1. Cestopisy
  2. Cesta na vrchol Kilimandžára

Cesta na vrchol Kilimandžára

Občas je pro člověka důležitý zkontrolovat si svoje možnosti, je to taková revize, něco, jako STK u automobilu.
Cestopis napsal Jaromír Volavý

Zážitky pro tebe sepsal Jaromír Volavý

10. 11. 2019, poslední aktualizace 2019-11-16T12:47:42+01:00

Jaromír Volavý a procestoval 55 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 21 cestopisů .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

14 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Proky

Jardo, jak jsi to třeba řešil s baterkami do foťáku? S kolika sis vystačil? Mám k zrcadlovce dvě náhradní, takže celkem tři, a říkám si, že člověk toho asi i celkem dost vyfotí, ale zase dokupovat jen kvůli Kili další akumulátory (a pak to všechno tahat nahoru), to se mi moc nechce :) K iPhonu si koupím solární powerbanku, to by mělo být v pohodě :)

před 3 lety
Jaromír Volavý

Mám s sebou 20 000 mAh Powerbanku. Na slunce moc nespoléhám a taky v terénu není zas tolik vidět těch solárů. Já mám ale malej foťák Sony HX90.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele hhh _1
hhh _1

perfektní jako vždycky!:) Ale jsem překvapený, jak to zdrahlo. V srpnu 2011 jsem šel Marangu route (Coca-Cola route), taky 6 dní, 2 lidi + 2 guidi, 2 kuchaři a 2 nosiči, tedy 2 češi + 6 staff za 1100 USD pp. V ceně byl transport, ubytko v chatkách, plná penze, průvodce, nosič, kuchař, permit. No a na konec teda ještě cca 300 USD dýško za oba dohromady, to už si ale částku nepamatuji přesně.

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Nešel jsem tam, ale co jsem četl, jsou různé cenové úrovně podle mnoha okolností. Asi 800 USD pp je poplatek parku za 6 dní, takže za 1100 USD už to asi nejde. U Jaromíra asi hrálo roli, že měl na osobu víc personálu, když byl sám, ale nevím, jak řešili, když zrušili ostatní členové skupiny cestu (jestli cenu navýšili).

Před 2 lety šli úplně stejnou trasu jako Jaromír za 6 dní tito cestovatelé: http://busny.cz/na-kilimanjaro-pole-pole/ Platili téměř 3000 USD s dýšky za oba (na blogu to nepíšou, ale jejich vícedílný dokument teď běží na Seznam TV, kde to řekli). Měli vlastní stan, 8 členů personálu a plnou penzi tj. full service.

Jinam ten jejich blog doporučuju k přečtení. Jaromír to sepsal pěkně a stručně, ale zde je to ve stylu KO pěkně barvitě vylíčené včetně mnoha krizí, které měli cestou. Doporučuju i celý blog o jejich cestě autem okolo Afriky, který zrovna čtu: http://busny.cz/blog/

před 3 lety
Jaromír Volavý

Co se ceny týče, tak upřesním, co obsahovala. Odvoz z letiště na hotel, noc hotel,komplet 6 dní servis na treku se stanem jídlem a pitím, hotel po treku a odvoz na letiště. + dýško(300) Cena se nenavyšovala, když jsem pak šel solo. Pokud bych šel ve skupině(5 lidí) pak bych mohl ušetřit na dýšku 150.

před 3 lety
Avatar uživatele hhh _1
hhh _1
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 112 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-11-11T19:49:56+01:00)

jo, na ten hotel před trekem a po treku jsem zapoměl (Chanya Lodge). Plus odvoz na letiště a z letište. To bylo určite dalších minimálně 200 USD pp. Takže ten rozdíl ve finále tak velký není. A souhlas, že je to zážitek jak hrom. Cestopis mi to celé hezky oživil, projel jsem si svoje staré fotky a asi to budu muset jít ještě jednou :D

před 3 lety
padrino11

Tohle je zbytečně složité. Za tu cenu se už dá ronajmout helikoptéra.

před 3 lety

My jsme byli letos na přelomu září a října a za 7 dní Machame route jsme platili dýška 900dolarů/2 lidi. Je to dost peněz, ale když to absolvujete a vzpomenete si, jak se o vás starali a že kromě té almužny co dostanou od agentury je to jejich hlavní příjem, tak už vás to ani netrápí :) Jaromíre, krásné fotky, vyšlo nám počasí velmi podobné, kromě noci v kempu Karanga, kde jste nezůstával, nám celé odpoledne a noc pršelo a ráno jsme se probudili s popraškem čerstvého sněhu na vrcholku nad námi, který na sluníčku zmizel skoro před očima, než jsme došli do Barafu kempu :) Hodně štestí při zdolávání dalších cest :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Katka _1
Katka _1

