CHORVATSKÁ ZÁVRATNICA za KAČKU

Tyrkysově modré moře, poprvé po době "temna" slaný vzduch při každém nádechu, bílé ostrůvky na obzoru a závratná Závratnice. To byla víkendová otočka do ještě "liduprázdného" Chorvatska.

čtení na 10 minut
40 komentářů
hodnoceno 69 x
Avatar uživatele

Cestopis z roku 2020 napsala CESTUJI za KAČKU

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-06-16T09:31:19+02:00

CESTUJI za KAČKU procestovala 37 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 lety a napsala pro tebe 68 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

40 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mıchal
před 2 lety

Dlouhé a pěkné, ačkoliv výlet byl krátký :D Překvapily mě rozdíly v článku mezi CL a blogem. CHorvatsko na dva dny fajn, ale ta cesta :D

Čekačku na slovinsko-chorvatských hranicích můžeš brát jako důvod, proč jsi do Mikulova přijela v 00:18 a ne dřív na karanténu ;)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Vidíš! To mě vůbec nenapadlo! :D Prostě karma!

Jinak rozdíl textu zde a u mě má jasný důvod ;) Přece nebudu bezúčelně zdvojovat svoji práce... :D Každopádně musíš uznat, že i kdyžje u mě kousek víc, i toto není žádné okousané torzo ;)

Ta cesta byla super - prostě babinec no :D A nemusely jsme připlácet za sedadla ve dle sebe ani mít po dobu "letu" roušky :P :D

Avatar uživatele planydalibor
planydalibor
před 2 lety

Super čtení, paráda. Taky se chystám na prodloužený víkend někam :)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Jenom doporučuji! Sama doufám, že se počasí umouříá apředpovědi meteorologů vyjdou jako vždy.. :P :D

Jakub Vonšovský
před 2 lety

Chorvatsko už funguje? Tak to už je svět v pořádku. Chvíli to vypadalo jako total konec.

Jinak super punk, přesně takhle to mám rád taky :-)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

No joo, funguje! Už to zase "zapli" :)

Punk víkendy jsou TOP! Skvělé vypnutí celého týdne. Bohužel s ohledem na počasí můj plán na další punk víkend jaksi mizí ...v dešti.

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

Kaprun předpovídá polojasno a přeháňky. Není to jistota, ale risknout by se to dalo.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Fakt?? U mě ve všech apkách zahradnickej celovíkendovej liják :D

Krakonoš
před 2 lety

Katko, no perfektní, četl jsem to už u tebe, přiznávám, že chodím na tvé stránky každý den a těším se, co tam přibude.

Od toho krásného popisu Krkonoš tě nemůžu dostat z hlavy ...

Cestuj a piš, ať mám co číst!

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

🔝🤣🤣🤣

Tak to mě nesmírně těší!! Ležet v hlavě Krakonošovi - komu se to poštěstí, že?! Jen abych ti brzo neležela třeba v žaludku... 😉

Děkuji za milou zpětnou vazbu a za pravidelnou návštěvu mých stránek!

Jo a KRKONOŠE zase brzo otočím✌

Krakonoš
před 2 lety

Kačko i já děkuji za milou odpověď, musíme se už potkat, třeba když pojedeš do těch Krkonoš, už víš kdy to bude?

Sezóna borůvek se blíží!

padrino11
před 2 lety

Manžel bude jistě nadšen nejen z těch borůvek.

Krakonoš
před 2 lety

Pokud máš rád borůvky a jsi šikovným sběračem, můžeš přijet také...

Alternativně i hřiby na podzim.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Borůvky nad zlato!! Ale já musím nadcházející víkend využít tu ještě platnou rakouskou dálniční známku! Ten další je v příslibu Znojemsko a pak snad přepnou semafor a mám po ptákách. Resp. po českých borůvkách a po hřibech ... ➡️✈️

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

Neházel bych flintu do žita... ptáky jsou všude po světě.

padrino11
před 2 lety

A motýle...

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

@Mirjur, já mám flintu permanentně na rameni! ✌🙃 Ptáci byla nadsázka. Už se na ten normální ✈✈ svět těším. Díky absťáku moMENTÁLNĚ víc než na pusu zapatlanou od borůvek, a to už je co říct!

@Krakonoši, když né v tvém revíru, tak někde určitě! Svět je malej a přeje náhodám 😉

Krakonoš
před 2 lety

@ Kačko, to rozhodně, o tom už ani sojka nepochybuje!

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Jestli bude o víkendu, jak to zatím vypadá, možná místo Prosecca v Kaprunu opravdu vyrazím na krkonošské hřiby! :D

Krakonoš
před 2 lety

Vážně, tak to by byla pro mě skvělá zpráva, hned jdu uklízet les!

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Prosím sojky seskládat do úhledného stromořadí! :D

padrino11
před 2 lety

Tak tohle je na mě už opravdu punk. Chorvatsko na víkend bych asi autem nechtěl absolvovat. Nejdál jezdím autem na lyže do Francie (celkem 2500 km), ale to je na týden. Byly časy, kdy jsem v USA na roadtripu dal 12.000 km za měsíc, ale už jsem zpohodlněl.

