2. First Class s Emirates A380

First Class s Emirates A380

Mimořádný cestovatelský zážitek již ve vzduchu.
Cestopis z roku 2018 napsal Daniel Valchovník

Zážitky pro tebe sepsal Daniel Valchovník

26. 10. 2018, poslední aktualizace 2019-09-10T08:26:06+02:00

Daniel Valchovník žije v České republice a procestoval 143 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 13 cestopisů .

Daniel Valchovník
  • (upraveno 2018-10-29T23:17:47+01:00)

Kickass1, mas spatne informace. EK318 a EK319 na a z letiste Narita Airport je operovan Airbusem A380! Tvuj kolega leta urcite na Hanedu, odkud 777 jak pises spravne z Dubaje a do Dubaje leta. Jinak si myslim, ze pro spoustu lidi, kteri se vydaji na dovolenou treba poprve a nebo nemaji takove moznosti, je let v A380 i v ekonomicke tride obrovskym zazitkem. A proc rikam zazitkem? Je treba si uvedomit, ze dalsich rekneme 95% nasi populace se do A380 nepodiva vubec. Jinak diky.

Já mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že větší je lepší.

• (upraveno 2018-10-29T21:04:14+01:00)

Hele jak se ti podarilo letet z DXB to TYO v A380, kdyz je to vyhradne operovane 777 prosimte ? :)))))) Kolega tam lita ke klientovi, takze to vim pomerne presne, ze jen letos letel 10x 777.. (https://www.flightradar24.com/da...ghts/ek312)

Ja jsem letel A380 s EK akorat v businessu a economy a pokud nekdo rika, ze cesta v A380ce v economy je zazitek, tak podle me ma zivot na zazitky dost chudej - i kdyz je pravda ze pro me je zazitek i kazda cesta TravelSerem :)

Uprimne i EK A380 business mi pripada takovej dost nezazivnej (zatim vyzkouseno 4x) - radsi litam EK businessem 777..

Cestu prvni tridou ti samozrejme zavidim a preju - mam to na bucket listu, pristi uz mam dovolenou naplanovanou na 100% s rodinou, takze krome sluzebek v C me ceka max 2x premium eco do US - nicmene na pres rok premyslim ze zkusim Singapore Airlines first do Australie..

Vic takovych cestopisu.. :)

Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak zážitek v economy to je každopodadně. Já letěl v A 380 v economy aspon 6X s Emiratama a vzdycky ty fronty do letadla byly fajnové. Na druhou strabnu platit takové peníze za first class mi opravdu nedávají absolutně žádný smysl, kromě situace, kdy si to člověk vylétá třeba služebkama, nebo chytne nějakou chybku a chce si užít něco, na co normálně nemá. :)

Daniel Valchovník

Ono zalezi pripad od pripadu, pro kazdeho ma v urcite fazi zivota smysl neco jineho. To co tobe nedava zadny smysl, mne naopak v soucasne dobe ano. Pred par lety bych, ale s tebou spise souhlasil...:)

kickass1

JJ pro me je v podstate kazda cesta economy zazitek :))) Pri posledni ceste do Recka si vedle me nejaka Turkyne lakovala nehty a letadlo smrdelo jak vyrobna hnojiv, mesic predtim jsem sedel vedle sadelnice (Air Malta) ktera byl tak tlusta, ze ani mezi nama neslo sklopit operatko a v zari me v Luftwaffe nejakej uhrovatej pitomec polil dzusem pri operaci se sluchatkama (a dle ocekavani se ani neomluvil).. :)

Jinak s tema penezma to na jednu stranu chapu - z vyplaty bych to nedal - nicmene mam uz pomerne slusny vedlejsi prijem, ze ktereho si davam 30% na cestovani a zabavu - a proste kdyz je tam dost penez, tak me nemrzi si udelat hezky vylet a vytahnout zenu na par dnu businessem nekam mimo Evropu - stejne tak me nemrzi z toho koupit pro celou rodinu PE misto Monkey classu a priplatit si tech par tisic navic.. Stejne vim ze ty penize nekde rozhazim a casu na to mam cim dal tim min, tak si to chci aspon vzdycky uzit.. :)

Leoš Literák

To by mě zajímalo, kde děláš, že bych změnil firmu :-) U nás ve firmě je business zakázaný :-( Já lítám ale stejně jen po Evropě, kde je to jedno.

