Barneyho víkendové (ú)lety: Do BRNA letadlem, aneb exotika trochu jinak.

Cestopis z roku 2022 napsal Barney Flyer

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Barney Flyer
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-02-16T13:12:55+01:00

Barney Flyer procestoval 28 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 1 rokem a napsal pro tebe 8 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 3 měs

Londýn oukej. Soudím, že tam téměř všichni už jednou či vícekrát byli.

O to více mě snad zaujaly vaše zážitky z malebné moravské metropole. Na úvod poznámka o jistém oppidu, jež se nachází na území někdejší mocné Říše Velkomoravské, jejíž kníže Mojmír měl navrch i před nitranským Pribinou. Možná ještě v době, kdy jakási mini-osada s dveřními prahy ani neexistovala či byla později v područí mocnější Kouřimi.

Ale zpět do současnosti. Pokud jste u Role nenašli metro, pak jste se měli doptat na Myší díru nebo jet až k Západní bráně do Bohunic, tam je nové metro dosti dlouhé. Inu do Štadtlu vážně jezdí jen Elektrische Linie (šalina neboli šmirgl) a nejinak je tomu i na Prígl. Proto je divné, že jste se tam vydali jakousi tramvají či co.

S potěšením jsem se dočetl, že jste pod Špénó zvolili ono torture-sofistikované ubytování k navození dobové atmosféry a nechali tak místním hoteliérům trochu vydělat.

Škoda jen tak časného odjezdu, k objevování by toho ještě bylo. Třeba Tugendhat, Löw-Beer, Burg Eichhorn, Monte Bú, italské či dánské Tivoli, Montmartre Kamenka, Bronx, Klajdovka, Stránská skála, Mariánské údolí, Ořešín, Cimrmanova studánka, atd. ⛲

Barney Flyer
před 3 měs

Já byl v Brně mnohokrát a chtěli jsme si o víkendu udělat pouze nevšední výlet. Letět na Brněnské letiště mě vždy lákalo a cenově i přes Londýn se to dalo zkousnout. Brno má příjemnou atmosféru a hlavně oceňuji kvalitní restaurace. Ale rozhodně bych Brno nezařadil na místa, kam bych vyrazil za toulkami po památkách, nebo to rozhodně není město, kam bych jel jen tak na víkend za poznáním. Z Moravských měst mám třeba rád Olomouc, kde právě jsem. P.S. ani jeden nejsme z Prahy ;) Jsem rodilý Mělničák a rodina pochází z Hovoran, přítelkyně je Chodka.

Jakub Langer
před 3 měs

Dobře tedy, brněnské letiště v Tuřanech tě vždy lákalo a nakonec zklamalo kvůli té náhodné pokutě. Dá se z něj snadno dostat do centra města expresní linkou E76, což ovšem pravda není takový adrenalin jako třeba Ostrava Mošnov s velmi často nenavazujícím vlakem ČD z/do Studénky. Pak se to musí řešit operativně například výsadkem v Sedlnicích nebo snad i delším busem do Moravské Ostravy. I v Pardubicích je to snadné, možná tam MHD na letiště stále stojí 8 Kč.

Takže Brno je gastronomicky zajímavé, ovšem také výsledně vyhrálo přetahování se o metropoli Moravy se Znojmem a Olomoucí. Což o to, Holomóc je tajný klenot dle Lonely Planet, plný památek, leč dosti klidný a takřka v úplné hanácké rovině. Řekl bych, že Brno má decentní zajímavé památky a naprosto mimořádné okolí plné lesů, vod a strání  🦊 ... O podobně blízké přírodě si mohou Praha, Olomouc, Ostrava nechat zdát. A také má Brno výhodnou polohu blíže k letištím VIE a BTS, odkud jsou leckdy přívětivější low cost ceny letů než z PRG. ✈️

Barney Flyer
před 3 měs

Mě nevadila nalezená pokuta z roku 2017 (za tu jsem rád, mohlo z ní být nemilé překvapení za pár let). Mě vadila důsledná dvojí kontrola (standardně naskenuji na letištích pas v bráně a jdu ven). Asi se tam nudí a potřebují vykázat činnost, což chápu. Jinak s tou Prahou nesouhlasím. Přímo na hranici Prahy u Zbraslavi začínají Brdy, na jihu Posázaví, na západě Karlštejnsko, Křivoklátsko a Český kras. Na severu např. Kokořínsko, kde jsem autem z Prahy za 45min. (vše dostupné rychle pomocí MHD a PID). Samotná Praha je jedno z "nejzelenějších" měst v Evropě (jen výčet velkých lesů a lesoparků: Kunratický les, Šárka, Prokopské údolí, lesopark Hostivař, Chuchelský háj, Stromovka). Můžete tam nahodit spoustu kilometrů a nepoznáte, že jste ve městě... Jinak s Vídní souhlas, tu Brňákům závidím, jelikož z Vídně létám rád.

Avatar uživatele Kajman77
Kajman77
před 4 měs

Zvláštní,  řekl bych exotické místo. Co domorodci, jsou přátelští? A potřebujeme tam víza?

🤣

Barney Flyer
před 4 měs

Domorodci jsou fajn, ale občanku jsme jim radši neukazovali. Víza netřeba. Na letišti je potřeba pouze pas a mě to stálo litra viz. cestopis :-)