Líbánky v Oceánii - Austrálie a Nový Zéland

Austrálie byla vysněnou destinací mé manželky Adély. Po naší svatbě v květnu 2022, kdy se vše uklidnilo, tak nebylo dalšího přemýšlení, kde lépe strávit naše líbánky, než v Oceánii.

Cestopis z roku 2022 napsal Daniel K.

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Daniel K.
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-03-29T11:33:39+02:00

Daniel K. procestoval 22 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Oceánii. Na Cestujlevne.com se přidal před 11 měsíci a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Zobrazit profil

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele floodland
floodland
před 2 měs

Cestopis pěkný, ale za mě byl odskok na NZ úplně zbytečný. NZ chce víc času, my byli na každém ostrově 2 týdny a bylo to stejně málo. Takhle to je pak jen honička a stres, abych to všechno stihnul. Cenu nehodnotím, protože každý má jiný způsob cestování, ale koukám, že doby, kdy se dal sehnat NZ z Evropy pod 15 (error) jsou už bohužel dávno pryč. Qantas byl vždy v pohodě, takže se nedivím, že neměli problém s proplacením. 

Celý itinerář by měl být snad jenom varováním pro nováčky, že takovéto cestování je hodně rizikové, protože stačí jeden opožděný let, nebo nehoda a celé se to sesype. Ale na to člověk přijde až zkušenostmi. 

A měl jsem za to, že v Helsinkách pody na spaní jsou, ale už jsem tam dva roky nebyl. Jinak je to ideální letiště na přestup. Vše na pár metrech. Jenom ten servis v letadle takový osekaný. 

Daniel K.
před 2 měs

Jak zmiňuji v článku, tak Hobitín byl můj dětský sen a nepředpokládal jsem (a ani nepředpokládám), že v dohledné době bychom letěli do oceánie a konkrétně na NZ znovu, proto jsem to chtěl rovnou spojit s ohledem na cenu letenek z Prahy/Evropy. Ačkoliv strašně rád bych se tam znovu podíval na výrazně delší dobu. Jižní ostrov a rychlé projetí jsme k tomu už jen přidali. Projet to autem do Wellingtnu a trajektem a projet jižní ostrov by nám zabralo opravdu hodně času. Bohužel, snad někdy příště napíši pouze o NZ. :). 
Nyní jsem nejlevnější letenky zaregistroval s China Airlines přes Taiwan do Austrálie za +/- 23.500,-

S Qantasem byl trošku boj, né že né. Nabídli prvně kompenzaci $150 pro oba. Založit ticket nebyla taky žádná hračka, ale podařilo se.

V Helsinkách jsem sháněl sleeping pody, ale byl jsem vždy odkázán jen do hotelu. Nechci tedy mystifikovat, možná jsem jen jelito. Každopádně odpočinek v křesle a na lavičce s našimi polštářky a deky z letadla to šlo.

Avatar uživatele
lma
před 2 měs

Zajímavé čtení při kterém jsem trochu i nostalgicky zavzpomínal ..

Koukám ty ceny se po covidu jen tak k "normálu" nevrátí v roce 2012 jsem dal za NZ s jedním přestupem v Soulu s Koreanem krásných 22 5000 czk a v roce 2015 jsem se s Austrálií vešel lehce pod 20 000 czk ( Praha - Istanbul - Kuala Lumpur s Turkisch zpátečka 14 500 czk a u Air Asie jsem ulovil ve výprodeji KL - Adelaide/Sydney - KL za cca 5000 czk).

Jinak na NZ jste měli sice minimum času (já tam byl 7 týdnů a i tak jsem musel některá místa vyřadit ..) ,ale připadá mi ,že i tak jste mohli zvolit atraktivnější místa ,když už tedy .alespoň můj úhel pohledu .. Ten ledovec vrtulníkem jsem absolvoval taky a opravdu super zážitek ..

Na Austrálii jsem měl už "jen" tři týdny a strávil ho na jihovýchodě s odskokem do "rudého středu" Ayers Rock/Uluru a to bylo z Austrálie to největší TOP.  

Daniel K.
před 2 měs

Lety jsem se snažil vybírat opravdu pečlivě a ušetřit na nich, bohužel si troufám říci, že tohle byli (bez nesmyslného přestupu/dobou letu) nejlevnější možnosti. 

S NZ s vámi musím souhlasit, ale musel jsem fungovat s tím co si můžeme dovolit s ohledem na dobu strávenou za volantem (řídil jsem pouze já). Jak několikrát zmiňuji v článku, doufám, že se na NZ někdy vrátím a na rozhodně delší čas. :)

Absolutné vnitrozemí Austrálie musel být fenomenální zážitek!

Jsme oba zaměstnaní na HPP a sami jsme byli rádi, že jsme mohli na takhle dlouho v kuse odjet. :)