Závěrem loňského roku přinesla na pražské letiště svěží vánek nová letecká společnost flydubai, díky které došlo ke snížení cen letenek do Dubaje na polovic. Z trasy na pár měsíců odešel i český SmartWings, který obnoví své lety až v zimním letovém řádu.

Mezi tuzemskými cestovateli panuje zvědavost o tom, co vlastně flydubai na svých letech nabízí a zda se vyplatí letět právě s nimi. V oblasti arabského poloostrova je flydubai vnímán spíše jako nízkonákladovka, ovšem při cestách do Evropy tomu tak rozhodně není. Jedná se tedy o jistý hybridní byznys model, který má za cíl přesvědčit potenciální zájemce, aby na cestách nejen do Dubaje využili právě flydubai.

Nejlevnější letenky na www.flydubai.com

Služby na palubě jsem otestoval minulý měsíc a nyní se s vámi podělím o mé poznatky formou detailní recenze.

V první řadě je důležité si uvědomit, že nemá smysl porovnávat kvalitu flydubai s mateřskou aerolinkou Emirates. Dceřiná nízkonákladová společnost vznikla právě za účelem nabídnutí nižších cen na úkor kvality. Co nás má ale zajímat, je srovnání s českými Smart Wings (Travel Service), které jsou pro flydubai přímou konkurencí.

Recenze ekonomické třídy

Jak jsem v úvodu zmínil, flydubai rozhodně není nízkonákladovou společností, o čemž svědčí fakt, že maximální hmotnost odbaveného zavazadla v ceně letenky je 20 kg. Český konkurent nabízí pouze 15 kg.

Jakmile se uvelebíte na své sedačce, oceníte značně větší prostor na nohy - legroom. Toho je dosaženo kombinovanou konfigurací byznys a ekonomické třídy. Běžně se z 32 řad dostáváme k 28. Pocitově hodnotím o 5-10 cm větší prostor, no prostě se pohodlně usadím bez toho, aniž bych měl kolena zaražená v sedačce přede mnou :)

V každém sedadle pak nechybí vlastní dotyková obrazovka, nabízející zábavní program dostupný ve třech variantách:

• zdarma - trajektorie letu - airshow, objednávání jídla
  • verze za 15 AED (90 Kč) - hudba, TV show
  • verze za 35 AED (210 Kč) - hudba, TV show, filmy
Dostupné filmy si můžete prohlédnout před platbou, kterou provedete pomocí platební karty. Pokud se přenesete přes to, že musíte něco doplácet, tak je cena více než férová. Navíc je součástí monitoru i USB konektor k dobití vašeho telefonu či tabletu.

Pro porovnání - Smart Wings nabízí sluchátka za 50 Kč s možností sledování jednoho filmu promítaného na společných monitorech - vesměs staré české filmy nebo show Michala Davida.

Co se palubního servisu týče, na letech z a do Evropy je vždy podáváno zdarma teplé jídlo. Na výběr jsou navíc dvě varianty, což Smart Wings neumožňuje. Jídlo kvalitou dohání lepší standard, k pití je podávána klasika v podobě vod a džusů, později káva a čaj. Porce jsou dostatečné a chutné. Servis probíhá jednou za celý let, SW prochází s pitím víckrát za let.

Pokud jste většího vzrůstu, uvítáte i možnost předplacení místa v první řadě a u nouzových okenních východů (doporučuji 2. nouzovou řadu). Obě možnosti disponují přibližně dvakrát větším prostorem pro nohy, a to za poplatek 100 AED / 600 Kč za let.

Závěrem? Ekonomická třída jasně vede oproti svým konkurentům a je ideální volbou v poměru cena vs. služby. Základní ceny letenek se běžně pohybují okolo 6,5 tisíce, v promo akcích i pod 5 tisíc.

Ve stejné cenové relaci je Smart Wings a UIA s přestupem v Kyjevě. O 2 tisíce dráž nabízí letenky Emirates a Turkish.

