1. Cestopisy
 2. Asie
 3. Filipíny
 4. FILIPÍNY za KAČKU

FILIPÍNY za KAČKU

I když Filipíny patří mezi velice chudé země, mají místní lidé na tváři neustále úsměv, zpívají si, mávají vám a podle průzkumů patří mezi nejšťastnější lidí na světě. Kdo by toto nechtěl zažít?
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2019 napsala Kateřina Ostrá
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

08. 04. 2019, poslední aktualizace 2020-01-13T12:18:29+01:00

Kateřina Ostrá a procestovala 36 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 42 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

33 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Milá Katko. Děkuji moc. Do Filipín jsem se právě zamiloval. Za mne nejlepší čtení, jaké jsem už dlouho neměl to potěšení ... a které muže za můj smích i slzy zároveň 😊 Máš dar od Boha, jinak bys to tak trefně nenapsala. A že jsi ateista jak píšeš tak tomu sama nevěříš 😇 . Opravdu skvělé počteníčko na jeden dech. Byly tam popsané Tvé pocity a okamžiky které jsem taky zažil, když jsem cestoval po Kambodži. Tvá slova mi živě přiblížila jiný život a vnitřní štěstí mnohých domorodců. Štěstí je stav mysli a ne stav HDP “západní “vyspělé civilizace. Jak vsichni víme za peníze si štěstí nekoupíš. Kéž všechny bytosti jsou šťastné 😇 i bez peněz. Pavel R

před 11 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Kéž jsou všechny bytosti šťastny s vírou i bez a do nikoho nerejou. 😉

před 11 měs
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Ježiš (řekl ateista :D ), to je ale krásný komentář!! ♥ Moc děkuji. Vážně moc ...

před 11 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Jinými slovy: nebýt Boha, tak si ani neškrtneš. Opravdu originální lichotka. 🤣

před 11 měs
Avatar uživatele Nela
Nela

jo, díky za super tipy :-) taky se tam chystáme a máme alespoň trochu inspirace kam se podívat :)

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 475 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-21T11:17:31+02:00)

Přečetl jsem si cestopis až teď a opět chválím, jak je čtivě sepsaný. Připomnělo mi to místa, kde jsem byl o 2 roky dříve, a přečetl jsem si o místech, která jsem nestihl kvůli záměrnému vynechání nebo špatnému počasí. Itinerář ani nebyl tak narvaný a vyčerpávající (kromě přesunů z a do Puerto Princesa) jako u krátkých cest, na Camiguinu dokonce pohodové lážo plážo. Ostatní místa byla časově akorát na hlavní atrakci/atrakce daného ostrova a celkem bych to někomu při zájmu vidět hodně různých míst včetně některých nejatraktivnějších v rámci 3 týdnů na Filipínách takto i doporučil. V případě Palawanu jsou pohodovější, i když dražší varianty, jak je zmíněno v cestopisu a dal bych na zvážení, jestli si ho nenechat na jinou cestu, když na něj zbývá jen málo dní. Na Boholu bych doporučil přidat blikající světlušky na stromech u řeky Loboc, ale na to je třeba v Lobocu přespat. Mám k tomu nějaké poznámky (účelem není rejpání, ale upřesnění a vysvětlení některých věcí, zvlášť pro ty, kteří cestopis použijí na plánování svých cest).

V Batadu stojí za to 2 noci (já byl 3) a s ohledem na noční jízdy busem tam a zpět, kterým se nedá vyhnout, je to pohodovější. Dá se chodit i na kratší výlety po okolí bez průvodce než jen po terasách samotného Batadu. Po čtyrech jsem tam snad nikdy nemusel jít (asi jsem našel vždy správnou cestu nebo že jsem měl trekové boty a ne žabky).

