Je zvláštní, že ze všech stran slyšíme jen o tom, jak je pražské letiště předražené. Přitom existuje mnoho možností, díky kterým pro vás bude letištěm nejlevnějším. Nemusíte chodit do restaurací, stačí využít letištní kantýnu, mekáč nebo Billu. Stejně tak nemusíte parkovat na hlavním parkingu, nýbrž využít jeden z námi ověřených tipů na levné parkování u letiště Praha Václava Havla.

Letiště Praha Václava Havla

Parkování zdarma

Dříve oblíbené parkování v ulicích Prahy 6 v oblasti Dědiny, Vokovic či Liboce je již znemožněno kvůli zavedení modrých parkovacích zón určených jen pro rezidenty.

Parkování zdarma je dle zkušeností stále možné v obchodním centru Šestka, odkud jezdí k letištnímu terminálu přímo autobus linky 191.

Pokud cestujete v rámci organizovaných zájezdů, rezervujte jej přes portál dovolena.cz. Zde téměř ke každému zájezdu obdržíte parkování po dobu pobytu v areálu Goparking.cz.

Hlídaná parkoviště

Ceníte si vašeho plechového miláčka nadevše? Pak je potřeba zvolit hlídaná parkoviště. Kromě oficiálních parkovacích míst provozovaných správou letiště, existují v okolí desítky menších a větších firem nabízejících parkování včetně transferu z/na letiště. Zde je několik námi ověřených firem.

• Parkia.cz je projekt cestovní agentury Invia. V okolí letiště nabízí nejlevnější možnost týdenního parkování, a to díky svým akčním nabídkám v podobě první auto v daný den parkuje za 9 Kč na týden. Této nabídky využijte zejména v případě, že budete objednávat parkování s předstihem. Využijte promo kód cestujlevne na parkování s 10% slevou.

Rezervuj parking za 9 Kč

• Goparking.cz je nejznámějším a největším soukromým parkovištěm v okolí letiště Praha. Nabízí kompletně střežené stání aut kamerovými systémy stejně tak jako bezplatný odvoz a svoz na letiště. To ostatně všechny parkoviště v okolí. Promo kód clc001 vás opravňuje k využití akčních cen (výhodnější parkování až o 10%).

Goparking se slevou až 10%

Vídeň a parkování za 1 € na den

Vídeňské letiště Schwechat nabízí každý měsíc pro prvních 100 zákazníků parkování za 1 € na den. Nezáleží přitom, zda budete parkovat jeden den nebo 2 či 3 týdny. Jakmile jste jeden z prvních sta, máte tento zvýhodněný tarif.

Alternativou k cestě na vídeňské letiště jsou autobusové jízdenky od Student Agency - jezdí 10x denně a staví přímo na letišti.

Katovice se slevou 50%

Touto nabídkou láká letiště v Katovicích cestovatele z České republiky a Slovenska, kterým nabízí dlouhodobé parkovací stání na Parkingu 2 se slevou 50%, případně na střeženém stání Parkingu 3 s 25%. Sleva platí pouze pro vozidla s českou a slovenskou SPZ a například týden stání vychází na necelých 100 Kč. Pro uplatnění slevy si vyzvedněte kartičku Silesia na informacích v letištním terminálu - tu předložíte při výjezdu k uplatnění slevy.

Letiště v Německu

Začíná-li vaše cesta na některém z německých letišť, nezoufejte. Ceny za parkování snadno porovnáte díky portálu holidayextras.de. V databázi mají jak oficiální parkingy, tak i ty vzdálenější s transferem k terminálu zdarma. V nabídce naleznete mimo hlavních letišť v Mnichově, Frankfurtu, Norimberku, Drážďanech, Lipsku, Berlíně a dalších také letiště v Bratislavě, Vídni, Amsterdamu, Varšavě a dalších městech.

Opravdu je nutné jet na letiště autem?

