5-denní květnová Mallorca

Poznávání jarní Mallorcy - města, hory, moře, památky, gastronomie a další.
Avatar uživatele x.zabicka
Cestopis z roku 2019 napsala x.zabicka

Příprava

V březnu jsme koupili za 50 € zpáteční letenku z Vídně do Palma de Mallorca. Na parkování na letišti jsme využili opět Mazur parking. Ubytování jsme zarezervovali přes booking.com. Jelikož jsme nechtěli být vázání na jedno místo, tak jsme 2 noci strávili na severu ostrova a další 2 noci na jihu. Poslední věcí, co jsme museli zařídit před cestou, bylo půjčení auta. Jelikož jsme si ho půjčovali poprvé, tak jsme se snažili skloubit cenu s co nejjednoduššími podmínkami. Vybrali jsme půjčovnu Wiber. Zaplatili jsme plné pojištění a na celé 4 dny nás vyšlo půjčení na 112 €.

1. den

Letadlo odlétalo v 10:45 na čas a cesta proběhla v klidu. Do půjčovny Wiber nás svezl jejich svoz a využili jsme Wiber box, se kterým odsouhlasíte podmínky, a klíče Vám vypadnou z automatu. Dostali jsme přidělený ford fiesta, najeto měl necelý 2000 km. Co nás zarazilo, tak jsme nedostali od auta žádný techničák ani zelenou kartu. Zde je to asi normální. První kilometry nás vedly do Palma de Mallorca. V sobotu od 14:30 je na parkovišti pod katedrálou parkování zadarmo. Od katedrály jsme se prošli přes Placa Major na Placa Espanya a zpět. Poté jsme se přesunuli k Bellver Castle. Odtud je super výhled na město a do dalekého okolí. Poté jsme se již přesunuli po dálnici na sever ostrova do Port de Alcudia, kde jsme měli ubytování.

2. den

Dnešní den jsme chtěli prozkoumat severozápadní část. Vydali jsme se do města Alcudia. Jelikož byla neděle, tak zde probíhaly trhy. Prohlédli jsme si kostel a hradby. Následně jsme pokračovali do města Pollensa. Zde také probíhají v neděli trhy. My jsme ale mířili na kalvárii. Vede na ni 365 schodů, je zde kaple a opět nádherný výhled na město, ale i na severní část ostrova. Z Pollensy jsme jeli na poslední zastávku dnešního dne na Cap of Fermentor. Plynule jsme se dostali až pod maják a odtud se táhla asi hodinová fronta nahoru na parkoviště. Množství aut a lidí nás poněkud znechutilo. Cestou zpět jsme se zastavili na vyhlídce Mirador de Colomer. Z této vyhlídky byla vidět Torre, která nás zaujala. Řekli jsme si, že se k ní podíváme. Neprohloupili jsme. Vyjeli jsme co nejvýše, parkovaly zde asi 4 auta a výhled odtud byl lepší než z předchozích dvou míst. Žádné davy a krásné výhledy. Odtud jsme už vrátili do Port de Alcudia a prohlídli si letovisko.

3. den

V pondělí nás čekal přesun ze severu na jih ostrova. Pro cestu jsme si vybrali cestu mezi pohořím Serra de Tramuntana. První zastávku jsme měli u kláštera Lluc. Ne přímo u něj, protože bylo hrozně drahé parkovné, ale na parkovišti asi 3 km od kláštera. V blízkosti parkoviště se nachází vyhlídkový bod, ze kterého je vidět klášter. Z časových důvodů jsme nepokračovali pěšky ke klášteru, ale vrátili se do auta a pokračovali směr Sollér. Cestou jsme zastavovali na různých vyhlídkových místech a u jezer. V Solléru jsme odbočili doprava do Port de Sollér. Jedná se o krásný přístav se dvěma majáky. Ve městě Sollér jsme si šli prohlídnout katedrálu a ochutnali místní zmrzlinu v Sa Fabrica de Gelats. Ze Solléru jsme pokračovali přes Deiu do Valldemossy. Ve Valldemosse jsme si prohlídli město. Jsou zde malebné uličky a na domech jsou vyobrazeny svaté obrázky, u kterých jsou lampičky. Hodně se nám toto líbilo. V jednom z obchodů jsme také narazili na možnost degustace místních likéru. Za 1 € jsme dostali panáka a mohli jsme ochutnat od každého druhu. Po prohlídce města jsme dojeli do cílové destinace, kterou byl Magaluf, ve kterém jsme byli na další 2 noci ubytováni.

4. den

Na úterý jsme neměli jasné plány. Rozhodovali jsme se mezi jihozápadem ostrova – Sant Elm a Bynyalbufar nebo východem – Dračími jeskyněmi. Nakonec jsme se rozhodli pro druhou variantu. Lístek do dračích jeskyní stál 16 €. Jelikož vstup je každou jednu hodinu, soustředila se zde postupem času masa lidí. Prohlídka je bez průvodce, ale musíte se sunou s davem. Na konci prohlídky je koncert na jezeře, který byl hezký, ale předcházelo mu asi 20ti minutové čekání, než se všichni usadí. Z této masové události jsme byli trochu zklamáni. Po výstupu z jeskyně jsme navštívili obchod Majorica, kde se prodávají zde vyrobené perly. Prošli jsme si ještě přímořské letovisko a zašli na oběd. Cestou zpět jsme se ještě rozhodli navštívit aquarium. Při návštěvě jeskyní jsme ve stojanech s informačními letáky našli slevu právě do aquaria. Tak jsme toho využili. Jelikož jsme před tím byli v aquariu ve Wroclawi, tak jsme se těšili, ale trochu jsme byli zklamáni, to v Polsku se nám líbilo více.

5. den

Poslední den našeho pobytu jsme již jen odpočívali, nakoupili jsme suvenýry domů, ve 12 h vrátili auto a odjeli na letiště.

Avatar uživatele x.zabicka

Zážitky pro tebe sepsala x.zabicka

25. 05. 2019, poslední aktualizace 2019-05-25T13:45:43+02:00

x.zabicka žije v České republice a procestovala 15 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 2 cestopisy .

Z Nové Anglie přes New York do Washingtonu
Avatar uživatele lemming46
lemming46 2019-06-14T18:58:07+02:00 0 komentářů
Spojené státy americké 2016

Za (nejen) vojenskou historií USA

Cestou necestou západem USA
Mája 2019-06-14T16:11:26+02:00 0 komentářů
Spojené státy americké 2019

Naše dvoutýdenní cesta po národních parcích západu USA :)

FRANCOUZSKÉ ANTILY GUADELOUPE A MARTINIK
Marek Podzemný 2019-06-13T10:02:05+02:00 12 komentářů

Aktivních 14 dnů, dva různorodé ostrovy a moře rumu...

Na skok do Berlína
Tomáš Cibulka 2019-06-12T20:39:11+02:00 2 komentáře