Vdaka za cestopis! My nieco podobne planujeme na jar, len este stale rozmyslame ci Mt Kilimanjaro alebo Mt Kenya. Aspon mam lepsiu predstavu, ze co nas caka :)

Odpovědět
před 3 lety
Proky
  • Přidal se před 9 lety
  • Napsal 162 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-11-11T04:33:04+01:00)

Díky za cestopis! ;) Mě čeká Kilimandžáro v únoru, tak se zase těším o něco víc :)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur

Blahopřeji! Bylo to náročnější než EBC? Ty 2000 USD bylo komplet za vše nebo jen poplatek za výstup?

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Na Kilimandžáro jsem nešel, ale jistě to je náročnější než EBC. Na EBC máš více času na aklimatizaci a nejsou tam náročné strmé úseky (trochu prudší jsou, ale snadné a ve spodní části tj. s dostatkem kyslíku a ne těsně pod vrcholem jako na K.) Cestu do EBC zvládne každý, kdo nepřežene tempo výstupu včetně důchodců a dětí. Pravděpodobnost výstupu na Kilimandžáro je nižší, ale dnes už vyšší než zmíněných 50%: "Based upon our interviews with several leading operators, the 7 day Machame has an average summit success rate in excess of 85% whilst the 6 day option has a 73% success rate on average."

https://www.climbkilimanjaroguid...cess-rate/

před 3 lety
Jaromír Volavý

Asi máte pravdu, ale já jsem někde četl statistiku o úspěšnosti výstupu věkové kategorie 60+ a jestli si dobře pamatuji, tak tam bylo uvedeno 48%. Mě je letos 63. Tak asi tak.

před 3 lety
Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Díky za zajímavé čtení, dobré jako i tvé ostatní cestopisy a klobouk dolů ....také mám rád hory a občas něco vyšlápnu, ale vzhledem k tomu, jak začínám funět už vlastně od cca třech tisíců, tak k tomuhle velký respekt

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Jaromír Volavý

Čtení na 6 minut
Tremola a další kopce 2021
Jaromír Volavý 2021-11-30T15:20:45+01:00 4 komentáře

V loňském roce proběhl úspěšný výlet na Rakouské a Italské kopce. Letošní výlet přibylo ještě Švýcarsko. Bylo, nebylo, za devatero horami a devatero řekami, nacházel se ten pověstný a pro cyklisty kultovní kopec s trasou jménemTremola. Po loňském úspěšném týdenním cyklotripu Grossglockner, Sella Ronda,…

Čtení na 4 minuty
Podzimní výlet 2021 na Maltu
Jaromír Volavý 2021-11-12T18:39:03+01:00 12 komentářů

Zpáteční letenka od Wizz byla za 480,- Kč z Vídně. Nebylo co řešit, prodlouženej víkend na Maltě.. Malta je takové malé souostroví pod Sicílií s bohatou historií a nádhernou přírodou.. Jsou to vlastně 3 ostrovy. Malta, Gozo a Comino. Před několika lety jsem si Maltu a Gozo projel na kole i když…

❤️ Oblíbené
Čtení na 6 minut
Do Portugalska se jezdí na dobré víno a za surfingem
Jaromír Volavý 2020-11-02T00:11:09+01:00 2 komentáře

Krátká návštěva města Porto a jeho okolí, spojená s degustací Portských vín a gurmánských specialit, okořeněná podzimním surfingem ve vlnách Atlantiku..  Jako každým rokem i letos se blíží období podzimních plískanic a co více, přišla druhá vlna Covid 19. Nešťastný rok 2020 s pomalu blíží ke konci a abstinenční příznaky chronických cestovatelů…

❤️ Oblíbené
Čtení na 6 minut
Grossglockner , SellaRonda, Passo dello Stelvio
Jaromír Volavý 2020-10-14T23:15:17+02:00 3 komentáře
Evropa 2020

Vyšlápnout si na kole tyto tři destinace v průběhu jednoho týdne je velkou výzvou pro čerstvé důchodce. Pomalu člověk zraje do věku, kdy již nemá možnost volby. Když neudělá velké věci hned, tak už je neudělá nikdy.Myšlenka této brutální cyklistické vyjížďky do alpských kopců mě napadla ve vlaku…

Další cestopisy