Ne vždy je zcela nutné se dopravit na odletové letiště vlastním automobilem. Mimo Českou republiku je vhodné využít autobusového dopravce Student Agency, který vás doveze přímo k terminálu, a to na letištích ve Vídni, Frankfurtu, Mnichově, Norimberku, Drážďanech či Berlíně.

Jízdenky se Student Agency na letiště

Novinkou v závěru roku 2014 jsou pak kombinovaná spojení na letiště v Krakově a Katovicích se společnostmi RegioJet a Leo express, kteří vás dovezou na nádraží v Ostravě, odkud pojedete pohodlnými minibusy až na letiště.

Při cestě na letiště Praha Václava Havla je možné využít též výhodné železniční jízdenky VLAK + letiště od Českých drah.

Máte další tip na levné parkování u středoevropských letišť? Neváhejte se o ně podělit s námi i dalšími čtenáři. Děkujeme.

Avatar uživatele David Klíma
David Klíma

Ahojte, mate nekdo nejake aktualni info k OC 6?

pripadne by byl nekdo ochotny poskytnout parkovani v okoli?

Predem diky za info :-)

Na OC asi bacha, loni mi auto přemístili z jedné strany střechy na druhou (nechci ani domýšlet jakým stylem), a letos jsem odjel po týdnu z parkoviště s úplně povoleným jedním předním kolem. Doufám, že se všechny šrouby úplně povolily svévolně z nudy, a ne že tam třeba dělaj úplný vypatlaný dementi (nikoho z oc svině neobviňuji, obrázek si udělejte každý sám 😉)

A přitom by jen stačilo to zpoplatnit...

Ahoj jak je to aktuálně s oc Šestka?diky

Pořád stejně

No ja tam (OC6) byl dneska nakupovat (bydlim kousek) a aut tam (na strese) bylo vyrazne vic nez nakupujicich vevnitr - nahore pobihal nakej zmatenej strejda ve zluty veste a opisoval si SPZ - nechci nikoho strasit, ale je jasny, ze si to mistri v souvislosti s modrou zonou umej spocitat - vzhledem k tomu, jak jim OC prosperuje, se nedivim, ze nechteji mit zapraskane cele parkoviste koupakama z venkova (pocitam se mezi jednoho z nich :D) a pak tech par poslednich nebozaku co tam jezdi utracet penize nebude mit kde zaparkovat.. :)

Kazdopadne pokud nekdo z aktivnich mistnich prispevovatelu bude potrebovat parking zadara na letisti (Padrino, Eremi, Dave, Kdystof, Tonic, Katka etc), tak kdyz mi date vedet dopredu, muzete si parknout u me v Hostivici pred barakem (mist mam 12 hned pred domem (nikdy nebylo plnych vic nez pulka) + jeste jeden parking na zahrade a garaz) a kdyz mi to vyjde casove, tak Vas hodim na letiste a klidne vas vyzvednu i s kuframa, pokud neletite ve 3 rano + tady jezdi kdyztak Uber..

Znova opakuju, ze to je jenom pro lidi, co sem prispivaji rozumny content, takze me zbytecne nespamujte :) Nechci samorejme nasrat zbytecne sousedy tim, ze si tady udelam parkoviste pro cele CL forum :D, kazdy si vsimne, ze tu parkuje cizi auto ;)

Jak je to aktuálně s parkováním v OC Šestka? Doslechl jsem se, že auta co tam stojí více dní, odtahují.

Díky

Ahoj všem, tak před týdnem jsem se byl podívat ve slavné ulici Navigátorů, která nabízí přes 1000 míst. a je zde namalovaná modrá zóna a je zde i značka. co teď ?

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • (upraveno 2019-12-06T10:44:13+01:00)

No jo, Praha 6 postupne chce mit modrou na celem uzemi, bohuzel... tak to hod na Zlicin a to mas pak 15 min 100 busem

Přesně tak. Dojel sem do Ulice za Vokovickou vozovnou podle navigace a modrá zóna. Našel jsem ulici kde nebyly značky a nechal to tam. Pro příště co jsem tu četl tak OC šestka. Jinak Cestujlevně by to měl předělat. Je to sice starej článek, ale bylo by to dobrý vědět. 🙂

Zdravím, potvrzuji že v OC Šestka parkování na 9 dní bez problému. Dobrý tip. Díky.

