Gabon domov nejen gorily nížinné

...po dvou a půl hodinách marného čekání, se rozhodujeme, že to pro dnešek vzdáme. Ale přesně v tomto okamžiku, přichází zpráva, že gorily byly objeveny...

čtení na 6 minut
hodnoceno 8 x

Cestopis z roku 2020 napsal Jack

Zážitky pro tebe sepsal Jack
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-12-10T09:56:40+01:00

Jack procestoval 95 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 2 lety a napsal pro tebe 9 úžasných cestopisů.

Pekny prispevek z netradicni destinace. Je-li to mozne, rad bych se dozvedel par detailu.

Treba o vizu, jestli jste jej nutne zarizovali pred odjezdem nebo az na miste a na kolik vyjde?

Melo aspon Libreville nebo Port-Gentil nejakou atmosferu nebo vubec? Na miste se objevuje i nazev Port Gentyl?

Pokud jste pluli z Port-Gentil do NP Pongara jen hodinu, pak plavba lodi z Port-Gentil do Libreville by mela trvat obdobne. Prosim, o kolik je levnejsi plavba mezi obema mesty oproti rychlejsimu letu?

Co rikal pruvodce o tech mensich slonech? Pry obcas jako jediny druh i raritne zavitaji na plaz. Byva to jen v jistych obdobich roku?

A bylo by mozne srovnat cenu za navstevu gabonskych goril za obdobnou navstevu v Ugande a v Kongu?

Predem diky za info.

Jack

Zkusím zavzpomínat. Víza jsme zařizovali dopředu na internetu, podávali jsme je někdy v prosinci a v půlce ledna jsme je ještě neměli, ale asi to řeší podle data odletu, přišli asi 14 před odletem. Na místě to nejde.

Každé město má svou atmosféru, je to rovníková Afrika, všude špína, ale lidi byli v poho, ani v jednom městě jsme se ale nezdržovali a zpětně přemýšlím, snad v Libreville jsme měli poslední půlden něco v plánu, ale zakecali jsme se v první hospodě, takže z toho nic nebylo a v Sygicu jsem si to vymazal tak nevím.

Pravopis města Gentil mě nechává chladným

Z Port Gentil do Pongary jsme nejeli lodí, v cestopise chybí, že jsme se vrátili do Libreville a odtud lodí...tak to opravím. (dobrá úvaha, taková loď co by to zvládla za hoďku asi neexistuje :) ...)

Jinak byla nabídka jet z Libreville autem do Port Gentil, byla tam myslím nějaká úspora, ale to by bylo strašidelný. Totéž si myslím i o lodi, ale to jsme neřešili. Let byl myslím 300€zpáteční/osoba

My jsme slony viděli asi 50m od moře, ale jestli jsou ochotni vlézt i do moře nikdo neříkal

Cena gorily nížinné byla 470€/os takže levnější než Uganda a v Kongu jsem nebyl. Jinak podmínky stejné, když je jeden den nenajdou nabízí další den.