MALAGA za KAČKU

Krásné hory, nespočet památek, dostupné a vyhlášené pláže, denní teploty neklesající ani v zimě pod 15 stupňů a výborné místní víno. To vše je Malaga, “klenot Andalusie”, rodiště Pabla Picassa..

Cestopis z roku 2018 napsala CESTUJI za KAČKU

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-10-29T21:19:52+01:00

CESTUJI za KAČKU procestovala 46 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 lety a napsala pro tebe 68 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

39 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 4 lety

Tak jsem v Andalusii zase :-), počasí fajn, lidí minimum, pláže prázdné, venku přes den cca 22c, do moře jsem vlezl, ale je to hodně osvěžující, na to listopadové koupání je lepší ve Španělsku třeba Alicante ( teplejší voda). Jinak super, slunce zapadá až v 18:15

.. sedím venku a k tapas a vínu jsem jsem si přečetl ještě jednou ten cestopis...

Podzim doporučuji.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

💛

...já srkám svařák v Lotyšsku, jak jinak - za Kačku - i když je tu na mě zima jak v ruském filmu (5 st 🙈😂), zítra výlet k moři ✌️Bez plavek!

Malagu taky zopakuji v nejbližší době a děkuji za vzpomínku na ni...

Hezký zbytek tvé cesty!

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 4 lety

No, je to už trochu retro, a navíc jsme v Lotyšsku byli v létě..

https://www.mojecesty.com/clanky...-rize.html ....ale pro inspiraci, že tam je i teplo.

Zítra přejíždím na Costa de Luz do Tarify

Užij taky výlet, Pobaltí je super!

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Tak ty teploty zde závidím 🙈😂 Jinak se vším souhlas - Riga se dá za Kačku i za majlant - záleží na každém, co dovolí. Ale podle tvých cen jsem tu já jak na Ukrajině 🙈😂😂😂 Bydlím v ráji (=dokonalý apartmán) 300 m od muzea okupace za 400 na noc a po misce Pelmení za 2,5€ jsem nacpaná jak žok. Víno mají drahé ve všech sámoškách, ale co - jsme na severu! Vodka je za 6 € v balení 0,7 l a s předraženým pomerančovým džusem budu holt šetřit ✌😂

Co se ti tu nejvíc líbilo?

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 4 lety

Ono v létě, jsou úplně jiné dojmy než skoro v zimě. Pobaltí jsem zažil i v zimě, kdy bylo -20c , ale to byla Litva. Každopádně fajn byla ta Jurmala. U mě je to těžké, líbí se mi všude:-)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Tak to jsme na tom stejně! I mě se líbí všude. Resp. Na všem hledám jen pozitivní stránku. A ta místní vodka pocitovou teplotu výrazně mírní ✌🙃

Jurmala je v plánu taky. Taky skanzen Muzeum lotyšské etnografie a pokud logistika MHD & denni svit & naše síly dovolí, tak i Národní park "Bažiny"... Jdu spát, za 4 hodiny budíček 🙈🙃😂

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 4 lety

:-), no tak dobrou, já to taky tak měl, ale teď už jsem zvolnil, zítra vstanu, až se vzbudím:-)

Jsem zvědavý na to Costa Del Luz, tam budu poprvé.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 4 lety

Čte se to fakt dobře, ty tvé cestopisy, jinak ta Malaga se stala fakt výborně dostupná, když nám začal lítat Ryan z PRG, před pár dny cena za zpátečku zase kolem 1500Kč, minulý rok jsem letěl v červnu i v říjnu, tak teď jsem odolal :-).

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Děkuji. Ryanair - ať si kdo chce říká co chce - revoluce v dostupnosti cestování. Vždycky mě fascinují kritiky ve smyslu nedostatku v jejich servisu... Kor když se člověk dostane za dvě a půl hodiny do Španělska a zpět za patnáct stovek, za což já jedu autem Brno - Praha - Brno :D

