French Bee

O aerolince

French Bee je relativně nová francouzská aerolinka specializující se na dálkové low-cost lety z Paříže především do prázdninových destinací v Indickém oceánu, Karibiku i Pacifiku. Ve flotile má zatím čtyři letadla: jeden Airbus A330 a tři úplně nové Airbusy A350. Základnou pro French Bee je letiště Orly v Paříži. Krátce po založení společnost létala pod názvem French Blue, svůj název změnila v roce 2017.

French Bee logo
IATA Kód
BF
Letecká aliance
-
Země původu
Francie
Datum vzniku
07. 06. 2016

Letenky

Aerolinka nabízí výhodné ceny letenek především pro cestující, kteří se obejdou bez odbaveného zavazadla a jakýchkoliv přídavných služeb na palubě. Vzhledem ke skladbě destinací v plážových teplých krajích většina pasažérů odbavené zavazadlo stejně potřebovat nebude, French Bee tak může být zajímavou alternativou.

Provozuje pravidelné linky z Paříže na ostrov Reunion, na Tahiti přes San Francisco (s tím, že prodává i samostatné letenky na úsek San Francisco - Tahiti) a do Dominikánské republiky. 

Letenky vždy kupujte jen na americké verzi webu aerolinky.

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla můžete přepravovat vždy zdarma, pokud se vejde do rozměrů 54 x 38 x 20 cm a hmotnosti do 12 kg.

Odbavené zavazadlo nikdy není v ceně nejnižšího tarifu. Zvolit můžete o 50 € dražší tarif, který obsahuje zavazadlo i občerstvení nebo zvolit levnější cenu a v průběhu rezervace přidat pouze odbavené zavazadlo za 35 €/směr.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a začíná 2,5 až 3 hodiny před odletem. Při odletu z letiště Orly v Paříži nebudete odbaveni v terminálu, ale v dočasně vybudovaném přístřešku s nápisem "L'Arche" přímo před budovou terminálu "Orly Sud".

Online check-in začíná 48 hodin před odletem, v případě letů do USA nebo na Tahiti 24 hodin před letem. 

Služby během letu

Zdarma během letu můžete využívat pouze individuální obrazovky s nabídkou filmů a seriálů.

Veškeré občerstvení je zpoplatněno. Za teplé jídlo na dálkovém letu zaplatíte 25 USD, musíte objednat předem během koupě letenky.

Výběr konkrétního místa: zpoplatněn od 20 do 50 USD, a to i při online odbavení. Pokud zaplatit odmítnete, bude vám zdarma přidělena náhodná sedačka.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 19. 06. 2018

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Péťa
před 4 lety

Dobrý den,

zvažuji nákup 2 samostatných letenek od French Bee z Paříže do San Francisca a ze San Francisca do Papeete, vyjde to levněji než koupě jedné letenky na celou cestu. V SFO je ale přestup pouze 2.5 hodiny na další let, je reálné let stihnout, i s imigračním pohovorem (poprvé v usa) a přestupy?

A pokud by se zpozdilo letadlo z Paříže, zpozdilo by se i to v SFO čekající na přílet? Pokud bych koupila letenku na celou cestu, píšou, že v SFO má letadlo jen technickou přestávku.

Děkuju za objasnění.

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, mělo by to být asi bez rizika, jelikož oba dva lety letí vždy jedno a to samé letadlo. Navíc ať koupíte jednu letenku nebo dvě oddělené, čekaly by vás úplně ty stejné procedury.

Avatar uživatele
Péťa
před 4 lety

Takže i ti cestující, co si koupí letenku na celou trasu a v SFO mají jen technickou přestávku, budou muset projít celní a imigrační kontrolou, takže to samé co já? Myslela jsem že prostě zůstanou sedět v letadle a čekají. :D

Omlouvám se za dotaz, letím takhle poprvé a nevím jak to chodí. :)

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 4 lety

Ano, i cestující s jednou letenkou musí ve SFO vystoupit a projít imigrační. Při některých "technických stopech" je to skutečně tak, jak říkáte, ale většinou se vystupovat musí a pokud takový stop je na území USA, tak vždy ;) Nezapomeňte proto na vyřízení ESTY, bez ní neodletíte.