3. Itálie
  4. BARI a APULIE za KAČKU

BARI a APULIE za KAČKU

První italský region,kde se začal vyrábět olivový olej! Taky 200 typů těstovin! Kraj pohádkových kulatých domečků trulli,písečných pláží, přístavů, kostelů,katedrál a vína za 1,5 euro! Prostě APULIE ♥
Cestopis z roku 2020 napsala CESTUJI za KAČKU

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU

05. 08. 2020, poslední aktualizace 2020-08-05T09:21:13+02:00

CESTUJI za KAČKU a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 65 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Avatar uživatele LuckyB
LuckyB

nevím čím to, ale nějak ti haprujou webovky. Nejdřív to na chvíli zamrzne, a pak se načte jen tak 1/5 obsahu a zbytek nic... vyzkoušeno v Google Chrome a MS Edge.

Já vím, zkusím pořešit..😔

To bude těmi fotkami - je jich moc na jednu stránku a načítání i pokud se povede tak trvá dlouho.

Totéž jsem pozoroval u Říma, ale až teď, dřív ne. A je zajímavé, že teď najednou se mi už neztrácí klávesnice po každém slově...

Avatar uživatele Jaroslav Knespl
Jaroslav Knespl

Ahoj, mohu prosím poprosit o tvojí radu..? Online formulář který se vyplňuje do Apulie je potřeba zaslat emailem na nějaké místní zdravotní středisko? Mám v tom hrozný bordel.. Děkuji za odpoveď

CESTUJI za KAČKU

Buď vv klidu, stejnej jsem měla i já :D

Do‌ ‌Apulie ‌byla‌ ‌v‌ ‌době‌ ‌mé cesty ‌povinná‌ ‌registrace‌ ‌prostřednictvím‌ ‌online‌ ‌formuláře‌ ‌(zde: https://limesurvey.istsvc.region...ng=en).‌ ‌ Stejně jako s podobnou hrůzou do Španělska, i teď jsem se s tím trochu prala. Formulář jsem vyplnila, vytiskla a vzala na cestu sebou. K tomu mi přišlo po uložení do PDF formátu jakési dovysvětlení, kde se psalo o nutnosti nahlášení se zdravotnickému zařízení… T je asi to, co zmiňuješ.. Vůbec jsem to nepochopila, ale s ohledem na to, že všichni strašáci stran registrací nebyli ve skutečnosti ani zdaleka tak strašní - musela stačit tištěná verze formuláře sebou. A stačila. Vlastně byla až moc ...

Skutečnost na místě? Rychlejší odchod z letištní haly jsem snad nezažila. Nejen proto, že je letiště malinké, ale hlavně proto, že tam nikdo nic neřeší. Ani jedna cedule Covid, ani jeden zaměstnanec od přistání po odchod z letiště, natož nějaká kontrola dotazníků.

Krakonoš

Kačko, nádhera, kdyby mi nebylo tolik, kolik mi je a nebyl jsem ten , kdo jsem, tak normálně napíšu, že jsem se do tebe zamiloval, takhle napíšu, že jen do tvých cestopisů.

Vždyť já už ráno snídám místo borůvkového koktejlu víno.

Gratulace ke knížce!

Já mám zase pohádky. To asi víš..

CESTUJI za KAČKU

Tak ještě že ti je, kolik ti je a že jsi tím, kým jsi 🙃

Upgrade borůvkového koktejlu na vyšší level chválím, a to přímo z kraje VÍNA, z Vinařství u kapličky, jak jinak - se snídaňovou skleničkou Pálavy v ruce 🍸💛

Jinak má knížka nesahá tvým pohádkám ani po kotníky 😉, ale děkuji.

Teď jsem to konečně dočetl, dlouhý, ale jako vždy velice čtivý :-) Jen chci dodat, že dostat se z Bari do Matery a zpět zase takový problém není. Jezdí přímé vlaky, jen jiná společnost. Ferrovie Appulo Lucane má nádraží hned vedle hlavního nádraží Bari. Úzkorozchodné vlaky jezdí celkem často, v pohodě se dá udělat jednodenní výlet. Matera určitě stojí za vidění.

