Co je dobrého v Íránu?

aneb láska k cestování prochází žaludkem

Cestopis z roku 2019 napsala Monika _6

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsala Monika _6
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-12-27T00:03:22+01:00

Monika _6 procestovala 41 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 lety a napsala pro tebe 8 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Reni85
před 4 lety

Ako uz niekto spomenul, ďalší dôvod preco ma Iran laka :-)

Monika, urobili ste chute, nielen cestovateľské. Pekny clanok.

Martin Vícha
před 4 lety

Pěkný cestopis o zemi, kam se asi nikdy nepodíval, minimálně tedy do doby, než se do Íránské vlajky nevrátí slunce a lev. To jídlo vypadá úžasně, stejně jako ty ceny. Škoda, že nejsou v Grenelle stejné, teda ty ceny za to jidlo😢.

Avatar uživatele
Maja _2
před 4 lety

Pre mňa skvelé čítanie. A viacej podobných textov. Cestovná gastronómia je aj moja obľúbená činnosť. Na cestách kupujem vždy lokálne korenia, marmelády, limonády, zaváraniny...no proste magor. A doma potom aj používam. Barbaris/Berberitzen alebo CZ/drišťál, SK/ dráč - je môj objav tohoto roka.

Olivy v šťave z granátového jablka a orechov znejú luxusne!

Tak je jasné, že každý má to svoje, ale furt razím to klišé, že poznanie danej krajiny ide aj cez žalúdok.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 4 lety

Dokonce bych si troufl tvrdit, že v řadě zemí je to jedna z posledních autentických věcí.

Avatar uživatele
Maja _2
před 4 lety

Tak ale o tom to proste vždy bolo a je. Gastronómiu nám nezoberú žiadne konflikty, rozbroje a dogmy .

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Slovákům gastronomii možná nikdo nesebral, ale Čechům ano. 😭

Avatar uživatele
Ondřej Tollinger
před 4 lety

Luxusně popsané jídlo. :) Teď chci do Íránu o to víc. :D

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 4 lety

Přesně tak, nicméně je dobré ocenit i informace v tomto směru, zejména, když jde o ne zcela běžně navštěvovanou oblast.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 4 lety

To máte tedy pocit veskrze správný, i když osobně tedy 80 % TR vůbec nečtu, protože mě odradí už jen sloh nebo gramatické chyby (i s vědomím, že sám mám v češtině značné rezervy).

Osobně mě jídlo "baví" a beru ho jako součást poznávání našeho světa, ostatně kvůli poznání také cestuji (nicméně respektuji, když se někde jede jenom bavit, pak se ovšem taky klidně může ožrat doma a nemusí nutně dělat ostudu jinde), čili podobné infromace sem, myslím, patří. O fotkách to až tak není, nkědo prostě fotit umí a jiný ne a někdo si holt ani nepřečte základy jako kompozice atd.

Maroko byl těžký turismus vždycky, Irán a Pákistán spíše jen tranzitní země pro hipís, co pokračovali do Indie. Ale i když se dnes Persie více otevírá, stále to nepovažuji za úplně běžnou destinaci. Když řeknu doma, že jedu do Iránu, tak mi žena podává žádost o rozvod a maže k advokátce :-))) A 99 % české populaci si myslí, že tam žerou nebo upalují lidi jako na běžícím pásu. (ano a samozřejmě nic o zemi, lidech, kultuře nebo prostě i jen o obecným přehledu neví a nemají)

Off topic: Překvapuje mě, že zde potkávám lidi, keré znám ještě z doby předglobalizační a před "proletarizací" internetu. Příjemné.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 4 lety

Ten alkohol a kraťasy, to je jenom vyjádření jejich hlouposti a extrémní neúcty k lidem a zemi, s jinou kulturou a zvyky.

Arabštinu určitě užijete. Na Saudskou Arábii jsem si udělal zatím jen přibližný náhled jak a co bych tam rád viděl, ale zatím na to nijak nepospíchám. Letenky na příští rok nemám zatím žádné, navíc s dětmi často beztak končím v autě...ono je to tak nějak po Evropě i pohodlnější a můžeme vymetat různý zapomenutý kouty. SA není rozhodně levná, ale nemyslím si, že by to byl až tak velký problém. Až přijde čas, tak si to rád odžiju a vychutnám, i když to nebude zrovna v "cestujlevně" stylu ;-).

Hezký večer do Jižních Čech přeji.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Parádička!