Recenze byznys třídy u flydubai

Náročnější klientela uvítá plnohodnotnou obchodní třídu, nikoliv žádný pseudo business či premium, s jakým se můžete setkat při dálkových charterových letech z Prahy. Cenově se pohybujeme okolo 23 tisíc za zpáteční letenku do Dubaje.

Sedadla jsou komfortní a velmi prostorná. Jedinou vadou na kráse je, že se sedadla nedají ustavit do plné horizontální polohy, ale to na maximálně šestihodinových letech snadno oželíte a ani tento typ sedadel nebývá standardem. Každé místo taktéž disponuje individuální 12" dotykovou HD obrazovkou, která je větší a nabízí zábavní program zdarma. Cestující v byznys třídě obdrží pro větší pohodlí a tlumení hluku uzavřená sluchátka. Nechybí ani napajecí zdířka pro notebook či telefon.

Menší nedostatek bohužel přichází s nabídkou servírovaných pokrmů. Očekávání jsem měl vyšší, dostálo se mi však lepšího standardu prémiových ekonomických tříd ostatních dopravců. Ano, porce jsou sice větší, ale ne o tolik chutnější než v ekonomické třídě. Na výběr byly čtyři varianty hlavních chodů. Nevychválím ani dezert či salát. Občerstvení mi v ekonomické třídě přišlo pocitově lepší.

Nutno dodat, že očekávání hrála velkou roli a proto  může a je můj pohled částečně zkreslen a ovlivněn.

K dispozici jsou samozřejmě jakékoliv alkoholické i nealkoholické nápoje, včetně čaje, kávy i možnosti přípravy cappuccina. Během letu byly několikrát nabídnuty lehké zákusky. Ve včasném dolévání nápojů obsluha nijak nezaostávala.

Pokud budete očekávat od byznys třídy komfortní cestu a nikoliv gastronomický orgasmus, obdržíte přesně to, co požadujete. Alternativou je společnost UIA (recenze zde), která nabízí lety v byznysu do Dubaje za 20,5 tisíce, případně variantu s Turkish airlines za 30 tisíc, kde je byznys třída o level výše. Nejedná se však o přímé lety.

Přestup v Dubaji a salónek na Terminálu 2

Krátce k letišti v Dubaji, kde flydubai operuje z vlastního Terminálu 2. Terminál je malý, nabízí přibližně 15 gateů, což vede ke svižným a pohodlným přestupům. Díky tomu může flydubai nabídnout i hodinové přestupové časy, které bohatě stačí.

Dle zkušeností cestujících se i v případě zpoždění čeká na přílet letu z Prahy, zejména při letech na Srí Lanku.

Salónek flydubai mě v Dubaji upřímně zaujal. Oproti pražskému salónku Menzies nabízí spoustu pochutin, včetně teplého občerstvení, zákusků, baget atd. Spokojit se však musíte s obyčejnými židlemi, nikoliv pohodlnými křesly.

EDIT: Lounge nabízí 2 patra, z nichž horní je vybavené barem a zónou pro relaxování s koženými křesly.

Jak se lince daří a jaké jsou další plány

Cílem mé cesty do Dubaje byl cestovní veletrh Arabian Travel Market, kde jsem se setkal také s Jeyhunem Efendim, viceprezidentem pro komerční provoz. Na otázku, jak se lince z Prahy daří, jsem obdržel velmi zajímavé číslo, a tím je průměrná obsazenost (load factor) 65 %. Což je po půl roce provozu na již operované konkurenční trase hezké číslo.

Flydubai navíc do konce roku 2020 rozšíří svou flotilu o 100 kusů letadel Boeing 738 verze MAX, ale přesto se dle Efendiho vyskytuje problém s využitím letadel. V plánu je tak zvyšování frekvencí na stávajících linkách (Praha získá o 1 rotaci týdně navíc v zimním letovém řádu) a expanze na Blízkém východě. Jen tento rok flydubai otevřeli nejméně 15 nových linek.

