MARTINIQUE

Levné letenky....Karibik,RUM, co řešit? KUPUJEME

Cestopis z roku 2019 napsala Denisa _8

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele Denisa _8
Zážitky pro tebe sepsala Denisa _8
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-01-16T21:28:33+01:00

Denisa _8 procestovala 20 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Oceánii. Na Cestujlevne.com se přidala před 3 lety a napsala pro tebe 1 úžasný cestopis.

Zobrazit profil

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 3 lety

Snad jen doporučení, jak si během třeba 9 - 12ti hodinového letu na palubě lowcost (aerolinky) nemuset kupovat ani plechovky ani jídlo. Optimálně se před odletem dosyta najíst a napít v loungi, dále se nejlépe prospat během nočního letu (což byl částečně i váš případ, když jste do Forte-de-France přiletěli ve 3 hodiny ráno našeho času).

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Denčo, díky za krásnou inspirací 🙏😍

A neboj, oni tě tu začnou milovat..! ✌😊

...a když bude joooo zle, tak si řekni, že "nenávist" (ta se tě zatím netýká) je taky druh lásky 😉 Funguje to!

Jo a PÁNI KLUCI (i vy, Padrinovic holky) - přece to, jak dlouho tu kdo je, nedělá z nikoho něco víc...nebo míň. Připomínáte mi (a sakra i vy, které mám ze 💛 ráda) vojnu - zobáky a mazáky - z bráchova vyprávění... 😶 Pojďte s tou pokorou trošku příkladem a neodrazujte a nedemotivujte lidi, co nám tu dávají kus sebe. A Jardo tobě 😘

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Nikoho nešikanuju (a nikdy jsem to nedělal), ale když mě někdo, kdo je tu druhý den, nazve bezdůvodně prudičem, nenechám si kálet na hlavu (stejně jako ty). Navrhuju, aby si tu netykavky mohly nastavit možnost vypnutí komentářů pod jejich cestopisy (jako třeba na youtube) a bude klid.

Avatar uživatele
JardaM
před 3 lety

Jasne, piste dal. Lidi tady hrozne rejpou. Cestopis musi byt bez chyby po formalni, gramaticke i obsahove strance. A i kdyz se vam tohle vsechno povede, tak vam bude vycteno treba ze malo jite, moc pijete (Kacka by mohla vypravet) nebo ze je vas zpusob cestovani spatny 😄

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Jardo, to je u jiných cestopisů někdy pravda (a zrovna tímto ji k sepsání dalších cestopisů moc nepovzbudíš), ale v tomto případě došlo k podivu jen nad 2 věcmi. A myslím, že její údiv nad tím, že některé aerolinky nepodávají jídlo a pití v ceně je natolik bizarní (z pohledu zdejších přispěvatelů), že snad ani není možné, aby se nad tím někdo nepozastavil. Aspoň si ujasnila, jak to je. U obecně známých jmen, kde se běžně používá český přepis, by se měl tento používat, zvlášť když je v nadpisu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Martinik

divan
před 3 lety

@Denisa: děkuji za pěkný cestopis. A nestresujte se moc tím, že byste podle někoho měla napsat Martinik, podle někoho Martinique apod. Pochopitelné jsou pro každého zcela jistě obě možnosti!

K dekám, občerstvení atd.: je zkrátka dobré si přečíst podmínky příslušné letecké společnosti.

Avatar uživatele Denisa _8
Denisa _8
před 3 lety

Děkuji. :)

Jasný, příště budeme chytřejší.

Já to ani nepsala nebo nemyslela jako, že bychom se z toho hroutili. Jen, že jsme to nečekali. Měla to být taková poznámka pro ostatní.

Hezký den.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 3 lety

Cestopis je to pěkný. Jen nechápu ten údiv, že občerstvení a deky v letadle nejsou v ceně když si koupíš letenky lowcostem. A pak také Paříž a Martinique, proč ne třeba opačně - Paris a Martinik?

Jinak pro info k těm letenkám - LEVEL dokonce prodával ten Karibik z Paříže i za 3.500 Kč - asi nějaká akce.

Avatar uživatele Denisa _8
Denisa _8
před 3 lety

Děkuji ;)

Ten údiv proto: letám pouze lowcost... byla jsem např. Havaj, Tahiti, USA, Nový Zéland atd.... ještě se mi nestalo, že bych na dlouhém letu nedostala alesporň napít a nějaký sendvič.

