1. Cestopisy
  2. Evropa
  3. Nizozemsko
  4. Léto v amsterdamu

Léto v amsterdamu

Avatar uživatele rene.kostal1
Cestopis z roku 2018 napsal(a) rene.kostal1

Jako každý rozumně smýšlející čech a především student jsem si chtěl přes prázdniny vydělat slušné peníze. Tak jsme má maličkost a má přítelkyně hledali nějaké brigády vzahraničí, mnoho jich bylo zabráno, nebo odpověděli pozdě. Naskytla se možnost vycestovat do Amsterdamu sagenturou „letovamsterdamu.cz“. Tak jsme spřítelkyní a dalšími 6 neznámými lidmi vyrazili. Ihned po cestě do Amsterdamu jsme se seznámili a táhli jsme to spolu 11 týdnů.

Bydleli jsme vjednoduchých chatkách po 8 lidech. Pro většinu znás to byl šok, zvyklí ze svých gigantických pokojů do malé místnůstky, kde se budete o prostor dělit sdalšími 7 lidmi, ale po určitých dohodách, poradách jsme si udělali určitý řád a přežili jsme až do konce.

Prvních pár dní jsme vnaší skupině jezdili na kurzy, testy a vyřizovali důležité věci, potřebné kpráci na letišti Schiphol. Po všech těchto testech a kurzech jsme mohli „konečně“ začít pracovat.

První dny práce jsme všichni chodili uklízet pro firmu KLÜH, která uklízí většinou malé letadla, především od letecké společnosti KLM. Později jsme každý procházeli dalšími tréninky- kluci tréninky na platformu, basement a někteří měli tu čest mít trénink i na ASITO! Holky tréninky na ASITO. Po těchto trénincích se nám pak konečně otevřely brány kmístům na letišti, kde se jako pasažér asi nikdy nekouknete. Práce sama o sobě nebyla náročná, navíc jí vždy bylo dostatek. Ale myslím, že kluci měli práci lepší, protože měli více možností se občas poflakovat, mnohdy nebylo moc práce, takže jste si seděli na kantýně a brali slušné peníze. Také je možnost stát se „vyvoleným“ a dostat se do prací, kde se dostane opravdu jen hrstka lidí, na naší chatce se to podařilo mně a dvěma kamarádům, já pracoval pro úklidovou firmu RAGGERS a kamarádi pro instalatérskou firmu TBK a pekárnu ZAANDAM.

Většina znás měla volno jednou týdně, volno jsme využívali kprocestování krás Nizozemí, odpočinku na pláži, nebo užívání si na kempu, však to znáte ;).

Nebojte se vše není perfektní nikde… Samozřejmě, že se naskytly problémy. Některé trvaly vyřešit déle než jiné, ale vždy se vyřešily. Problémy řešil koordinátor Jirka Beneš, který vás provází pobytem od samého počátku až dokonce a neprovází jen vás a vaší skupinu, ale všechny lidi, kteří přijeli před vámi, po vás, nebo tam jsou na stálo.

A to nejdůležitější- PENÍZE! Nemohu napsat kolik, kdo vydělával, protože se to liší od věku, firmy a každý rok se hodinové mzdy mění, ale každý znás si přišel na pěkné peníze. Výplaty začaly chodit 3. týden pobytu vAmsterdamu, chodily pravidelně ve čtvrtek, než přišly, poslali vám výplatní pásku, kde jste si mohli zkontrolovat, jestli vám vše sedí.

Abych to nějak shrnul. Bydlení- nečekejte nějakou vilu svýhledem na moře… Stejně většinu dne budete vpráci, takže svůj účel splní a to vyspat se. Volný čas si určitě užijete, vNizozemí je mnoho míst knavštívení. Vyděláte si slušné peníze a poznáte spoustu nových přátel a zažijete něco nového.

×××

Avatar uživatele rene.kostal1

Zážitky pro tebe sepsal(a) rene.kostal1

22. 10. 2018, poslední aktualizace 2018-10-22T15:50:31+02:00

rene.kostal1 Na Cestujlevne je už 1 rok, napsal(a) pro tebe 1 cestopis .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

Komentáře

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

 
 

Další cestopisy

Čtení na 5 minut
Adventní Kodaň
Avatar uživatele Martin Liška
Martin Liška 2019-12-04T21:13:43+01:00 0 komentářů
Dánsko 2019

Čtení na 2 minuty
Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné
Michael Daněk 2019-12-03T11:04:45+01:00 0 komentářů
Rumunsko 2019

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko?

Čtení na 2 minuty
Nejmalebnější silnice na světe zaujala i Jeremyho Clarksona
Michael Daněk 2019-12-03T10:51:45+01:00 1 komentář
Rumunsko 2019

Pokud vás přesvědčil minulý díl seriálu Drbna na cestách k tomu, abyste vyrazili na výlet do turistickým ruchem nepříliš poskvrněného Rumunska, nezapomeňte si do seznamu míst přidat i toto.

🙏 Praktické
Čtení na 2 minuty
Nejúžasnější podzemní místo na Zemi najdete tisíc kilometrů od hranic
Michael Daněk 2019-12-03T10:45:16+01:00 1 komentář
Rumunsko 2019

Turisticky „profláknutých“ destinací najdete na mapě Evropy nespočet. Drbna proto vyrazila za dobrodružstvím do země, kterou si s mainstreamovými dovolenými jen těžko spojíte.

Další cestopisy