1. Cestopisy
 2. Afrika
 3. Maroko
 4. MARAKEŠ za KAČKU

MARAKEŠ za KAČKU

..chaos, nonstop klakson za vaším zadkem, naháněči, žebráci,.. ale taky vůně žhnoucího slunce, neskutečná kuchyně (s kouskem buchty pytlík včel), kejklíři, věštci, riády, mátový čaj.. To je Marakeš ♥
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2019 napsala CESTUJI za KAČKU
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU

08. 07. 2019, poslední aktualizace 2020-01-18T19:30:03+01:00

CESTUJI za KAČKU a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 68 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

44 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Filoména První

Díky za tipy. Také nejraději cestuji vlakem, letěla jsem zatím jen čtyřikrát - počítajíc lety tam a zpět. Mám vyvinut orientační nesmysl, zvláště letiště jsou pro mne strašidelná a také pražské nádraží - tam se vždy ztratím. Též cestování s velkým kufrem a navrch ještě taškou je náročné. Nuž každá dáma musí s sebou nezbytně míti čajový servis, jinak by se totálně znemožnila. No a létejte se servisem s přestupy! Zvláště, když nemáte při ruce žádného Žána. Dorozumívací jazyk bídný (i když se snažíte zlepšovat - nuž "starého psa novým kouskům nenaučíš"), v presu zapomenete i rodný. Ale duch touhy poznávat nové kraje by tu ještě byl, i když kosti chrastí...

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Boží komentář!! (y) Bez Žána je to opravdu blbý, ale jde to! Pod starého psa se podepisuji a pod amnézii i jazyka rodného taktéž. Ale - i tak to jde! Poslední věta je opravdu krásná (děkuji za ni) . I když mi chrastí zatím jen v kolenech, vím, že "duch touhy poznávat nové kraje" u mě bude dokud za mnou nezaklopí dekl od rakve.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

To zas bude padrino. 😂

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

JJ, už mám pocit, že se jeho roztrojená osobnost rozpadla minimálně na deset dalších :D

Přidat odpověď
před 2 lety
Filoména První

Ať jsem hledala, jak jsem hledala, přímé lety z Prahy do Marakéše jsem nenalezla. Kde na ně chodíte?

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Bohužel, je to tak :( Koukla jsem na Vídeň, ale ani od tam nic neletí. Dokonce ani do Agadiru, kde jsem byla před 14 dny a mimo to, že i tam bylo krásně, do Marrakeše od tam bylo super autobusové spojení... Tak snad se zase nějaká dotace objeví, protože Marrakeš je prostě pohádka...

před 2 lety
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Přímo z Berlin Schonefeld do října EasyJet, do konce května Ryanair. Kdysi jsem však letěl poměrně komplikovaně přes Milán....

před 2 lety
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 464 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-04T22:49:09+01:00)

V Praze je to s těmi lowcosty poměrně tristní a rozhodně nejsou za KAČKU jako třeba z Vídně nebo Bratislavy. Před pár lety první Maroko (kombinace Wizzair a Ryanair) s nocováním v Bergamu na cestě do Fezu, pak půjčeným autem týden cestování po Maroku a zpět z Fezu do Prahy s nocováním v Římě, takže to byla taková kombinace Maroka a Itálie. A i když ty linky na sebe vůbec nenavazovaly, tak se mi to líbilo a na obě města při mezipřistání bylo dostatek času.

před 2 lety
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 464 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-04T23:37:06+01:00)

To mi připomnělo loňskou Asii: Praha - Kyjev - Istanbul - Ammán - Bangkok - Kuala Lumpur - Singapur - Penang - Phuket - Bangkok - Ammán - Kodaň - Praha.

Byl to jeden z nejšílenějších routingů co jsem kdy letěl a kupodivu vše docela za KAČKU.

před 2 lety
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 464 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-05T20:37:23+01:00)

To jste snad napsala celé CV, tak také něco málo o mně:

Dvacet už mi není, ale jak zpíval Karel Gott s Bushidem - cítím se být stále mlád. Krasavec, kulturista - intelektuál. Skromnost je mi vlastní. Zvířata nemám, občas se přijde pomazlit sousedova kočka. Děti - kdo by je počítal? Občas nějaká milenka, ty mi ale cesty neplatí spíš naopak, ale kdyby byla nějaká ochotná, tak bych jí nebránil - obdivuji emancipované ženy. Létání mi nevadí a ve vlacích se vůbec nevyznám.

před 2 lety
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 464 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-05T12:30:50+01:00)

Proč ne?

