Černobyl a Čiatura (so štipkou Kyjeva a Tbilisi)

Predlžený víkend na dvoch depresívnych, no veľmi zaujímavých miestach. Obe svojho času prekvitali, no jedno postihla katastrofa nukleárna a druhé katastrofa ekonomická.
Cestopis z roku 2019 napsal tonic

Ukrajinu a najmä hlavné mesto Kyjev som za posledné roky navštívil nespočetnekrát, no vždy som sa nejak vyhýbal návšteve “atrakcie” menom Černobyľ. Úprimne, mal som pocit že tam už bol pomaly každý a stal sa z toho jednoducho rádioaktívny cirkus. Minulý rok mi zrak padol na kombináciu lacných leteniek s Wizzair a UIA a na prvý jarný výlet roku 2019 som vymyslel návštevu Gruzínska a najmä bizarnej Čiatury, kde stále premávajú staré hrdzavé lanovky. A čo s jedným dňom v Kyjeve? Rozhodol som sa nakoniec dať šancu aj Černobyľu.

Pokračovanie na mojom blogu:

Zážitky pro tebe sepsal tonic

01. 04. 2019, poslední aktualizace 2019-04-01T21:36:07+02:00

tonic žije na Slovensku a procestoval 58 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 12 cestopisů . Má své stránky http://tonicove.sk.

Další cestopisy, které napsal tonic

Víkend pri ruskom Baltiku - Kaliningrad
tonic 2019-08-16T11:21:22+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Od začiatku júla nám do obskurnej ruskej exklávy medzi Poľskom a Litvou stačia bezplatné elektronické víza. Pôvodný plán návštevy severu Poľska sme operatívne upravili a na víkend nakukli do Ruska.

S Jakom z Užhorodu do Kyjeva
tonic 2019-07-22T11:14:51+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

44-ročným malým prúdovým Jakom-40 z ešte menšieho užhorodského letiska na pravidelno-nepravidelnej linke do Kyjeva

Od Užhorodu po Sjanky – vlakmi po Zakarpatí
tonic 2019-07-17T12:56:21+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Niekoľko dní v krásnom prostredí Užockého národného parku na ukrajinsko-poľsko-slovenskom pomedzí

Uvítanie leta v Abcházsku
tonic 2019-07-01T10:37:42+02:00 1 komentář
Gruzie 2019

Prvý letný predĺžený víkend v malej čiernomorskej krajinke Abcházsko