Avatar uživatele
Zdenek
před 4 lety

My se vrátili z Malagy teď o víkendu a cena 5850,- na osobu za 4 dny je neuvěřitelná :)... My jsme 3, já, moje žena a 4letý prcek. Abych se nerozepisoval do detailů, moc jsme neutráceli, auto jsme měli půjčené na 5 dní a vyšlo nás to na 40-50 tisíc. Jen samotné auto přes wiber (najít je na letišti... no comment) nás i s benzínem vyšlo na 9-10 tisíc (dětská sedačka, plné pojištění, benzín, PARKOVNÉ !!!, bydleli jsme ve starém centru a parkovat jinde než v garáži se prostě nedalo. 2 poslední dny jsem se prošel a zaparkoval ho mimo centrum cca 20minut chůze od baráku) Jedna večeře (nejhorší co jsme ve Španělsku měli 4x jídlo, 2x sangrie, 1x cola) nás vyšla na 120euro, tzn. 3000,- . Nevím co holky snídaly a obědvaly.

Letenky a super ubytko jsme měli za necelých 9000,-.

No každopádně líbit se mi tam líbilo, nesouhlasím s tím jak všude všichni píšou že je Malaga na jeden den. Jsem asi uchylnej na nekonečné procházení starým centrem ve všech městech. My krom Gilbraltaru nejeli vůbec nikam a nepřestala nás Malaga bavit. Jezdili jsme na elektrických koloběžkách, toulali se kolem pláží. Každopádně, viděl sem, zažil sem, příště zase jinam.

Loňská Barcelona (o chlup ještě dražší :) ve mě nechala nesmazatelnou stopu, neuvěřitelná atmosféra, proto jsme Španělsko opakovali. Kdyby to bylo naopak nevím jestli bych po Španělsku toužil.

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

Španělsko je super, jen ta auta ve městech na pevninské části jsou poněkud problém, bohužel. Jinak je to spíš levnější destinace, i když utratit x-násobek toho, co je nezbytné, se dá samozřejmě všude. :-)

Avatar uživatele Karel
Karel
před 4 lety

45k na kolik dnů? Auto jste měli 5 dnů, takže kolik dnů jste tam byli reálně? Co čtu Katčiny cestopisy, přijde mi, že jim stačí k jídlu víno a pak třeba na dojezení další víno, takže imho moc za pevnou stravu neutrácí :D

Každopádně jde i o bydlení, roční období, atd. Ale pokud jste za večeře dávali 3k, no tak se vlastně nedivím tomu rozpočtu.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

😂😂😂😂

Jelikož je moje stravování v řečech, raději to upřesním. Ano, víno a Sangrii jsem si na této cestě opravdu dopřála, ale přijímaly jsme i tuhou stravu. ✌️😁

Moje snídaně na dovolené jsou obvykle vajíčka na všechny možné způsoby. Když si koupíte 6 vajec ve dvou osobách, kousek másla a nějaké pečivo, divili byste se pánové, kolik výborných a energeticky vydatných snídaní se z toho dá napáchat. Za pár korun. Co se týče oběda, opravdu se odbydeme někde na cestě v poklusu, stačí kousek pizzy z nějakýho fastfoodu, ale nevadí ani rohlík a tvrdej sýr v supermarketu. Když se chceme rozmazlovat, dáme si na ovocném trhu ovoce nebo dokonce zmrzlinu. Až tak se hýčkáme. 😂😂No a pak už opravdu jíme až večer, jednou za pobyt, v případě Malagy v podstatě každý večer, nějaké místní jídlo. Zrovna v Malaze jsme se bez problému vešly do 6-10 € za osobu a plný talíř. Ostatně ty talíře mám na fotce vyfocené… Určitě bych taky zvládla 3000 nechat v jakékoli v restauraci, ale tím bych se zaprvé nechlubila a zadruhé to nepovažuji vůbec za podstatné. Každej se prostě stravujeme tak, jak potřebujeme, na co máme a na co jsme zvyklí. Já uznávám, že na dovolené jedu opravdu nízkonákladový režim. Doma, v České republice, si dopřeju podstatně větší luxus. Pro mě je tím největším luxusem každé mé cesty to, že tam můžu být.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

A ještě pro Zdenka.I mě se Barcelona líbila mnohem víc, než Málaga. A ještě víc než Barcelona Monserrat. Až budu mít chvilku, tak ti to sem hodím. Rozhodně to ale nebylo dražší než Málaga.