Souhlasím, že přes Palawan má motorka své výhody, ale pak to chce mít na ostrov trochu víc času a ne dojíždět v 9 h. večer (tma je od 6,30 h.). Přece jen nějaký ležící pes na silnici nebo "skokanský můstek" na mnoha mostech se za tmy snadněji přehlédne. V Port Barton to chce 2 noci a jet na výborný šnorchlovací výlet po okolních ostrůvkách - nejlepší mé šnorchlování na Filipínách (spolu s ostrovem Apo, kde jsem měl obvykle karetu obrovskou jen pro sebe) a mnohem levnější než v El Nidu - ale souhlas, že drahé to není ani tam na to, co nabízí. Další místo, které stojí za návštěvu, je Sabang s pěknou pláží dobrou na koupání a krásnou scenérií. Je to turistické místo, ale většina lidí jen projede na ponornou řeku (ta podle mě není tak super, jak se mnohde píše, ale když už tam člověk je, za návštěvu stojí a les před ní s obrovskými varany stojí za to určitě) a ani tam nepřespí nebo max. 1 noc.

Pláž Nacpan byla v cestopisech chválena, protože před pár lety byla prázdná jako ta Duli, kde jsi byla, Katko, na úvod El Nida. Za pár let to nejspíš bude podobné na Duli, jestli tam postaví trochu snadnější cestu. Restaurace v El Nidu byly před 2 lety dražší než na jiných turistických místech Filipín. Chodil jsem co nejdál od pláže, kde to jakž takž šlo.

Není pravda, že plavat se žraloky velrybími je možné na Filipínách jen v Oslobu. Je fakt, že je to jediné místo na 100%, protože je tam hodně krmí a mají je jako polodomácí zvířata. Jsou i v Donsolu, kde je setkání s nimi méně jisté a je tam delší cesta, ale zase je to s méně lidmi a přírodnější. Další možnost je u Puerto Princesa:

http://travelujeme.sk/tours/whal...a-palawan/

Opravdu je běžné vidět žraloky v Oslobu takto zblízka bez davů lidí a s dostatkem času, jak to vypadá z cestopisu? Měla jsi asi i štěstí na velikost. Četl jsem, že obvykle jsou tam výrazně menší než 8 m. Já jsem šnorchloval s 8-metrovým žralokem s 5 lidmi ve vodě v Západní Austrálii u Ningaloo Reef, kde je nekrmí a vyhledává je pilot malého letadla, takže jsem po nich na Filipínách nepátral. A ještě gramatická poznámka: https://www.pravopisne.cz/2016/1...x-verlyba/

Alona Beach je obvyklá základna pro výlet na Bohol a má výhodu v tom, že se může pobýt víc nocí na jednom místě, pokud je základnou i pro šnorcholovací výlet (o něm jsem před tímto cestopisem moc chvály nečetl a tím pádem jsem tam nechtěl jet). Někdo ocení i výhody takovýchto velmi turistických míst. Já tam raději nejel a místo toho jsem měl základnu pro výlet po Boholu nejdřív v Lobocu a pak jel na poloprázdnou Anda Beach na jihovýchodě Boholu, kde se mi líbilo včetně výletu z Andy do vnitrozemí na vyhlídky (pěšky a zdarma svezení na motorce). Na výletě z Panglaa jste asi měly štěstí na množství želv (aby si někdo nemyslel, že stačí přijet na Alonu a koupit si výlet, jisté jsou ale na Apo Islandu).

Je chyba nejít na hlavní vyhlídku na Chocholate Hills. Jen z ní je vidět do daleka snad na stovky kopců (podle fotek z těchto alternativních byl výhled jen na nejbližší kopce). Barva kopců se mění do čokoládova v sušším období (ne při západu slunce).

Camiguin byl zelený po období dešťů (ale zelený je kvůli rozloze džungle a většímu množství srážek během celého roku asi stále), zatímco Batad byl v březnu po období sucha (v únoru tam asi ještě nebývají terasy zelené a v březnu většina teras mimo Batad taky ne), takže se nedá úplně srovnávat zelenost. Let na Camiguin byl před 2 lety každý den, ale jen 1 denně. Turbovrtulová letadla (motor je hybrid vrtulového a proudového motoru) se stále vyrábí a běžně používají na regionálních linkách (letěl jsem s nimi, konkrétně ATR, loni a předloni v Malajsii a Indonésii). Sunken Cemetery sklouznul do moře po zemětřesení v roce 1871 (nespláchla ho láva), šnorchlovat se dalo i před 2,5 roky.

