O aerolince French Bee

French Bee je relativně nová francouzská aerolinka specializující se na dálkové low-cost lety z Paříže především do prázdninových destinací v Indickém oceánu, Karibiku i Pacifiku. Ve flotile má zatím čtyři letadla: jeden Airbus A330 a tři úplně nové Airbusy A350. Základnou pro French Bee je letiště Orly v Paříži. Krátce po založení společnost létala pod názvem French Blue, svůj název změnila v roce 2017.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Aerolinka nabízí výhodné ceny letenek především pro cestující, kteří se obejdou bez odbaveného zavazadla a jakýchkoliv přídavných služeb na palubě. Vzhledem ke skladbě destinací v plážových teplých krajích většina pasažérů odbavené zavazadlo stejně potřebovat nebude, French Bee tak může být zajímavou alternativou.

Provozuje pravidelné linky z Paříže na ostrov Reunion, na Tahiti přes San Francisco (s tím, že prodává i samostatné letenky na úsek San Francisco - Tahiti) a do Dominikánské republiky. 

Letenky vždy kupujte jen na americké verzi webu aerolinky.

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla můžete přepravovat vždy zdarma, pokud se vejde do rozměrů 54 x 38 x 20 cm a hmotnosti do 12 kg.

Odbavené zavazadlo nikdy není v ceně nejnižšího tarifu. Zvolit můžete o 50 € dražší tarif, který obsahuje zavazadlo i občerstvení nebo zvolit levnější cenu a v průběhu rezervace přidat pouze odbavené zavazadlo za 35 €/směr.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a začíná 2,5 až 3 hodiny před odletem. Při odletu z letiště Orly v Paříži nebudete odbaveni v terminálu, ale v dočasně vybudovaném přístřešku s nápisem "L'Arche" přímo před budovou terminálu "Orly Sud".

Online check-in začíná 48 hodin před odletem, v případě letů do USA nebo na Tahiti 24 hodin před letem. 

Služby během letu

Zdarma během letu můžete využívat pouze individuální obrazovky s nabídkou filmů a seriálů.

Veškeré občerstvení je zpoplatněno. Za teplé jídlo na dálkovém letu zaplatíte 25 USD, musíte objednat předem během koupě letenky.

Výběr konkrétního místa: zpoplatněn od 20 do 50 USD, a to i při online odbavení. Pokud zaplatit odmítnete, bude vám zdarma přidělena náhodná sedačka.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

zvažuji nákup 2 samostatných letenek od French Bee z Paříže do San Francisca a ze San Francisca do Papeete, vyjde to levněji než koupě jedné letenky na celou cestu. V SFO je ale přestup pouze 2.5 hodiny na další let, je reálné let stihnout, i s imigračním pohovorem (poprvé v usa) a přestupy?

A pokud by se zpozdilo letadlo z Paříže, zpozdilo by se i to v SFO čekající na přílet? Pokud bych koupila letenku na celou cestu, píšou, že v SFO má letadlo jen technickou přestávku.

Děkuju za objasnění.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, mělo by to být asi bez rizika, jelikož oba dva lety letí vždy jedno a to samé letadlo. Navíc ať koupíte jednu letenku nebo dvě oddělené, čekaly by vás úplně ty stejné procedury.

před rokem

Takže i ti cestující, co si koupí letenku na celou trasu a v SFO mají jen technickou přestávku, budou muset projít celní a imigrační kontrolou, takže to samé co já? Myslela jsem že prostě zůstanou sedět v letadle a čekají. :D

Omlouvám se za dotaz, letím takhle poprvé a nevím jak to chodí. :)

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, i cestující s jednou letenkou musí ve SFO vystoupit a projít imigrační. Při některých "technických stopech" je to skutečně tak, jak říkáte, ale většinou se vystupovat musí a pokud takový stop je na území USA, tak vždy ;) Nezapomeňte proto na vyřízení ESTY, bez ní neodletíte.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu