Low cost Island za týden

Low cost výlet po Islandu za 7 dní

Cestopis z roku 2022 napsal Vesawor

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Vesawor
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-05-03T17:33:39+02:00

Vesawor procestoval 29 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 1 rokem a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Zobrazit profil

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Dobrý cestopis. Jen upřesnění k nákladům a autu. Náklady jsou za auto celkem a letenky na osobu, takže součet 15000 Kč není asi ani na osobu ani celkem. U auta píšeš "žádná výbava", ale mělo být spíš žádná nadstandardní, protože dost toho dle jejich webu ve standardu je. Jak dlouhá je postel? Jak je řešeno větrání spacího prostoru? Bez příplatku za nižší spoluúčast je to docela riziko hradit případně až 2500 eur. WWI tam neplatí a nevím, jestli je jiná možnost externího pojištění.

Vesawor
před rokem

Ahoj, náklady opravím, to máš pravdu. Auto nemělo ani tempomat, který by se zrovna na islandskych silnicích opravdu hodil, odvětrávání nebylo vyřešeno nijak, auto bylo ráno pokaždé brutálně zapocené, a postel byla tak pro normálního průměrného smrtelníka, ale pro mě s dvěma metry výšky už nic moc. Musel sem spát se skrcenyma nohama 😅

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Je to propojené s kabinou nebo je tam aspoň nějaký průduch do kabiny? Pak by se dalo trošku pootevřít okénko, i když v té zimě byste to neotvírali. Někde jsem četl, že má asi 190 cm, tak to sedí.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před rokem

Jako cikáni.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
před rokem

Krásné fotky, jsem ráda, že jste si to užili :) Co se týče pár gramatických chyb, na to se opravdu vykašlete. Doporučila bych se ale trochu víc se zastavit u konkrétních míst a trochu víc se rozepsat, jak konkrétně na vás místo působilo, na co jste u toho mysleli, co vám připomnělo atd. Skvělé jsou uvedené praktické rady, klidně ale příště rovnou uveďte třeba termín.

Avatar uživatele
mirjur
před rokem

Aby z toho pak zase nebyl rozvláčný nezáživný román... za mě takto v pohodě. :-)

Avatar uživatele
JardaM
před rokem

Super stručný cestopis. Podobný itinerář jako my na podzim, akorát naopak + my tam nabouchali trochu víc míst na východě (Djúpavogskörin, Seyðisfjörður, Stokksnes), ledovce na jihu a DC-3. Sakra taky bych to měl sepsat :D

Jo s tím kaňonem Stuðlagi a že jste neměli ty nejlepší výhledy. Neudělali jste náhodou tu chybu, že jste byli na vyhlídce, na kterou se šlo po schodech, jen z té jedné strany? Je důležitý najít most, přejet přes řeku, dojet co to jde na takový improvizovaný parkoviště a pak asi 2 km pěšky a člověk může slézt opatrně až do kaňonu k vodě.

Vesawor
před rokem

Tak to bude tím :) cedule ukazovala dvě cesty ale my tu druhou vůbec nemohli najít. Tak víme pro příště :D díky. Viděli jsme dole lidi, ale říkali jsme si, že tam určitě došli z druhé strany a už jsme byli celkem ztahaní.

Jo a Djúpavogskörin jsme měli v plánu tak, ale bazén je vypuštěný, aspoň podle aktuálních google recenzí.

Avatar uživatele
JardaM
před rokem

Já se vám vůbec nedivím :D My tu cestu taky absolutně nemohli najít, ta odbočka doleva je snad neviditelná a bez cedulí, teď už je to na google mapách označeno jako "Parkplatz Klaustrusel - Stuðlagil".

Tak Djúpavogskörinu je teda škoda :( ale subjektivně Reykjadalur je větší zážitek.

Avatar uživatele
mirjur
před rokem

Paráda, kdy přesně jste tam byli? Vidím, že se na Island při nejbližší příležitosti budu muset zase vrátit, tolik dalších, mnou dosud neobjevených, krásných míst... :-)

Vesawor
před rokem

19-26.4, na počasí jsme měli štěstí, ani jednou nám nepršelo.

A to ti rozumím je to úžasné místo :)