Mně zrovna na začátku března kvůli opožděně končícímu monzunu 3 ze 4 dní na Camiguinu celé propršely, tak je dobře, že jsi ho projela aspoň ty a mohl jsem si to přečíst. Viděl jsem jen hřbitov, zřícený kostel a šel křížovou cestou nad hřbitovem po úbočí sopky. Jel jsem tam hlavně na trek na sopku, ale v tom počasí to nemělo cenu. Dokonce ani nepřiletělo letadlo (stejně jako předchozí den) kvůli dešti a absenci radaru na letišti, takže mě a další lidi přesměrovali na let z Butuanu na Mindanau (do Puerto Princesa přes Manilu). Cestu minivanem a trajektem jsem si musel zaplatit, ale aspoň jsem viděl i kousek Mindanaa, kam bych se jinak nepodíval.

Na Camiguinu i dobře vařili (hlavně v mém levném miniresortu asi 5-6 km od letiště směrem na jih u malé úzké písečné pláže, kde se nedalo koupat kvůli ježovkám mezi kameny blízko břehu) nebo v jiné restauraci ve vesnici, odkud se jezdí na White Island. Někdy jsem si i koupil rybu od místních a udělali mi ji za malý poplatek v resortu (měli sice dobrého marlína/plachetníka, ale jen mraženého). A podobně i v Andě, kde měli hospodu s grilem, ale když jsem nechtěl klobásu (jejich jedinou nabídku jídla), musel jsem si přes ulici na trhu koupit rybu, kterou mi za malý poplatek ugrilovali včetně dobré přílohy.

Edit: Ještě přidám komentář k tomuto odstavci:

"Přemýšlím nad tím, zda se z klimatizovaného vanu zpoza černých oken dá vůbec tenhle filipínský reálný svět vnímat… Bez štiplavého zápachu páleného odpadu až po vůni grilovaného čehokoli nebo vůni čerstvě vypraného prádla pověšeného na milionu ramínek v okně dřevěné rukny u prašné cesty… bez objíždění laxně ležících psů mnohdy i o milimetry...bez dětí, které vám celou cestu nadšeně a s úsměvem od ucha k uchu mávají a čekají na zázrak v podobě toho, že jim to oplatíte…💛Myslím, že jet jinak než na skútru, je obrovská škoda."

Vřele souhlasím, ale prostě nejde projet na skútru všechno. Na to je svět příliš velký. To bychom mohli Martině poradit, aby jela na skútru z Manily do Batadu, aby si to pořádně užila. Sám jsem projel Palawan v klimatizovaném minivanu, ale byl jsem tam 10 dní a většinu doby by skútr stál, takže tam by to pro mě bylo neefektivní. Když jsem jel z Port Bartonu ve starém minibusu s okénky otevřenými dokořán, zrovna mě to napadlo, jak je příjemné cítit vůně a změny teplot při průjezdu pralesem (nakonec takovým busem se dá jet celá trasa, ale trvá to mnohem déle). Já tento "problém" řeším tak, že i v tropech chodím hodně pěšky (třeba půl dne s nějakými přestávkami) a tím vnímám okolní svět ještě mnohem lépe než na hlučném a smradlavém skútru, kdy se musí hodně pozornosti věnovat stavu silnice a okolnímu provozu. Někdy jsem si ale užil danou oblast nejlépe na skútru. Někdy zase v klimatizovaném autě, třeba v Ománu si to jinak nedovedu představit. Optimální je podle mě kombinace různých dopravních prostředků a chůze podle situace.

Odpovědět
před 11 měs

Ahojky. V únoru letíme s kamarádkou na tři týdny na Filipíny a tak dáváme dohromady itinerář. Ráda bych se zeptala proč jsi nevyužila z Manily do Banaue/Batad skůtr ale autobus, zda to mělo nějaký důvod?

Přiletíme právě do Manily a první tři dny chceme cestovat na vršek ostrova Luzon. Do toho autobusu se nám právě moc nechce. Je možné se s Tebou spojit třeba přes facebook? Jsme úplné začátečnice :D Děkuji za tvůj čas a odpověď. M. (Ps. opravdu úžasný cestopis)

před 11 měs
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Ahoj Martino. Klidně piš, jsem na fb - Kateřina Ostrá.