Závěrem

Flydubai hodnotím velmi pozitivně. Očekával jsem služby srovnatelné s dobře známými Smart Wings, ale profesionalita personálu a nabízené služby mě mile překvapily. Pokud tedy uvažujete nad přímým letem do Dubaje, na Smart Wings jednoduše zapomeňte, pokud vám samozřejmě nenabídnou ještě nižší cenu.

Flydubai patří aktuálně k nejlevnějším možnostem dopravy na Blízký východ a na Srí Lanku, což téměř vždy usnadňuje rozhodování při výběru letenky.

Na druhou stranu bezpochyby existují "lepší společnosti" (kvalitnější catering a pár centimetrů pro nohy navíc) nabízející lety do stejných destinací v cenách o minimálně jeden až dva tisíce vyšších. Cenový rozdíl tedy není vždy nejmenší.

Rezervuj letenky na www.flydubai.com

Jak jste na tom vy? Připlatili byste si za vidinu lepších služeb a pohodlí nebo je pro vás prioritou doprava do místa a cena letenky?

Aktuální zážitek s FlyDubai

BTS-DXB-BKK, z toho BTS-DXB a zpět bohužel operováno touhle "aerolinkou". Bookováno jako Emirates EK2240.

Ničím horším jsem v životě neletěl a to mám 100+ letů po celém světě.

Historická 737, uvnitř přetopeno, obrazovky na dotyk nereagují, zato topí jak blázen. Sedačka tvrdá, krátká, nepohodlná, místa samozřejmě málo.

"Jídlo" jsem raději vrátil, to by nežral ani hladovej pes. Letušky otrávené, samozřejmě problém s platbou debetní kartou, prehistorické terminály umí jen kreditky. Jediné pití bylo samozřejmě 100ml kelímek k tomu dogfoodu. Naštěstí jsme měli 0.5 pet vody s sebou. Ale na 6 hodin letu v takovém skleníku to stejně bylo málo.

Bylo to "parádních" 6 hodin, které si budu sakra dobře pamatovat a příště si dam velký pozor čím že to poletíme.

Jo a jako bonus bylo jedno funkční WC na celé letadlo :D

Kdyby to byl let na hodinu, max 2, tak ještě dejme tomu, ale táhnout se touhle sra*kou 6 hodin je vážné očistec.

PC: o to víc pak pobaví, když BKK-KBV letí Thai s A330.

Pavel Planespotter

Smutné...., ale nečekal jste, že poletíte s Emirates ?

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zvlast kdyz EK do BTS vubec neleta, priste si priplatte, a lette se Emirates do VIE ;)

Avatar uživatele niemandos
niemandos
  • (upraveno 2020-02-02T20:26:10+01:00)

Nic nepriplacej a na Emirates se příště vykašli. A taky si přečti před tim, než příště koupíš letenku, kdo to operuje. Pak nemusíš trpět :-)

Kupoval jsem to někdy v listopadu a bohužel dost v rychlosti, takže jsem ani nekoukal jestli vůbec Emirates lítá z BTS. Příště si dám pozor. Byla to samozřejmě moje blbost, že jsem si letenky pořádně nezkontroloval než jsem to dokončil a zaplatil. Emirates ovšem taky žádný zázrak. Jediný plus byla možnost návštěvy kokpitu A380 před startem :)

Každopádně z "úrovně" FlyDubai jsem měl docela šok a v otravnosti letu to překonalo i let Bogota - Istanbul s mezipřistáním v Panamě, kde jsme díky transportu vězně z Panamy do Istanbulu strávili v letadle 17 hodin.

Ahojte, v únoru letíme s flydubai zpátky z Colomba a teď mi přišel mail o změně operující společnosti - místo flydubai máme letět se smartwings, což se mi úplně nelíbí...Stalo se někomu? Tušíte případně jaké jsou možnosti?