Je jasný, že v každém člověku zanechá jedno místo rozdílný vjem. Někomu stačí den, někomu nestačí týden. Někdo se tam chce vrátit, jiný si řekne už nikdy víc. Hodně ovlivní momentální nálada, citové rozpoložení, vnitřní klid… Úplně nejvíc to ovlivní lidé, kteří jsou na daném místě s vámi. Můj cestopis, vlastně všechny, které sem házím, jsou jenom moje myšlenky a pocity. Nikomu je nepodsouvám a netvrdím ani, že jsou správné. Jediný můj cíl zde je troška cestovní inspirace a to, že pokud někoho odrazují peníze a finanční náročnost každé cesty, že to tak ve skutečnosti nemusí být. Já už jsem si několikrát ověřila, že 4 dny mimo vzdušný prostor České republiky mohou vyjít levněji, než 4 dny na Mácháči. Navíc, cestuji sama za sebe, kdybych cestovala s rodinou, je jasné, že je odbývat nebudu a dopřeju jim dovolenou se vším všudy. Kdybych jela jednou za rok, užiju si to se snídaní, obědem, večeří a možná i diabetickou svačinkou v hotelu. Ale takhle já prostě nejezdím. Život je otázka priorit. Mojí prioritou je vidět co nejvíc míst, nasát co nejvíc zážitků a vjemů. A zatím pro mě vítězí místa, panoramata, zvířata,… Než jídlo.

I když zrovna teď píšu cestopis z Norska tam paradoxně nejvíc vyzdvihuji konkrétní plný talíř… 🙈😂😂😂😂

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 4 lety

Já teda nevím, ale nás jako čtyrčlennou rodinu vyšel pobyt s letenkami, ubytkem, jídlem a autem na 14 dní v Andalucii, bydleli jsme ve Fuengirole na nějakých 50k, a to jsme byli i v Granadě, v El Chorru a na Gibraltaru, Tarífě, dost jsme toho projeli a moc jsme se zkrátka nedrželi :) a to jsme tam byli v hlavní sezoně

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Tak já hlavně nechápu, proč si někdo půjčuje auto na to, aby pak byl téměř celý pobyt v centru města. Vždyť se dá dojet pohodlně letištním busem do centra (a pak případně popojet taxi nebo pěšky, je to max. 2 km od busu) nebo ještě levněji a rychleji (asi 11 minut a 1,80 eur) vlakem do centra, odkud to může být o kousek dál. Na případný výlet do Granady, kde je to s parkováním ještě horší, by byl taky lepší bus i ve více lidech, pokud by nebylo v plánu stavět se někde cestou. I Gibraltar by mohl být lepší busem do La Línea de la Concepción (z autobusáku pár stovek metrů na hranici, odkud jezdí bus, ale není to daleko ani pěšky), i když ve 3 lidech je auto levnější.

Doporučuju prohlédnout si Malagu bez auta, pokud tam chcete být déle a pak si pro auto dojet na letiště. Při pozdějším příletu je to někdy i lepší, zvlášt pokud by bylo zpoždění. Najít místo, odkud Wiber (stejně jako ostatní půjčovny nemající sídlo hned u terminálu) převáží lidi do svého sídla, není problém. Stačí zahnout doprava a jít podél budovy (cesta se stočí vpravo a vlevo, jinam to moc nejde). Když tak se dá zavolat a oni to upřesní.

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

Já to chápu - chceš být nezávislý, flexibilní, nechceš se vláčet se zavazadly... zvlášť když jde o rodinu.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Od toho je taxi, ne? Z letiště to není daleko, tak nevyjde moc draho. Nemusíš hledat půjčovnu, s čímž měl on zrovna problém, vysadí tě s rodinou před hotelem a jdeš. S autem vysadíš rodinu a jedeš hledat místo, kde zaparkovat, zatímco rodina čeká. V centru města je vše v docházkové vzdálenosti a kdybys chtěl jet autem, je taky lepší taxi, než si jít někam do garáže pro auto a pak hledat, kde ho zaparkovat.

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

Jo, jasně. Já měl teď v Santanderu taky půjčené auto a už bych to znova neudělal. Hrozná kravina. Ale chápu to. Je potřeba si to ozkoušet na vlastní kůži.

