Betónový Belehrad

Belehrad nie je láska na prvý pohľad, ale mňa osobne očaril aj po tretíkrát. Tentokrát najmä betónové dedičstvo z čias minulých. Pár viet o víkendovom roadtripe do srbskej metropoly.
Cestopis z roku 2019 napsal tonic

Tady začni psát svůj cestopis20 rokov dozadu sme u babky na dvore každý jarný víkend vzhliadali k oblohe, ktorú pretínali vojenské lietadlá NATO smerujúce na juh pri operácii“Milosrdný anjel”(síce nesprávny srbský preklad, ale znie to lepšie akoUšľachtilá kovadlina). Cieľom náletov bolo presvedčiť vtedajších srbských vodcov, aby stiahli armádu z autonómnej oblasti Kosovo. Odvtedy už pretieklo sútokom Sávy a Dunaja veľa vody, Kosovo sa medzitým stalo de facto samostatným štátom a Srbsko stratilo aj Čiernu Horu. Krehký mier s občasnými “výstrelkami” tu panuje už dlhšiu dobu, dávno to nie je región, kam by sa človek bál vkročiť. Pri plánovaní ciest mi nedávno prišlo na um navštíviť Belehrad aj po tretíkrát. Keď som už cestu absolvoval letecky a vlakom, nebolo by od veci si tých pár stoviek kilometrov aj odšoférovať....

Pokračovanie na mojom blogu:

Zážitky pro tebe sepsal tonic

06. 06. 2019, poslední aktualizace 2019-06-06T21:58:23+02:00

tonic žije na Slovensku a procestoval 58 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 8 cestopisů . Má své stránky http://tonicove.sk.

Další cestopisy, které napsal tonic

Potulky Portom a severom Portugalska
tonic 2019-04-23T21:47:49+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Na západ často nezavítam, ale Portugalsko ma veľmi príjemne prekvapilo. Nie je to ten stredomorský temperament a manana, ale jedna príjemná a neskutočne zelená krajina s výbornými stejkami a vínom:)

Černobyl a Čiatura (so štipkou Kyjeva a Tbilisi)
tonic 2019-04-01T21:36:18+02:00 0 komentářů
Napříč světem 2019

Predlžený víkend na dvoch depresívnych, no veľmi zaujímavých miestach. Obe svojho času prekvitali, no jedno postihla katastrofa nukleárna a druhé katastrofa ekonomická.

Gastrovíkend v Ľvove (a Kyjeve)
tonic 2019-03-19T21:27:56+01:00 6 komentářů
Ukrajina 2019

Rýchla víkendovka z Bratislavy do Ľvova s návratom z Kyjeva

Marhaba Maroko (+ Západná Sahara)
tonic 2019-03-03T21:16:31+01:00 2 komentáře
Afrika 2019