3. Itálie
  4. Dva hobitci na Sicílii

Dva hobitci na Sicílii

Slunce, nádherné pláže, národní park, žhavá mafiánská metropole Palermo, auto a my dva. Zažili jsme Sicílii bez turistů na 5 dní těsně po jejím otevření pro cestování. A stálo to za to!
Cestopis z roku 2021 napsal(a) Barča

Zážitky pro tebe sepsal(a) Barča

14. 06. 2021, poslední aktualizace 2021-06-14T21:45:01+02:00

Barča a procestoval(a) 16 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 1 měsíc, napsal(a) pro tebe 2 cestopisy .

MIGUELAS
  • Přidal se před 6 měs
  • (upraveno 2021-06-15T23:54:52+02:00)

Za cestopis palec nahoru. Vím, že je zvrácená postcovidova doba, kdy je chronicky malo aut v půjčovnách a ceny šly nahoru, ale než platit takovou petardu za krátkodobou výpůjčku a ještě napsat že ta cena je v pohodě a doplaceni dalších tří litrů za plnou pojistku je taky v pohode... Není lepší už do té Itálie si letos zajet vlastním autem nebo i půjčeným Tranzitem, kam uskladnim i vlastní gauč a potom mám i nocleh zadarmo... Možná jim zaplatíte malou vratnou kauci za to, že tam nebudete tankovat nějakou srackovou bio naftu.

Na 2 týdny by bylo levnější jet vlastním autem (nebo asi i autem z české půjčovny), ale oni tam byli 4 dny, takže to by akorát dojeli a hned by se vraceli.

Proč gauč? Nestačila by matrace (klidně nafukovací za pár stovek korun)?

MIGUELAS
  • Přidal se před 6 měs

Libore, samozřejmě, beru to jako nadsázku. Já v Tranzitu gauč vezl, jako že se tam vejde. Já vozil matraci i v Punte první model a nejen Itálii jsem si několikrát po sklopení zadních sedadel ve tridveraku užil naplno a ve vodorovné poloze. Každopádně dokud se půjčovny nevzpamatujou, letos odmítám, max cena na den tak do 700-800 se vším vsudy. Dovedu si takto představit i Mallorcu, určitě i Ibizu, tam auto snad vůbec není třeba, sem to z letiště do Dalt Vily chodil i pěšky.

Barča

No jasně, lepší by to určitě bylo. Nám ta cena přišla OK za krátkodobý pronájem. Nechtěli jsme na Sicílii na 14 dní. A hned v úvodu jsem psala, že nešlo o žádný lowcost. Samozřejmě máš pravdu a já věřím, že jindy by cena o moc hezčí. Ale jindy je zase Sicílie zahlcená turisty a my jsme pomalu žádné neviděli :D. Takže to máme tak, že je to vždy něco za něco :)

Avatar uživatele milosh
milosh

Pěkný cestopis plný aktuálních informací, díky za ně. Ale co sakra znamená to HODIT VIDLE?

Barča

Moc děkuju za pozitivní komentář. Je to můj první cestopis, který jsem publikovala. Do teď jsem si vše psala jen k sobě do cestovatelských deníčků :).

Hodit vidle? No že mi můj partner narušil plány v tom, že jsem původně chtěla, aby část dovolené odřídil i on :)

Avatar uživatele milosh
milosh

Aha ono to vyznělo že jste farmáři a jedete traktorem :)))

Chile-skvělý zážitek
Jiří Kafka 2021-07-27T19:37:33+02:00 0 komentářů
Chile 2020

Můj první sólo trip v 50 letech a hned do Jižní Ameriky.. Nikdy není pozdě si začít plnit svoje sny!Na úvod se asi sluší říct něco o sobě.Jsem tzv.Husákovo dítě,ve škole ruština a dál než do Krkonoš jsem se niky nepodíval.Po euforii ze sametové revoluce…

Českou Třebovou cestou necestou
Avatar uživatele cikarijo
cikarijo 2021-07-26T20:12:00+02:00 2 komentáře

Konečně! Tak a je to tady, konečně padl zákaz cestování pouze v okresu a my zase můžeme i za "hranice".:)Toho se musí ihned řádně využít, takže po kratším plánování je rozhodnuto, že se podíváme…

Sardinie, asi jednou stačilo
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky 2021-07-26T15:24:38+02:00 4 komentáře

pohled nepravého. Už na začátku musím napsat, že můj pohled je hodně poznamenaný tím, že to není úplně můj šálek vysněné dovolené, ale to neznamená, že jsem tam jet nechtěl a že toho lituju. Celé to vzniklo v podstatě…

Carretera Austral - cesta do pravěku.
Zbyněk Milfait 2021-07-25T18:43:32+02:00 0 komentářů
Chile 2019

Tato legendární chilská silnice vás na svých 1247 km mnohokrát zavede do míst jak vystřižených z obrazů Zdeňka Buriana. Jen ten dynosaurus ne a ne se ukázat.. Začátek této jedné z kultovních amerických silnic je ve městě Puerto Monnt, kde navazuje na panamerickou dálnici. Do města se dostanete mnoha způsoby, nejrychleji letecky nebo busem častými spoji ze…