Ta Paříž a Martinique :) nevím jen jsem se chtěla podělit o rady a tipy, nenapadlo mě, že někdo bude zkoumat jak píšu názvy měst.

Jinak cena 3500,- super 👍🏼

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

S jakými low-cost aerolinkami jsi letěla na Nový Zéland a na Havaj? Na Tahiti létá French Bee, ale zde se píše, že u nich "Veškeré občerstvení je zpoplatněno. Za teplé jídlo na dálkovém letu zaplatíte 25 USD, musíte objednat předem během koupě letenky." https://www.cestujlevne.com/lete...french-bee

Pokud vím, žádná low-cost aerolinka nemá v ceně občerstvení (možná kromě vody v některých případech). Asi letenky kupoval někdo jiný a za občerstvení připlatil.

Avatar uživatele Denisa _8
Denisa _8
před 3 lety

:) děkuju, že řešíte takové blbosti. Myslela jsem, že by to mohlo někomu pomoci. Proto jsem to psala. Né že tu budeme řešit slovíčka.

Já jsem s tím nepočítala a tak jsme si nevzali ani občerstvení s sebou. Kdybych to věděla, tak se podle toho zařídím. Jistě, asi to bylo někde napsané, ale tím, že se nám to ještě nestalo, tak jsme ani nezkoumali co dostaneme za jídlo na palubě.

Napsala jsem: že létám lowcost - to ale neznamená, že to nutně musí být s lowcost aerolinkou. Lowcost = nízké náklady, nemusí nutně znamenat nízkonákladová aerolinka. Pro mě je lowcost třeba s China Eastern za 6 tisíc do Shanghaje - vč.velkého zavazadla a občerstvení na palubě.

padrino11
před 3 lety

To je pak těžká domluva, když máš vlastní definici lowcost aerolinek.

No tak to si dej ještě pozor na Scoot - létají i dálkové trasy a občerstvení také není v ceně.

Avatar uživatele Denisa _8
Denisa _8
před 3 lety

:))) já ale psala pouze lowcost…, přesněji: že létám lowcost...o aerolinkách jsem se nezmínila.

No teď už si na to dám samozřejmě pozor....a tím, že o tom píšu doufám, že to třeba pomůže někomu jako jsem já. Někomu kdo to bere jako samozřejmost.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Vzhledem k tomu, že jsi na konstatování "Jen nechápu ten údiv, že občerstvení a deky v letadle nejsou v ceně když si koupíš letenky lowcostem." odpověděla "letám pouze lowcost", dalo se to pochopit jen tak, jak jsem psal. Je to tedy tak, že cestuješ lowcost a kupuješ si akční letenky či chybové tarify. Aspoň ses tu dozvěděla, na co si dávat pozor. Tady se někdy řeší různé blbosti ohledně co nejlevnějších letenek, ale toto je úplný základ.

Cestování lowcost po NZ, Havaji a USA mám osobně vyzkoušené ve velkém rozsahu, ale cestopis o lowcost Tahiti by mě zajímal.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Navajo, to jste nepochopila. "Na co si dávat pozor" se vztahovalo na to, že existují low-costové aerolinky, kde není jídlo a pití v ceně. Kdo chce šetřit, vezmě si něco s sebou. V tomto smyslu o tom psala v předchozím příspěvku i Denisa, která zřejmě letěla low-costem poprvé.

Avatar uživatele Denisa _8
Denisa _8
před 3 lety

Libore Tahiti??? popravdě, cesta i vše okolo bylo opravdu zajímavé, byl by to hezký cestopis, ale obsahoval by spoustu chyb a proto... ani se mi nechce něco takového psát a pak řešit v komentářích co jsem jak myslela/napsala a proč.

Myslela jsem, že je tady fajn komunita cestovatelů, kteří se chtějí inspirovat - né prudičů a lidí, co nevidí rozdíl mezi lowcost cestováním a lowcost aerolinkou.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 3 lety

Já psala o lowcost aerolince (lowcost cestování jsi do toho tahala ty).

Pokud někoho překvapuje, že další služby kromě základní přepravy nejsou v ceně, tak nepochopil co to je lowcost aerolinka.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Deniso, myslím, že jsem vysvětlil jasně, že chyba v komunikaci byla na tvé straně a že vím, jaký je rozdíl v těch termínech. Já tu neprudil, ale u člověka, který je na fóru 2. den by neškodilo trochu slušnosti.