CESTUJI za KAČKU

Ahoj Aleši. Moc děkuji - za energii a čas, který jsi věnoval čtení i za milá slova.

Jen k tomu vlaku - kdy jsi tam byl? Já dle googlu na to nádraží taky šla, ale nebylo v provozu. Ptala jsem se lidí, co tam byli, a ti mi řekli, že do Matery jedině busem.. Ale možná to bylo jiné nádraží než myslíš ty..

Naposledy loni v létě, na https://ferrovieappulolucane.it/ o nějaké dlouhodobé výluce není ani slovo, mělo by to fungovat..

CESTUJI za KAČKU

Ok, otestuji v září ✌🙃 A děkuji!

Avatar uživatele LuckyB
LuckyB

my letíme teď v září o prodlouženém víkendu. A právě přes ty webovky, co sem dával Aleš se dají lístky koupit... nepíšou nic o tom, že by to nefungovalo, tak uvidíme

Moc diky za krasny cestopis.

Jinak spis neco k tvemu puvodnimu zameru Arctic Circle v Gronsku jsem sel na prelomu zari-rijen v roce 2014. Fakt nadhera a vzhledem k pozdnimu terminu nebyla nouze ani o polarni zari. Po trase treku jsou docela solidni chatky zdarma na prespani a po ceste urcite narazis ne nejaky ty soby, pizmone, polarni zajice a pri trose stesti i na polarni lisku. JInak doporucuji spojit s navstevou severnejsiho Ilulissatu, ty ledovce tam jsou opravdu neskutecny, nekdy vysoky jak panelaky, fakt pecka. Teda bylo to v roce 2014 a clovek furt cte o globalnim oteplovani, tak kdo vi, jak je to tam s ledovci ted...Tak at ti to vyjde treba pristi rok, urcite to stoji za to.

Moc diky za krasny cestopis.

• (upraveno 2020-08-07T08:20:48+02:00)

Jeee, tak ted jsi mě dojal!! Úplně to vidím a zas je mi trochu smutno, že to letos nevyjde.. O chatkách vím, trasu mám už docela zmapovanou. Ledovce jsou v plánu v každém případě- vlastně jsem na ACT narazila poté, co jsem svůj první ledovec viděla na Islandu. Byl to zážitek nad zážitky a já chtěla další podobný. No a když jsem googlila...vyskočil na mě ACT 💛

Polární záře by mě lákala DOST, ale posun z měsíců červenec - srpen do září- říjen je posun teplotně výrazně níže, což mě trošku odrazuje. Vzpomeneš si na počasí v říjnu? A jakou jsi šel trasu? Ze Sisimiutu do Kangelussuaq nebo opačnou?

A moc děkuji za pochvalu Bari!🙏

Iveta _K

A zase jsem to celé zhltla na jeden zátah, bez pauzy na čůrání nebo pití. Ty to prostě všechno umíš podat tak zajímavě.

Bari mám už delší dobu v očku, takže mockrát děkuju, že jsi mě na tuhle výpravu vzala s sebou, protože teď ho mám v očku ještě víc. A taky díky za další tipy na okolní výlety, o kterých jsem třeba vůbec netušila. Jestli se tam někdy v nejbližší době podívám, určitě si nenechám ujít Monopoli, vypadá to tam kouzelně.

Akorát mi při čtení bleskla hlavou jedna negativní myšlenka - to se jako vážně chystá stopovat v Itálii? Jízda stopem je něco, o čem velmi pesimisticky mluví i samotní Italové, kteří to rozhodně nedoporučují nikomu a už vůbec ne samotné cizince. Ale to je zkušenost ze severu, jižané jsou přeci jenom z jiného soudku.

Jsem každopádně ráda, že tě jako prvo-stopařku nikdo nezamordoval, jinak by mi tvoje cestopisy vážně chyběly. A jsem moc ráda, že jsi svoje sólo putování vážně sepsala.