Avatar uživatele
Zdenek
před 4 lety

V plánu byl Gilbraltar, Ronda a Granada, proto auto na 5 dní, ale člověk míní osud mění... Nevím jestli máš malé Libore dítě, ale můj klučina by určitě nezvládl cestování autobusem. V autě zastavím kdy chci, kde chci, jedu kdy chci odjíždím kdy chci. Bohužel jsem nezjišťoval parkování (u partmánu bylo psáno parkování k dispozici, moje chyba že jsem si myslel že třeba ve dvoře zdarma), projetý benzín neřešim. A jak psala Kačka, něco jinýho je cestování s rodinou a něco jinýho kdybych tam byl s kamarádem. Vypil jsem dost piv, dost sangrie, tuny zmrzliny, několik express, žena lattéček, projezdil x kilometrů na koloběžkách od Lime, koupil si nějaký trička, brýle... Rozpočet byl vysoký protože jsme nehleděli, ale 5800,- co psala Kačka je bláznivá suma :)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Jasně, kvůli změně plánu to je pak pochopitelné. Dítě nemám, ale myslím si, že když zvládne 3 h. v letadle (bez zastávek a libovolného času odjezdu), zvládne i 2,5 h. v busu. Nehledě na to, že kvanta dětí létají přes půl světa třeba na Bali a jejich rodiče většinou na cestovatelských stránkách píšou, jak to snáší skvěle. Ale jistě jsou vyjímky.

Suma Kačky je normální na 1 z dvojice. Bláznivá suma je možná 9000 Kč bez letenek, což stálo mě 2 týdny v Andalusii, zvlášť když jsem auto (jen na 8 dní, zbytek byl města Málaga, La Línea/Gibraltar, Cádiz, Sevilla busem a spolujízdou blablacar) a benzín na 1000 km platil jen sám.

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

Tak nás přišla Malaga (a okolí - Gibraltar, Granada, Ronda..) loni v září ve dvou na pět dní na 14 000 - ubytování, doprava, auto na 5 dní, benzin, parkovné, dálniční poplatky, vstupné. Nepočítám jídlo a 2 pokuty.

Jo a zapomněl jsem dodat, že za 3 týdny po návratu jsem dostal kompenzaci 20 litrů za 5 hodin zpoždění... to byl tenkrát hodně dobrý kauf. :-)

Avatar uživatele
MR
před rokem

Nepotřebuješ zaplatit 120€ za jedno jídlo, to zní jako turistický podvod. Ale rohlík se sýrem, makarony se smetanou... To můžu pochopit, kde mají špatnou gastronomii, ale ve Španělsku... Velká škoda. Za 20€ můžeš jíst jako král.

Avatar uživatele lemming46
lemming46
před 4 lety

Z Kačky se stává celebrita. ;)

https://www.denik.cz/cestovani/n...90406.html

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

...a to mě svět ještě neslyšel zpívat!! 😜😂😂😂😂🙈

Avatar uživatele Martin Bartoš
Martin Bartoš
před 4 lety

Stačí když budeš psat a psát...

Ale treba tvůj zpěv je stejně dobrej😀 čau

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

:D :D

...děkuji!

Avatar uživatele
Milosh
před 4 lety

Díky za hezký cestopis. My se tam chystáme v druhé polovině června. Ale vzhledem k tomu, že máme 2 relativně malé děti, tak to bude spíš válecí dovolená. I když pár výletů plánujeme také, ale opět spíš s ohledem na děti (Gibraltar, Delfinárium, poušť s kovbojským představením a podobné atrakce).

Auto jsem si zamluvil (po velmi dlouhém průzkumu) u malagacar. Ono s dětmi to dost naskakuje. Třeba doporučovaný wiber má šíleně drahé dětské sedačky (95€ za dva týdny za kus!!!!). To se už skoro vyplatí si je přivézt z Prahy a zaplatit za ně jako za zavazadlo! A nevíc jsem srab, tak to chci s plným pojištěním.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

I válecí dovolená může být prima a plné pojištění s rodinou v autě neznamená být srab 😉

Užijte si Malagu, Sangrii, pláže a vše, co zvládnete. Jinak tu autosedačku si s náma pár lidí opravdu vezlo! Dokonce si myslím, že na ni máš nárok na palubu zdarma k malému dítěti. To si ale nejsem jistá, je nutné ověřit. Každopádně autosedačky si odbavovali a zrovna před náma měli problém s množstvím zavazadel, tak jsem jim jednu autosedačku brala na můj pas a letenku.

