Cestopis

Co dělat v New Yorku? 5denní itinerář

Jak si užít pět dní v New Yorku na maximum. Plán na každý den s přehlednou mapou!
Cestopis z roku 2017 napsal Loudavým krokem

Vyrážíte do New Yorku poprvé a nevíte, co tam podniknout? Podívejte se na náš pětidenní itinerář, který se skládá ztěch nejlepších atrakcí, muzeí a zajímavých míst vNew Yorku, jež se hodí na první návštěvu americké multikulturní metropole.

Den 1. Ellis Island, Socha Svobody, 9/11 muzeum

Začněte první den návštěvou největší ikony New Yorku, Sochy Svobody, a zároveň Ellis Islandu, který byl od 1. ledna 1892 do 12. listopadu 1954 vstupní branou pro imigranty do USA.

Skrz Ellis Island vstoupilo na půdu USA 12 milionu imigrantů.

Trajekt odplouvá zBattery Parku a lístky se kupují na obě atrakce zároveň. Doporučujeme si zakoupit lístky předem.

Pokud budete mít náladu, můžete jet kSoše Svobody i noční lodí, ta odplouvá zPier 16 a můžete během cesty koukat na nádherně osvětlený Manhattan. Pozor, při této plavbě nevystupujete u Sochy Svobody a pouze ji obdivujete zlodě.

 • Socha Svobody

Pří návštěvě Sochy Svobody přes den si můžete zakoupit tři různé vstupenky, ale jen jedna znich vám dovoluje vylézt až do koruny. Dávejte proto pozor, co si kupujete!

Socha svobody v noci
Socha svobody v noci
 • Ellis Island

Na Ellis Islandu nabízí řadu programů, které vám mohou zabrat jednu hodinu i půl dne. Můžete se rozhodnout pro prohlídku bývalé nemocnice, dívat se na filmy o historii Ellis Islandu či pokud máte příbuzné, kteří emigrovali do USA, tak hledat jejich stopy.

 • The Oculus

Po návratu do Battery parku projděte kolem sousoší býka a nebojácné dívky, které symbolizuje sílu a práva žen a má nabádat kgenderové rovnoprávnosti, až dojdete kvlakové stanici a zároveň nákupnímu centru The Oculus, které stálo neuvěřitelné 4 miliardy dolarů. Tady si můžete dát oběd, kávu nebo si alespoň prohlédněte tento architektonický skvost předtím, než zamíříte k9/11 Memorial and Museum.

 • 9/11 Memorial and Museum

Muzeum věnované tragickým událostem 11. září byl asi nejsilnější zážitek zmých návštěv New Yorku. Ačkoliv snámi šly davy, bylo naprosté ticho, které narušoval jen občasný tichý vzlykot.

Den 2. Time Square, Rockefeller Center, Midtown

 • Top of the Rock

Hned dopoledne zamiřte na Top of the Rock. Většina lidí míří na Empire State Building, ale už několikrát jsem se přesvědčila, že výhled z Top of the Rock nemůže překonat. Proč? Protože z Top of the Rock vidíte Empire State Building!

Pokud nám ale nevěříte, můžete navštívit oba mrakodrapy. No, já to tak dělám skoro při každé návštěvě (mám ráda výhledy, a to moc).

Lucie na Top of the Rock
Lucie na Top of the Rock
 • Rockefeller Center

Je čas na Rockefeller Center! Tento komplex 19 obchodních budov pokrývající rozlohu 22 akrůbyl postaven rodinou Rockefellerů a můžete sem zavítat na nákupy nebo navštívit Radio City Music Hall. Nejnavštěvovanější je ale vprosinci, kvůli vánočními stromečku a ledové ploše na bruslení.

 • MOMA

Warhol, Monet, Picasso. New York je centrem moderního umění a pro každého, kdo se o umění jen trochu zajímá, je Museum of Modern Art místem, které nesmí vynechat.

 • Grand Central Station

Grand Central Station je asi 15 minut od Rockefeller centra a rozhodně stojí za návštěvu. Nádraží má 67 kolejí, která jsou rozdělena do dvou pater a obě jsou pod zemí. Grand Central Station jste mohli zahlédnout ve filmu Avengers nebo ve Friends with Benefits sMilou Kunis.

 • Times Square

My na Times Square pravidelně chodíme do obrovského obchodu s M&M a hračkárny. Nebrala bych tam děti, jinak se nedoplatíte. Samozřejmě, tohle je to místo smiliony displeji a billboardy, které jste tolikrát viděli ve filmech.

Lukáš na Times Square
Lukáš na Times Square
 • Broadway nebo Madison Square Garden

Pokud je vaše angličtina dobrá, můžete zakončit den představením na Broadway nebo se koukněte, jestli není hokej v Madison Square Garden.

 • Macy’s

Pokud vás ani jedno z výše zmíněných míst neláká, nebo jste si nestihli zakoupit včas vstupenky, vyrazte na nákupy do Macy’s, jednoho z největších obchodních domů vUSA. Má deset pater a najdete tam všechno.

Den 3. Upper East Side

Třetí den se podíváme do Upper East Side, kde se nachází nejen ty nejlepší muzea New Yorku, ale také nejluxusnější obchoďáky a slavný Central Park. Navíc, fanoušci Sexu ve městě nebo Gossip Girl si tady mohou zajít na speciální tours.

 • Whitney Museum of American Art

Jedno zmých oblíbených muzeí vNew Yorku je Whitney, které založila v roce 1931 sochařka a mecenáška Gertrude Vanderbiltová Whitneyová. Muzeum se soustředí na americké umělce z20. a 21. století.

