s českou a slovenskou SPZ a například týden stání vychází na necelých 100 Kč. Pro uplatnění slevy si vyzvedněte kartičku Silesia na informacích v letištním terminálu - tu předložíte při výjezdu k uplatnění slevy.

Letiště v Německu

Začíná-li vaše cesta na některém z německých letišť, nezoufejte. Ceny za parkování snadno porovnáte díky portálu holidayextras.de. V databázi mají jak oficiální parkingy, tak i ty vzdálenější s transferem k terminálu zdarma. V nabídce naleznete mimo hlavních letišť v Mnichově, Frankfurtu, Norimberku, Drážďanech, Lipsku, Berlíně a dalších také letiště v Bratislavě, Vídni, Amsterdamu, Varšavě a dalších městech.

Opravdu je nutné jet na letiště autem?

Ne vždy je zcela nutné se dopravit na odletové letiště vlastním automobilem. Mimo Českou republiku je vhodné využít autobusového dopravce Student Agency, který vás doveze přímo k terminálu, a to na letištích ve Vídni, Frankfurtu, Mnichově, Norimberku, Drážďanech či Berlíně.

Jízdenky se Student Agency na letiště

Novinkou v závěru roku 2014 jsou pak kombinovaná spojení na letiště v Krakově a Katovicích se společnostmi RegioJet a Leo express, kteří vás dovezou na nádraží v Ostravě, odkud pojedete pohodlnými minibusy až na letiště.

Při cestě na letiště Praha Václava Havla je možné využít též výhodné železniční jízdenky VLAK + letiště od Českých drah.

Máte další tip na levné parkování u středoevropských letišť? Neváhejte se o ně podělit s námi i dalšími čtenáři. Děkujeme.

Šestka furt funguje,minulý týden 6 dní parking bez problému.

Vubec NEDOPORUCUJI parkovat v obytnych ulicich Dědiny, Liboce, Ruzyně atd ala ulice Navigatoru a jinych kolem prilehlych sousednich ulicich, protoze mistni obyvatele se, uz naucili velice dobre branit a vnimat, kdo tam nepatri ma cizi auto delsi ci kratsi dobu.

V lepsim pripade vam jen vyfouknou vsechny kola, v horsim pripade vsechny propichnou. Nezmuzete nic!

Vrele doporucuji opravdu nejake levnejsi, ale profi hlidane parkoviste. Co totiz usetrite na parkovani v ulicich nasledne tvrde zaplatite

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya

Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti - je to horší než v Bejrútu.

Minule mně někdo prostřelil dveře u auta brokovnicí a z kufru se mi ukradli půl metráku kokainu a dvě mrtvoly co jsem se chystala zakopat za městem.

panda

😂😂😂😂

@Naděžda: Hlásila jste to na PČR?

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya

Jo to určitě, večer jsem přiletěla utahaná, neměla náladu volat policajty. Ještě bych pak s nimi hodnu sepisovala protokol a pak se ještě dohadovala s pojišťovnou a stejně by to pokryla spoluúčast.

Normálně jsem ty dveře jen přelepila izolepou.

Ahoj všem , nějak nám letos nefunguje promo kod na aero parking ERSTE . Nemáte radu co v novém roce funguje prosím.

Ahoj všem,nemáte někdo zkušenosti s parkováním v Norimberku?je to jen na 4 dny,ale nemám zkušenost kolik to stojí.

v polovici septembra vyskusane parkovanie na ulici U letiste- totalne plne aj o 5rano, navyse cesta je rozkopana a 1smerna.

na letenku mas a na parkovani ne , divne ne

Začátkem měsíce při cestě na Island využito zmíněné parkoviště ve Špotzově ulice (parkovani-praha.cz) na Evropské a paráda. Parkování za hubičku, bus i v ranních hodinách ( 4am) a pravidelných intervalech, zastávka jen pár metrů od auta. Po 14 dnech vše ok, jednání s majitelkou perfektní.

V červnu 2017 ověřeno parkování v OC Šestka v délce 17 dní bez odtahu ani žádných škod na autě. Parkováno pod rampou na střechu.

a je prosim stale bez zavor? mohu vjet kdykoliv? dekuji

Avatar uživatele karel
karel

Kde parkujete v Praze u letiště? potřebuju tip pro šéfa, má drahé auto.....

Avatar uživatele Daniell
Daniell

hele mrkni se určitě na air-parking, jezdím tam parkovat už skoro dva roky, dvakrát měsíčně tam stojím a super zkušenost :-)

Avatar uživatele tell
tell

Tam také parkuji, cestujeme hodně s dětmi a oni maj vlastní autosedačky pro děti, takže je super, že nemusíme předělávat ty naše

Avatar uživatele Karla
Karla

To je super parkoviště, kluci mi vždy pomůžou s kuframa a auto mi zaparkují, nejsem v tom moc dobrá

Avatar uživatele Lucka.girl
Lucka.girl

Využili jsme na čtyři noci stání u zastávky Na Padesátníku (ulice U Letiště) a super ;) Díky za tip.