Avatar uživatele
Milosh
před 4 lety

Myslím, že Ryanair to má zpoplatněné (jo, teď na to koukám, 450Kč za každý let a kus). Malagacar to má na dva týdny za max 54€ (podsedák má dokonce jen za 30€ - o tom uvažujeme, že zkusíme narvat do kufru, skoro nic neváží). Takže to vyjde docela dobře.

Avatar uživatele Tomas _29
Tomas _29
před 4 lety

Doporučil bych ještě Caminito del rey, nejlépe utracených €12 za celý pobyt.

Avatar uživatele Lenka Němcová
Lenka Němcová
před 4 lety

Souhlasím :-)

Avatar uživatele Pavel B
Pavel B
před 4 lety

Krásný text....docela vím o čem píšeš, jezdím do Malagy poměrně často. Pravda je, že takové počasí, o kterém píšeš, tam bývá fakt málokdy, ale o to víc si člověk může užít všeho ostatního, super jídlo, levné tapas, víno a sangria. Což Vy jste evidentně udělali a navíc máte spoustu důvodů tam vyrazit znovu.

Já považuji za ideální spojení Smartwings z Prahy v 18:05 ve čtvrtek, návrat z neděle na pondělí pozdě v noci. Je to jenom den dovolené a tři celé parádní dny ve Španělsku. Ale je potřeba bedlivě sledovat cestujlevne.com, jelikož pan Šimáně ze Smartwings vypisuje zajímavé akční ceny jenom občas. A teď, když mu na Ruzyni stojí vyskládaných 7 Boeingů MAX, tak letos asi nevypíše nic :)

Všem cestovatelům do Malagy a Španělska obecně doporučuju na půjčování aut tento server: https://www.doyouspain.com/index.htm

Je tam dokonalé filtrování, a pokud člověk riskne spoluúčast, tak mimo sezónu bývá auto na 3 dny zásadně pod 10 EUR, tedy zdarma. Je potřeba si dát kritérium full-to-full, protože jinak Vás půjčovna natáhne na benzínu, a pak opravdu do plné nádrže dotankovat. Jezdím tam 10 let průměrně 2-3x za rok (občas i za tím golfem), a zatím nikdy autopůjčovna za škrábance nic nestrhla (jednou jsme se při vracení auta pohádali, ale ve finále nic nestrhli).

Pavel

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Děkuji za koment, možná se tam brzo vrátím a dny dovolené počítám ještě víc než Kačky 🙈😂 I to auto dám příště líp ✌️

...jen ten golf asi zase objedu obloukem 🏌🏻‍♂️👎😂

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Kateřino, sangrie ti opravdu svědčí (pokud jsi to jako obvykle psala na místě a teď jen zkopírovala). Ta úvaha z Rondy patří k tomu nejlepšímu z tvých cestopisů. Vypíchnul bych:

"Nezáleží na včerejšku, vlastně ani na tom, co bylo před hodinou. Podstatné je TEĎ a to teď cítit všemi smysly... Každej další most budu sledovat se stejnou úctou, láskou a pokorou, jako tento. Budu na něj hledět, vědět stejně jako dnes, že už ho sice nikdy neuvidím, ale současně nikdy nesmažu z paměti."

Aniž bych nad tím takto přemýšlel, asi nějaké takové pocity mám na krásných místech v přírodě, zvlášť když okolo není moc lidí.

Mohu potvrdit i další slova:

"Všechno mám ve svých rukách a jediné mantinely jsou v mé hlavě. Jenom se nepo.rat, neubíjet svoje sny argumenty, proč něco nejde, nezačít své budoucí dny PŘEŽÍVAT."

"Poznat svět, nebezpečné věci, pohlédnout za závěsy, jít blíž, najít se a cítit...je to, oč tu opravdu běží.“

Ačkoliv mám mantinelů v hlavě odmalička až dost a nikdy jsem takový život neplánoval, nějak se mi podařilo strávit z posledních 22 let v součtu téměř 6 let na cestách.