Stran tvého dotazu... nevím, jak zdatná jsi řidička skůtru, ale vyjet z Manily je samo o sobě kus adrenalinu.... Co de týká cesty na sever Luzonu, konkrétně Batadu, je to na Kinedril a Rohypnol i v autobusu. Pokud to dáš na skútru, myslím, že se zapíšeš do filipínských dějin 🙈😂😂

před 11 měs
Avatar uživatele
cali

Martina asi jezdí šestidenní.

před 11 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Prosim o presunuti dotazu do spravneho threadu = do CD. 😆

před 11 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 475 komentářů
 • Poslat zprávu

Přidávám se k předchozím odpovědím. Martino, přečti si nejdřív vícero cestopisů. Až najdeš, že jel někdo nezkušený (nečetl jsem ani o zkušeném) z Manily do Batadu na skútru, postni to sem. Doporučuju nejdřív naučit se jezdit na menších ostrovech s malým provozem jako Siquijor a pak zkusit i o něco frekventovanější silnice třeba na Boholu. Tam skútry běžně půjčují. Rozhodně ale nezkoušej Manilu a okolí. Silnice v okolí Banaue jsou málo frekventované, ale zase místy dost prudké na skútr. To samé platí třeba o Thajsku. Bylo by dobré mít i řidičák na A1, aby nehrozilo, že pojišťovna nezaplatí léčení úrazu po nehodě.

Přidat odpověď
před 11 měs

No, krásně popsáno, ale docela honička. 3,5 týdne v květnu a stačily nám s kamarádem z Filipín 4 destinace. Banaue, Puerto Princesa, El Nido a Coron. Doplnil bych, že cestovat v Manile se dá i s alternativní taxi službou - GRAB (jako UBER nebo TAXIFY). Stačí stáhnout aplikaci - platba přes kartu, keš nebo si jednoduše dobijete kredit, ze kterého se pak jízdy platí. Vyplatí se používat kartu nebo dobít kredit - objevuje se zde hodně promo akcí a jízdy vyjdou o pár desítek pesos levněji než při platbě keš. Za každou jízdu navíc dostáváte kredity, které lze uplatnit například při dovážce jídla do hotelu přes FOODPANDA nebo jako promo kód pro další jízdu. Od mé poslední návštěvy se vylepšily i veřejné pickup pointy - třeba na letišti nebo v MALL OF ASIA. Idealně vyplňte lokální číslo telefonu, které si pořídíte na telišti - SMART nebo GLOBE (preferuji GLOBE - lepší pokrytí). Jinak cestování jeepney, trycikl nebo bus - bez problému a za pár pesos. V jeepney doporučuju vyndat vše z kapes a dát do batohu - bývají dost našlapaná a stalo se mi, že se mě snažil jeden chytrák vyndat telefon z kapsy. Naštěstí si toho všiml další spolucestující Filipínec, takže vše dobře dopadlo. :-)

Z Palawanu preferuji El Nido nicméně na obou těchto místech korály nic moc a mořských živočichů pomálu. Coron totálně přelidněný. Pokud chcete vidět opravdu nádherné korály a mořský život a nechcete cestovat do tramtárie, doporučuji Puerto Galera - pár hodin busem z Manily a pak trajektem na ostrov. Navíc je zde i slušný noční život na hlavní pláži. Ubytovaní můžete být samozřejmě na tišším místě.

A tečka na závěr - úplně bez turistů je ostrov Polillo. Cestování přes noc z Manily busem 6 hodin, pak 2 hodiny na ostrov. Pokud by chtěl někdo navštívit, dám nějaké informace, doporučení a kontakty. Na internetu nic nenajdete, to mi věřte. Vše mám od místních a od mého kamaráda.

Hezký den všem, pokud by měl někdo nějaký dotaz, napište!

Štěpán

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

No lážo plážo to opravdu nebylo 🙈😁 Děkuji za doporučení, pokud se tam někdy vrátím, zkusím!

Katuš seš borka :-)) držím pěsti a těším se na další itinerář.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Děkuji!!

Avatar uživatele Ivo
Ivo

Super cestopis. Zajimalo by me, jak je to na Filipanach s plastem. Vypada to, ze tahle zeme na toto znecisteni tolik netrpi, je to tak?

