Madrid na víkend

Minulý víkend jsem navštívil hlavní město Španělska – Madrid, jednu z nejoblíbenějších turistických destinací ve Španělsku, která ročně přitahuje tisíce turistů.
Cestopis z roku 2018 napsal Michal Horák

Minulý víkend jsem navštívil hlavní město Španělska – Madrid, jednu znejoblíbenějších turistických destinací ve Španělsku, která ročně přitahuje tisíce turistů. Největší španělské město nabízí širokou škálu aktivit. Letěl jsem zPrahy se společností Ryanair, která nabízí letenky do tohoto města vřádu stokorun. Levné ubytování se dá sehnat na booking.com popřípadě airbnb.com.

Co od Madridu očekávat?

Jedna zvěcí, která mi vadila nejvíc je, že většina místních obyvatel má mizernou úroveň angličtiny a pokud neumíte španělsky, může být občas problém se domluvit. Trochu zmatečný mi přišel i systém metra, hlavně co se týče kupování jednotlivých jízd. Protože se jedná o Španělsko musíte počítat stzv. Siestou – spousta menších obchodů a restaurací mají od 14-16:00 zavřeno. VMadridu jsou horké léta, proto doporučuji na návštěvu spíše na podzim od září do listopadu nebo na jaře od března do května. Vtomto období seženete i levnější ubytování než vlétě.

Cesta z letiště

Letiště Barajas se nachází asi 30 minut od centra. Nejrychlejší možnost, jak se dostat do centra je metro. Pokud pro vás peníze nejsou problém, můžete využít taxi.

Co v Madridu dělat?

Pokud jste fotbalový fanoušek, tak dobře víte, že toto město má bohatou fotbalovou historii. Pokud budete mít štěstí můžete navštívit ligový zápas jednoho ztýmů, které se vtomto městě nachází. Vždy je lepší rezervovat vstupenku předem. I když netoužíte po tom vidět zápas, nebo to je mimo váš budget doporučuji si aspoň projít okolí stadionu.

Pokud nejste fanoušek fotbalu…

Puerta del Sol – Velké náměstí a středobod dopravy. Je zde spousta soch a umění. Vden mé návštěvy se zde zrovna konaly protesty feministek.

Mercado de San Miguel – Jedna znejhezčích tržnic, které jsem zatím navštívil. Je zde spousta jídla drinků kochutnání.

Královský palác

Retiro Park – super místo na odpočívání.

Palacio de Cibeles – nádherný palác vcentru, dnes využívaný jako městská radnice

Temple de Debod – trocha Egypta ve Španělsku

Zážitky pro tebe sepsal Michal Horák

28. 12. 2018, poslední aktualizace 2018-12-28T23:22:39+01:00

Michal Horák a procestoval 11 zemí světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne je už 2 měsíce, napsal pro tebe 3 cestopisy . Má své stránky http://www.majkltravel.cz.

Miláno a Benátky
Matúš Bartko 2019-03-22T11:28:51+01:00 1 komentář

Ako spojiť Miláno a Benátsky karneval za jeden víkend

Na druhou stranu Země druhou stranou aneb Convair nepočká (1. díl)
Kryštof Hájek 2019-03-22T01:00:30+01:00 16 komentářů
Nový Zéland 2019

Pár slov o cestě na Nový Zéland západním směrem přes San Francisco a Sydney a jak jsem se proletěl 63 let starým letadlem.

Gastrovíkend v Ľvove (a Kyjeve)
tonic 2019-03-19T21:27:56+01:00 6 komentářů
Ukrajina 2019

Rýchla víkendovka z Bratislavy do Ľvova s návratom z Kyjeva

Jak vznikla šišatá cesta kolem světa
Kryštof Hájek 2019-03-19T00:38:43+01:00 20 komentářů
Napříč světem 2019

...aneb plánování bláznivé cesty napříč třemi světadíly přes USA, Nový Zéland, Austrálii, Malajsii, Indii a Singapur