Avatar uživatele superweb .
superweb .

K parkovani v Praze - sam jsem " nestatsnym" rzidentem Liboce a dovolenkari me stvou. Sousedovi takto treba letos zaparkovali pred vjezdem a stali tam tyden. Nejsem clovek co by skodil, ale i memu znamemu tu vypustili vsechny kola, kdyz nechal auto na "necim" miste Za Vokovickou vozovnou na tyden. Neskudlete kazdou korunu a zaplatte si parkoviste se shuttlem na letiste, po navratu to pohodli ocenite.

Nastesti uz tu snad letos zavedou modre zony.

Naprosto souhlasím a chápu. Sice nejsem rezidentem, nejsem ani Pražák, ale nechápu lidi, co mají na to zaplatit desítky tisíc za dovolenou, jet na letiště autem a pak řešit pár stovek za parkování. Už i na letištích s drahým parkováním (např. Vídeň) se dá pořešit levnější alternativa.

Přesně, taky se nad tím pozastavuju už delší dobu, zabírat dva týdny někomu místo u domu, to přece není normální. A v tom OC by mi to taky bylo blbé, ale to je každého věc. My si parkoviště vybíráme na této stránce: http://www.parkingunit.com/parko...ste-praha/ Dají se tam nastavit různé filtry, nikdy jsme s tím neměli problém. A radši budu mít kryté stání za pár set, než propíchnuté pneumatiky a vybrané autorádio :D

Dobrý den,, poletíme na týden pryč a návrat je tak hloupě, že už nic nejede zpět a s dětmi nechci čekat někde na letišti do rána. Zajímalo by mě, zda v tom OC Šestka je opravdu možno zaparkovat na tak dlouho? není možné, že tam zavlají hlídku, když tam auto parkuje dlouhodobě? Děkuji.

Avatar uživatele tmx
tmx

Jedná se o soukromý pozemek, tj. hlídka nepřijede. Museli by vás sami odtáhnout a pak po vás vymáhat platbu. Jenže na rozdíl od jiných parkovišť tady není napsáno nic jako "parkování 23:00-6:00 1000 Kč". Takže není, co by po vás vymáhali. Jediné nebezpečí by mohlo být vykradení auta, ale to riskujete i na ulici.

Mohu též potvrdit žádné závory, cedule nebo automaty. Vyzkoušeno na 9 dní a návrat v neděli bez problémů, v kryté části dost volných míst a na střeše poloprázdo. Podle RZ zde parkující ze všech regionů republiky. Od nedaleké zastávky " U letiště " autobusy k terminálu v několika minutových intervalech. Díky za tip a doporučuji.

Ahoj, platí stále parkování OC Šestka bez omezení a zdarma?

Avatar uživatele tmx
tmx

Ano. Žádná závora a ani žádná cedule.

Avatar uživatele TomTomas
TomTomas

Od roku 2019 už neplatí "Katovice se slevou 90%", sleva byla snížena na 50%.

Zdravím, nevíte někdo od kolika hodin se dá zaparkovat v OC Šestka? V 7:20 nám letí letadlo a první spoj do Prahy nám jede až v 5h, což je dost pozdě, tudíž nezbývá jiná možnost než jet autem :/

Marek _24

Taky mě to zajímá. Letíme na tři noci a nechce se mi dávat 500 za parkovne.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Je otevreny porad, neni tam zadna zavora nebo neco.

Promo kód na GO Parkingu se sice využít dá, dokonce Vám za něj během rezervace poděkují, cena je však stejná jako při normální rezervaci. Využiji je ovšem i tak, služby jsou perfektní.

Šestka furt funguje,minulý týden 6 dní parking bez problému.