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 695 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-15T19:35:13+02:00)

Ahoj Ivo. Děkuji za pochvalu ✌️

K tvému dotazu… Myslím, že stran pálení petlahví jsou na tom opravdu mnohem hůře Bali nebo Maledivy. Nicméně ani Filipíny nejsou na pálení všeho možného žádný zázrak… Ať už jsme zde byly na jakémkoliv ze zmíněných ostrovů, při průjezdu místními vesnicemi byl smrad z pálení všeho možného taktéž všudypřítomný. Myslím, že je to prostě typický výjev každé asijské země. Oni tam ekologii zatím vůbec neřeší. Bohužel…

Co bych ale řekla, že bylo v tomto NEekologickém směru na Filipínách nejhorší, je množství obalů. Zatím jsem nikdy neviděla tolik igelitů a podobného, jako zde. Každý šampón, sprchový gel, prací prášek... naprosto všechno, co jsme zvyklí používat v cca 200 ml lahvičkách nebo i papírových obalech, se zde prodává v malinkatých pytlíčcích z igelitu a různých forem alu…V místních ubytování jsem si myslela, že jsou to pouze balení pro hosty. Když jsem ale vešla do jakékoliv místní sámošky, zjistila jsem, že v těchto obalech prodávají úplně všechno a kupují to běžně k denní potřebě i místní lidé. Nekoupí si čtvrt litru šampónu, ale 1000 igelitových pytlíčku… No a pak to samozřejmě před domečkem všechno pěkně zapálí… Naprostá katastrofa!

Co se mi naopak líbilo je prodej nápojů – myšleno cocacoly apod. – nejen v petlahvích a plechovkách, ale především ve skle. Ve skle jsou zde navíc tyto nápoje levnější, tedy hlavně pro místní obyvatele i atraktivnější. A co je úplně nejlepší – skleněné láhve od těchto nápojů jsou zálohované, tedy vratné. To však bylo jediné ekologické pohlazení na Filipínách.

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Diky za obsahlou odpoved! Miril jsem nicmene hlavne na mnozstvi plastu ve vode.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Tak to nebylo tak strašný ;)

Superově napsaný! Strašně chytlavý a čtivý. Měla bych dotaz, máte představu, zda je možnost na Camiguinu si zaplatit na den nějakého řidiče, abychom nemusely samy řídit motorku?

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 695 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-10T13:24:14+02:00)

Ahoj Aničko. Moc děkuji. K tvému dotazu - já si popravdě moc cestování bez motorky představit neumím, ale určitě to možné je. Viděly jsme pár turistek, které vozili místní.... Konkrétně na Camiguinu jezdí levné trycykly a místní autobusíky (větší auta), kterými bych strach určitě neměla. Takže pokud chcete na Camiguin - určitě tam jeďte! Mimochodem - na motorce ho objedete bez zastávek kolem dokola za dvě a pul hodinky, takže vzdálenosti na jednotlivá místa, at už budete bydlet kdekoli, nejsou nijak dramatické... tedy ani drahé ;)

Katerino, jsi opravdu dobra. P.S. Jsem ajtak

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

:D :D

...děkuji ;)

Přečetl jsem si jen část ohledně Palawanu, na zbytek jsem neměl čas ani chuť. Zase šílená honička po nej místech...ve stylu když jedu na Karlštejn, tak se cestou i podívám na vilu Tugendhat...

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Karlštejn i Tugendhat za vidění stojí ✌️😂😂 Každej vnímáme čas jinak a každej ho máme jiné množství... Já nevím, zda bude zítra a to mě dost žene k tempu 😉Ale neodsuzuju loudaly.

Děkuji za zpětnou vazbu, je motivující. Mezi Karlštejnem a Tugendhatem by se dal stihnout i Orloj 🔝👌 Tak příště 🙃

před rokem
Avatar uživatele xmas
xmas

Když je tvým cílem si to jen odskrtnout a jet dal, tak samozřejmě jinou možnost nemáš. Já teda pro uhoněné blbky drancujici přírodu pochopení nemám.

