Cesta za obzor

čtení na 2 minuty
42 komentářů
hodnoceno 41 x
Avatar uživatele Aliz

Cestopis z roku 2022 napsala Aliz

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele Aliz
Zážitky pro tebe sepsala Aliz
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-09-15T15:56:52+02:00

Aliz procestovala 0 zemí světa světa, nejvíce . Na Cestujlevne.com se přidala před 18 dny a napsala pro tebe 1 úžasný cestopis.

Zobrazit profil

42 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Aliz
Aliz
před 6 dny

Děkuju všem, co mi napsali. Těžko se mi píše, Mikir je pořád v Irsku a já se s ním nemohu jet ze zdravotních důvodů ani rozloučit. Pomáhá mi rodina a přátelé tady, v Irsku a v Kalifornii. Dnes je den odchodu, kremace. Dohodli jsme se, že alespoň na dálku se s Mikirem rozloučíme tak, že ve stejnou dobu zapálíme svíčku, pomodlíme se nebo jen pošleme tichou vzpomínku. V 17 hodin našeho času, to je v 16 hodin irského a v 8 ráno v Kalifornii. Kdo chce, přidejte se. Jsme vděčni za vaši podporu. Aliz

Piratice
před 8 dny

Aliz, útěchou ti může být, že vzpomínky na Mikira se tu budou objevovat, dlouho, ne - li co CL živo bude. Prostě stal se místní legendou a to už mu nikdo neodpáře. A tobě klobouk za to, že jsi se prišla sveřit. Není to jednoduché takhle ve virtuálním světě. Díky , drž se....

Avatar uživatele Aliz
Aliz
před 8 dny

Díky za vaše komentáře. Jsou pro mne i rodinu velkou oporou. Mikir vás tady měl rád a byl hodně vytrvalý ve všech komunikacích na Cestujlevně. Zatím neumím odpovědět jednotlivě. Jsem ráda, že jste tu na něj zavzpomínali. Na Kanáry už s Mikirem nepoletím. Ale Irsko nevzdám. Zatím řeším, jak Mikira dostat zpět, když v Irsku zemřel. Nechtějte číst tyto zkušenosti. Přeji všem jen šťastné návraty a spoustu krásných zážitků z cest. Neumím sem vložit parte, které namalovala a sestavila dcera Mikira, zkusím ho dostat na fórum. Je na něm citace od Matthewa Karstena - " Investice do cestování je investice do sebe." Posílám takhle odkaz Mikira i vám, pro které je cestování báječnou součástí života.

padrino11
před 10 dny

Tohle je fakt smutný, 64 není dnes žádný věk. Večer si dám irskou...

Avatar uživatele misog
misog
před 11 dny

Uprimnu sustrast.

Avatar uživatele
cizy
před 11 dny

Uprimnu sustrast a vela sil

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 11 dny

Mikire, někdy jsi mě děsně štval, ale pořád jsem věděl, že jsi v jádru dobrák od kosti.

Vám, Aliz, upřímnou soustrast. Držte se!

Avatar uživatele Peetee 247
Peetee 247
před 12 dny

Úpřimnou soustrast

voughne
před 13 dny

Uprimnu sustrast Aliz. Mikir tu sice "ceril stojate vody", ale z mojho pohladu prevazne v dobrom zmysle. Vymenili sme si nedavno niekolko sprav, ale nikdy sme sa nestreli, ani som ho nevidel na fotke ... ale z tejto, co si tu pridala, tak z neho priam srsi radost z cesty. Kiez by som v jeho veku vyzeral takto spokojne. Odpocivaj v pokoji Mikir.

Avatar uživatele torpy68
torpy68
před 14 dny

Úprimnú sústrasť, a veľa síl Aliz.

Mikir bol fajn. Aj keď nie vždy som s jeho nazormi súhlasil, tak mi veľakrát dokázal poradiť. Hlavne čo da týkalo Jeho/ Vašich Kanárov.

Mikire odpočivaj v pokoji. Budeš nám tu chýbať😔

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 14 dny

Upřímnou soustrast.

Avatar uživatele Ivo
Ivo
před 15 dny

Je mi to moc lito, Mikir byl svuj, ale k tomuto foru neodmyslitelne patril a vzdy zustaval slusny, jak uz zde mnoho lidi psalo. Je to pro me sok..