Vubec NEDOPORUCUJI parkovat v obytnych ulicich Dědiny, Liboce, Ruzyně atd ala ulice Navigatoru a jinych kolem prilehlych sousednich ulicich, protoze mistni obyvatele se, uz naucili velice dobre branit a vnimat, kdo tam nepatri ma cizi auto delsi ci kratsi dobu.

V lepsim pripade vam jen vyfouknou vsechny kola, v horsim pripade vsechny propichnou. Nezmuzete nic!

Vrele doporucuji opravdu nejake levnejsi, ale profi hlidane parkoviste. Co totiz usetrite na parkovani v ulicich nasledne tvrde zaplatite

Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti - je to horší než v Bejrútu.

Minule mně někdo prostřelil dveře u auta brokovnicí a z kufru se mi ukradli půl metráku kokainu a dvě mrtvoly co jsem se chystala zakopat za městem.

panda

😂😂😂😂

@Naděžda: Hlásila jste to na PČR?

Jo to určitě, večer jsem přiletěla utahaná, neměla náladu volat policajty. Ještě bych pak s nimi hodnu sepisovala protokol a pak se ještě dohadovala s pojišťovnou a stejně by to pokryla spoluúčast.

Normálně jsem ty dveře jen přelepila izolepou.

Ahoj všem , nějak nám letos nefunguje promo kod na aero parking ERSTE . Nemáte radu co v novém roce funguje prosím.

Ahoj všem,nemáte někdo zkušenosti s parkováním v Norimberku?je to jen na 4 dny,ale nemám zkušenost kolik to stojí.

v polovici septembra vyskusane parkovanie na ulici U letiste- totalne plne aj o 5rano, navyse cesta je rozkopana a 1smerna.

na letenku mas a na parkovani ne , divne ne

Proč? Letenky jsou levné - parkovné je drahé.

Začátkem měsíce při cestě na Island využito zmíněné parkoviště ve Špotzově ulice (parkovani-praha.cz) na Evropské a paráda. Parkování za hubičku, bus i v ranních hodinách ( 4am) a pravidelných intervalech, zastávka jen pár metrů od auta. Po 14 dnech vše ok, jednání s majitelkou perfektní.

V červnu 2017 ověřeno parkování v OC Šestka v délce 17 dní bez odtahu ani žádných škod na autě. Parkováno pod rampou na střechu.

a je prosim stale bez zavor? mohu vjet kdykoliv? dekuji

Načíst všechny komentáře

Proč prodává Kiwi.com levnější letenky než Ryanair?
David Eiselt 2021-08-20T12:12:00+02:00 69 komentářů

V médiích se aktuálně řeší spor Ryanair vs. Kiwi.com (např. článek na Zdopravy.cz), kdy aerolinka odmítá pustit na palubu zákazníky tuzemského vyhledávače letenek Kiwi.com. Téma je to zajisté ožehavé…

Rodina na pláži
Soutěž s Blue Style o hlavní výhru 15.000 Kč na dovolenou
David Eiselt 2021-06-24T20:34:00+02:00 21 komentářů

Koronavirus a celou pandemii bereme jako příležitost k restartu a nastolení nových pravidel. Měníme priority i naše přesvědčení, že individuální cesty jsou nejlepší. Není a nikdy tomu tak nebylo.…

Eurowings
Eurowings zakládá bázi v Praze a přidává 11 nových spojení
David Eiselt 2021-06-21T22:18:00+02:00 6 komentářů

Nedávná informace o chystané bázi německých aerolinií Eurowings, které v Praze chystají ponechat od podzimu 2021 dvě letadla Airbus A320 a od léta přidat ještě třetí, zdvihla vlnu zájmu a…

Noční vlak v Rusku
Noční vlaky z Česka po Evropě
Kryštof Hájek 2021-06-10T22:38:00+02:00 6 komentářů

Posledních několik let na evropské železnici můžeme pozorovat zajímavý trend: obnovování nočních lůžkových vlaků. Stojí za ním hned několik důvodů od ekologických tlaků po stále se…