Léto v amsterdamu

Avatar uživatele rene.kostal1
Cestopis z roku 2018 napsal(a) rene.kostal1

Jako každý rozumně smýšlející čech a především student jsem si chtěl přes prázdniny vydělat slušné peníze. Tak jsme má maličkost a má přítelkyně hledali nějaké brigády vzahraničí, mnoho jich bylo zabráno, nebo odpověděli pozdě. Naskytla se možnost vycestovat do Amsterdamu sagenturou „letovamsterdamu.cz“. Tak jsme spřítelkyní a dalšími 6 neznámými lidmi vyrazili. Ihned po cestě do Amsterdamu jsme se seznámili a táhli jsme to spolu 11 týdnů.

Bydleli jsme vjednoduchých chatkách po 8 lidech. Pro většinu znás to byl šok, zvyklí ze svých gigantických pokojů do malé místnůstky, kde se budete o prostor dělit sdalšími 7 lidmi, ale po určitých dohodách, poradách jsme si udělali určitý řád a přežili jsme až do konce.

Prvních pár dní jsme vnaší skupině jezdili na kurzy, testy a vyřizovali důležité věci, potřebné kpráci na letišti Schiphol. Po všech těchto testech a kurzech jsme mohli „konečně“ začít pracovat.

První dny práce jsme všichni chodili uklízet pro firmu KLÜH, která uklízí většinou malé letadla, především od letecké společnosti KLM. Později jsme každý procházeli dalšími tréninky- kluci tréninky na platformu, basement a někteří měli tu čest mít trénink i na ASITO! Holky tréninky na ASITO. Po těchto trénincích se nám pak konečně otevřely brány kmístům na letišti, kde se jako pasažér asi nikdy nekouknete. Práce sama o sobě nebyla náročná, navíc jí vždy bylo dostatek. Ale myslím, že kluci měli práci lepší, protože měli více možností se občas poflakovat, mnohdy nebylo moc práce, takže jste si seděli na kantýně a brali slušné peníze. Také je možnost stát se „vyvoleným“ a dostat se do prací, kde se dostane opravdu jen hrstka lidí, na naší chatce se to podařilo mně a dvěma kamarádům, já pracoval pro úklidovou firmu RAGGERS a kamarádi pro instalatérskou firmu TBK a pekárnu ZAANDAM.

Většina znás měla volno jednou týdně, volno jsme využívali kprocestování krás Nizozemí, odpočinku na pláži, nebo užívání si na kempu, však to znáte ;).

Nebojte se vše není perfektní nikde… Samozřejmě, že se naskytly problémy. Některé trvaly vyřešit déle než jiné, ale vždy se vyřešily. Problémy řešil koordinátor Jirka Beneš, který vás provází pobytem od samého počátku až dokonce a neprovází jen vás a vaší skupinu, ale všechny lidi, kteří přijeli před vámi, po vás, nebo tam jsou na stálo.

A to nejdůležitější- PENÍZE! Nemohu napsat kolik, kdo vydělával, protože se to liší od věku, firmy a každý rok se hodinové mzdy mění, ale každý znás si přišel na pěkné peníze. Výplaty začaly chodit 3. týden pobytu vAmsterdamu, chodily pravidelně ve čtvrtek, než přišly, poslali vám výplatní pásku, kde jste si mohli zkontrolovat, jestli vám vše sedí.

Abych to nějak shrnul. Bydlení- nečekejte nějakou vilu svýhledem na moře… Stejně většinu dne budete vpráci, takže svůj účel splní a to vyspat se. Volný čas si určitě užijete, vNizozemí je mnoho míst knavštívení. Vyděláte si slušné peníze a poznáte spoustu nových přátel a zažijete něco nového.

×××

Avatar uživatele rene.kostal1

Zážitky pro tebe sepsal(a) rene.kostal1

22. 10. 2018, poslední aktualizace 2018-10-22T15:50:31+02:00

rene.kostal1 Na Cestujlevne je už 2 měsíce, napsal(a) pro tebe 1 cestopis .

Island - cesta kolem ostrova ledu a ohně za 7 dní
Avatar uživatele Pat
Pat 2019-01-21T12:43:54+01:00 1 komentář
Island 2018

Na Island jsme se vydali ve třech. Podařilo se nám si vše naplánovat tak, abychom ostrov objeli dokola a viděli co možná nejvíce. Vše podařilo a my si užili nádherný týden v autě na Islandu.

Křížem krážem po krásách Severní Sulawesi
Avatar uživatele selena.hr
selena.hr 2019-01-21T10:21:31+01:00 5 komentářů
Indonésie 2018

Nahlédnutí a okoštování nejzajímavějších míst, co severní cíp chobotnice nabízí

Na elektroskútru v Baganu
Lucie Brodecká 2019-01-21T10:04:35+01:00 1 komentář
Myanmar 2018

aneb po stopách pagod a Kayanských žen