Estonsko. Plochá krása severu

Cestopis z roku 2023 napsal Batuzkar

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Batuzkar
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-05-29T12:28:08+02:00

Batuzkar procestoval 38 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 26 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Batuzkar
před 15 dny

Ahoj, v podminkach pujcoven je, ze se s autem nesmi na trajekt. Nenasel jsem pujcovnu, ktera by to v podminkach nemela. Neporovnaval jsem ale vsechny, treba to nejaka umoznuje, ale vetsina ne. To me odradilo od navstevy tohoto ostrova, ale stejne bych to casove nezvladl.

Avatar uživatele
jery
před 6 dny

Bol som pred pár mesiacmi v Estónsku, mal som auto z požičovne (Hertz, v čase objednávky bol najlacnejší), na nejaký zákaz cesty trajektom ma nikto neupozornil (ani som si to aktívne v podmienkach nezisťoval, nenapadlo mi, že by to mal byť problém) a strávil som jeden deň na ostrove Saaremaa. Bol to fajn celodenný výlet z Tallinnu (Kuressaare, meteoritové jazierka,...). Dodatočne si pozerám podmienky Hertz Tallinn, odkiaľ som mal auto https://www.hertz.com/rentacar/r...OAG=TLLT50 je tu uvedené: In Estonia you can take the vehicle to any island which has a regular ferry route with the mainland.) 

Takže s Hertzom by to malo byť bez problémov.

 

Skúsil som sa pozrieť aj na podmienky estónskeho Europcaru https://www.europcar.com/files/l..._EN_EE.pdf

a tiež tam nikde nevidím nejaký explicitný zákaz trajektov. Naopak, sú tam možné one-way prenájmy, pričom Europcar má pobočku aj v Kuressaare, teda inak ako trajektom by to predsa nešlo.

Ktorá požičovňa vlastne mala ten zákaz použitia trajektov?

Batuzkar
před 5 dny

Už si přesně nevzpomínám, které půjčovny to byly. Auto jsem nakonec vzal od Greenmotion v době, kdy jsem věděl, že na ostrov Saaremaa stejně nebudu mít v programu prostor. Ale porovnával jsem toho víc. Je fakt, že u nich to v podmínkách taky nevidím, zmiňují jen extra poplatek za využití trajektu. Níže například Car4rent má využití trajektu výslovně zakázáno, podobných případů jsem viděl více. Ale asi je správné říct, že některé půjčovny to zřejmě umožňují, například Hertz, který zmiňuješ. Ještě upřesním, že auto jsem si půjčoval v Lotyšsku, do Estonska jsem pak následně přejel.

Avatar uživatele
jery
před 5 dny

Tak to je dosť zásadná informácia, o tom požičaní auta v Lotyšsku (nie v Estónsku). 

Doprava trajektami nie je v Lotyšsku štandardom, tak je aj celkom možné, že ten zákaz trajektov požičovne v Lotyšsku majú plošne. Naopak, v Estónsku s jeho ostrovmi sú pravidelné trajekty a preprava áut pomerne bežná vec, tak zrejme estónske požičovne to umožňujú (navyše, väčšina estónskych požičovní má pobočku aj v Kuressaare, odkiaľ sa inak ako trajektom dostať nedá).

Avatar uživatele
Milan
před 15 dny

Parádní cestopis! Do Estonska se chystáme v létě a máme v plánu půjčit auto v Tallinnu a kromě jiného navštívit i Saaremu. Onen zákaz příjezdu půjčeným autem je ze strany půjčovny? Nikde jsem se o této informaci nedozvěděl.