3. Slovinsko
  4. Dolinou Sedmi Triglavských jezer

Dolinou Sedmi Triglavských jezer

Slovinsko nabízí bezpočet treků napříč Julskými Alpami, z nichž nejoblíbenější je výstup na horu Triglav. My se rozhodli z kraje července projít méně náročnou trasu údolím Sedmi Triglavských jezer.
Cestopis z roku 2020 napsal Danny.709

Zážitky pro tebe sepsal Danny.709

10. 07. 2020, poslední aktualizace 2020-07-10T17:33:30+02:00

Danny.709 žije v České republice a procestoval 47 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 2 cestopisy .

mmksvestky

Váš cestopis pomohl k rozhodnutí už zrušené Slovinsko zase vybrat. Z komentářů vidím, že nejsem sám, kdo to tam miluje. Příroda jeden velký kýč a zatím jsme měli štěstí jen na velmi příjemné lidi.

Poprosím o radu. Jakou část z tohoto výletu by jste doporučoval na jednodenní výlet? Jestli jít po trase první dne a podle času se otočit, nebo přejít rovnou na trasu vašeho druhého dne?

Děkuju.

Danny.709

Zdravím. Ze zkušenosti bych moc nedoporučoval podobnou trasu v jednom dni. Výstup je náročný a cesta k první Koče (u mě první den) zabere cca 4 hodiny s přestávkami. Dost lidí tam dojde, otočí se a jde zpět, ale ošidí se o to nejzajímavější z celé cesty - samotnou dolinu, výhledy na hory,... Pokud máte dobrou fyzičku, jste schopný vyrazit třeba v 6-7 ráno, nevadí vám vrátit se až za soumraku a půjdete nalehko, pak je asi reálné dojít od Savice až na Zasavskou koču a zpět za jeden den a projít tak i dolinu.

Výstup ze Staré Fužiny trvá ještě déle, něco z druhého dne bych tedy vůbec nezvažoval.

Jako vhodnou alternativu vidím možnost vypomoci si lanovkou na Vogel (na druhé straně Bohinjského jezera) a tam projít třeba vrcholy Vrh Planje, Vogel, Šuja a sejít zpět do Ribčev Lazu - to šli naši přátele a na jeden den je to odpovídající.

Kdyžtak napište do SZ.

Super, děkuju

• (upraveno 2020-07-14T11:25:56+02:00)

Můžete pro inspiraci kouknout na https://www.bohinj.si/en/hiking/. Jsou tam celkem detailně popsané trasy od zcela jednoduchých až po hodně náročné.

mmksvestky

Dík, určitě nastuduju, jako x ostatních. Já třeba našel celkem pěkně udělanou https://www.slotrips.si/eng/hiki...eering/pic .

Budeme mít ubytování v Bledu a tak mě toto hodně zaujalo, protože třeba výletem na Mangart člověk ztratí dost času přesunem (ale stojí to za to).

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Pěkná trasa, dobře popsáno.

Díky

• (upraveno 2020-07-11T12:35:44+02:00)

Pěkný trek! Slovinsko je krásné a je to i moje srdcová záležitost. Chystali jsme se tam do hor, itinerář vymyšlen (část cesty z/do Staré Fužiny měla být téměř stejná jako ta vaše) a ubytování zajištěna. Ale 2 dny před odjezdem nám to překazil ten neočekávaný "covidový" zákaz vstupu :-(. Sice ho Slovinci pár dní nato zase zrušili, ale pro nás už to bylo pozdě. Snad příště nám to vyjde!

Danny.709

Mrzí mě, že to nevyšlo. Pokud najdete ještě letos v létě víkend, šel bych do toho. Julky jsou tuhle sezónu krásně prázdné a sám hledám víkend v srpnu, kdy se tam bude možné ještě vrátit. Osobně výstup od Staré Fužiny nemám rád, dostat se kamkoli nahoru je nekonečné, parkoviště u Savice je asi o 100 metrů výš, což minimálně po psychické stránce pomůže. Ať se trek nakonec povede!

Díky, třeba koncem léta nebo na podzim to ještě vyjde.

Tak to jste si ukousli řádné sousto na 2 dny! Všechna čest. Jó, Julky jsou krásné, i bez Triglavu.

Danny.709

Díky. Nemyslím ale, že to bylo až tak moc. Na můj vkus jsme první den začínali docela pozdě, druhý zase skončili proklatě brzy. Jen už se nedalo moc kam dál jít bez feratt.

Gringo trail po vlastní ose
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2021-04-09T13:16:32+02:00 1 komentář
Peru 2019

Peru - 3 týdny, 2 lidi s batohem, splněné sny a hromada zážitků. Peru bylo mou vysněnou destinací, a když se objevila akce na zpáteční letenky do Limy pod 12 000 Kč, nezaváhali jsme a letenky koupili. Rozhodnutí padlo během hodiny, volno v práci už se nějak zařídí…

Vánoce v Salzburgu
Katka Vavrušová 2021-04-09T12:00:38+02:00 0 komentářů

Vždycky jsem si přála mít velký dům a v tom domě velký stůl a u toho stolu mít na Vánoce celou svou rodinu. Všechny rodiče, babičky, dědečky, děti, sourozence, synovce a neteře. No a když se mi to…

Tasmánie, pravý australský poklad
Honza Hildebrandt 2021-04-08T22:50:53+02:00 0 komentářů

Chystáte se do Austrálie? Tak to zpozorněte. Sydney, Brisbane, Whitsunday? Tam už byli všichni. Jenže vy chcete vidět něco extra! To vám splní Tasmánie - ostrov plný zážitků a úchvatné přírody.. Záznam z této cesty píšu v době, kdy se dá létat možná tak prstem po mapě. Ale až koronavirová krize opadne a vy si řeknete, že se vydáte za klokany do Austrálie, tak byste měli do svého itineráře…

Za Hadincem teidským na ostrov Tenerife.
Zbyněk Milfait 2021-04-08T22:01:24+02:00 0 komentářů

3-denní trek centrální kalderou s přechodem mezi dvěma vrcholy , mezi nimiž se na vyprahlé půdě překvapivě daří těmto nádherným endemitům.. Hadinec teidský je stejně jako já milovníkem slunce, proto bych mu rád věnoval tento cestopis. Roste pouze v NP Cañadas del Teide a je to dvouletka. První rok vyroste růžice a druhý vykvete až do tří…