3. Nepál
  4. Hajzlpapír nad zlato, neboli obchůzka kolem Manaslu

Hajzlpapír nad zlato, neboli obchůzka kolem Manaslu

Epický výlet členů SK Alpské nuly do Asie
Cestopis z roku 2018 napsal Jan Pešek

Zážitky pro tebe sepsal Jan Pešek

04. 08. 2019, poslední aktualizace 2019-08-06T15:58:11+02:00

Jan Pešek Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 3 cestopisy . Má své stránky http://janpesek.com.

• (upraveno 2021-04-18T17:04:18+02:00)

Výborný a vtipně napsaný cestopis. Super fotky.

Zbyněk Milfait

Děkuji za výživný a inspirativní cestopis. Jsem rád, že se Nepál snad nemění tak rychle, jak se proslýchá. Z treků tam mám podobné vzpomínky. Pouze ceny vypadá že rostou. Já mám nafocených spoustu svatých mužů jak z Kathmandu, tak z hor a platba za fotku bývala před 15 lety tak 0-20 kč a spokojenost byla na obou stranách. Ale já se pohyboval po Nepálu ve dvojici a docela jsme mezi ně po pár měsících na cestách po Asii zapadli. Zbyněk

Avatar uživatele Martin _37
Martin _37

Super cestopis a ještě lepší fotky! :)

děkuju moc, Honza

Tak to je paráda, fotky neskutečné! Díky!

Děkuju za uznání,Honza

Teressa

Cestopis je prdel!

Byla jsem letos na Gokyo a EBC treku a myslela si, že tím mám Nepál odškrtnutý, ale to Manáslu mě teda teď nahlodalo :) Super fotky.

díky moc, Manaslu je fakt krásná, Honza

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Jak už psal někdo přede mnou, pro mě Nepál není. Ale cestopis je super, vtipný a seriózní zároveň.

děkuju, Honza

Krásně napsaný cestopis. Protože se na tato místa asi již nikdy nepodívám, moc díky za nádherný, vtipný text a ještě hezčí fotografie. Čtení i fotografie jsem si fakt užil.

děkuju za přečtení, ať s Vám daří, Honza

Mıchal

Super cestopis. Dost jsem se nasmál. Nicméně treky v Nepálu pro sebe škrtám. Dáal bhat bych nedal.

Jan Pešek

Díky moc, jestli jste se zasmál, tím lépe. Honza

Pěkný a vtipný cestopis. Je nesmysl nejít na trek do Nepálu kvůli dal bhatu. Zaprvé na jídelníčkách 3 nejpopulárnějších treků je vždy mnohem širší nabídka jídel (výhodou dal bhatu je, že přidávání je v ceně, ale je taky nejdražší kromě jačího steaku, který ale asi nebývá běžně k dispozici) a zadruhé dal bhat je chutný a výživný. Není to čočková polévka jako známe u nás, ale z jiné čočky (často červené) s příjemným kořením. K tomu je osmahnutá zelenina a ve vyšších nadmořských výškách spíše jen opečené brambory. Pokud ale je někdo ochotný jíst třeba jen hamburgery, pizzu, steaky (jačí steak někdy je a místní pokus o pizzu bývá také), může cestovat do Asie jen do velmi turistických míst a raději jen do měst.

S tím polykáním prachu to na treku kolem Annapuren není tak horké. Já jsem ho šel ještě během výstavby silnice, ale dá se jít z velké části jinudy a lidi píšou, že jede tak 1 auto/motorka za hodinu.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Super cestopis po dlouhy dobe.. Jako taky se tam pravdepodobne asi nikdy nepodivam, nicmene nic to nemeni na kvalite zpracovani..

Jan Pešek

Kdo ví, třeba nějak někdy jo, jinak děkuju. Honza

Avatar uživatele cestik
cestik

Perfektní cestopis, tak, jako mě zrovna tato oblast neláká, přečetl jsem jedním dechem. Vlastně více dechy, protože jsem v práci. Velmi čtivé, zábavné.

Barneyho víkendové (ú)lety: Tenerife
Barney1987 2022-05-18T00:09:09+02:00 6 komentářů
Španělsko 2022

48hodin na Tenerife. Předmluva:Rozhodl jsem se sepsat seriál cestopisů s názvem " Bárneyho víkendové (ú)lety".  Jak tyto výlety a tento nápad vznikl?... Vlastně úplně náhodou. Jako bežný smrtelník a zaměstnanec, mám…

Polární trek dalekým Laponskem, aneb prvně na běžkách
Jan Pešek 2022-05-17T19:58:36+02:00 0 komentářů
Švédsko 2022

Je to marný, je to marný, je to marný. Funím ve sněhu daleko za polárním kruhem ve Švédsku poblíž Norska a není cesty zpět. Nebo možná je, ale zase to bude do cíle přede mnou asi kratší. Vlastně ani…

Aprílový Cyprus a Paphos
Kopapiesku 2022-05-13T21:55:16+02:00 0 komentářů
Kypr 2022

Pohodové a maximálne odpočinkové štyri dni na takmer letnom Cypre.. Toto nie je žiadny cestopis, skôr iba zápisky z obyčajného výletu. Úprimne, aj som dosť rozmýšľal, či vôbec má zmysel dávať to sem medzi tie naozaj parádne a skutočné cestopisy. Ale hovorím si, že…

„Easy-peasy“ velikonoční Milán
Avatar uživatele Jan Chrastina
Jan Chrastina 2022-05-13T10:13:50+02:00 4 komentáře
Itálie 2022

V „easy-peasy“ cestách pokračujeme a vydáváme se do italského Milána, hlavního města oblasti Lombardie. Do druhého největšího italského města se vydáváme s WizzAir, v termínu 15. – 19. 4. 2022. Z…