3. Turecko
  4. Co dělat v Istanbulu, když jste už viděli všechny mešity

Co dělat v Istanbulu, když jste už viděli všechny mešity

Když se mě v mladí ptali, kam chci cestovat, Turecko byla moje 96. volba
Cestopis z roku 2020 napsal Jarda

Zážitky pro tebe sepsal Jarda

02. 02. 2020, poslední aktualizace 2020-02-02T21:36:03+01:00

Jarda žije v České republice a procestoval 54 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsal pro tebe 7 cestopisů .

Ahoj, jaký kurz jsi měl ve městě při výměně? Děkuju!

Ahoj, myslím, že 1 USD = 5,85 TL

Avatar uživatele divan
  • Přidal se před 3 měs
  • (upraveno 2020-02-04T18:25:55+01:00)

Pěkný a velmi praktický cestopis. 3/4 tvého itineráře v Istanbulu jsem před pár lety absolvoval :-). Jo, a návštěvu Princových ostrovů vřele doporučuji (moje dojmy z nich jsou na https://www.cestujlevne.com/cest...rovy-1258). A Kappadokie je bomba, stojí určitě za návštěvu.

Jarda

Díky moc. Jo, tvůj cestopis o ostrovech jsem před odjezdem četl, i když mi nakonec byl k ničemu :D

Marek Pýcha

Super cestopis, Letíme za 14 dní a drtivou většinu harmonogramu máme taky v plánu. Jen nebudu kupovat simku a budu spoléhat na offline mapy :)

Jarda

Díky za pozitivní zpětnou vazbu. Jo i s offline mapama budete v pohodě :)

Super! Přesně toto je pro mě dokonalý cestopis! Už od večera, kdy jsem ho pročetla, googlím letenky ✌️🙏🙃

Kdysi jsem v Turecku byla a mohla si vybrat - bud Pamukkale nebo Kappadokie. Tenkrát to vyhrály písečné “hříbky” a obloha plná horkovzdušných balónů. Bylo to úžasný, to bez debat, ale absence Pamukkale mě mrzela. Takže díky za skvělou inspiraci, protože kombinace s Istanbulem zní jako PLÁN! 🔝

Jo a ta “imunita” a “vyfoť mě už ty debile” mě rozsekalo 😂😂👌😂

Jarda

Díky moc, feedback ve stylu - googlím letenky - je ten nejlepší! Já si taky vždycky říkal, že při první návštěvě Turecka určitě musím vidět Kappadokii, ale nakonec vyhrálo Pamu :D Tak alespoň nejezdíme úplně na ty stejný dovolený (zatím) :D

Avatar uživatele padrino11

V Istanbulu už jsem byl asi 10x a to vždy jen při přestupu na nějaký dálkový let. Jednou jsem se dostal i do města na organizovanou prohlídku pro pasažéry Turkish Airlines (Hagia Sophia, Modrá mešita, Bazar, oběd a zpět na letiště). A přijde mi jako hodně zajímavé město, ideální na nějaký víkendový romantický pobyt ve dvou. Zatím jsem to odkládal, ale letos to už musím dát a tenhle cestopis se bude určitě hodit. Díky za něj.

Jarda

Vůbec není zač. Myslím, že víkend bude určitě stačit.

Avatar uživatele Pepina
Pepina
  • (upraveno 2020-02-02T21:59:38+01:00)

Měla bych poznámku ohledně cisteren v Istanbulu. Yerebatan není jediná přístupná cisterna. Ve městě je jedna ještě starší cisterna. Jedná se Binbirdirek, která byla postavena dokonce o 200 let dříve než Yerebatan. Předpokládám, že je otevřena i ted, byla v ni kavárna a restaurace, platilo se vstupné.

Jarda

Díky za připomínku, teď na ni koukám na googlu a vypadá fakt zajímavě.

Další cestopisy, které napsal Jarda

Bulharsko podle KAČKY
Jarda 2020-02-21T11:13:52+01:00 9 komentářů
Bulharsko 2020

Cestopis, ve kterém se nedozvíte v podstatě nic, co už byste nevěděli od Kačky.. Úvodem úvodemNejprve bych chtěl poděkovat Kačce a jejímu cestopisu o Sofii (https://www.cestujlevne.com/cest...kacku-1096), ze kterého jsem čerpal spoustu informací a inspirace. Itinerář jsem ale…

Setkání s tarantulí na Kypru
Jarda 2019-12-07T21:39:11+01:00 46 komentářů
Kypr 2019

Aneb jak najet za týden 1100km křížem krážem po Kypru a přežít útok tarantule.. Setkání s tarantulí na KypruÚvodemPro Kypr jsme se rozhodli absolutně last minute. Abyste měli představu jak moc last minute, tak jsme prostě zadali na skyscanneru odlet z Prahy za 4 dny a přílet…

Týden na jihu Finska
Jarda 2019-08-26T20:01:53+02:00 13 komentářů
Finsko 2019

Proč jsou Finové nejšťastnější národ na světě?. ÚvodemProč Finsko? Proč drahé Finsko uprostřed sezóny s nevychytanými akčními letenkami? Přemýšlím, co napsat jako chytrou odpověď, ale asi mě nic nenapadá. Takže protože proto. Ne vážně, Finsko bylo…

Bělorusko - Minsk a okolí
Jarda 2019-06-16T18:08:01+02:00 22 komentářů
Bělorusko 2019

4 dny v poslední totalitě v Evropě.. ÚvodemKdyž jsem před dvěma měsíci letěl na Ukrajinu a plánoval navštívit Černobyl, mnoho lidí v mém okolí si klepalo na čelo. Když jsem se nedávno zmínil, že letím do Běloruska, tak už nechápal vůbec…