Gabon domov nejen gorily nížinné

...po dvou a půl hodinách marného čekání, se rozhodujeme, že to pro dnešek vzdáme. Ale přesně v tomto okamžiku, přichází zpráva, že gorily byly objeveny...

čtení na 6 minut
2 komentáře
hodnoceno 8 x

Cestopis z roku 2020 napsal Jack

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Jack
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-12-10T09:56:40+01:00

Jack procestoval 95 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 2 lety a napsal pro tebe 9 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před rokem

Pekny prispevek z netradicni destinace. Je-li to mozne, rad bych se dozvedel par detailu.

Treba o vizu, jestli jste jej nutne zarizovali pred odjezdem nebo az na miste a na kolik vyjde?

Melo aspon Libreville nebo Port-Gentil nejakou atmosferu nebo vubec? Na miste se objevuje i nazev Port Gentyl?

Pokud jste pluli z Port-Gentil do NP Pongara jen hodinu, pak plavba lodi z Port-Gentil do Libreville by mela trvat obdobne. Prosim, o kolik je levnejsi plavba mezi obema mesty oproti rychlejsimu letu?

Co rikal pruvodce o tech mensich slonech? Pry obcas jako jediny druh i raritne zavitaji na plaz. Byva to jen v jistych obdobich roku?

A bylo by mozne srovnat cenu za navstevu gabonskych goril za obdobnou navstevu v Ugande a v Kongu?

Predem diky za info.

Jack
před rokem

Zkusím zavzpomínat. Víza jsme zařizovali dopředu na internetu, podávali jsme je někdy v prosinci a v půlce ledna jsme je ještě neměli, ale asi to řeší podle data odletu, přišli asi 14 před odletem. Na místě to nejde.

https://evisa.dgdi.ga/

Každé město má svou atmosféru, je to rovníková Afrika, všude špína, ale lidi byli v poho, ani v jednom městě jsme se ale nezdržovali a zpětně přemýšlím, snad v Libreville jsme měli poslední půlden něco v plánu, ale zakecali jsme se v první hospodě, takže z toho nic nebylo a v Sygicu jsem si to vymazal tak nevím.

Pravopis města Gentil mě nechává chladným

Z Port Gentil do Pongary jsme nejeli lodí, v cestopise chybí, že jsme se vrátili do Libreville a odtud lodí...tak to opravím. (dobrá úvaha, taková loď co by to zvládla za hoďku asi neexistuje :) ...)

Jinak byla nabídka jet z Libreville autem do Port Gentil, byla tam myslím nějaká úspora, ale to by bylo strašidelný. Totéž si myslím i o lodi, ale to jsme neřešili. Let byl myslím 300€zpáteční/osoba

My jsme slony viděli asi 50m od moře, ale jestli jsou ochotni vlézt i do moře nikdo neříkal

Cena gorily nížinné byla 470€/os takže levnější než Uganda a v Kongu jsem nebyl. Jinak podmínky stejné, když je jeden den nenajdou nabízí další den.