6 dní vlakem po střední Evropě + nejvyšší hora Maďarska

hodnoceno 8 x

Cestopis z roku 2022 napsal Palin

Zážitky pro tebe sepsal Palin
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-08-16T20:01:26+02:00

Palin procestoval 14 zemí světa světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne.com se přidal před 1 měsícem a napsal pro tebe 2 úžasné cestopisy.

lma

Název mě jelikož vlaky cestuji rád nalákal ,ale cestopis docela zklamání.

Až nějak moc autobusů .. V galerce bych čekal více fotek vlaků včetně interiéru. Po Maďarsku mám toho vlakem nacestováno celkem dost (hodně v první třídě) a celkově je tam železniční doprava spolehlivější než u nás. Vlakem jsem cestoval i z Lublaně přes Laško ,Maribor ,Graz a Linec do Českých Budějovic.

Palin

Vaše zklamání mě mrzí, ale to bude asi tím že máme úplně odlišný styl cestování. Že nejsem dobrý fotograf a ani psaní cestopisu nebude moje silná stránka jsem tak nějak tušil 😃 na to kolik toho mám projeto je tohle totiž můj první pokus o cestopis. Tak snad se to zlepší 👍

Oceňuji Michaela Palina z Great Railway Journeys, že se vydal objevovat také krásy Střední Evropy, a to nejen ty šotoušské. Možná se času již nedostávalo, ovšem k zastavení na trase bych ještě přidal města Banská Štiavnica, Eger, Varaždin, Graz a samozřejmě i železničními fandy oblíbený průsmyk Semmering za světla. Zdá se, že zpoždění se moc nenastřádalo a dobrodružství na kolejích bylo jistě skvělé. Kampak to bude příště?

Palin

Tak to je jiný Palin 😃 přes Semmering jsme jeli bohužel v noci. Koukal jsem na fotky a přišli jsme o hodně. Zpozdění není problém protože vždy plánuju maximálně jeden spoj dopředu a dávám si velkou časovou rezeru. Je to přece dovolená není kam spěchat. Příště vyrazím vlakem na sever. Ale kudy a kam dojedu kdo ví 😃