3. Lotyšsko, Estonsko, Litva, Finsko

4 země za 8 dní a 8 tisíc
Cestopis z výpravy „Pobaltí 2019“ z roku 2019 napsal Jaroslav Malec

Zážitky pro tebe sepsal Jaroslav Malec

20. 09. 2019, poslední aktualizace 2019-09-22T21:26:57+02:00

Jaroslav Malec žije v České republice a procestoval 32 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 8 cestopisů . Má své stránky https://youtube.com/channel/UCpwTRa5HH_gv_xkLKx6K6EQ.

Fajn počtení a dík za tipy

Riga a Tallin zajímavé, doporučuji vyrazit. Byli jsme tam od 14 - 17.9. a stojí to za to :-)

Martin Vícha

Parádně nášlapné :-). Mi na Tallinn nestačily ani čtyři dny. Je ale fakt, že v námořním muzeu jsem celý jeden strávil.

Jaroslav Malec

Námořní muzeum je perfektní a Tallinn moc příjemné město, ale určitě by za návštěvu stály i jiné regiony v rámci Estonska, ale bohužel mě limitoval čas.

Grammar nazi: předložky se oddělují mezerou (vpřístavní atd). Díky

Honza Čermák

Za tohle může místní editor. Zkus si vložit ze schránky nedělitelnou mezeru.

Aha.

Jaroslav Malec

Leošovi díky za upozornění, Honzovi díky za vysvětlení. Psal jsem to ve wordu a pak překopíroval. Doufám, že většinu těchto paskvilů jsem odhalil a opravil.

Leoš Literák

Už jsem to viděl víckrát. Už chápu příčinu.

Tomáš Brzek

Vložení nedělitelných mezer jsme opravili. Díky Honzo za upozornění.

Další cestopisy, které napsal Jaroslav Malec

Černobylská zóna
Jaroslav Malec 2021-09-22T22:56:55+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2021

Video průvodce zakázanou zónou, 35 let po havárii jaderné elektrárny Černobyl. . Tentokrát jsem připravil krátké video z turistické atrakce jménem Černobyl.

Video road trip na východ a jih Ukrajiny
Jaroslav Malec 2021-09-18T21:48:47+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2021

Z Kyjeva tam a zase zpátky. Vlakem, autem, lodí přes Dnipro, Záporoží, Heničesk, Skadovsk, Džarylgač, Mykolaiv a Oděsu. Letošní cesta na Ukrajinu byla mojí pátou návštěvou této země a druhou tohoto typu. Poprvé jsem dojel až na Krym, aniž bych tušil, že následující rok bude obsazen. Letos jsem se ke Krymu výrazně…

Video průvodce Kyjevem
Jaroslav Malec 2021-09-06T15:39:00+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2021

První část cesty po Ukrajině. Ta nemohla začít nikde jinde, než v Kyjevě. . Podle počtu cestopisů o Ukrajině se dá odhadovat, že tato země patří mezi českými cestovateli mezi velmi oblíbené. A není se čemu divit. Letecky snadno dostupná, relativně levná, rozlehlá a velmi…

Video průvodce Rumunskem
Jaroslav Malec 2021-08-05T14:47:35+02:00 0 komentářů
Rumunsko 2021

Dechberoucí videoprůvodce z úžasného Rumunska. V roce 2021 by čeští cestovatelé mohli v Rumunsku pořádat srazy. Možnosti cestování jsou stále místy omezené a pokud nějaká země zasvítí na mapě restrikcí zeleně, čeští cestovatelé neváhají a kupují…