Avatar uživatele Nuny
Nuny

Ono záleží nejen na tom kde děláš, ale taky co tam děláš:-))

kickass1

Hele vsechny nadnarodni farmaceuticke firmy maji TATL v businessu a vetsina bank to same (pokud nepracujes u skrbliku ala PPF, kteri te nechaji jezdit i vlakem do Brna druhou tridou :D)..

Ja delam u jednoho ze softwarovych mamutu a mam na business narok z titulu sve funkce (neni to zivocichar) - nicmene mame tam vyslovene napsano, ze to je "dle vlastniho uvazeni", takze realne litam po Evrope monkey a mimo C, nicmene pokud to plati klient, tak casto litam i TATL v Monkey classu (a intenzivne zebram o upgrady :D)..

Napriklad o level vys (VP) u nas ma dokonce first "dle vlastniho uvazeni", ale VPs litaji stejne businessem, aby to vypadalo, ze setri firemni prostredky :D :D :D

kickass1

@Nuny - kdyz jsem delal ve farme, tak tam maji narok na business vsichni bez ohledu seniority, je jedna globalni travel policy pro vsechny (coz je mi fakt sympaticky) - akorat nas CEO lital mezi officama v Philly a New Jersey vrtulnikem.. :) muj soucastny zamestnavatel to ma zase rozdeleny podle karierniho levelu, takze do Directora dobytcak pro vsechny, potom dle popisu vyse..

Bomba! :)

Avatar uživatele dedik77
dedik77

Skvely report, dekuji za nej! Libila se mi gastro cast :) Prosim, vyuzil jsi mile nebo placenej tarif? Dekuji

Další cestopisy, které napsal Daniel Valchovník

Zimbabwe - Osudový okamžik
Daniel Valchovník 2020-09-17T01:38:16+02:00 6 komentářů
Zimbabwe 2000

Jak nenapsat cestopis, ale cestopisnou knihu?. Let z Jižní Afriky do Zimbabwe se mi stal osudným a obrátil můj život doslova naruby. Po dvouhodinovém letu z Johannesburgu do Harare jsem při vystupování z letadla potkal vysokou, štíhlou dívku s…

Jordánsko před a v době domácí karantény
Daniel Valchovník 2020-03-21T17:01:50+01:00 4 komentáře
Jordánsko 2020

Království, které stojí za návštěvu. . Jordan PassPřed pár lety to bylo Dánsko, dnes navštěvuji zcela odlišnou zemi se třemi písmeny navíc. Přímá linka mezi Prahou a hlavním městem jordánského království Ammánem létá z Letiště Václava…

Východní Timor, jedna z nejméně navštěvovaných zemí světa!
Daniel Valchovník 2020-03-09T13:56:28+01:00 7 komentářů
Východní Timor 2020

Také jedna z nejmladších.... Východní Timor, portugalsky Timor Leste je malý samostatný stát na východě ostrova Timor v souostroví Malé Sundy. Navštěvuji tak další třešničku na cestách za poznáním modré planety. Timor Leste je…

📖 Inspirující
Od cestování na kole po First Class v letadle
Daniel Valchovník 2019-12-31T16:05:24+01:00 3 komentáře

Pro většinu je tento způsob cestování nedostupný, zbytečný, netouží po něm. Někteří o něm nikdy neslyšeli a nepatří snad ani na cestujlevne. Určitě pár z vás tuto zkušenost má nebo na ní třeba čeká.…