Díky Tom

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ahoj, s tim nic neudelas

Nám též (na Zanzik) ☹️ A prý ani občerstvení

Ahojte, tak po telefonátu na infolinku Emirates info, které se může hodit i ostatním. Protože je to z naší strany nevyžádaná změna, máme nárok jak na storno letenky, tak na přebookování letu. Takže z původního letu s flydubai přebookováno na Emirates a navíc možnost ponunutí letu +- 7 dnů.

Leoš Literák

Dobré vědět, díky.

Potvrzuji, nám před pár dny oficiálně změnili dopravce na Smartwings na letu na Phuket (i když jsem už při koupi tušil, že to tak bude). A nabídli mně letět odpoledním letem z Prahy s Emirates s hotelem zdarma (čekačka 11 hodin) nebo zrušit letenky.

Ahoj, nemáte, někdo, prosím, zkušenost, která řada v letadle s FLYDUBAI, má před sebou nejvíc místa? myslím, 16 řada u EXIT nebo 6 řada vepředu? Je to za příplatek. Moc děkuji

Pavel Planespotter

Ano, řada 6 a 15+16 má více místa pro nohy. Exit asi více než 6. řada

6. řada je za přepážkou od byznysu... tam bych nešel, paradoxně přepážky dávají pocit stísnění a ani nechápu, proč by to měla být příplatková řada :)

U nouzáků ber vždy druhou řadu, protože u té 1. nejdou sklápět z bezpečnostních důvodů sedačky.

Dobrý den, slyšela jsem, že let s Fly Dubai směr Dubaj-Srí Lanka je bez občerstvení. Nevím, co je na tom pravdy.

Dobrý den Renato,

chtěl jsem se zeptat, máte už letenky na Sri Lanku?

Zdeněk

Chtěl bych se zeptat, kolik se platí, když má zavazadlo váhu navíc? Resp. kolik za kilo.

Zavazadlo přišlo ve velmi poškozeném stavu. Od 11.5. 2018 se snažíme mailem ekomunikovat s jakousi servisní agenturou z Polska, kde nemluví ani dobře anglicky ani česky. Dne 11.5. jsme zaslali všechny požadované dokumenty dle seznamu Fly Dubai obdrženého na letišti (fotky, velikost, adresu). 30.5. jsme obdrželi jen poděkování s nakopírovaným číslem reklamačního protokolu (bez informace, co se bude dít, zda ještě něco chtějí atd). 2.6. Dotaz na to, kdy bude vyřízeno (jiné aerolinky do 3 týdnů). 19.6. Znova dotaz. Začínáme komunikovat polsky, protože anglicky ani česky se nejde s jakousi pani Wiolettou Zablockou nejde domluvit. 20.6. Docela drzý email, že nás 20.6. žádali o zaslání protokolu (nežádali, v mailu bylo jen nakopírované číslo protokolu a nebylo jasné, zda ho pod tímto číslem evidují nebo co vlastně). 13.7. Posíláme scan požadovaného protokolu v kvalitě, jaké jsme obdrželi na letišti (inkoustová tiskárna, přesto je čitelný). 14.8. Dotaz, co bude, nic se neděje. 6.8. Opět nesrozumitelný email v polštině, že máme poslat protokol (v závorce čitelný) bez další informace, zda zaslaný protokol byl nečitelný nebo zda ho nedostali nebo bůhví co). 6.8. Upravujeme protokol v grafickém programu, zvětšujeme kontrast, aby paní byla spokojená a konečně po měsících komunikace začala něco dělat.

Jinak co se týče Fly Dubai. Při hledání letenky do Thajska ve vyhledávači se let z Prahy do Dubaie tvářil jako Emirates (jejich logo). Teprve po zakoupení letenky se najednou začal objevovat Fly Dubai. Neznali jsme je, takže jsme netušili, že se jedná o nízkonákladového přepravce. Na palubě jsme pak zjistili, že je třeba si koupit úplně všechno, včetně vody, zábavy na obrazovce, případné deky/polštářku atd. Další věcí byl odlet ze vzdáleného terminálu 2, takže jsme na cestě zpátky málem zmeškali let. No nic, Fly Dubai nikdy více.

