2. Jižní Amerika
  3. Do nitra brazilského pralesa

Do nitra brazilského pralesa

Sao Paulo, Intervales Park, Rio de Janeiro, vodopády Iguazu a romantický ostrov Ilha Grande na jeden zátah
Cestopis z roku 2016 napsal Duše

Zážitky pro tebe sepsal Duše

01. 01. 2019, poslední aktualizace 2019-01-02T13:25:24+01:00

Duše žije v České republice a procestoval 35 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 5 let, napsal pro tebe 1 cestopis .

Avatar uživatele Vladko
Vladko

Brazilské dobroty od místních děvčat :-). Hodně jsem se pobavil, pěkně napsaný.

Duše

No ono to nebylo tak jednoduché :) Trochu anglicky uměl jen recepční na blízkém hodinovém hotelu a ta holka si chtěla také něco vydělat, takže se člověk musel obětovat :)

Avatar uživatele Vladko
Vladko

A tak hlavně jestli se to všechno obešlo bez újmy na zdraví :-).

Já jsem rád, že tu někdo konečně prolomil ledy s jinými cestopisy, než dle "rodinného protokolu". Kolikrát čtu o partě kamarádů v Thajsku, na Ukrajině, v Mexiku, Itálii a je to jen pláž, památky...už jsem myslel, že nikdo nepije a neochutnává místní "delikatesy" :)

Duše

no toto je hodně cenzurované :)

Надежда Константиновна Крупская
  • (upraveno 2019-01-06T04:41:08+01:00)

Tohle má konečně šťávu a je to ze života. Já ty přeslazený sračky co sem někteří dávají moc nemusím a s cenzurou zásadně nesouhlasím už z dob disentu.

Brazílie láká, mám ještě pár bílých míst na mapě.

A co ta keška pořád není jasné jestli našli nebo nenašli?

Díky,

kešku jsme samozřejmě našli a k ní i cca 50 dalších, takže úspěch :)

Dost humorny i dojemny cestopis, docela jsem dostal zizen.

Zajimalo by me, jestli jste navstivili i brazilskou stranu vodopadu Iguacu, kde je sice mene stezek a lavek, ovsem vyhledy na vodopady odtamtud povazuji za mnohem krasnejsi nez z argentinske strany?!

Duše

Brazilskou stranu jsme chtěli navštívit na půl den v den odletu, ale pozdě jsme vstávali a sekli jsme se ve městě, tak už nezbyl čas :( S odstupem času velká škoda...

Já teda propité cestování úplně nemusím, ale uznávám, že je to změna oproti standartním cestopisům zde na CL :D

Příště by mohl něco sesmolit Padrino, to by byla ještě větší jízda :D

Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • (upraveno 2019-01-03T02:07:04+01:00)

Cestopis skvělý, nebýt váš kamarád namol, tak to asi dopadlo mnohem hůře.

Akorát v textu trochu postrádám vysvětlení pro laiky, čím je ta keška tak výjimečná?

Duše

Díky za dobré hodnocení. Detailní informace o APE kešce mi přišly do cestopisu zbytečné, každopádně pro zvídavé:

Project A.P.E. Cache je označením 12 kešek, které byly v roce 2001 umístěny ve spolupráci se společností 20th Century Fox na podporu filmu Planeta Opic. Každá keš představovala fiktivní příběh, ve kterém vědci odhalují alternativní evoluci primátů. Každá cache měla originální oporu ve filmu. Jako schránky těchto keší byly použity speciálně označené ammoboxy. V současnosti již existuje pouze jediná z keší "Project A.P.E." – GCC67 Mission 4: Southern Bowl se nachází se v Brazílii.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Díky.

Avatar uživatele hhh _1
hhh _1

Výborný! :D

• (upraveno 2019-01-01T23:18:43+01:00)

Podle nadpisu jsem očekával zcela něco jiného, než jsem nakonec dostal... Ale asi i proto jsem se o to víc bavil, když jsem netušil, co v dalším odstavci přijde :D Fajn sepsané.

PS: Cachaça

Tremola a další kopce 2021
Jaromír Volavý 2021-11-30T15:20:45+01:00 1 komentář

V loňském roce proběhl úspěšný výlet na Rakouské a Italské kopce. Letošní výlet přibylo ještě Švýcarsko. Bylo, nebylo, za devatero horami a devatero řekami, nacházel se ten pověstný a pro cyklisty kultovní kopec s trasou jménemTremola. Po loňském úspěšném týdenním cyklotripu Grossglockner, Sella Ronda,…

Jak si vychutnat Brazílii
padrino11 2021-11-30T00:37:36+01:00 14 komentářů
Brazílie 2021

Koupil jsem letenky do Kapského města abych absolvoval 3.800 km dlouhý roadtrip po Brazílii za dva týdny. Aby si člověk mohl Brazílii vůbec vychutnat, musí se do ní nejdříve dostat. Doba Covidu a lockdownů cestování příliš nepřeje. Letenky do Vietnamu mi letecká společnost zrušila, letenky do Mexika na…

Listopadová Madeira
Avatar uživatele Iksdecko
Iksdecko 2021-11-29T17:57:44+01:00 1 komentář
Portugalsko 2021

Nádherná příroda, nevyzpytatelné počasí, výborné víno, krásné hory a nekonečno levád.. Termín 9-20.11.2021 / Easyjet ✈️/ Berlín / 2 příruční zavazadla. Cena 3.900,- letenka s báglem + 1.200,- jízdenky Hranice - Berlín a zpětRegistrace na madeirasafe.cz, požadují nahrát dokument o…

Ve stopách Charlese Darwina - muže vědy.
Zbyněk Milfait 2021-11-27T20:33:06+01:00 0 komentářů
Chile 2019

Tajemný ostrov Chiloé, okolím vulkánu Villarrica a vzhůru na vrchol Cerro La Campana v blízkosti Valparaísa.. Není na světě mnoho lepších míst pro milovníky různých mýtu, legend a pověr, než právě souostrový Chiloé, obývané nebývalým množstvím duchů, čarodějnic, trolů a jim podobných tvorů. Ženy by si zde …