Ale já mám opravdu s vlaky minimální zkušenost, párkrát do roka trasu Praha Masarykovo nádraží - Praha Klánovice nebo obráceně.

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

To je romantika!!! Úplně si to setkání představuji ... Když si představím, že za touto seznamkou stojí můj cestopis, dmu se pýchou :D Až jste mě skoro rozbrečeli... :D :D

Každopádně bych zde vůbec s CV neoperovala. Je to naprosto zbytečné. Tady si každej domyslí vše až do pátého kolena. Jinak děkuji, že jste mi takto plodně oživili Marakeš a ještě dodám, že létat bez přestupu a za málo peněz mi i nadále přijde lepší, jak překombinované lety za ranec ;)

Jo a Karel Gott s Bushidem mi hraje v autě celkem pravidelně. Ale po Kdo chytá v žitě se už ani nedivím.

před 2 lety
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 464 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-10T12:40:02+01:00)

Ale no tak Kateřino, nech si ty jízlivé žárlivé poznámky. Ona si řekla první.

Musíš počkat, až na Tebe přijde řada. Vydrž a o nic nepřijdeš.

Přidat odpověď
před 2 lety

Pro mě bude vždycky Marrákeš místo, kde byla Angélique de Peyrac zavřená v sultánově harému! Škoda, že tu o tom nenacházím ani zmínku.

Je to v knize Anne Golonové Nezkrotná Angelika. Ve filmu z toho český dabing udělal Mykény a myslím, že se to točilo v Tunisu - slabý odvar proti původnímu příběhu v knize.

před 2 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Jitko, děkuji za info!! Osobně jsem na Angelice vyrostla a do dnes všechny díly doslova "žeru". O tomto jsem nevěděla. Až poletím příště do Marrakeše, užiju si ho o to víc. Ještě jednou díky! A tu knihu si taky přečtu :)

Přidat odpověď
před 2 lety

Tak jsem to cele precetla, jednim dechem...

S necim souhlasim, s necim ne.

Na neco jsem si utvorila vlastni pohled.

Ale Marrakesh je na seznamu mist, kam se chci jednou vratit.

A mozna vicekrat nez jen jednou...

A zaujala mě vice nez spousta veci v NYC v 98, key jeste staly Twin towers a uvnitr te vyssi jsem byla, koupila suvenyr a divala se kukatkem na osvetleny NYC.

Restaurace uvnitr, v poslednim patre byla prilis draha.

Jen pri priletu jsem jela busem z letiste za 30dh a tvrdil mě i tomu anglanovi ridic, že ve lhute 14dni to plati i jako zpatecni.

Coz jsem puvodne chtela vyuzit...Ale kvuli zpozdeni ve vyrazeni z hostelu na bus jsem vzala taxi a vylozene jsem mu rekla, že uz mám jen tyto dirhamy (nevim presne kolik, neco mezi 38-58) a zda mě odveze.

Vzal a byl celkem prijemny ridic.

Jinak je to tam fascinujici....

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Tak to mám velkou radost, že jedním dechem a ještě větší, že máme z této země - města - obdobný pocit. Je samozřejmé, že subjektivně popsané zážitky druhý člověk nepřijme všechny, ale o tom to psaní tady ani není. Důvod je inspirovat lidi k tomu, aby cestovali, poznávali, létali... Protože svět je velkej, život krátkej a každá cesta je ohromné obohacení. U lidí, kteří danou zemi (místo) již viděli, pak třeba vyvolat hezké vzpomínky - stejně jako u vás. No a v neposlední řadě snaha předat data a informace, se kterými se pracně sháním před každou cestou, dál. Ať slouží, transformují a se a hlavně ať všichni ví, že když to zvládnu já, tak každej :)

Stran tohoto konkrétního města - zasáhlo mě dost a určitě jsem tam nebyla naposledy.

Přidat odpověď
před 3 lety

Moc díky za tipy. Píšu z Rijádu v Medině, pravděpodobně jsem stihl stejnou akci od Ryanairu a tvůj cestopis přišel ve skvělej čas, ještě jednou díky za rady. První den jsem tu byl vyjevenej a snadnej terč, ale ono to opravdu chce jít jak místní s otráveným českým obličejem, člověk zapadne a ani to na něj nezkoušej všelijaký existence. Kromě toho je to pro mě Orient v pravym slova smyslu a užívám si to tu, ještě bych doporučil vodopády Ouzound a skrytou zahradu Le Jardin Secret, kterou mám kousek od ubytka.