Dobrý den, dá se během letu použít USB pro nabíjení telefonu, i když si nezaplatím zábavní systém filmů či hudby?

Pokud tam USB najdete:-)

muf2muf

Z Prahy létá nový MAX a ten USB má v každé sedačce. I bez příplatku lze nabíjet. Testováno v prosinci 2017. :-)

dobry den, poletime s fd pres dubai dale. a mame v dubaii cas od 22 hod do dalsiho dne 12 hod.

muzete prosim napsat jednoduchy postup, jak se dostat z terminalu 2 k burj khalifa a co je nutno absolvovat za razitka, vystupni kontroly a pod.

jak to vypada v prostoru, ktery bude k dispozici k cekani na dalsi let. cestujeme v economy class. co doporucujete pro prespani v tomto prostoru.

dekuji.

Avatar uživatele veru schl
veru schl

Ahoj,
s Fly Dubai jsem již letěla a vše bylo v naprostém pořádku. Nyní máme znovu letenky a to do Tanzánie. Letíme až v prosinci. Letíme a chceme cestovat po vlastní ose. A jelikož pojedeme přes vánoce, rádi bychom rezervovali určitá místa již s předstihem. Aby levná ubytování byli ještě k mání. Pokud Fly Dubai zruší letenky (což dle reakcí občas dělává) a nepřijde s náhradou. Proplatí mi rezervované hotely / hostely / airbnb či nikoliv? Případně kdy byste začali z rezervací?

Díky,
Veronika

Posílám pozitivní recenzi ,vše bylo tak jak má. V Colombu jsme měly na přestup také asi hodinu, letištní personál nás po příletu směřoval k odletové bráně do Colomba. Stihly jsme si koupit vodu a něco malého do letadla.

Hezky vecer,koupila jsem letenku Praha-Dubaj-Sri Lanka,kdy na prestup tam mam 2 hodiny, z recenze na techto strankach od spravcu jsem se uklidnila,ze letadlo ceka v Dubaji na prilet z Ptahy,tak jsem koupila,ale ted ctu recenze a zkusenosti tady a trochu se toho bojim,je to teda o nahode? Diky moc za nazory

Chtěla bych se s Vámi podělit o velice špatnou zkušenost se Společností Flydubai, letěli jsme teď v březnu z Praha - Dubaj - Bangkok, cesta tam proběhla bez problémů, ale při zpáteční cestě mělo letadlo zpoždění cca 5 hodin, nikdo nám neřekl proč a hlavně jak se dostaneme po příletu do Dubaje do Prahy, protože jak je známo u této společnosti, letadla na sebe nečekají. Po příletu do Dubaje nás nahnali k nějaké přepážce, kde bylo cca okolo 50ti indů, pákistánců apod., kteří utvořili hrozen a nebylo možné se dostat k přepážce, když jsem se po 2 hodinách v této tlačenici dostali na řadu, bylo nám řečeno, že letíme až druhý den ráno a že nás převezou na hotel, příšerná organizace!!!! Na hotelu, který je samozřejmě v odlehlé části Dubaje, na staveništi, kde není absolutně nic jsme zůstali místo jedné noci, noci tři a každý den volali, že letíme ráno a pak vzápětí, že neletíme!!! Když už to bylo potřetí, požádali jsme našeho známého, který žije trvale v Emirátech, o pomoc. Díky němu jsme se druhý den dostali do letadla a odletěli domů. Dle dostupných informací nyní víme, že FD prodává letenky dvakrát a toto jsou jejich normální praktiky, náš odlet byl v jejich systému naplánován až na pátý den. Za našeho nuceného pobytu na hotelu v Dubaji, přijížděli každý den další a další skupiny lidí, kteří se vraceli z celého světa a potkala je úplně stejná příhoda!!! Ještě podotýkám, že na hotelu jsme byli bez zavazadel, ta zůstala po celou dobu na letišti. Nemáte kde si koupit něco na sebe nebo alespoň základní hygienu!!!!! Když jim voláte, tak jsou všechny telefony vypnuté nebo obsazené, nedovoláte se nikam!!!!!!!!!! Zavazadla s námi do Prahy samozřejmě nedorazila...
Už nikdy více, ani zadarmo!!!!!!!!!!!

