Irsko v sedmi dnech

Rychlý a přehledný itinerář na 7 dnů
Cestopis z výpravy „Irsko 2019“ z roku 2019 napsal Tomáš

Cestopis necestopis - zápisky z jednotlivých dnů, které jsme za 7 dní v Irsku, primárně v tom západním, prožili.

3-4 - Praha - Dublin

Přílet někdy cca 17:20 (až několik hodin předtím jsme si uvědomili, že je tam o hodinu méně) - tady bych příště volil rovnou přejezd do Galway. Dalo by se to stihnout.  Vyzvedli jsme auto na letišti (Budget, 2k/týden), dojeli na ubytování, večeře, krátká procházka okolo ubytování.

4-5 - Dublin - Galway

Cca 3 hodiny i se zastávkou; procházka městem, po pobřeží, pak nějaké zříceniny kolem města; fish & chips v McDonaghs (výborná treska); večerní procházka po městě, puby po hlavní třídě (dobrá byla Teac na Ceibe s živou muzikou). Galway možná pro mě největší zklamání, přes den nic moc k dělání, jen večer to žije díky hospodám.

5-6 - Galway - Cliffs of Moher - Tralee

Dopoledne na Cliffech dobrý, ale odpoledne šílenej chcanec tak sme pak jeli rovnou do Tralee. Hned po přejezdu přívozu v Tarbertu vysvitlo sluníčko. Pokračovali jsme do Tralee; večer město, kostel, pivko v našem B&B.

6-7 - Ring of Kerry

Cahersiveen (Kostel, hřbitov); Cliffs of Portmage, Com an Chistse, během cesty do Kenmare zastávky na vyhlídky, fotky, ovce atp.; příjezd do Kenmare. Krásný malý město, asi nejhezčí co se nám líbilo (hlavně večer).

7-8 - Ring of Beara; Healy Pass

Doslova epický výhledy a příroda. Ten pass je neskutečnej. Rozhodně nejhezčí část cesty z toho tripu. Viděli jsme i jak psi nahánějí "ztracený" ovce ze svahů.  V uvozovkách protože jsou fakt všude. Nechápu, jak pak nahání všechny domu :);po projetí zastávka opět v Kenmare na pozdní oběd, směr Molls Gap; potom Ladies view (nic moc); Torc waterfall (stojí za rychlou zastávku), Mockross house, Muckross abbey, Ross Castle, příjezd na ubytko v Killarney; večer procházka po městě (taky jedno z těch nejhezčích); pivko a posezení v Sheennans (skvělá živá hudba); procházka po nočním městě.

8-9 - Killarney - Rock of Cashel - Dublin

Hrad celkem OK na fotky, bylo i málo lidí, jen ty skupinky jsou šílený, pokud chcete fotku bez nich, musíte si počkat :); kolem 16:00 příjezd na letiště v Dubilnu, vrácení auta, lístek letiště-centrum-letiště 12€ > směr centrum, ubytování a pak procházení největších památek; Trinity college, Dublin Castle, hlavní třídy, Dublinia, Temple Bar (a jeho oblast).

Find the crack

9 - Dublin - Praha

Rráno The Book of Kells (tohle bylo taky celkem epochální); tak knihovna je neskutečná. Stihli jsme jít hned na 9: 30 (čekali jsme venku frontu, stačí přijít na 9:00) a vyfotit si tu hlavní komoru bez Číňanů a Američanů. Pak se to tam narhnulo; následoval Stephens park, opět historický památky v centru; Katedrála Sv. Patrika (obložená lešením) takže na focení nevhodný; a pak další putování městem, nevzpomínám si kde všude jsme byli :) cca 15:30 odjezd letiště (zde si dejte případně větší rezervu, Airlink měl asi 30 minut zpoždění, a ulice byly ucpaný), 18:50 odlet Praha.

Naše putování po Irsku v číslech: půjčení auta 2.000 Kč/týden, cca 70 € benzín, najeto přes 1.000 km, cca 18 hodin v autě, ubytování 11.000 Kč za dva, 1.900 Kč zpáteční letenky, cca 8 tisíc výdaje/osoba a 0,5 dnů propršelo.

Velký díky patří @mikir, který k tomu měl ve fóru dost říct.

Pro zájemce o instastories z tripu: instagram.com/tomashanzlik/

Pokud narazíte na akci Ryanairu s cílovou destinací Dublin, rozhodně neotálejte. Projeďte ostrov skrz na skrz, má toho hodně co nabídnout. Jen si ale musíte uvědomit, že letenka bude nejlevnější tou položkou.

Zážitky pro tebe sepsal Tomáš

10. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-10-14T07:05:23+02:00

Tomáš žije v České republice a procestoval 14 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 1 cestopis .

Avatar uživatele lukas zmrzlik
lukas zmrzlik

Da letet az do Hrabství Kerry (KIR). Jste kousek od Ring of Kerry (pesi trek) a asi nejhezci poloostrov Irska.

Avatar uživatele Božena
Božena
  • Přidal se před 4 měs
  • (upraveno 2019-10-13T18:27:58+02:00)

Moc děkuji za krásný cestopis, mám doma knižního průvodce ten váš cestopis mne to moc pěkně doplnil. Chtěla bych jet příští rok s dcerou.Fotografie jsou také krásné. My bohužel nebudeme mít auto, ale zase nemáme ambice vidět vše.

Tomáš

Děkuji :)

Je to něco mezi itinerářem a popiskem k jednotlivým dnům. Nemít auto, tak se taky zaměříme jen na nějakou část, kterou si pořádně užijeme. Než přejíždět sem a tam a trávit čas v autobusu/vlaku.

Avatar uživatele lukas zmrzlik
lukas zmrzlik

Byli sme v Irsku s cestovkou, projeli podobnou trasu busem, trvalo to 13 dni. Chceme si dat Ring of Kerry pesky, je to krasnej trip na par dni. JInak Dublin centrum moc lidi, ale pekne puby, na predmesti bez tusritu to bylo famozni, ziva muzika uzasna. Dik za cestopis, inspiracka jak jet prvne do Irska a pak se vratit jen na to nejlepsi:-)

Na Leningrad do Petrohradu
cizy 2019-10-23T11:08:29+02:00 1 komentář
Rusko 2019

Víkendová návšteva ruského hlavného mesta kultúry spojená s koncertom legendárnej kapely Leningrad.

Bělorusko roadtrip 1 - neviditelná hora a muž se sekerou u chátrajícího zámku
Tereza Kráčmarová 2019-10-22T22:49:49+02:00 2 komentáře
Bělorusko 2019

Čtveřice cestovatelů se vydává na legendární pouť Běloruskem. Nezpevněné polní cesty, spoustu azbuky a porušování všech zákazů, které se dají porušit. Po cestě potká muže se sekerou, spoustu žen zamet

Do Íránu? A sama?
Monika 2019-10-21T20:35:51+02:00 9 komentářů
Írán 2019

Aneb praktický průvodce po této úžasné zemi.

Dunhuang - divoký západ Číny
Adam K. 2019-10-21T12:51:53+02:00 0 komentářů
Čína 2018

Cesta za pouští, Duhovými horami a poslední části Velké čínské zdi