Madrid na víkend

Minulý víkend jsem navštívil hlavní město Španělska – Madrid, jednu z nejoblíbenějších turistických destinací ve Španělsku, která ročně přitahuje tisíce turistů.
Cestopis z roku 2018 napsal Michal Horák

Minulý víkend jsem navštívil hlavní město Španělska – Madrid, jednu znejoblíbenějších turistických destinací ve Španělsku, která ročně přitahuje tisíce turistů. Největší španělské město nabízí širokou škálu aktivit. Letěl jsem zPrahy se společností Ryanair, která nabízí letenky do tohoto města vřádu stokorun. Levné ubytování se dá sehnat na booking.com popřípadě airbnb.com.

Co od Madridu očekávat?

Jedna zvěcí, která mi vadila nejvíc je, že většina místních obyvatel má mizernou úroveň angličtiny a pokud neumíte španělsky, může být občas problém se domluvit. Trochu zmatečný mi přišel i systém metra, hlavně co se týče kupování jednotlivých jízd. Protože se jedná o Španělsko musíte počítat stzv. Siestou – spousta menších obchodů a restaurací mají od 14-16:00 zavřeno. VMadridu jsou horké léta, proto doporučuji na návštěvu spíše na podzim od září do listopadu nebo na jaře od března do května. Vtomto období seženete i levnější ubytování než vlétě.

Cesta z letiště

Letiště Barajas se nachází asi 30 minut od centra. Nejrychlejší možnost, jak se dostat do centra je metro. Pokud pro vás peníze nejsou problém, můžete využít taxi.

Co v Madridu dělat?

Pokud jste fotbalový fanoušek, tak dobře víte, že toto město má bohatou fotbalovou historii. Pokud budete mít štěstí můžete navštívit ligový zápas jednoho ztýmů, které se vtomto městě nachází. Vždy je lepší rezervovat vstupenku předem. I když netoužíte po tom vidět zápas, nebo to je mimo váš budget doporučuji si aspoň projít okolí stadionu.

Pokud nejste fanoušek fotbalu…

Puerta del Sol – Velké náměstí a středobod dopravy. Je zde spousta soch a umění. Vden mé návštěvy se zde zrovna konaly protesty feministek.

Mercado de San Miguel – Jedna znejhezčích tržnic, které jsem zatím navštívil. Je zde spousta jídla drinků kochutnání.

Královský palác

Retiro Park – super místo na odpočívání.

Palacio de Cibeles – nádherný palác vcentru, dnes využívaný jako městská radnice

Temple de Debod – trocha Egypta ve Španělsku

Zážitky pro tebe sepsal Michal Horák

28. 12. 2018, poslední aktualizace 2018-12-29T00:22:39+01:00

Michal Horák a procestoval 11 zemí světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne je už 6 měsíců, napsal pro tebe 3 cestopisy . Má své stránky http://www.majkltravel.cz.

Od Užhorodu po Sjanky – vlakmi po Zakarpatí
tonic 2019-07-17T12:56:21+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Niekoľko dní v krásnom prostredí Užockého národného parku na ukrajinsko-poľsko-slovenskom pomedzí

🙏 Praktické
NEW YORK CITY: Místo jako žádné jiné na světě, s vlastními pravidly i životem
Avatar uživatele Jaroslav Thraumb
Jaroslav Thraumb 2019-07-15T14:32:57+02:00 4 komentáře
Spojené státy americké 2019

New York je v první řadě unikátní tím, že se toho o něm dá říct leccos. Jedni ho milují, druzi nenávidí. Proč tomu tak je?

🙏 Praktické
MAROKO: Země bohatá, a přesto chudá. Lidé milí, a přesto zákeřní
Avatar uživatele Jaroslav Thraumb
Jaroslav Thraumb 2019-07-15T14:32:33+02:00 2 komentáře
Maroko 2019

Hned pod turisticky velmi oblíbeným Španělskem se „skrývá“ země, která byla ještě relativně nedávno turisty nepolíbená. Jaké je Maroko?

Užhorod 2019
Sabina H 2019-07-14T23:05:05+02:00 1 komentář
Ukrajina 2019

Město blízké a zároveň vzdálené