Avatar uživatele yellow
yellow
před 2 lety

Super nápad! Cestopis jsem si přečetla u tebe na stránkách, ale nechce se mi kvůli komentáři vytvářet další registrace, tak budu komentovat tady. :)

My takhle na rychlo zažili za poslední tři roky Chorvatsko dvakrát. Když jsme před třemi lety končili v práci v Anglii, tak jsme vyrazili do Skotska, kde nám bohužel celé dva týdny neskutečně propršelo. Ale protože jsme měli ještě tři týdny do nástupu do práce v Čechách, tak jsem na trajektu zpět do Francie navrhla, že bychom se mohli domů vydat oklikou přes Chorvatsko a trochu se tam ohřát. Tak jsme vyrazili poklidným tempem přes celou Evropu do Chorvatska, tak pobyli asi tři nebo čtyři dny a pak už zvítězila touha po domově. Tehdy jsme měli docela štěstí, protože už bylo po konci sezóny, takže tak kromě několika důchodců nikdo nebyl. Naopak předloni jsme se zbrnčili na čtyři dny v největší sezóně, ale nakonec se to taky dalo.

Letos zatím u manžela v práci platí nařízení, že pokud se vrací ze zahraničí, tak musí zůstat po návratu dva týdny doma a vybrat si to z dovolené, takže dokud tento nesmysl nezruší, tak se nikam nechystáme.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Předně děkuji - za zpětnou vazbu i za čtení "u mě"... S tou registrací mě to trošku štve, taky to považuji za odrazující krok, ale bohužel to nejde zrušit - snad nějaká antispamová záležitost či co. Každopádně reakce zde je pro mě stejně přínosná, já sleduji oba weby ;)

Oklika přes Chorvatsko mi připomíná známou větu "Vezmeme to zkratkou, je to sice dál..." :D :D Ale jak vidíš - zrovna já ti naprosto rozumím! Češi mi na cestách nevadí, ale v Chorvatsku už nás je někdy fakt moc.. proto pro mě degustace Chorvatska bez jinak překrásné češtiny byla opravdu dar :)

K tomu nařízení v práci...vím, že to tak v řadě firem/společností je. Nechápu v čem je rozdíl jet do "zelené" destinace s nižším počtem nakažených než třeba do nákupního centra, kde je hlava na hlavě, ale pevně věřím, že kldyž někdo někomu šlape po osobní svobodě, má k tomu opravdu pádný důvod... Jinak ale souhlasím s podobnými restrikcemi u lokalit červené barvy. Ona v některých provozech ta "nedobrovolná dovolená" - karanténa, může opravdu ohrozit chod celého provozu, a to je prostě velká zodpovědnost. Já se do červených světel semaforu nechystám a i s těmi oranžovými vedu vnitřní boj.... No snad už se ty barvy zase všechny slejou v jednu a všechny tyhle bláznivé a chaotické restrikce zmizí jednou pro vždy.

Avatar uživatele kickass1
kickass1
před 2 lety

Super ! Mel sem stejny napad, ale uprimne se mi moc nelibila predpoved, tak sem zustal doma za peci :).. Ale tyhle last minute spontalni akce sou skvely ! Akorat te fakt obdivuju za to, ze jezdis s lidma ktery neznas - specielne na takovy trip, kde si zavrena vetsinu casu v aute..

Chorvatsko pro me je jeste specialni tim, ze zatimco ve vsech ostatnich zemich chodime kazdy den minimalne na veceri do restaurace, nekdy i snidane a obed, tak v Chorvatsku se aspon za me neda nikde u pobrezi slusne najist, takze si vzdycky vezmeme ubytko s poradnym grilem a cely tyden jezdime akorat do Studenace pro maso & zeleninu a stravujeme se sami, pljeskavice od rana do vecera :)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Děkuji! :)

No ta předpověd byla 50/50 - sobota krásně, v neděli celý den déšť. Nakonec ale - jak je dle fotek z odjezdového dne patrné - 100/0. Takže jak to poslední dobou po jasných předpovědích býva - bylo krásně oba dny. No a hlavně - zažila jsem díky tomuto termínu unikát - opravdu prázdné Chorvatsko, což nevím, zda se třeba ještě příští víkend poštěstí (soudě dle kolon cestou domů...).