Avatar uživatele
Jan Šrámek

Klobouk dolů Kačko! 🙂Cestopis musel dát určitě pěknou práci ale stojí za to! 🌴

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Nedal, jsou to denní zápisky z cest a ctrl+C 🔜 ctrl+V. Kdybych si s tím práci dala, po krátím to tak, aby to nebylo čtení na 2 hod., ale na 20 min. Na to bohužel čas nemám, chystám další itinerář ✌️

Jinak moc děkuji za pochvalu, vážím si jí ze srdce! Tento cestopis je vhodný opravdu pouze pro ty, kteří se na Filipíny chystají a chtějí aktuální info. Jinak věřím, že jeho přečtení je dost opruz.🙈😂

Avatar uživatele
cali

Cestopis vypadá pěkně, v klidu si ho přečtu. Jen prosím nešířit ten blud o vyhledávání letenek v anonymním okně, vymazávání cookies apod. Takto ticketing opravdu nefunguje a anonymní okno v tomto ničemu nepomůže. Skoč si na kafčo s nějakým ajťákem:-)

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 695 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-09T10:48:26+02:00)

Moc děkuji za pochvalu a čas, který mým slohovkám věnujete. Co se týče anonymního okna, opravdu jsem tuto zkušenost měla. Cena letenek se mi zvedla ze 450 Kč na dvanáct stovek. Jakmile jsem to hledala v anonymním okně, byla jsem opět na 4 stovkách. Ale je pravda, že ajťák nejsem a ještě jsem s žádným na kávě nebyla. Víte o nějakém? ✌️😁

před rokem
Avatar uživatele Áčko
Áčko

Já. Kdy půjdeme? Praha? :-D

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Jo jasně, najednou je to tady samý ajťák...

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

😂😂😂

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

 
 

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

❤️ Oblíbené
Čtení na 16 minut
BARI a APULIE za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2020-08-05T10:22:22+02:00 37 komentářů
Itálie 2020

První italský region,kde se začal vyrábět olivový olej! Taky 200 typů těstovin! Kraj pohádkových kulatých domečků trulli,písečných pláží, přístavů, kostelů,katedrál a vína za 1,5 euro! Prostě APULIE ♥. TERMÍN:29.7 - 3.8.2020PROČ‌ ‌BARI?‌ ‌Letos jsem se rozhodla, že se v tom cestování trochu posunu. Tím posunem měla být poprvé v životě cesta, kterou zrealizuji naprosto sama. Bez svých kamarádek,…

❤️ Oblíbené
Čtení na 10 minut
BARCELONA za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2020-07-25T11:14:18+02:00 73 komentářů
Španělsko 2020

Barevné a hravé město s rukopisem Gaudího na každém kroku.Dokonalá sangrie a paela,osvěžující moře "u baráku",metropole nabitá památkami.Neuvěřitelné hřbitovy,čarokrásná gotická čtvrť a milion dalšího. TERMÍN:17. - 20.7.2020KOMPLETNÍ CESTOPIS ZDE:https://1url.cz/@barcelonazakacku.czPROČ BARCELONA?V Barceloně už jsem jednou byla, je to tak 3 roky zpět. Jediné, co si z ní pamatuju je to, jak zde v…

❤️ Oblíbené
Čtení na 8 minut
ŘÍM (mimo jiné) za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2020-07-12T19:18:10+02:00 74 komentářů
Itálie 2020

Plán: na skok si odpočnout do Říma. Skutečnost: Řím, Neapol, Capri, Tivoli, Lido di Ostia = 4 dny/3 noci = MILIÓN zážitků ZA KAČKU . TERMÍN:3. - 6.7.2020PROČ ŘÍM?Protože nevyšlo Kosovo. Respektive, protože nevyšlo ani Faro.. Červencový prodloužený víkend byl zkrátka začarovaný! Všechno, co jsem koupila, padlo. Do prodlouženého…

❤️ Oblíbené
Čtení na 5 minut
ZNOJEMSKO za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2020-06-30T20:08:10+02:00 43 komentářů
Česká republika 2020

Nádherné historické město, nejoriginálnější kazatelna na světě, vin(n)á degustační bomba, zatopený lom s milionem motýlů a vážek, pohádkový zámek a dech beroucí vyhlídky v NP Podyjí. No a to víno..!. TERMÍN:26. - 28. červen 2020 KOMPLETNÍ CESTOPIS ZDE:https://1url.cz/@znojemskozakacku.czPROČ ZNOJEMSKO?Protože je víkend za dveřma, předpověď počasí hlásí slunečno a moje kamarádka Jolča je…

Další cestopisy