Cestování zdar a gratuluji k vydání knížky :-)

Už jsem si říkala, co se děje!! Jestki ti v práci nezabkokovali CL... 🙈😂😂

Noc děkuji za milá slova - jako vždy - inspirující zpětná vazba pro mě. Bari určitě dej, nebudeš zklamaná. Osobně doporučuji ubytovat se rovnou v Monopoli, ne v Bari. To město stačí na 3 hodinky třeba cestou zpátky na letiště. A dej Alberobelo a Amatérů, protože to za to stojí teprv! V Mateře si domluv ubytování na jednu noc a stopu se tak vyhneš. Navíc to tam užiješ i večer - osvícené. To musí být teprv emotivní smršť!

Jinak s tím stopováním souhlasím. Měla jsem velké štěstí a hodně dlouho už jej takto nebudu pokoušet.

No a knížka...🙈😂... Ale děkuji!

Iveta _K

Jestli mi zablokují Cl, dávám výpověď :D :D

🔝🔝🔝🍸😂😂😂😂

Avatar uživatele yellow
yellow

Kačko, děkuji za další zajímavý cestopis. Jsem ráda, že když už nemůžu cestovat sama, tak alespoň Tvým prostřednictvím. A to víno Ti upřímně závidím. :D Jediné, co mi (opět) trochu chybělo, je nějaké dobré místní jídlo, protože já raději než kostely a muzea objevují místní speciality.

Gratuluji k brzy vydané knížce, určitě si ji ráda přečtu.

CESTUJI za KAČKU

Tak já jedla, ale na fotku to moc nebylo no... Špagety a boloňská z místní sámošky není úplně gastro strop, byť to byla dobrota veliká 🙃

Ale zkusím příští týden zařadit i nějakou tu lokální - nesámoškovou - stravu.

Jinak víno bylo výborné, hlavně ta cena, že..

A moc děkuji za milá slova!

Jana Pernicová

Tak dočteno a celý 👌😊

Opět plno emocí od strachu o tebe, když tě vedli na ty sochy🙈až po ten pocit "jen" "BÝT" ❤️

A toho vína! 🍾 🤣 Už se těším. 🥂

Tak to je velká poklona! Děkuji 🍸🙃

A o mě strach neměj, mám ještě všech 9 životů ✌😜😂

Avatar uživatele planydalibor
planydalibor

Naprostá paráda! Přečetl jsem to jedním dechem až do konce!!! :)

CESTUJI za KAČKU

Tak jestli "jedním dechem až do konce", tak doufám, že máš žábry a četls' to ve vodě.. 🙈😂😂

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
  • (upraveno 2020-08-05T17:01:49+02:00)

Pěkné čtení Kačko, díky za něj, spousta informací, které se můžou hodit a standardně také poměrně nabitý program.

Jinak v Itálii jsem také nedávno stopoval v páru, byla to fakt sranda a šlo nám to lehce, jednou jsem jel i stopem z Itálie do Česka, taky se to dalo, ale to už bylo trochu horší.

Ta Matera vypadá skvěle, tu příště určitě dám.

A velká gratulace ke knížce! To klobouk dolů, tedy. :-)

• (upraveno 2020-08-05T21:45:53+02:00)

Moc děkuji, Tondo. Tentokrát to úplně nabité nebylo - jak jsi jistě zaznamenal, poslední dva dny byly dost prozevlované...😊

Ale jak jsem zjistila, někdy je to povalování se skoro stejně fajn, jak zápřah .

Stop byl zážitek, to souhlas. Hlavně zjištění, že i tohle je možná cesta, když vše jiné selže.

No a Materu ti doporučuji všem deseti. Boží místo...

Gratulace zatím není na pořadu dne, ale děkuji za podporu, moc si toho vážím!

taclik.j
  • (upraveno 2020-08-05T15:22:57+02:00)

Jako vždy krásně popsaný cestopis. Obdivuju tě Katko, co vše stihneš navštívit za pár dní v tom horku. Byl jsem v Monopoli v říjnu a bylo to akorát. Info pro Monopoli.. Za městem na Brindisi několit krásných pláží. Jeden den jsem se vydal pěšky podél moře do Polignano. Pobřeží skalnaté se skalními mosty nad mořem a úžasné mořské jeskyně. V Monopoli jsem bydlel ve staré části, kde nesmí auta a je klid. Těším se na další tvé zajímavé cestopisy.

