Černobyl a Čiatura (so štipkou Kyjeva a Tbilisi)

Predlžený víkend na dvoch depresívnych, no veľmi zaujímavých miestach. Obe svojho času prekvitali, no jedno postihla katastrofa nukleárna a druhé katastrofa ekonomická.
Cestopis z roku 2019 napsal tonic

Ukrajinu a najmä hlavné mesto Kyjev som za posledné roky navštívil nespočetnekrát, no vždy som sa nejak vyhýbal návšteve “atrakcie” menom Černobyľ. Úprimne, mal som pocit že tam už bol pomaly každý a stal sa z toho jednoducho rádioaktívny cirkus. Minulý rok mi zrak padol na kombináciu lacných leteniek s Wizzair a UIA a na prvý jarný výlet roku 2019 som vymyslel návštevu Gruzínska a najmä bizarnej Čiatury, kde stále premávajú staré hrdzavé lanovky. A čo s jedným dňom v Kyjeve? Rozhodol som sa nakoniec dať šancu aj Černobyľu.

Pokračovanie na mojom blogu:

Zážitky pro tebe sepsal tonic

01. 04. 2019, poslední aktualizace 2019-04-01T21:36:07+02:00

tonic žije na Slovensku a procestoval 57 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 6 cestopisů . Má své stránky http://tonicove.sk.

Další cestopisy, které napsal tonic

Gastrovíkend v Ľvove (a Kyjeve)
tonic 2019-03-19T21:27:56+01:00 6 komentářů
Ukrajina 2019

Rýchla víkendovka z Bratislavy do Ľvova s návratom z Kyjeva

Marhaba Maroko (+ Západná Sahara)
tonic 2019-03-03T21:16:31+01:00 2 komentáře
Afrika 2019

2600 kilometrov cestami juhu Maroka a problematickej Západnej Sahary

Prekľep v zimnom Bulharsku
tonic 2019-02-08T14:05:16+01:00 0 komentářů
Bulharsko 2019

Aj keď január je zradný mesiac na cestovanie po Európe, rozhodol som sa ako vedúci zájazdu, že sa vyberieme mimo hlavného mesta Bulharska.

Smer Kazachstan
tonic 2019-02-08T14:02:25+01:00 0 komentářů
Napříč světem 2018

Po zimnom sólo-tripe do kazašskej metropoly Astana mi bolo jasné, že túto krajinu navštívim aj pri plusových teplotách. To sa stalo realitou na sklonku leta o deväť mesiacov neskôr.