Hm ten samej let Bangkok-Dubai- Praha 28.3.17 taky zpoždení ubytování na hotelu v Dubai terminal3 oběd večere snídaně bez problémů za 24h odlet u mě spokojenost.

Avatar uživatele vervim
vervim

Dobrý den, kupovali jsme s kamaradkou letenky do Nepalu a naše karty byly pri platbe odmitnute, takze jsme zaplatili kartou kamaradky tatinka a ted jsem zjistila, ze do Nepalu, Bangladeshe a na Sri Lanku se nesmi platit cizi kartou ani kdyz ji mate okopirovanou. Nemate někdo zkusenost, jestli to opravdu kontroluji, pripadne co mame ted delat? Moc diky

Avatar uživatele barbat
barbat

Ahoj, máme koupeny letenky z Bratislava-Dubaj-Goa na začátku března, přítelkyně nemůže ze zdravotních důvodů letět, lze nějakým způsobem změnit jméno pasažéra?

Avatar uživatele jvesely81
jvesely81

Tak i ja musim pridat pozitivni zkusenost na trase Praha - Dubai - Colombo. Zvolili jsme pri obou cestach dlouhy prestup a vyrazili do mesta. Vsechny lety vicemene na cas (+/- 15 minut), terminal 2 v DXB v pohode, potesi treba levne piti, 0,5 l vody nebo coly apod za 2 AED ve free shopu. Dostupnost v pohode, doporucuju pri ceste taxikem vyjit z letiste na ulici (minuta chuze) jinak mate nastupni taxu z letiste 25 AED (misto 5 AED), busem 13B se da dostat behem cca 20-25 minut na metro u Gold souk bus station (doporucim si i starou cast mesta projit a urcite se tam najist). Jedine minus na trase ze Sri Lanky, je absolutne zbytecne mezipristani v Matalle (vysedalo a nasedalo cca 5 lidi). Personal by mohl byt prijemnejsi, jidlo z a do Prahy v pohode (teple, plus snack box). Takze u me urcite spokojenost pri pomeru cena/vykon.

Avatar uživatele baar
baar

Dobrý den, mám dotaz, jak je to při přestupu z Dubaje do Colomba.Letíme stejně jako Vy z Prahy na Srí Lanku s Flydubai. Musíte někde složitě přestupovat v Dubaji nebo je to přímo na terminálu 2?

Avatar uživatele bilona
bilona

Dobrý den Dave, mám dotaz ohledně letenek s FD, zakoupeny v říjnu, let Bratislava- Dubai- Bangkok- a zpět. Zatím má v emailu jenom booking confirmation - cBooking Receipt #EHYGQF- nemám s FD vůbec žádnou zkušenost. Přijdou mi letenky emailem nebo až v BRT na letišti nebo jak to prostě funguje? Vůbec nevím, letíme koncem února, tak z toho mám trochu nervy? prosím poradíte??

Kryštof Hájek

Dobrý den, booking receipt k cestě stačí :) Před odletem můžete na webu https://www.flydubai.com/en/ využít Check-in online, palubní vstupenky si vytisknete, dorazíte na letiště v Bratislavě, odbavíte zavazadlo a tím je hotovo. Pro cestu potřebujete opravdu jen pas, podle kterého vás dohledají, booking receipt si pro jistotu můžete vytisknou taky, ale skoro určitě ho nikdo nebude chtít vidět.