Piratice
před 15 dny

Díky Aliz za par řádků a fotku. Taky se počítám k Mikirovym příznivcům, proč jsem se tu registrovala.

Fotka dala jeho příspěvkům skutečnou tvář.

Jak už tu někteří psali - jeho snaha poradit co věděl, bez známek arogance a jeho koronaodporu “proti všem” jsem upřímně fandila👍

Tobě a rodině upřímnou soustrast.

Mıchal
před 15 dny

Upřímnou soustrast. Člověk fakt neví, co si pro něj život přichystá.

Lepší je prožít život naplno, než v důchodu vzpomínat na korporátní úspěchy, a to Mikir uměl.

Avatar uživatele
Petr Soukup
před 16 dny

Upřímnou soustrast. Je mi to moc líto.

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před 16 dny

Upřímnou soustrast, Aliz.

Mikirovy rady pomáhaly.

Moc mě mrzí, že už nestihnete, co jste si naplánovali.

divan
před 16 dny

Upřímnou soustrast, Aliz.

Mikir tu bude hodně scházet. Podařilo se mu procestovat kus světa a rád se podělil o své zkušenosti. Některé jeho příspěvky se hůř luštily - ale každý má svůj specifický styl a způsob vyjadřování. A uměl si stát za svým názorem a být při tom slušný, i když to tu neměl někdy jednoduché. Okomentoval mi cestopis z Irska a radil co by ještě doporučil navštívit. Byl jsem rád a něco z toho využiju, pokud se do Irska ještě dostanu. Je dobré znát názor "skorodomorodce".

Za pár týdnů budu doufám na Menorce. Nejsou to sice jeho milované Kanáry, ale je to přece jen španělský ostrov a poletím s "jeho" FR. Dám si tam pivo na jeho počest.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 16 dny

Upřímnou soustrast, Aliz!

Přidávám se k většině předchozích komentářů a něco dodám. Mikir se ve svých příspěvcích nezřídka vzdaloval od tématu a někdy se mu na mysl a tím i do textu dostávaly vzpomínky na jeho dávné dlouhé cesty po Jižní Americe a Novém Zélandu. Myslím, že na ně vzpomínal ze všech cest nejraději. Já jsem měl v minulosti taky podobné batůžkářské cesty, i když ne tak ultra low-cost. Fotky pod cestopisy zatím vkládat nejdou, tak sem dám aspoň odkaz na mé album začínající cestou z Buenos Aires do Patagonie (našel jsem si, že takto Mikir tehdy jel) a odkaz na mé album z NZ (tato 4. cesta už nebyla tak batůžkářská jako první dvě, jen ke konci):

https://eu.zonerama.com/liborste...bum/681290

https://eu.zonerama.com/liborste...um/4195440

Ještě myšlenka na závěr. Kdo má sen procestovat svět víc než jen v rámci běžné krátké dovolené a je ochotný tomu něco obětovat, neměl by to odkládat na důchodový věk...

Avatar uživatele floodland
floodland
před 16 dny

Poslední větu tesat do kamene. A ještě doplním, že jsem zpětně rád za všechna ta místa, kde jsem naštěstí už byl a mohu si na ně uchovat vzpomínku, než být zklamán ze současného stavu a litovat. Mikir ať byl jaký byl, si svůj život užil.

Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2
před 16 dny

Upřímnou soustrast. Mikir tu bude chybět :-(

Avatar uživatele milka _2
milka _2
před 17 dny

Kdysi mi v mailu napsal, že tu občas svými komentáři rozčeří stojatou vodu. Povedlo se mu to i tentokrát, i když bohužel v úplně jiném smyslu, než by sám chtěl. Toto fórum s jeho bytostí bylo spojené, i když si to mnozí jeho oponenti nepřipustí. Ale fakt, že nás tu všechny nějakým způsobem zasáhl, je neoddiskutovatelný. Sbohem, Mik-Ire .

Avatar uživatele Karel
Karel
před 16 dny

Souhlasím.

Je tu někde téma, proč zdejší forum skomírá. Obávám se, že po Mikirově odchodu to bude jen horší.

Vždy dokázal "rozčeřit vodu". A budiž mu ke cti, že jeho "čeření" bylo vždy bez urážek a bylo z nich cítit upřímná chuť pomoci.

R.I.P. Mikire.

Načíst všechny komentáře