3. Irsko
  4. Irsko v sedmi dnech

Irsko v sedmi dnech

Rychlý a přehledný itinerář na 7 dnů
Cestopis z výpravy „Irsko 2019“ z roku 2019 napsal Tomáš

Cestopis necestopis - zápisky z jednotlivých dnů, které jsme za 7 dní v Irsku, primárně v tom západním, prožili.

3-4 - Praha - Dublin

Přílet někdy cca 17:20 (až několik hodin předtím jsme si uvědomili, že je tam o hodinu méně) - tady bych příště volil rovnou přejezd do Galway. Dalo by se to stihnout.  Vyzvedli jsme auto na letišti (Budget, 2k/týden), dojeli na ubytování, večeře, krátká procházka okolo ubytování.

4-5 - Dublin - Galway

Cca 3 hodiny i se zastávkou; procházka městem, po pobřeží, pak nějaké zříceniny kolem města; fish & chips v McDonaghs (výborná treska); večerní procházka po městě, puby po hlavní třídě (dobrá byla Teac na Ceibe s živou muzikou). Galway možná pro mě největší zklamání, přes den nic moc k dělání, jen večer to žije díky hospodám.

5-6 - Galway - Cliffs of Moher - Tralee

Dopoledne na Cliffech dobrý, ale odpoledne šílenej chcanec tak sme pak jeli rovnou do Tralee. Hned po přejezdu přívozu v Tarbertu vysvitlo sluníčko. Pokračovali jsme do Tralee; večer město, kostel, pivko v našem B&B.

6-7 - Ring of Kerry

Cahersiveen (Kostel, hřbitov); Cliffs of Portmage, Com an Chistse, během cesty do Kenmare zastávky na vyhlídky, fotky, ovce atp.; příjezd do Kenmare. Krásný malý město, asi nejhezčí co se nám líbilo (hlavně večer).

7-8 - Ring of Beara; Healy Pass

Doslova epický výhledy a příroda. Ten pass je neskutečnej. Rozhodně nejhezčí část cesty z toho tripu. Viděli jsme i jak psi nahánějí "ztracený" ovce ze svahů.  V uvozovkách protože jsou fakt všude. Nechápu, jak pak nahání všechny domu :);po projetí zastávka opět v Kenmare na pozdní oběd, směr Molls Gap; potom Ladies view (nic moc); Torc waterfall (stojí za rychlou zastávku), Mockross house, Muckross abbey, Ross Castle, příjezd na ubytko v Killarney; večer procházka po městě (taky jedno z těch nejhezčích); pivko a posezení v Sheennans (skvělá živá hudba); procházka po nočním městě.

8-9 - Killarney - Rock of Cashel - Dublin

Hrad celkem OK na fotky, bylo i málo lidí, jen ty skupinky jsou šílený, pokud chcete fotku bez nich, musíte si počkat :); kolem 16:00 příjezd na letiště v Dubilnu, vrácení auta, lístek letiště-centrum-letiště 12€ > směr centrum, ubytování a pak procházení největších památek; Trinity college, Dublin Castle, hlavní třídy, Dublinia, Temple Bar (a jeho oblast).

Find the crack

9 - Dublin - Praha

Rráno The Book of Kells (tohle bylo taky celkem epochální); tak knihovna je neskutečná. Stihli jsme jít hned na 9: 30 (čekali jsme venku frontu, stačí přijít na 9:00) a vyfotit si tu hlavní komoru bez Číňanů a Američanů. Pak se to tam narhnulo; následoval Stephens park, opět historický památky v centru; Katedrála Sv. Patrika (obložená lešením) takže na focení nevhodný; a pak další putování městem, nevzpomínám si kde všude jsme byli :) cca 15:30 odjezd letiště (zde si dejte případně větší rezervu, Airlink měl asi 30 minut zpoždění, a ulice byly ucpaný), 18:50 odlet Praha.

Naše putování po Irsku v číslech: půjčení auta 2.000 Kč/týden, cca 70 € benzín, najeto přes 1.000 km, cca 18 hodin v autě, ubytování 11.000 Kč za dva, 1.900 Kč zpáteční letenky, cca 8 tisíc výdaje/osoba a 0,5 dnů propršelo.