A jeden dotaz na závěr, vážili vám u letu zpět batoh? Někde na TripAdvisoru v diskuzi kdosi tvrdí, že tady to dost hrotěj a nesmí to být přes 10kg, s tím, co jsem nakoupil si tak nejsem úplně jistej.

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Moc brzy neodpovídám... Omlouvám se! Nevážili nic, nehrotili nic :) Ale je fakt, že já létám s batohem max do 7 kg - výcvik z Kuby - čím víc toho táhnu, tím víc starostí...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Hezký cestopis, navíc si to dala dohromady fakt rychle a zase tolik stránek, jsi borec.:-) Text super, fotky se mi zdají až moc upravované, ale sám fotky vůbec nestíhám upravovat, a to je vlastně mnohem horší varianta :-)

Maroko je taková relativně blízká a cenově dostupná exotika, kde se dobře individuálně cestuje, trochu mu sekunduje Jordánsko, ale v Maroku je krajina podle mě atraktivnější. Takže pro toho, kdo nemá moc času a chce vypadnout na pár dnů mimo Evropu ideální.

.

Byl jsem V Maroku dvakrát a pokaždé taky jen na 4-5 dní. Takové kratší cesty 3-6 dnů vlastně jezdím nejčastěji a dá se toho stihnout fakt hodně, všichni jsme limitováni dovolenou a pokud cestování člověka chytne a nechce jezdit jen dvakrát za ročně, tak k těmto kratším a intenzivnějším výletům dospěje .

Jsou borci, co dali za víkend Island, celý jej objeli, nebo jeli do Japonska na den, to už jsou extrémy, kdo chodí na AL, tak je zná :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Moc děkuji za pochvalu, vážím si jí. Pravda je, že kdybych to nesesmolila hned, už to asi neudělám :)

Jinak se naprosto podepisuji pod tvoji větu: "Maroko je taková relativně blízká a cenově dostupná exotika, kde se dobře individuálně cestuje"...a ještě víc pod názor, že pokud cestování člověka chytne - ke kratším a o to intenzivnějším cestám, kterým se už nedá říkat "dovolená", ale "na doraz výlet" , dospěje... :)

Jinak Japonsko na den nebo Island na víkend už je i na mě moc punk, ale už dávno jsem se odnaučila říkat NIKDY... ;)

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Japonsko na den by byla ta největší škoda, jakou si dovedu představit. 😂

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

...souhlas 🙈

Ale zas kdyby to byl můj poslední den, proč ne 😂

před 3 lety
Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

K tomu Japonsku: jestli si to dobře pamatuji, tak letenka vyšla kolem 90 EUR a šlo to nastavit přes víkend, tedy tak, že se letělo pozdě večer z PRG v pátek a zpět byl člověk v Praze v neděli kolem půlnoci, takže žádná dovolená..

No a v tom Japonsku bylo asi šest hodin času, tam to kluci využili maximálně, byli v Narite...chrám, muzeum, nějaký obřad, rýžové políčka, suvenýry, měli najatého řidiče s autem, protože v tomto případě byl čas fakt drahou komoditou. :-)

Netvrdím, že to je pro každého, ale určitě to nebyla škoda, spíše taková sranda, navíc s jídlem a pitím po cestě v ceně....:-)

před 3 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

S jakou společností?

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

A není to jedno Jakube? I kdyby to byla pravda těch 90 euro, tak to byla na 100% chyba, takže jméno společnosti je úplně nepodstatné. Z meho pohledu nesmyslné létání, ale když to nekoho baví. Každý podle svého gusta.

před 3 lety
Avatar uživatele
Jiri Sindelar

Bylo to s Alitalii.. na Narite jechlapek co dělá pro lidi co mají stop over krátké tour po okoli.. tak jsem se s ním domluvil a vzal nás do jednoho skanzenu, pak do starého města, jeden klášter a pak k někomu domu..byl pro fajn:)pak jsem hodil na něj kontakt dalším lidem na AL a pár lidí ho ještě vyuzilo:)Já to měl jako prodlouzeny víkend.. protože za těch 90euro byl routing Milan-Rim-Tokio-Rim-Bari..Tak jsme si dali ještě půl denní Milan a pak půjčili na jeden den auto v Baru a projeli okoli:)

