Kolem říjnové Sicílie za 10 dní

Itinerář podzimního roadtripu po Sicílii s návštěvou míst více i méně známých

čtení na 23 minut
hodnoceno 10 x

Cestopis z roku 2022 napsala kubisovakat

Avatar uživatele kubisovakat
Zážitky pro tebe sepsala kubisovakat
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-10-23T18:29:26+02:00

kubisovakat procestovala 39 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 2 lety a napsala pro tebe 2 úžasné cestopisy.

Avatar uživatele Dan _S
Dan _S

Sicílie je pecka. Taormina je moc hezký protiklad k Neapoli. Pokud budete v Taormině a budete mít čas a možnost, zajděte na večerní vystoupení v amfiteátru. My jsme tam zrovna chytili celý kulturní festival a byli jsme na Louskáčkovi. Absolutní nadšení. Překonalo to všechna očekávání. Výhled na noční okolí a moře, to snad žádné jiné fungující "divadlo" nemůže nabídnout ...

A když už v Palermu není moc času, tak stojí za to prolétnout aspoň některý ze tří historických trhů, mně osobně se nejvíce líbí tento:

Avatar uživatele xmas
xmas

A co ten zběsilý itinerář po top věcech Sicílie? To bys neprehodnotila? Tolik času strávit v autě, ráno brzo vstávat, aby člověk vše stihnul. A ani nemá čas vidět něco zajímavého, na co by narazil náhodou.

Myslím, že to plně vystihuje tahle část:

"Zadruhé většina pláží rezervace se nachází blíž právě severnímu vstupu, takže než se na ně dostanou lidé z jižního konce, máte náskok."

Popsané je to ale hezky, to se

musí nechat:)

kubisovakat

Zajímavý komentář, díky. Program bych nijak zvlášť neměnila. Ideální tempo dovolené bude asi věcí osobního vkusu, ale zrovna tady musím říct, že itinerář se mi nijak zběsilý nezdál.

Co se týká vstávání, tak já ho nepovažovala za nijak brzké. V ubytováních jsme měli snídaně, které hostitelé nepřipravovali dřív než v 8. Takže jsme vstávali na snídaně a vyráželi pak. Já osobně se třeba sama od sebe budím i dřív a zvládla bych dřívější start dne :) Stejně tak jsme si každý den našli čas i na relax. Procházku po okolí ubytování, čas s knihou, a tak...

Přesuny autem se mi nijak dlouhé taky nezdály. "Rozbíjely" je jednotlivé zastávky a nejdelší přesun v kuse trval tak 2h, většinou jsme ale stavěli tak po hodině nebo méně. A já třeba jízdu autem (hlavně mimo dálnici) považuju často za součást objevování, člověk se aspoň podívá na náhodná místa po cestě - jak sám píšeš.

To spíš jako info pro ostatní, jak dovolená s takovým itinerářem může vypadat. Podle mě ambicióznější cestovatelé-objevitelé zvládnou určitě vidět i víc. My některé místa, co jsem měla poznačená, i vynechali. Právě proto, že jsme nejeli úplně na doraz a už se nám tam prostě nechtělo.

No a co se týká těch vstupů u rezervace Zingaro, tak podle mě jde o celkem užitečný tip, jak se dostat na místa s méně lidmi. Severem vstupuje méně lidí, jihem více. Na severu je více pláží, na jihu méně. Takže na severu se to menší množství lidí rozptýlí na víc pláží a (dle mého názoru) tam ty pláže budou alespoň ráno příjemnější. Toť vše :))

Petr Soukup

Prima cestopis. Díky za inspiraci.

Díky za výborný cestopis. Rád bych na Sicílii vyrazil a pokud se tak stane, tak se určitě inspiruji.

Leoš Literák

Super cestopis, díky. V listopadu budu mít dovolenou, ale váhám, zda to má ještě smysl jet. Mám obavy z počasí a toho, že turistické služby už budou mít zavřeno.