Jesenný roadtrip po Uhorsku

1800 kilometrov po rôznych končinách Slovenska, Maďarska, Rumunska a Ukrajiny.
Cestopis z roku 2019 napsal tonic

Začiatok jesene je pravdepodobne najlepšie obdobie na cestovanie. Hlavná turistická sezóna je na konci, no počasie je zvyčajne stále príjemné. Vďaka mojej dlhoročnej vernosti Korporácii a Kristovým rokom mi pribudlo oproti roku 2018 až 9 dní dovolenky a zrazu sa objavil problém, ktorý som nikdy nepoznal. Čo s toľkým voľnom? Letecký trip sme z jednoduchého dôvodu vylúčili a rozhodol som sa prevetrať Ibizu. Vždy som cestou na východ obdivoval monumentálnu roklinu pri dedinke Zádiel, no nikdy som do nej nevstúpil. Primárna destinácia bola tým pádom jasná – Slovenský Kras a okolie. Prvé dve noci som zarezervoval vďaka “Dankovým poukazom” v známom Betliari. Ďalšie tri noci som nechal napospas osudu a aktuálnej predpovedi počasia.

Viac na mojom blogu:

Zážitky pro tebe sepsal tonic

09. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-10-09T22:45:38+02:00

tonic žije na Slovensku a procestoval 58 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 14 cestopisů . Má své stránky http://tonicove.sk.

Další cestopisy, které napsal tonic

Koniec leta (nielen) na ukrajinských Maldivách
tonic 2019-09-09T13:06:25+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Posledný augustový týždeň v znamení ukrajinských pláží, delfínov, boršču, koňaku a 47 ročného Antonova An-24

Víkend pri ruskom Baltiku - Kaliningrad
tonic 2019-08-16T11:21:22+02:00 0 komentářů
Evropa 2019

Od začiatku júla nám do obskurnej ruskej exklávy medzi Poľskom a Litvou stačia bezplatné elektronické víza. Pôvodný plán návštevy severu Poľska sme operatívne upravili a na víkend nakukli do Ruska.

S Jakom z Užhorodu do Kyjeva
tonic 2019-07-22T11:14:51+02:00 4 komentáře
Ukrajina 2019

44-ročným malým prúdovým Jakom-40 z ešte menšieho užhorodského letiska na pravidelno-nepravidelnej linke do Kyjeva

Od Užhorodu po Sjanky – vlakmi po Zakarpatí
tonic 2019-07-17T12:56:21+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Niekoľko dní v krásnom prostredí Užockého národného parku na ukrajinsko-poľsko-slovenskom pomedzí