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

No je to krutý; bylo by mi hodně líto, že nemůžu v Japonsku zůstat na dýl, ale zase ta kombinace s Bari by mě snad možná přesvědčila, za ty prachy. 😂

před 3 lety
Avatar uživatele
Jiri Sindelar

jako bylo to super:)prave ze to bylo s tim Milanem a okoli Bari dobry prodlouzeny vikend..a opravdu v tom Japonsku jsme za 7 hodin cisteho casu videli fakt hodne..v okoli Narity je toho hodne..aspon lokalne zajimaveho tak jsme meli asi sedm zastavek:)

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Na to se musím někdy podívat, vždycky jsem koukal přejet z Narity co nejrychleji do Tokia. 😊

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
tonic

Alkohol sa da kupit v Carrefour.. len nie normalne v predajni kde su napoje, ale urcite tam niekde bol oddeleny priestor. V Agadire mali alkohol v podzemnej casti hypermarketu

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

V Marakeši opravdu ne. Všichni to tvrdili, my Carefour našly, prolezly obě patra, každej roh, dokonce jsme se i ptaly prodavačů, lidí. Taky nás to překvapilo, protože jsem zrovna "tohle" měla nastudovaný a do Carefouru jsme šli "na jistotu"....

před 3 lety

V Marakesi v Carrefour se da alkohol koupit a maji skvely vyber. Ma zvlastni pokladny jen pro alkohol

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

A o kterém z pěti Carrefourů v Marrákeši je vlastně řeč?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Dominik _11

Fantastický cestopis :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

♥ ...děkuji!

Přidat odpověď
před 3 lety

Hezky cestopis - nicmene uprimne se spousta lidi z Marrakeche vraci docela znechucena - a spousta oslehanych cestovatelu rika, ze prave Marrakech by klidne pri navsteve Maroka vynechali.. Ja sem o nem chvili premyslel, ale prave ty mixed reviews me nakonec dohnali na srpen k moji jubilejni 10te navsteve NYC.. ;)

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 1253 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-09T22:49:21+02:00)

:D :D :D

...k tomu můžu říct jediné - nad Marakeší se nesmí dlouho přemýšlet :D

Souhlasím s tím, že je to jiný svět! ALe pokud tam člověk nejede úplně "negramotný" - naivní, s očekáváním evropského standardu - je to naprosto boží svět, který za zkušenost, byť jen čtyřdenní, stojí. Byly jsme unavené z cesty a z toho, co všechno chceme do 4 dnů našlapat. Taky z úmorného vedra, ale řeknu Vám jednu věc... Když jsem seděla poslední večer na té naší riadové panoramatické střeše, srkala mátovej čaj a vší silou si uvědomila, že mě čtyři hodiny letu přenesou zpět do ♥ Evropy - bylo mi smutno jako už dlouho ne. Obvykle se z cest domů děsně těším, říkám si bylo toho akorát... V případě Marakeše nebylo a já už druhý den po návratu lovila levné letenky zpátky....

Ale NY zní taky skvěle!!! Taky tam jednou skáknu!!

PS: ten vlog, co jsem viděla z Marakeše den před odletem byl na nechání propadnutí letenek....ale stejně jako už tolikrát, jsem se i zde, v Marakeši, přesvědčila, že si člověk musí udělat názor sám... ;)

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Kickass1: Je dobré brát věci sportovně. 🙂 Přiletím, podívám se, udělám si vlastní názor a pak se tam buď budu chtít vrátit nebo ne. Nebo si předem najdu nějaký konkrétní důvod, proč se tam chci podívat. Jsou ale i lidi, kteří hledají, proč se někam podívat nechtějí. 😁 Já jsem věděl o Marrákeši kulový, jel jsem tam na jednodenní výlet s cestovkou a až na místě mi přišlo líto, že se tam nemůžu zdržet...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Tržnice v Marrákeši je asi největší důvod, proč se potřebuju do Maroka vrátit. 😁

Razítka z Maroka v Izraeli opravdu moc nemusí, kamarádce před pár dny přineslo prohlídku zavazadla, ale nic dramatického...

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Tržnice v Marakeši TOP STROP! I já se tam chci vrátit...