Avatar uživatele lukas.svambera
lukas.svambera

Ahoj. Pročetl jsem komenty, rady super, někdo zkušenost s parkováním u letiště v Amsterdamu? Děkuji.

Avatar uživatele daniel.chamrada
daniel.chamrada

Ahoj kluci, potřeboval bych menší tip. V pondělí brzy ráno jedu na letiště Vídeň vysadit známé, které letí do Paříže. Jde jen o to je přivézt, vysadit a zmizet - akce asi tak na půl minuty. Nicméně za drop-off se na letišti platí 5€ za každou započatou hodinu. Neznáte někdo, prosím, místo na letišti, kde bych se tomuhle poplatku vyhnul? Vím, že je tam BILLA, ale je asi 25 min chůze od terminálu přes několik parkovišť. Díky!

Avatar uživatele zbychotek
zbychotek

Ahojte, neví někdo jak nejlíp parkovat u Budapešti, budeme tam potřebovat nechat kárku skoro měsíc.Samo, že čím blíž a levněji letišti tím líp....:-) Dík za tipy.

Avatar uživatele Riva
Riva

ja pouzivam Holiday alebo Holiday plus https://www.parkvia.com/sk-SK/parkovanie-letisko/budapest 3-5 minut peso za najrozumnejsiu cenu

Avatar uživatele danekdan
danekdan

já si rezervoval parkování přes http://www.zaparkujteuletiste.cz/cenik/ . Na den to vyšlo pár kil, nicméně za tu cenu mi to stálo protože jsem potřeboval vyzvednout klineta z letiště. Cena je docela férová dle mého názoru.

Avatar uživatele wotsdis
wotsdis

Zkusil bych ještě parkování v okolí, aby se za to nemuselo platit - http://neutralne.cz/jak-nejlepe-zaparkovat-v-praze-na-letisti/ Někde na nějakém obchoďáku, od kterýho jezdí aj autobus, je to myslím v pořádku...

Jak je to myšleno "prvních 100 zákazníků v měsíci" ? Jako že si musím rezervovat třeba 1.9. po půlnoci na kdykoliv anebo že budu v první stovce, co chtějí rezervaci na určitý měsíc? Teď jsem zkoušel na 5/17 a za 1 euro to nebylo, jiné měsíce taky ne, takže to vypadá na variantu 1. Tuší někdo?

Myslím tím letiště Vídeň.

Mandarinka

Po dotazu přímo na letišti jsem zjistila, že akce končí prosincem 2016.

Avatar uživatele weruik
weruik

Ahoj, rezervoval jsi někdo z Vás parkování u letiště v Lipsku? Zajímá mě, jestli stačí poslat žádost v Aj tím jejich dotazníkem (co je uvedené u tel čísla na parking service)? Neumím německy, takže volat se mi moc nechce :D Docela se bojím tam přijet třeba na P20, kde se nemusí nic rezervovat, že nebude místo. Díky

Avatar uživatele mediaunit
mediaunit

Ahoj, doporučuji se mrknout na tento článek o parkování u letiště: http://www.mediaunit.cz/parkovani-u-letiste-v-praze-srovnavac-parkovist-parkingunit-com/ Myslím, že některým z Vás to může pomoct při volbě parkoviště.

Avatar uživatele literakl
literakl

Kód clc001 pro GoParking už nefunguje. Nebo se nveztahuje na zimní akci.

Avatar uživatele dancicka
dancicka

A co parkovani na OC Sestka? Mate nekdo zkusenost?

Na krátké pobyty zde parkuji pravidelně. Nejdéle asi týden :D

Avatar uživatele dancicka
dancicka

Super :) Jdu do toho :)

Avatar uživatele radekp.73
radekp.73

Dave, jak se parkuje přes noc třeba na týden na OC Šestka,když tam zavíraj obchody nejdýl v 22h a parkoviště je otevřené jen po dobu nákupu? Díky

Avatar uživatele naku2
naku2

Je nějaká změna v parkování na OC Sestce? Stále bez závor?

je prosím oc sestka stale bez zavor? muzu tam vjet kdykoliv? dekuji

Avatar uživatele cernica
cernica

Prosím, nevíte, kde se dá levně parkovat v Budapešti blízko letiště? Děkuji.

Avatar uživatele matejka.dalibor
matejka.dalibor

Levné parkování poblíž letiště v Budapešti nabízejí společnosti Repter Parkoló a Ferihegy Autó Parkólo. Aktuální ceníky si dobře prozkoumejte, výhodnost toho kterého parkoviště se liší v závislosti na délce stání! Ještě pro doplnění – 1 000 maďarských forintů je zhruba 90 Kč.

Avatar uživatele JamesT20
JamesT20

Takže na Zličíně mohu parkovat neomezeně třeba týden?

Teoreticky ano.

Avatar uživatele JamesT20
JamesT20

Spíš by to zajímalo prakticky :-D abych tam to auto našel po týdnu :-D

Načíst všechny komentáře

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 34 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…