2. Afrika
  3. EXPEDICE NAMIBIA & BOTSWANA 2019

EXPEDICE NAMIBIA & BOTSWANA 2019

Přípravy před cestou aneb už abychom tam byli
Cestopis z výpravy „Namibie & Botswana 2019“ z roku 2019 napsala Nikesss

Zážitky pro tebe sepsala Nikesss

17. 01. 2019, poslední aktualizace 2019-01-17T13:33:34+01:00

Nikesss žije v České republice a procestovala 23 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 2 cestopisy .

Přidávám se s trochou poznámek:

Jsi úžasná, že po jednom výletu do Afriky se tady rozepisuješ jako master. Ale jestliže to jsou znalosti převzaté od zkušenějších a znalých, tak to je potom jiná, ale bylo by fér zmínit zdroj informací a pomoci s Tvými poznatky na přípravy na cestu.

Náklady na cestu do Namibie jsou nějaké přestřelené 100 tisíc za 3 týdny v Namibii je více než s ofiko CK a že tam jezdí hafo cestovek. Už jsem viděla pod jedním Tvým příspěvkem na fejsu, že vám někdo komentoval jak máte extrémně předražené půjčovné za auťák. Takže něco jako, Jak tu bylo řečeno, homemade CK? S Vašimi nulovými znalostmi cílové destinace a schovaný za spolucestovatele docela hustý. S těmi co si nechají zaplatit dovolenou od spolucestovatelů se dost roztrhl pytel.

Pavlina Kordikova

Ahoj,loni jsme podobnou cestu absolvovali jen ve dvou,kdybys potrebovala cokoliv vedet,rada odpovim pokud budu vedet.Letos jedeme od 13.2. Jar,Botswana,Zambie,Zimbabwe a Mosambik.

Nikesss

Děkuju. Hodilo by se mi, jestli si nepamatuješ, kde jsou v NAM veterinární kontroly.

Jé, v Zimbabwe a v Mosambiku jsme byli loni :-). Takže to platí i obráceně, kdybys něco potřebovala :-).

Avatar uživatele Katka
Katka

Akurat momentalne bezpectnostna situacia v Zimbabwe nie je prave najlepsia. Radsej to este skontrolujte pred cestou tam :)

Avatar uživatele yellow
yellow

Už se moc těším na cestopis! Po Namibii jsem pokukovala při výběru svatební cesty, ovšem manžel se na to moc netvářil. :(

Nikesss

Děkuju. To je škoda, to by určitě bylo zajímavé. Ale tak nikde není řečeno, že svatební cesta musí být jen jedna ;-).

Ty ceny jsou za osobu nebo za skupinu? Přijde mi, že některé jsou za osobu, jiné za skupinu... prostá suma uvedeného činí cca 100k - za 12 osob málo, za jednoho mnoho...?

Nikesss

Ty náklady jsou na osobu :-)

Avatar uživatele Martin
Martin

Doufám, že po návratu napíšeš cestopis o tomhle tripu! Těším se :)

Šťastnou cestu!

Přidávám se... hezky jsi mě natěšila :)

Nikesss

Děkuju, mám to v plánu :-).

Avatar uživatele LuckyB
LuckyB
  • (upraveno 2019-01-18T13:36:30+01:00)

taky si rád počtu :)

Avatar uživatele nitram.jac
nitram.jac 2021-03-06T01:12:22+01:00 0 komentářů

. Tady začni psát svůj cestopis...

Jordánský road trip za časů ramadánu
Avatar uživatele Jiří
Jiří 2021-03-01T19:08:31+01:00 0 komentářů
Jordánsko 2019

Jak jsme (ne)drželi půst, za týden objeli jordánské highlighty a na závěr tak trošku nabourali . Ke zdejší početné sbírce jordánských cestopisů přidávám i naše zážitky ozvláštněné mimo jiné návštěvou během ramadánu (květen 2019). V plánování cesty mi velmi pomohla spousta článků, cestopisů a…

TURECKO za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-02-27T21:43:37+01:00 48 komentářů
Turecko 2021

Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt se zasněženým. Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt. Navíc moře,…

Slnečný roadtrip k mrazivému Baltiku
tonic 2021-02-20T09:55:43+01:00 0 komentářů
Polsko 2021

Po polroku sme sa aspoň na pár dní vydali mimo Slovenska. Výlet na sever Poľska, rýchle zbúchaný pár dní pred zmenou hraničného režimu, mal byť skôr z "núdze cnosť", no zimný Baltik nás očaril. Pokračovanie na mojom blogu:https://tonicove.sk/slnecny-road...u-baltiku/