Stran razítka v pase to v Izraeli opravdu sranda není. Prohlídka zavazadla pro mě nestojí ani za zmínku. Ale nás tam dusili hodinu neskutečnými dotazy, pak osobní prohlídka do prádla a tak dál. Na palubu jsme nastupovaly poslední, přestože jsme na letišti byly u kontroly první. Možná to ale byla kombinace razítek Maroko, SAE a prach z palestinského území, kterej prý našli na našich botech....

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1137 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-09T13:12:02+02:00)

Někdo má holt smůlu, no. Třeba jste vypadaly jako budoucí manželky džihádistů. 🤣🤣

Já se pohovoru trošku obával, ale v Kyjevě před odletem se vůbec žádný nekonal, po příletu do Tel Avivu byl takový kratší s žoviálním úředníkem, samé vtipkování a tak... no a před odletem zpět jsme museli ke speciální přepážce pro cestující s pouze příručním zavazadlem, tam nebyla mladá oficírka zrovna 2x příjemná a dotazy sem tam taky divné, např. odkud pochází moje jméno, taky poslala kamarádku pryč a pak si ji zase zavolala a já s drahou polovičkou jsme museli vodprejskonout a nakonec kamarádka s razítkem z Maroka musela jít na další pohovor+prohlídku zavazadla, která ale nebyla moc důkladná a navíc se ve frontě zaměstnanci ptali po boarding passech a ti, kteří letěli dřív, měli přednost.

Moje razítko z Malajsie nikoho nezajímalo a razítko z Maroka jsem měl naštěstí ještě ve starém pasu. 😊

A ještě k tomu mobile boarding passu - ten je k ničemu na přesně vyjmenovaných letištích na webu dopravce, v tomto případě Ryanairu, takže nic divného. 😊 https://www.ryanair.com/cy/en/us...passes#0-1 I Wizzair nebo např. UIA mají takový seznam.

A BTW vždycky se mi na opravdových tržnicích otevírá kudla v kapse, když si vzpomenu na tu brněnskou tragédii, která si dovoluje nazývat se tržnicí... 😢🤢🤬😭

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Michala M.
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 29 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-09T11:06:46+02:00)

Díky za perfektní zprostředkování dojmů z Maroka a za inspiraci jak z krátké cesty vytěžit maximum :) Vždycky se těším na tvůj nový cestopis, dokážeš skvěle popsat atmosféru toho místa :)

před 3 lety
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

...na to nejde říct víc :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal CESTUJI za KAČKU

📷 Krásné fotky
Čtení na 14 minut
KAPVERDY - SANTO ANTÃO za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2022-04-25T18:49:16+02:00 0 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

SANTO ANTÃO, to jsou plíce Kapverd, svěží zelený nedotčený ráj. Hodně lidí přirovnává tento ostrov k Azorům, někteří i k Havaji. To nedokážu posoudit, obě místa znám zatím jen z fotek a dokumentů, ... SANTO ANTÃO, to jsou plíce Kapverd, svěží zelený nedotčený ráj. Hodně lidí přirovnává tento ostrov k Azorům, někteří i k Havaji. To nedokážu posoudit, obě místa znám zatím jen z fotek a dokumentů,…

❤️ Oblíbené
Čtení na 15 minut
KAPVERDY - SÃO VICENTE za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2022-04-12T18:51:16+02:00 5 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

Další z Kapverdských ostrovů, který je nezbytné vidět. Jednak proto, že se jen odtud dostanete do opravdického zeleného ráje jménem Santo Antão, ale hlavně proto, že ostrov jako takový má opravdu co... Další z Kapverdských ostrovů, který je nezbytné vidět. Jednak proto, že se jen odtud dostanete do opravdického zeleného ráje jménem Santo Antão, ale hlavně proto, že ostrov jako takový má opravdu co…

❤️ Oblíbené
Čtení na 13 minut
KAPVERDY: SANTIAGO za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2022-04-07T11:42:15+02:00 14 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

Santiago, ostrov, kde jsem poprvé spatřila Kapverdy zelené. Ostrov, kde jsem odložila růžové brýle nejen před tisíci odstíny zelena, ale také před naivitou, že "turistická destinace" jako Kapverdy se . Santiago, ostrov, kde jsem poprvé spatřila Kapverdy zelené. Ostrov, kde jsem odložila růžové brýle nejen před tisíci odstíny zelena, ale také před naivitou, že "turistická destinace" jako Kapverdy se…

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
ANDALUSIE a GIBRALTAR za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2021-11-15T11:45:17+01:00 39 komentářů
Španělsko 2021

Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech zajímavý. Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech…

Další cestopisy