3. Írán
  4. Co je dobrého v Íránu?

Co je dobrého v Íránu?

aneb láska k cestování prochází žaludkem
Cestopis z roku 2019 napsala Monika

Zážitky pro tebe sepsala Monika

04. 11. 2019, poslední aktualizace 2019-12-27T00:03:22+01:00

Monika a procestovala 41 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 8 cestopisů a pomohla sepsat 2 průvodce . Má své stránky https://www.instagram.com/monikazemkova/.

Avatar uživatele Reni85
Reni85

Ako uz niekto spomenul, ďalší dôvod preco ma Iran laka :-)

Monika, urobili ste chute, nielen cestovateľské. Pekny clanok.

Martin V

Pěkný cestopis o zemi, kam se asi nikdy nepodíval, minimálně tedy do doby, než se do Íránské vlajky nevrátí slunce a lev. To jídlo vypadá úžasně, stejně jako ty ceny. Škoda, že nejsou v Grenelle stejné, teda ty ceny za to jidlo😢.

Maja

Pre mňa skvelé čítanie. A viacej podobných textov. Cestovná gastronómia je aj moja obľúbená činnosť. Na cestách kupujem vždy lokálne korenia, marmelády, limonády, zaváraniny...no proste magor. A doma potom aj používam. Barbaris/Berberitzen alebo CZ/drišťál, SK/ dráč - je môj objav tohoto roka.

Olivy v šťave z granátového jablka a orechov znejú luxusne!

Tak je jasné, že každý má to svoje, ale furt razím to klišé, že poznanie danej krajiny ide aj cez žalúdok.

Ahmad Masúd

Dokonce bych si troufl tvrdit, že v řadě zemí je to jedna z posledních autentických věcí.

Maja

Tak ale o tom to proste vždy bolo a je. Gastronómiu nám nezoberú žiadne konflikty, rozbroje a dogmy .

Slovákům gastronomii možná nikdo nesebral, ale Čechům ano. 😭

Ondřej Tollinger

Luxusně popsané jídlo. :) Teď chci do Íránu o to víc. :D

Ahmad Masúd

Přesně tak, nicméně je dobré ocenit i informace v tomto směru, zejména, když jde o ne zcela běžně navštěvovanou oblast.

Ahmad Masúd

To máte tedy pocit veskrze správný, i když osobně tedy 80 % TR vůbec nečtu, protože mě odradí už jen sloh nebo gramatické chyby (i s vědomím, že sám mám v češtině značné rezervy).

Osobně mě jídlo "baví" a beru ho jako součást poznávání našeho světa, ostatně kvůli poznání také cestuji (nicméně respektuji, když se někde jede jenom bavit, pak se ovšem taky klidně může ožrat doma a nemusí nutně dělat ostudu jinde), čili podobné infromace sem, myslím, patří. O fotkách to až tak není, nkědo prostě fotit umí a jiný ne a někdo si holt ani nepřečte základy jako kompozice atd.

Maroko byl těžký turismus vždycky, Irán a Pákistán spíše jen tranzitní země pro hipís, co pokračovali do Indie. Ale i když se dnes Persie více otevírá, stále to nepovažuji za úplně běžnou destinaci. Když řeknu doma, že jedu do Iránu, tak mi žena podává žádost o rozvod a maže k advokátce :-))) A 99 % české populaci si myslí, že tam žerou nebo upalují lidi jako na běžícím pásu. (ano a samozřejmě nic o zemi, lidech, kultuře nebo prostě i jen o obecným přehledu neví a nemají)

Off topic: Překvapuje mě, že zde potkávám lidi, keré znám ještě z doby předglobalizační a před "proletarizací" internetu. Příjemné.

Ahmad Masúd

Ten alkohol a kraťasy, to je jenom vyjádření jejich hlouposti a extrémní neúcty k lidem a zemi, s jinou kulturou a zvyky.

Arabštinu určitě užijete. Na Saudskou Arábii jsem si udělal zatím jen přibližný náhled jak a co bych tam rád viděl, ale zatím na to nijak nepospíchám. Letenky na příští rok nemám zatím žádné, navíc s dětmi často beztak končím v autě...ono je to tak nějak po Evropě i pohodlnější a můžeme vymetat různý zapomenutý kouty. SA není rozhodně levná, ale nemyslím si, že by to byl až tak velký problém. Až přijde čas, tak si to rád odžiju a vychutnám, i když to nebude zrovna v "cestujlevně" stylu ;-).

Hezký večer do Jižních Čech přeji.

Parádička!

Další cestopisy, které napsal Monika

🙏 Praktické
Jak si užít Lisabon
Monika 2020-01-04T21:53:33+01:00 11 komentářů
Portugalsko 2019

Aneb několik tipů kde se najíst a co navštívit . Do Lisabonu (a Portugalska) se můžete podívat kdykoliv – léto i zimy jsou spíše mírné. A jelikož cena letenek v zimě klesá (ty moje stály 40E tam i zpět), tak je Lisabon ideální destinací třeba na…

Do Íránu? A sama?
Monika 2019-10-21T20:35:51+02:00 18 komentářů
Írán 2019

Aneb praktický průvodce po této úžasné zemi.. Když jsem viděla letenky za 100 eur, tak nebylo co řešit. Praha - Teherán přes Kiev, pro mě dvě mouchy jednou ranou. Pojedu sama, jako většinu jiných destinací. Ale doma jsem to řekla až pár měsíců…

Amman & Jerash
Monika 2018-12-23T20:06:43+01:00 1 komentář
Jordánsko 2018

two cities in different times. One of our last stops are Amman and Jerash. How the capital looks like? Arriving to Amman makes us notice the difference. This city is fast paced, traffic just goes crazy, no rules and signs mainly…

the kingdom of salt
Monika 2018-12-23T17:49:44+01:00 4 komentáře
Jordánsko 2018

a summer-feel ride around Dead sea. After consulting with our navigation we decide to take the shortest road to the Dead sea (number 35 and 60) so we could enjoy driving along the white shores of Dead sea. Our car gets heaten up …