3. Itálie
  4. Dva hobitci na Sicílii

Dva hobitci na Sicílii

Slunce, nádherné pláže, národní park, žhavá mafiánská metropole Palermo, auto a my dva. Zažili jsme Sicílii bez turistů na 5 dní těsně po jejím otevření pro cestování. A stálo to za to!
Cestopis z roku 2021 napsal(a) Barča _2

Zážitky pro tebe sepsal(a) Barča _2

14. 06. 2021, poslední aktualizace 2021-06-14T21:45:01+02:00

Barča _2 a procestoval(a) 18 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 11 měsíců, napsal(a) pro tebe 3 cestopisy .

MIGUELAS
  • (upraveno 2021-06-15T23:54:52+02:00)

Za cestopis palec nahoru. Vím, že je zvrácená postcovidova doba, kdy je chronicky malo aut v půjčovnách a ceny šly nahoru, ale než platit takovou petardu za krátkodobou výpůjčku a ještě napsat že ta cena je v pohodě a doplaceni dalších tří litrů za plnou pojistku je taky v pohode... Není lepší už do té Itálie si letos zajet vlastním autem nebo i půjčeným Tranzitem, kam uskladnim i vlastní gauč a potom mám i nocleh zadarmo... Možná jim zaplatíte malou vratnou kauci za to, že tam nebudete tankovat nějakou srackovou bio naftu.

Na 2 týdny by bylo levnější jet vlastním autem (nebo asi i autem z české půjčovny), ale oni tam byli 4 dny, takže to by akorát dojeli a hned by se vraceli.

Proč gauč? Nestačila by matrace (klidně nafukovací za pár stovek korun)?

MIGUELAS

Libore, samozřejmě, beru to jako nadsázku. Já v Tranzitu gauč vezl, jako že se tam vejde. Já vozil matraci i v Punte první model a nejen Itálii jsem si několikrát po sklopení zadních sedadel ve tridveraku užil naplno a ve vodorovné poloze. Každopádně dokud se půjčovny nevzpamatujou, letos odmítám, max cena na den tak do 700-800 se vším vsudy. Dovedu si takto představit i Mallorcu, určitě i Ibizu, tam auto snad vůbec není třeba, sem to z letiště do Dalt Vily chodil i pěšky.

Barča _2

No jasně, lepší by to určitě bylo. Nám ta cena přišla OK za krátkodobý pronájem. Nechtěli jsme na Sicílii na 14 dní. A hned v úvodu jsem psala, že nešlo o žádný lowcost. Samozřejmě máš pravdu a já věřím, že jindy by cena o moc hezčí. Ale jindy je zase Sicílie zahlcená turisty a my jsme pomalu žádné neviděli :D. Takže to máme tak, že je to vždy něco za něco :)

Avatar uživatele milosh
milosh

Pěkný cestopis plný aktuálních informací, díky za ně. Ale co sakra znamená to HODIT VIDLE?

Barča _2

Moc děkuju za pozitivní komentář. Je to můj první cestopis, který jsem publikovala. Do teď jsem si vše psala jen k sobě do cestovatelských deníčků :).

Hodit vidle? No že mi můj partner narušil plány v tom, že jsem původně chtěla, aby část dovolené odřídil i on :)

Avatar uživatele milosh
milosh

Aha ono to vyznělo že jste farmáři a jedete traktorem :)))

Bari podle Danielle Steel
Lukáš Koula 2022-05-23T20:58:25+02:00 2 komentáře
Itálie 2021

aneb jedna bláznivá cesta pro polibek od dívky mých snů ... V krátkosti k Bari na začátek: Už teď v úvodu vím, že tenhle cestopis bude krátký, ale o to zajímavější. Pro jistotu však jméno slečny, okolo které se děj příběhu odehrává, neuvedu a ani zde…

Za pár PENů v Peru
Avatar uživatele conic30
conic30 2022-05-21T22:46:36+02:00 2 komentáře
Peru 2022

...aneb výprava do země, o které jsem netušila, že chci navštívit.... Začalo to jak už pro mě typicky. Nad ránem sedím v ambulanci a při čekání na výsledky brouzdám na netu po akčních letenkách. Po více než dvou covidových letech, kdy člověk nemohl skoro ani z domu, se…

Belgie - dámská jízda na pár dní
Míša Peterková 2022-05-21T18:45:06+02:00 0 komentářů
Belgie 2022

Ráda bych se podělila o své zážitky a praktické rady o Belgii - Brusel, Gent, Bruggy. Den 1. BruselVe čtvrtek 12.5. jsme vstávaly ve 3.20. Opravdu brzy ráno, zato ale natěšené na naši cestu. Prodloužený víkend v Belgii a jen 3 kamarádky, značka ideál. Letěly jsme z Prahy do Charleroi,…

Barneyho víkendové (ú)lety: Tenerife
Barney1987 2022-05-18T00:09:09+02:00 15 komentářů
Španělsko 2022

48hodin na Tenerife. Předmluva:Rozhodl jsem se sepsat seriál cestopisů s názvem " Bárneyho víkendové (ú)lety".  Jak tyto výlety a tento nápad vznikl?... Vlastně úplně náhodou. Jako bežný smrtelník a zaměstnanec, mám…