Co se týká těch cizích lidí - no je to těžký... Ono mezi mými tradičními parťáky není pokaždé kam sáhnout, no... A zrovna zajet si na víkend do Chorvatska nenadchlo fakt žádnou moji kámošku :D Což teda nechápu :D Navíc já nejezdím nikdy s úplně "cizím člověkem". Verču jsem třeba osobně neznala, ale už dávno mě kontaktovala na facebooku a nabídla se jako spolucestující na výlet do Libanonu. Z toho nakonec sešlo (Covid atak dál), ale u mě už zůstala v "databázi"... No a tak je to vždy. Mám nápad, napíšu tomu, s kým jsem byla posledně. Nemůže, rozešlu další vlnu ...a pokud se nikdy nechytne, sáhnu do databáze podobných návrhů, jakej měla kdysi Verča. A navíc - jezdím výhradně v ženském doprovodu, a to je taky tak trochu záruka, že to nebude katastrofa :D (Nic proti mužům!! :) ). My ženský sice jsme tak trochu slepice, ale taky nám to myslí a víme, že když si to "posereme" na začátku, budem v tom uzavřeném prostoru trpět. Navíc stejně jako už dříve - kdo má cestování v krvi, ten tě nemůže nikdy zklamat. Furt jsou témata - cesty, zážitky...a pak najednou brzdíš po 60 hodinách v Mikulově a krom otlačenin na zadku zjistíš, že máš i nového přítele.

S tím jídlem s tebou souhlasím - gril je záruka a za kačku k tomu! A jak píšeš - obvykle se taky snažím nějakou místní kuchyni ochutnat, ale v Chorvatsku tuhle potřebu jaksi nemám....

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 2 lety

Super Katko! Skvěle a hezky popsáno a krásné fotky. Četl jsem si to už včera večer na tvém webu. My byli v Chorvatsku taky o tomto víkendu (středa- neděle), přejezd hranice také v neděli po půlnoci. To jsme se skoro někde mohli potkat :-)

Ale vy jste měli vyšší level- bez dovolené a jen na sobotu na neděli.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Díky Tondo! Zkusila jsem to dát včera prvně na www.cestujizacku.cz a když nepočítám facebook, tak bez jakékoli další propagace - velice překvapivá návštěvnost! Až mě to ráno dojalo.. Jsem ráda, že znám alespoň jednu konkrétní tvář, která za tou milou zpětnou vazbou (analýzou) stojí! :) Takže díky nejen za pochvalu, ale i za sledování webu. Dobře děláš, protože tam budou přibývat i jiné věci, které zde nejsou ;)

Jinak ten víkend byl masakr, ale pohled na dno Závratnice a pak ta koupačka tam - to za to stálo! Stejně tak Graz a velké překvapení - Slunj. Prostě bezva výlet.

A kde sis prohříval kosti ty? Přihoď nějaký zajímavý tip :) Tvoje rady jsou nad zlato! Třeba tvoje doporučená lanovka na Madeiře ...

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 2 lety

My byli na Istrii u Puly, taková klasika, ta tvá Závratnice vypadá lépe, ale co beru za velké plus, nikde žádní Češi, což bylo na Chorvatsko unikátní.

Katko a kdy se můžeme těšit na něco dalšího, zase až po víkendu, že jo? :-) :-)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Pulu jsem dala dva roky zpět a bylo to super! Hlavně ten amfiteatr tam - nádhera! Ještě víc nezapomenutelný zážitek ale byl, že zrovny bylo nějaké fotbalové mistrovství, dokonce snad nějaké finálové kolo, a naši hráli z Chorvaty. Jako atmosféra přímého přenosu na tamním náměstí - to nikdy nezapomenu. Chorvati jsou od té doby pro mě ti nejvíc TOP fanoušci!!

No a jinak máš pravdu, Tondo! Jelikož jsem od Verči sloupla rakouskou dálniční známku, která je ještě nadcházející víkend platná, bylo by škoda toho nevyužít, že jo? :D :D Něco už se mi sice rodí v hlavě, ale i tak - co mi poradíš?

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 2 lety

Rakousko, to jsou pro mě hlavně Alpy, těch míst je hodně, nejraději mám Tyrolsko, pokud to bude především road trip, tak ochutnávkou hor může být Grossglockner Hochalpenstraße, ale je to dražší, lepší,když jedete třeba 4. Levnější a taky super je i Ötztaler Gletscherstraße.

Taky by to šlo protáhnout z Rakouska i do Maďarska, třeba Gyor...

Tak jsme zvědavý, co vymyslíš ..:-)

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

GG Strasse je skvělý tip, tam se člověk zabaví celý den. U toho lze navštívit třeba nedaleké Krimmelské vodopády, soutěsku v Kaprunu, jezero v Zell am See, Kitzsteinhorn... je tam toho spousta. Ötztal je už dost daleko.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

@Mirjur - GG Strasse je co? To jsem nenašla. Jinak Kaprun v itineráři mám ✌

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Ha, zřejmě je to Tondou doporučená Grossglockner Hochalpenstraße! Tak na to musím kouknout, to vypadá dobře! Díky za tipy vám oběma🙏

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

jj, nechtělo se mi to vypisovat... jo a dostaneš nálepku na auto, žes to absolvovala :-)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Jako fakt?? Tak to je vic než jasnej bod! Jak víš, že sbírám autonálepky?! 🙃 Poslední nálepku na autě mám od vinaře - TO SI VYPIJEME..

Avatar uživatele
mirjur
před 2 lety

No jasný... kukni na zadek mého mazlíka :-)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

To je dost odvážná výzva!! 😂😂😂😂

Avatar uživatele
ngolitkova
před 2 lety

úžasný

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Děkuji!