3. Katar
  4. First Class s Qatar Airways A380

First Class s Qatar Airways A380

Tentokráte jsme se vydali na cestu s leteckou společnost Qatar Airways, která byla vyhodnocena jako nejlepší na světě.
Cestopis napsal Daniel Valchovník

Zážitky pro tebe sepsal Daniel Valchovník

08. 09. 2019, poslední aktualizace 2020-09-07T14:10:59+02:00

Daniel Valchovník žije v České republice a procestoval 143 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 13 cestopisů .

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Hezke cteni, akorat mi tam trochu chybi nejaky uvod, treba odkud kam jste leteli etc., takhle mi to prijde trochu jak PR clanek o QR, bez te cestovni omacky okolo (muj postreh, neber to prosim jako kritiku, protoze jsem to precetl s chuti).. :)

Nabizi Katarci first i na routech z Prahy (tzn. ze A320 PRG-DOH ma jen C chapu, ale spis jestli kdyz treba chcete nekam dal do Asie, jestli se vubec da standardne bez upgradu koupit Fko) ? Nejak si nezpominam, ze bych ji nekdy videl v rezervacnich systemech, ale mozna to je tim, ze do Asie krome prace litam vyjmecne, zajimaji me spis lety na druhou stranu planety.. :)

Jinak muj bratranek mesic zpatky letel v rozmezi par dnu do Jakarty tam F zpatky C (EK) a rikal, ze nejvetsi rozdil, krome sampanskeho, byl hlavne v kvalite servisu - coz je vzhledem k tomu price tagu opravdu pro specifickou klientelu (nebo obchodaky, co naletaji v C dost mil)..

PS: Nefungujou ti ty stranky, na ktere si daval linku..

Avatar uživatele niemandos
niemandos
  • (upraveno 2019-09-09T11:59:05+02:00)

No mně to přijde i trochu víc jako PR článek. Kazdopadne kdo na to ma, nebo lépe řečeno ten ranec za to je ochotný dat, , jistě neprohloupí. To je jasné.

Jinak dveře do kabinky na WC a ještě přeleštěni sedatka a pouštění vody a podání ručníků jsem zažil v Dubaji na letišti na normálních zachodcich, takže asi tak :-) A letěl jsem za 10 tis ;-)

Daniel Valchovník

V pohodě, rozumím. Díky za komentář. Nepřemýšlel jsem o tom, že to může být vnímáno jako PR. Chtěl jsem psát hlavně o zážitcích ve vzduchu a na letišti a nepřišlo mi podstatné odkud, kam se letělo. Katarci nenabízejí C na routech z Prahy ani A320, která lítá dopoledne ani na Dreamlineru B787, který letí odpoledne. Pouze economy a business. Jediné, kde mají QR třídu F je na A380, ale těch nemají mnoho v porovnání s Emirates. A380 letá aktuálně do Austrálie – Perth, Sydney a Melbourne. Z Evropy Paříž a Londýn. Asii tuším ve F nemají. Stránky budou opět v provozu od druhé poloviny září.

F mají určitě do BKK. Jde spíš o to, že letenku v F z PRG přes DOH nekoupíš nikam... Ale z BUD jí nabízejí.

Daniel Valchovník

Davide QR do BKK letá již pouze v A330, B777, A350 a B787 a F již nenabízí. A380 tam zrušili.

Pravda.

Jinak jsem se konečně mohl začíst :) souhlas, že bez té „cestovatelské omáčky“ kolem, to vypadá jako PR, ale koho to zajímá, že? :D Pěkně jsem si zavzpomínal na svůj let. Díky, skvěle sepsáno! :)

Jen bych chtěl podotknout, že vážně zmiňované evropské aerolinky nejsou jediné, které mají First class na svých palubach, naopak se jedná pouze o letecké společnosti, které mají ve své flotile A380

Daniel Valchovník

Máte pravdu, pouze ty, které mají ve flotile A380. Děkuji.

Další cestopisy, které napsal Daniel Valchovník

Zimbabwe - Osudový okamžik
Daniel Valchovník 2020-09-17T01:38:16+02:00 10 komentářů
Zimbabwe 2000

Jak nenapsat cestopis, ale cestopisnou knihu?. Let z Jižní Afriky do Zimbabwe se mi stal osudným a obrátil můj život doslova naruby. Po dvouhodinovém letu z Johannesburgu do Harare jsem při vystupování z letadla potkal vysokou, štíhlou dívku s…

Jordánsko před a v době domácí karantény
Daniel Valchovník 2020-03-21T17:01:50+01:00 4 komentáře
Jordánsko 2020

Království, které stojí za návštěvu. . Jordan PassPřed pár lety to bylo Dánsko, dnes navštěvuji zcela odlišnou zemi se třemi písmeny navíc. Přímá linka mezi Prahou a hlavním městem jordánského království Ammánem létá z Letiště Václava…

Východní Timor, jedna z nejméně navštěvovaných zemí světa!
Daniel Valchovník 2020-03-09T13:56:28+01:00 7 komentářů
Východní Timor 2020

Také jedna z nejmladších.... Východní Timor, portugalsky Timor Leste je malý samostatný stát na východě ostrova Timor v souostroví Malé Sundy. Navštěvuji tak další třešničku na cestách za poznáním modré planety. Timor Leste je…

📖 Inspirující
Od cestování na kole po First Class v letadle
Daniel Valchovník 2019-12-31T16:05:24+01:00 3 komentáře

Pro většinu je tento způsob cestování nedostupný, zbytečný, netouží po něm. Někteří o něm nikdy neslyšeli a nepatří snad ani na cestujlevne. Určitě pár z vás tuto zkušenost má nebo na ní třeba čeká.…