 • Metropolitní muzeum

„The Met“ je největší muzeum umění vNew Yorku, kde jsou vystaveni umělci jako Van Gogh, Monet nebo Rembrandt.

 • The Guggenheim

Jen pár bloků od Metropolitního muzea je The Guggenheim, kde se soustředí především na dočasné výstavy. Podívejte se před návštěvou New Yorku na jejich webovky, ať víte, na co se můžete těšit.

 • Central Park

Jasně, ten nelze vynechat. Spolu se Sochou Svobody je Central Park jedním zmíst, které při návštěvě snad nevynechá nikdo. Ano, dá se tam strávit hodina i celý den.

 • The Roosevelt

  Island Tram

Technicky se nenachází celá na Upper East Side, ale pokud se chcete pokochat nádhernými výhledy na Manhattan, svezte se vzdušnou tramvají (nevím, jak to přeložit, zkrátka nejede po zemi ale vzduchem) na Roosevelt Island a zpátky. Lístek stojí 2,5 dolaru a rozhodně se to vyplatí.

Lukáš na Manhattanu
Lukáš na Manhattanu

Den 4. Brooklyn

Nebojte, nezapomněla jsem na Brooklyn Bridge. Čtvrtý den míříme do Brooklynu.

 • Brooklyn Bridge a Brooklyn Park

Po hodince strávené focením na brooklynském mostě si zajděte do parku Brooklyn Bridge, ze kterého jsou ty nejlepší výhledy na Manhattan. Ano, ty výhledy jsou ještě lepší než ze samotného mostu.

 • Brooklyn Botanic Garden

Nasedněte na vlak a dojeďte na Franklin Ave, odkud zamiřte do Brooklyn Botanic Garden, tato nádherná botanická zahrada je známá pro okrasné třešně, magnolie a růže.

 • Willamsburg

Vynechat Williamsburg by byl hřích, projděte se alespoň po Grand Street na Bedford Avenue, kde je řada místních obchůdků a restaurací, tam si můžete dát i nějaké dobré jídlo či drink.

Pokud vám ještě zbývá čas, zajeďte si na Coney Island, kde se nachází zábavní park i jedna znejnavštěvovanějších pláží. Přes léto se zde promítají filmy, koncerty i festivaly.

5. den - Soho, East Village, West Village

Začněte dopoledne procházkou po High Line, 2,33 kilometrů dlouhém visutém parku na bývalém kolejišti zroku 1934. Dříve se po něm dopravovaly různé produkty mezi továrnami, dnes nabízí místo kprocházkám.

 • Chelsea Market

Poté vyrazte na oběd na Chelsea Market, kde je tolik restaurací, že si vybere opravdu každý. Pokud si chcete zNew Yorku odvézt nějakou maličkost, doporučujeme vyrazit do Artists & Fleas, kde najdete designové i vintage oblečení a výrobky.

 • Greenwich Village

Greenwich Village nebo, jak ho místní označují „The Village“, je jedno znejkrásnějších sousedství vNew Yorku. Jedná se o jednu z nejstarších čtvrtí Manhattanu, z východu ohraničenou Broadwayí, ze západu řekou Hudson. Můžete sem zamířit na procházku nebo se rovnou přesunout do Soha.

 • Soho

Soho je místem designových obchodů a nejluxusnějších bister vměstě. Najdete tu prodejní galerie moderního umění, ale i nádherné restaurace na střeše. A není stylovější rozloučení sNew Yorkem než zjednoho zrooftop barů vSoho.

Více z našich cest najdete na https://loudavymkrokem.cz

Zážitky pro tebe sepsal Loudavým krokem

26. 02. 2019, poslední aktualizace 2019-02-26T19:50:44+01:00

Loudavým krokem a procestoval 28 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 6 měsíců, napsal pro tebe 1 cestopis . Má své stránky https://loudavymkrokem.cz.

1 komentář

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Breaking Benjamin is my favourite band of 90s. Breaking Benjamin had so many hit songs! The ones I remember are 'The Diary of Jane', 'Tourniquet' and, of course their hit 'So Cold'. These are real songs, not fake ones like today! And it is sooo good that Breaking Benjamin have a tour in 2019! So I'm going to visit their concert this year. The concert setlist is here: Breaking Benjamin tour 2019. Check it out and maybe we can even visit one of the performances together!

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

 
 

Další cestopisy

Čtení na 16 minut
DVA KLUCI V GRUZII
Ondra & David 2019-09-20T21:30:47+02:00 0 komentářů
Gruzie 2019

země plná nádherné přírody, bláznivého provozu a mnoha kontrastů

❤️ Oblíbené
Čtení na 15 minut
Lotyšsko, Estonsko, Litva, Finsko
Jaroslav Malec 2019-09-20T21:01:30+02:00 4 komentáře
Evropa 2019

4 země za 8 dní a 8 tisíc

❤️ Oblíbené
Čtení na 21 minut
2 kilometry, 3 minuty
Kryštof Hájek 2019-09-18T22:55:26+02:00 3 komentáře
Evropa 2019

Jak jsem se „bláznovou stezkou“ vypravil na skotské Orkneje za nejkratším pravidelným letem na světě.

🙏 Praktické
Čtení na 7 minut
Západ USA - California, Nevada, Utah, Arizona
Exploring Travel 2019-09-17T20:29:11+02:00 0 komentářů
Spojené státy americké 2016

Jak a kudy jsem projela napříč západní Amerikou? Můj denní itinerář.

Další cestopisy