Cestopis

7 VĚCÍ, které prostě musíte zažít v Barceloně

Barcelona je velmi populární evropskou destinací pro krátkou víkendovou návštěvu. Ale i pro delší dovolenou u pláže je toto město pro mnoho lidí destinací číslo jedna.
Cestopis z roku 2018 napsal Michal Horák

Barcelona je velmi populární evropskou destinací pro krátkou víkendovou návštěvu. Ale i pro delší dovolenou u pláže je toto město pro mnoho lidí destinací číslo jedno a CO dělá Barcelonu tak populární? Klima, architektura, památky, náměstí, historie, fotbal a v neposlední řadě samotná poloha města. Barcelona je město, které není užasné jen na městské procházky, ale má taky nádhernou promenádu podél moře. Nachází se podél Středozemního moře a díky tomu je Barcelona tak skvělou destinací.

Víkend v Barceloně? Co dělat

Gaudí byl velice známý španělský architekt z Katalánska a navrhl několik pozoruhodných staveb a objektů, především právě v Barceloně.

1. Sagrada Familia

Pravděpodobně nejznámější stavba v Barceloně, Sagrada Familia. Bazilika byla navržena architektem Gaudim a je budována již od roku 1882. Je těžké pořídít fotku této krásné stavby bez jeřábů, protože je stále ve výstavbě. I přesto rozhodně stojí za návštěvu.

TIP: Ze zadní strany baziliky je malé jezírko, u kterého se dá pořídit pěkná fotka, třeba na instagram. :D

2 . Casa Batllo

Další slavnou stavbou Gaudiho je Casa Batllo. Nachází se nedaleko ulice La Rambla. Pokud se budete chtít podívat i dovnitř, nezapomeňte si rezervovat vstupenky předem přes internet.

3. Park Güell

Nachází se hned vedle centra města, a je velmi dobře dostupný městskou dopravou. I za jeho výstavbou stojí Gaudí. Většina částí parku je volně přístupná. Části, ve kterých můžete vidět nejlepší konstrukce Gaudiho, lze navštívit po zaplacení vstupného. Náklady jsou přibližně 7 EUR na osobu.

4. Las Ramblas

Las Ramblas je jedním z nejoblíbenějších turistických míst v Barceloně. S délkou přes 1200 metrů, tato velice rušná nákupní čtvrt vede přímo k pláži. Zejména v létě je Las Ramblas oblíbeným místem pro mnoho pouličních umělců. Las Ramblas vede z náměstí Placa de Catalunya do přístavu Port Vell, který je nejstarší částí barcelonského přístavu a kde se nachází památník Columbus.

5. Mercat de la Boqueria

Velice oblíbené tržiště v Barceloně. Pokud vám nevadí velké davy, určitě toto místo stojí za navštívení.

6. Parc Montjuïc

Na vrcholu najdete hrad Montjuïc, vojenskou pevnost z 18. století. Naleznete zde i spousto lokací z Olympijských her z roku 1992, například Olympijský stadion a bazén. Hlavní turistickou atrakcí v této oblasti jsou magické fontány Font Magica.

7. Víno a jídlo na Plaza Real

Jedním z nejepších míst, kde se najíst v Barceloně je Plaza Real, které se nachází téměř na konci Las Ramblas. Toto málé náměstí je jako velké nádvoří plné restaurací a barů. Mnohé venkovní terasy jsou velmi lákavé k posezení a odpočinku po procházce po Las Ramblas. Ceny jsou přijatelné a jídlo je vynikající. Ochutnejte typické španělské jídlo a víno. Ceny se pohybují okolo 15 EUR/osoba.

8. FC Barcelona & Camp Nou

Nejlepší a jeden z nejznámějších fotbalových klubů na světě: Fc Barcelona. Každý víkend zde hrají fotbalové hvězdy jako například Lionel Messi nebo Luis Suarez. Právě fotbal byl hlavní důvod mé první návštěvy Barcelony. :D Pokud se chcete podívat přímo na zápasy, vstupenky se dají koupit dopředu online na oficiální stránce Fc Barcelony. Na méně atraktivní zápasy seženete lístek i na místě.

Camp Nou je domácí stadion Fc Barcelony. Právě tady se odehrává veškerá magie! Na stadionu se dá koupit i běžná prohlídka, kde se podívate například do kabin, k trávníku a do klubového muzea. Jednoznačně jedna z nejlepších aktivit v Barceloně, pokud jste jako já fanoušci fotbalu.

Výborné počasí, výborné jídlo, cenově dostupná lokalita a spousta věcí, které zde můžete dělat. Tak co, už jsem vás přesvědčil? :) Stačí si koupit letenku a můžete vyrazit!

ORIGINALNÍ ČLÁNEK NALEZNETE NA MÉM BLOGU WWW.MAJKLTRAVEL.CZ

Zážitky pro tebe sepsal Michal Horák

28. 12. 2018, poslední aktualizace 2018-12-28T18:40:21+01:00

Michal Horák a procestoval 11 zemí světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne je už 7 měsíců, napsal pro tebe 3 cestopisy . Má své stránky http://www.majkltravel.cz.

1 komentář

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Děkuji za krásný cestopis a blog.

Odpovědět
před 8 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

 
 

Další cestopisy

Čtení na 14 minut
TÝDEN V MAKEDONII
miker90 2019-08-22T20:35:11+02:00 0 komentářů
Severní Makedonie 2019

Perfektní země na cestování, ale příšerná na život...

❤️ Oblíbené
Čtení na 8 minut
"Pánská jízda" v Ugandě
Jožka 2019-08-22T16:27:55+02:00 3 komentáře
Uganda 2019

I s dětmi se dá jet na roadtrip :-)

Čtení na 1 minutu
Cherson
cizy 2019-08-22T09:13:07+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Oddychový predĺžený víkend na brehu Dnepra.

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Autem po krásách Brazílie
Aneta Nováková 2019-08-18T23:04:14+02:00 21 komentářů
Brazílie 2019

Přes národní parky až po pobřeží do Ria a zpět...

Další cestopisy