• (upraveno 2020-08-05T16:43:20+02:00)

Opět velice děkuji za milá slova! Mě pobavilo, když jsem seděla "uprostřed tohoto cestopisu" ve vlaku do Monopoli a ty jsi mi je zde zrovna doporučoval. Zvláštně milej pocit. Člověk se fakt na cestách nemá čas cítit sám!

Monopoli byly opravdu nádherné, skoro jak Santorini! A ty výhledy z útesů jak na Capri - to bylo zas v Polignano a Mare... Přesně jak říkáš - nádhera!

Jinak to horko bylo opravdu úmorné a chodit mezi 11-16 v rozpálených městech - to bylo fakt o život. Dvakrát jsem to dost podcenila... Nicméně vždy nakonec ustála a kompletní mix zážitků v cíli, to je pro mě vždy obrovská odměna..

• (upraveno 2020-08-05T14:37:52+02:00)

Teď jsem to dočetl. Krásný cestopis a gratulace ke knížce ;)

Jestli v září budu moct proletět Praha-Bari, přejímám itinerář :D Mám to od středy do neděle. Podle rome2rio z Matery má jet 2a a 3a corsa v 19:10 a 21:10 (https://www.rome2rio.com/map/Matera/Bari). Otázka je, jestli nekecá. Podle webovky dopravce se zdá, že jezdí i v tyto časy a dají se na ně koupit lístky.

Já jsem sice ještě nedočetl - obědová pauza není nekonečná -, ale také bych si dovolil ten itinerářík převzít. Proč vymýšlet vymyšlené, navíc když to tak pěkně funguje, že? :-) Bari mám na začátek října, to už nebudou takové pařáky, od pátku do pondělí, pro jistotu s autem.

• (upraveno 2020-08-05T16:25:32+02:00)

Super Michale, tak to pěkně zjisti, letím tam koncem září znova a i když byl stop fajn, klidně se vrátím ke klasice ✌😊

Jinak za pochvalu i "gratulaci" děkuji moc!

CESTUJI za KAČKU

@mirjur, co to máš za přísného zaměstnavatele??? Tak krátká obědová pauza?? Nehraničí to už s porušováním lidských práv?? 😂😂😂

Jinak " převzít itinerář" - to je pro mě ta největší pochvala a odměna!!💛 Děkuji za to. Nucméně ještě počkej, před tvou cestou to ještě raději zajedu ještě jednou zkontrolovat ✈🇮🇹🙏

To je ta letenka, co sis koupila ještě v Bari? Tak to fakt muselo stát za to. Ty jsi, Kačko, prostě neskutečná, nezničitelná, nemám slov... ✌😊✌😊 Neboj, nic si nenechám ujít. A děkuji!

Ne ne, tak jsem si koupila Tenerife 😉

Pěkný a inspirativní cestopis jako vždy.

Zrovna včera jsem si na Tebe vzpomněl v souvislosti s tím výbuchem v Libanonu a zrušenými letenkami. Některé věci už vidět prostě nestihneš.

Děkuji.

Jo, od včera na tu svou cestu do Libanonu taky myslím. V podobném duchu... 😪

Mıchal

Za to zrušení letenek na listopad už začínám být rád. Tam to nedopadne dobře, tam se něco semele. Škoda 😥

CESTUJI za KAČKU

Mě osobně ze všech v dubnu zrušených letú Libanon mrzel nejvív. Už vím proč...

Díky za další pěkný a inspirativní cestopis :-).

Moc děkuji !

Mıchal

Obdivuji nejen tu kadenci, s kterou teď v létě cestuješ do měst na rozpálený jih, ale i to, jak z toho rychle dokážeš publikovat cestopis. Doufám, že nezavřou hranice. To letní Abú Zábí mě fakt zajímá 😎😂🤞

Michale, tak to ti rovnou řeknu krutou pravdu - Ježíšek neexistuje.. 🙈🙈

No posrali se v koutě a zrušili to do tejdne😡🤮😂

Ale neboj, nějaká pustina určitě bude ✌

Mıchal

Tuhle pustinu mám na podzim 2021. To snad nezruší, i když nějaká malá změna by v rámci flexiblity nebyla k zahození :D

Jinak kupóny na Flixbus stále existují. MasterCard Priceless Specials dává kupóny na 10 %.

