GOA a BOMBAJ - kontrasty INDIE

Pláže versus slumy, 2 světy v jedné Indii

Cestopis z roku 2016 napsala IvanaBl

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsala IvanaBl
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-03-09T23:24:35+01:00

IvanaBl procestovala 70 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 měsíci a napsala pro tebe 16 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 3 měs

Zajimave povidani se spoustou faktu a fotkami z pestre Indie. Take hodne mist za relativne kratkou dobu (dokonce i s odskokem do Nepalu).

Zejmena v pripade uzasneho statu Goa bych asi opetovne volil vice dni pobytu. Pred lety jsme prave cele dva tydny zamerili jen na region Goa a mesto Bombay (pravda i s jednodennim vlakovym odskokem na sever do Damanu. Duvodem pro to byly hned dve zajimave portugalske pevnosti, plaz ovsem nevabna.).

A samozrejme stat Goa jsme chteli poznat dukladneji kvuli mnoha tropickym plazim, roznez i kvuli historii reprezentovanou portugalskou kolonii. Pevnosti Chapora, Aguada a jeste jedna byly skvele, stejne jako stara Goa (Goa Velha) s mnoha kostely, vychodne od hlavniho mesta Pangim. Fajn bylo i Margao a probihajici krestansky svatek v Colva. Tedy na skutru, na kole to tam slo vse dobre objet, tam a zpet z/do Bombaje dennim ci nocnim vlakem.

V Bombaji samozrejme objevovat tamni zajimavosti (take Brana Indie, ono viktorianske nadrazi, mesita Haji-Ali-Dargah, pradelka Dhobi Ghat, atd). Mimojine ubytko v hostelu Salvation Army naproti obrovskemu hotelu Taj Mahal Palace take nemelo chybu (skromne, levne i s drobnou snidani) ...    

Avatar uživatele Azul
Azul
před 3 měs

O slumech v Bombaji se píše docela zajímavě v knize Šantaram (Shantaram). A když z toho má člověk depresi, může se dorazit filmem Salaam Bombay! .... ale jak píšeš, v určitém ohledu jsou lidé ve slumech šťastlivci, protože mají hlavu nad střechou.

Těším se na další cestopis:-)