Avatar uživatele bilona
bilona

Děkuju, to mě trochu uklidnilo:))) A když si teda neudělám check in on line tak v pohodě všechno až na letišti v Bratislavě? Pokud by na letu něco změnili tak dají vědět emailem?

Avatar uživatele kopeckaterka
kopeckaterka

Máte tedy někdo v poslední době zkušenost, že Vám letenku na Srí Lanku zaplatil někdo, kdo s Vámi necestoval a nebyl to problém?

Avatar uživatele Asterix
Asterix

Ahoj. Potřebuji koupit 5 letenek nejlépe PRG-DXB 4-11.6.2017. Předevčírem byla cena na stránkách Flyudbau ještě 5000,-kč na osobu. Dnes již cca 7000,-kč na osobu. Mám ještě čekat na nějakou akci nebo se dá cena sehnat ještě levněji. PS. potřebuji tento datum ne lětet v lednu z 4 tis z Ostravy :). Děkuji

Avatar uživatele martinka.hamackova
martinka.hamackova

Měla bych dotaz ke zkušenějším. Poletíme z Prahy přes Dubai do Male. Platí, že pokud máme v Colombu technický stop, tak nepotřebujeme ani transitní vizum? A je něco, na co bychom si měli dát případně pozor u FlyDubai? Díky a hezký den všem

Avatar uživatele Lukáš
Lukáš

Pokud neopustíš letiště, vízum nepotřebuješ

Avatar uživatele Milan_kubat
Milan_kubat

V Dubaji není potřeba vízum vůbec

Avatar uživatele Lohynska
Lohynska

Dobry den od včerejška trčíme v Malé měli jsme s flydubai letět do Dubaje a pak do Prahy let zrušen a od té doby žádné info sehnali nám hotel ale nikdo vám nic neřekne.muzete mi někdo poradit? Díky

Petr Soukup

Ahoj, Lucko, jak to dopadlo?

Avatar uživatele bucek.pavel
bucek.pavel

Může mě poradět někdo kdo byl v poslední době na přestupu v Terminalu 2 jestli je možno opustit letiště (máme mezi příletem a odletem 16 h. pauzu,) chtěli jsme jít do centra

Načíst všechny komentáře

Kde se nechat otestovat na koronavirus
Kde se nechat testovat na koronavirus před cestou?
David Eiselt 2020-08-16T15:26:00+02:00 19 komentářů

Chystáte se na dovolenou do zahraničí, ale cílová destinace vyžaduje negativní test na nemoc Covid-19? Poradíme vám, kde se můžete nechat otestovat, řekneme, kolik testy stojí i co od nich čekat. …

Glamping
Glamping v Česku a 19 tipů na ta nejvíc okouzlující místa
David Eiselt 2020-05-13T19:56:00+02:00 18 komentářů

Toužíte po dobrodružství, klidu, noční obloze a hluku, který se skládá z šumu stromů a zpěvu ptáků? Vezměte stan a vyrazte do přírody. Že byste rádi k tomu všemu přidali alespoň kousek moderna v…

Odpočinek v salónku Cathay LHR T3
Pojď s námi psát praktické průvodce na Cestujlevne.com
David Eiselt 2020-04-28T20:53:00+02:00 2 komentáře

Z důvodu krize v cestovním ruchu způsobené koronavirem jsme nuceni aktuálně pozastavit příjem nových průvodců. Líbí se ti projekt Cestujlevne.com a rád bys přidal(a) ruku k dílu? Hledáme lidi, kteří…

Virus
Koronavirus COVID-19 a cestování: aktuální doporučení a zákazy
David Eiselt 2020-03-02T12:10:00+01:00 261 komentářů

Od 1. 5. 2020 je zrušen zákaz vycestování z České republiky, který byl zaveden z důvodu pandemie nemoci COVID–19. S uvolněním zákazu vycestování se ale pojí i otázky týkající se restrikcí…