• (upraveno 2020-08-05T11:20:39+02:00)

No nekecej?! Já furt vyhlížím v Brně u nádru jejich zelené vestičky a nikde nic, tak ai říkám, že to teď v době krize nemájí lehký i tak, natož slevy a ono jooo?? Hned na to kuknu! Díky za radu! 🙏😊

Jinak na podzim 2021 už můžu bejt mrtvá 🙈😂 Tak daleko neplánuju. Každopopádně tobě držím a Abú pěsti a já jdu lovit nějakou pustinu podzimu 2020 ✈✌...

• (upraveno 2020-08-05T11:36:55+02:00)

Co ten pesimismus? Já zatím fofruji jen wizz kredity nebo dělám rebooky od Easyjetu 😂 Taková Madeira z Berlína na květen v ceně původních letenek cca 1100 Kč ujde. Třeba se to odletí 🤷‍♂️🙃 Fajn bude pokud vyjde březnová Kazaň a červencový Kazachstán za 20 kreditů/každý.

Pěkné bude i letošní říjnové Tromso za asi 25 €. Ale to se bojím, že Poláci nebo Norové mezitím přibouchnou dveře. Ta naše čísla jsou den ode dne horší.

• (upraveno 2020-08-05T12:13:14+02:00)

To není pesimismus! To je realita. Zrovna jsem snědla houby a jelikož jsem je sbírala sama...víš jak. Ale bylo by blbý zemřít na intoxikaci houbami, trošku tou pax. Představuji si to jednou mnohem stylověji. Třeba na vinici nebo tak.. 🍸🙏

Máš slušnej cestovní plán! Madeiru bych dala hned....💛

Mıchal

Osobně doufám, že pokud TO chytnu, budu mít alespoň cestovatelskou anamnézu... Držím palce, ať ty houby jsou maximálně halucinogenní, jinak naprosto neškodné ;)

CESTUJI za KAČKU

Pro stav halucigenního vnímání nepotřebuju houby, dokonce ani drogy. Stačí zapnout zprávy nebo otevřít Seznam... 🙈🙈😂

Další cestopisy, které napsal CESTUJI za KAČKU

ANDALUSIE a GIBRALTAR za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2021-11-15T11:45:17+01:00 39 komentářů
Španělsko 2021

Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech zajímavý. Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech…

ZÁPADNÍ SAHARA za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2021-10-29T16:24:27+02:00 45 komentářů
Afrika 2021

cíl: OBRATNÍK RAKA, 3 300 km. Hra světel a stínů na líně se přesýpajících písečných dunách, kvílení pouštního větru, atlantický, tyrkysově modrý a naprosto liduprázdný oceánový lem. Země nikoho. Země, která neexistuje. Jedno…

🙏 Praktické
JAK SE SBALIT DO PŘÍRUČÁKU?
CESTUJI za KAČKU 2021-10-10T20:46:22+02:00 90 komentářů
Česká republika 2021

Zrovna to dělám, tak jsem vám to svoje balení sepsala. Hezky nestručně a hezky VINNĚ🍸, jak jste u mě zvyklí .. Zrovna to dělám, a protože mi často na toto téma píšete, tak jsem vám to svoje balení sepsala. Hezky nestručně a hezky VINNĚ, jak jste u mě zvyklí . No a pokud vás napadne ještě něco, co je dobré…

EGYPT za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2021-09-19T19:03:36+02:00 69 komentářů
Egypt 2021

Nemusí to být jen exotika, adrenalin a stále víc neobvyklá destinace pro super otřelé cestovatele. Někdy je i fajn hodit se do pohody u vody a zajet si třeba na "českej Mácháč". A klidně s cestovkou!✌. Brána Afriky a země s tajuplnou historií, datující se k samém počátku lidské civilizace. Vyprahlá pustina s nekonečně rozpálenou Saharou, písečnými dunami, ale také neuvěřitelně životaplnou půdou v…