Betónový Belehrad

Belehrad nie je láska na prvý pohľad, ale mňa osobne očaril aj po tretíkrát. Tentokrát najmä betónové dedičstvo z čias minulých. Pár viet o víkendovom roadtripe do srbskej metropoly.
Cestopis z roku 2019 napsal tonic

Tady začni psát svůj cestopis20 rokov dozadu sme u babky na dvore každý jarný víkend vzhliadali k oblohe, ktorú pretínali vojenské lietadlá NATO smerujúce na juh pri operácii“Milosrdný anjel”(síce nesprávny srbský preklad, ale znie to lepšie akoUšľachtilá kovadlina). Cieľom náletov bolo presvedčiť vtedajších srbských vodcov, aby stiahli armádu z autonómnej oblasti Kosovo. Odvtedy už pretieklo sútokom Sávy a Dunaja veľa vody, Kosovo sa medzitým stalo de facto samostatným štátom a Srbsko stratilo aj Čiernu Horu. Krehký mier s občasnými “výstrelkami” tu panuje už dlhšiu dobu, dávno to nie je región, kam by sa človek bál vkročiť. Pri plánovaní ciest mi nedávno prišlo na um navštíviť Belehrad aj po tretíkrát. Keď som už cestu absolvoval letecky a vlakom, nebolo by od veci si tých pár stoviek kilometrov aj odšoférovať....

Pokračovanie na mojom blogu:

Zážitky pro tebe sepsal tonic

06. 06. 2019, poslední aktualizace 2019-06-06T21:58:23+02:00

tonic žije na Slovensku a procestoval 58 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 14 cestopisů . Má své stránky http://tonicove.sk.

Další cestopisy, které napsal tonic

Jesenný roadtrip po Uhorsku
tonic 2019-10-09T22:45:52+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

1800 kilometrov po rôznych končinách Slovenska, Maďarska, Rumunska a Ukrajiny.

Koniec leta (nielen) na ukrajinských Maldivách
tonic 2019-09-09T13:06:25+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Posledný augustový týždeň v znamení ukrajinských pláží, delfínov, boršču, koňaku a 47 ročného Antonova An-24

Víkend pri ruskom Baltiku - Kaliningrad
tonic 2019-08-16T11:21:22+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Od začiatku júla nám do obskurnej ruskej exklávy medzi Poľskom a Litvou stačia bezplatné elektronické víza. Pôvodný plán návštevy severu Poľska sme operatívne upravili a na víkend nakukli do Ruska.

S Jakom z Užhorodu do Kyjeva
tonic 2019-07-22T11:14:51+02:00 4 komentáře
Ukrajina 2019

44-ročným malým prúdovým Jakom-40 z ešte menšieho užhorodského letiska na pravidelno-nepravidelnej linke do Kyjeva