Ještě mám spíše přízemní komentář k úvodnímu textu. Ryanair létá do Malagy i z Prahy (nevím, jestli už loni) a SmartWings občas nabídne na některé dny i výrazně nižší ceny (kupoval jsem si letos v lednu let tam na březen za 940 Kč přes Student Agency, tehdy ještě s batohem v ceně).

Auta se dají na letišti v Malaze půjčit za možná nejnižší ceny na světě (aspoň u místních půjčoven mimo sezónu, což bylo oboje splněno, mezinárodní by asi nezavírala tak brzo), tak mě překvapuje ta vysoká cena 3000 Kč za 4 dny (kterou považuješ za nízkou). Asi to je včetně maximálního pojištění bez spoluúčasti u půjčovny, ale i s tím to tam bývá u malých aut levnější. Já jsem měl Citroen C4 Cactus (tj. ne úplně malé auto) u Wiber (doporučované půjčovny, na kterou nebývají stížnosti např. za naúčtování až pár stovek eur za škrábance, které tam už byly) za 6 eur denně a k tomu jsem si raději připlatil externí pojištění za 3 GBP denně. Koukal jsem nedávno, že na červen měli ještě nižší ceny, ale je to proměnlivé i v rámci 1 dne.

Andalusii určitě doporučuju i na příště, ale na delší dobu. I bez těchto 3 měst by se dalo intenzívně cestovat min. 2 týdny jen po Andalusii. Já tam byl 2 týdny a ještě tak týden budu někdy potřebovat na další místa. Malaga, Nerja a Ronda jsou pěkná a příjemná města, ale na mě poměrně dost turistická (stejně jako Sevilla a Granada). Nejvíc se mi líbilo v přírodě (hory a písečné duny), z pobřežních měst v Cádizu a v bílých městečkách na kopcích a skalách Arcos de la Frontera, Zahara de la Sierra, Medina Sidonia, Alhama de Granada a Gaucín.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Teda Libore, já žasnu nad tou chválou!!! 😁 A samozřejmě děkuji! Jsem od tebe zvyklá na salvu kritiky, takže jsi mě doslova paralyzoval! 😁

A když cituješ ty mě, budu i já tebe...

...nějak se mi podařilo strávit z posledních 22 let v součtu téměř 6 let na cestách....

Tak to je i můj cíl a tobě díky za info, že není nereálný 😉

S autem máš pravdu, myslím, že půjčit na místě - ušetřily jsme čas, peníze i nervy.. Tak příště! 👌

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Způsob psaní a fotky jsem chválil i dříve, zrovna třeba nedávno Santorini podruhé ("Opět moc pěkné a praktické čtení a taky krásné fotky.") Jen jsem se opatrně pozastavil nad tím, že sice oprávněně kritizuješ přehnané uklízení před Velikonoci, ale sama takto uklízíš neustále :-)

Asi myslíš můj příspěvek u Bali, ale i ten začínal: "Cestopisy "za Kačku" se hezky čtou a jsou plné dobrých tipů, ale pochval už bylo dost a raději sepíšu jako varování pro ty, kteří by chtěli tento cestopis využít jako návod, zbytečně podstoupená rizika, která jsou někdy zmíněná a někdy ne." Jinou kritiku si nepamatuju.

Nemyslím zařizovat půjčení až na místě, to by bylo drahé. Nejlepší je sledovat třeba rentalcars nebo doyouspain.com a rezervovat tam. Já jsem už i zaplacenou rezervaci měl, ale když jsem viděl pár týdnů před cestou výrazně nižší cenu, zdarma jsem ji zrušil a udělal si novou. Je dobré mít přečtené recenze na tu půjčovnu a být připravený na jejich tlak na prodej pojištění spoluúčasti, pokud ho nemáš u nich už po internetu (často lidi nevědí, jak to funguje, na místě bývá o dost dražší, zaměstnanci z toho mají provizi, tak se snaží, Wiber ale moc netlačí). Pojištění spoluúčasti přímo u půjčovny přes internet ale často jde jen na jejich webu, kde mají základní cenu o něco vyšší (asi to vyjde ale celkově levněji, než si ho doplácet na místě při rezervaci přes jiný web se slevou).

Avatar uživatele
Jolana
před 4 lety

Díky za připomenutí. Úplně jsem zapomněla, jak tam bylo krásně. ♥️

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

To bylo... A tase brzo bude✌️😘