First Class s Qatar Airways A380

Tentokráte jsme se vydali na cestu s leteckou společnost Qatar Airways, která byla vyhodnocena jako nejlepší na světě.

Cestopis napsal Daniel Valchovník

Zážitky pro tebe sepsal Daniel Valchovník
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-09-07T14:10:59+02:00

Daniel Valchovník procestoval 148 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 5 lety a napsal pro tebe 14 úžasných cestopisů.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Hezke cteni, akorat mi tam trochu chybi nejaky uvod, treba odkud kam jste leteli etc., takhle mi to prijde trochu jak PR clanek o QR, bez te cestovni omacky okolo (muj postreh, neber to prosim jako kritiku, protoze jsem to precetl s chuti).. :)

Nabizi Katarci first i na routech z Prahy (tzn. ze A320 PRG-DOH ma jen C chapu, ale spis jestli kdyz treba chcete nekam dal do Asie, jestli se vubec da standardne bez upgradu koupit Fko) ? Nejak si nezpominam, ze bych ji nekdy videl v rezervacnich systemech, ale mozna to je tim, ze do Asie krome prace litam vyjmecne, zajimaji me spis lety na druhou stranu planety.. :)

Jinak muj bratranek mesic zpatky letel v rozmezi par dnu do Jakarty tam F zpatky C (EK) a rikal, ze nejvetsi rozdil, krome sampanskeho, byl hlavne v kvalite servisu - coz je vzhledem k tomu price tagu opravdu pro specifickou klientelu (nebo obchodaky, co naletaji v C dost mil)..

PS: Nefungujou ti ty stranky, na ktere si daval linku..

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No mně to přijde i trochu víc jako PR článek. Kazdopadne kdo na to ma, nebo lépe řečeno ten ranec za to je ochotný dat, , jistě neprohloupí. To je jasné.

Jinak dveře do kabinky na WC a ještě přeleštěni sedatka a pouštění vody a podání ručníků jsem zažil v Dubaji na letišti na normálních zachodcich, takže asi tak :-) A letěl jsem za 10 tis ;-)

Daniel Valchovník

V pohodě, rozumím. Díky za komentář. Nepřemýšlel jsem o tom, že to může být vnímáno jako PR. Chtěl jsem psát hlavně o zážitcích ve vzduchu a na letišti a nepřišlo mi podstatné odkud, kam se letělo. Katarci nenabízejí C na routech z Prahy ani A320, která lítá dopoledne ani na Dreamlineru B787, který letí odpoledne. Pouze economy a business. Jediné, kde mají QR třídu F je na A380, ale těch nemají mnoho v porovnání s Emirates. A380 letá aktuálně do Austrálie – Perth, Sydney a Melbourne. Z Evropy Paříž a Londýn. Asii tuším ve F nemají. Stránky budou opět v provozu od druhé poloviny září.

F mají určitě do BKK. Jde spíš o to, že letenku v F z PRG přes DOH nekoupíš nikam... Ale z BUD jí nabízejí.

Daniel Valchovník

Davide QR do BKK letá již pouze v A330, B777, A350 a B787 a F již nenabízí. A380 tam zrušili.

Pravda.

Jinak jsem se konečně mohl začíst :) souhlas, že bez té „cestovatelské omáčky“ kolem, to vypadá jako PR, ale koho to zajímá, že? :D Pěkně jsem si zavzpomínal na svůj let. Díky, skvěle sepsáno! :)

Vít

Jen bych chtěl podotknout, že vážně zmiňované evropské aerolinky nejsou jediné, které mají First class na svých palubach, naopak se jedná pouze o letecké společnosti, které mají ve své flotile A380

Daniel Valchovník

Máte pravdu, pouze ty, které mají ve flotile A380. Děkuji.