Velký díky patří @mikir, který k tomu měl ve fóru dost říct.

Pro zájemce o instastories z tripu: instagram.com/tomashanzlik/

Pokud narazíte na akci Ryanairu s cílovou destinací Dublin, rozhodně neotálejte. Projeďte ostrov skrz na skrz, má toho hodně co nabídnout. Jen si ale musíte uvědomit, že letenka bude tou nejlevnější položkou.

Zážitky pro tebe sepsal Tomáš

10. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-12-27T10:01:09+01:00

Tomáš žije v České republice a procestoval 14 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 1 cestopis .

Avatar uživatele divan
  • Přidal se před 2 měs
  • (upraveno 2019-12-19T16:00:43+01:00)

Absolvovali jsme letos v létě taky Irsko: Dublin - západ - severozápad - Dublin. Souhlasím s vámi: neotálet, koupit letenku do Dublinu, když je v akci, a vyrazit. Byl jsem v Irsku podruhé a je tam spousta míst, která bych ještě rád navštívil - buď jsme je časové nezvládli nebo o nich nevěděli. (Třeba napíšu cestopis až bude chvíle času)

Avatar uživatele lukas zmrzlik
lukas zmrzlik

Da letet az do Hrabství Kerry (KIR). Jste kousek od Ring of Kerry (pesi trek) a asi nejhezci poloostrov Irska.

Avatar uživatele lukas zmrzlik
lukas zmrzlik

Byli sme v Irsku s cestovkou, projeli podobnou trasu busem, trvalo to 13 dni. Chceme si dat Ring of Kerry pesky, je to krasnej trip na par dni. JInak Dublin centrum moc lidi, ale pekne puby, na predmesti bez tusritu to bylo famozni, ziva muzika uzasna. Dik za cestopis, inspiracka jak jet prvne do Irska a pak se vratit jen na to nejlepsi:-)

Přechod národního parku Jotunheimen
MONIKA KUPCOVÁ 2020-01-21T13:06:55+01:00 0 komentářů
Norsko 2016

Drsná krajina tundry s hebkými koberci mechů a lišejníků, ledovci, obrovskými vodopády, do pevniny hluboce zaříznutými fjordy, průzračnými jezery a stády divokých sobů. . Tuto severskou zemi jsem se rozhodla navštívit  na přelomu června / července 2016 jako jedna z účastnic zájezdu. Čekal nás osmidenní přechod jednoho ze 40 národních parků na území Norska, a to byl…

KHAO LAK, Thajsko
Avatar uživatele Marcos San
Marcos San 2020-01-21T06:22:27+01:00 0 komentářů
Thajsko 2020

Ještě stále opravdové Thajsko. Khao Lak je malá ospalá vesnice na jihozápadním pobřeží Thajska a je vším jiným, než turistickou aglomerací a právě to může být důvod tohle unikátní místo navštívit. https://youtu.be/iViXOSRvqQA

Krásy Kypru za 7 dní - pěšky, místní dopravou a se 100 Eury v kapse :)
Petra Vašáková 2020-01-19T22:40:37+01:00 9 komentářů
Kypr 2019

Nízkonákladový track po západní části ostrova - spaní pod širákem, spousta pomerančů a koupání na Afroditině pláži ..... V tu dobu byly nejvýhodnější letenky s přestupem ve Varšavě od společnosti  Polish airlines lot, které jsme koupili s předstihem zhruba 3 měsíce před plánovaným odletem.Vymysleli jsme několik verzí,…

Zakarpatská Ukrajina aneb teenagerka na cestách za dobrodružstvím
Kateřina 2020-01-19T18:13:21+01:00 5 komentářů
Ukrajina 2019

Užhorod, Mukačevo, Volovec, vodopády "Shypit", výšlap na horu Hymba, Olbrachtova Koločava a nádherné Siněvirské jezero. Termín: 12.-18.7.2019Myšlenka navštívit zakarpatskou Ukrajinu padla již před dvěma lety, ovšem tehdy mi bylo 16 a neměla jsem na to odvahu, zejména kvůli chaotické dopravě, která se v mnoha případech…