1. Cestopisy
  2. Afrika
  3. Mauricius
  4. Mauricius

Mauricius

Chtěl bych předat jen krátké, stručné informace, které by mohly být přínosem pro další cestovatelé...
Avatar uživatele real_p
Cestopis z roku 2018 napsal real_p

Na letenky jsme dostali tip od zdejší fb stránky a cenu jsme ulovili za 12 tis Kč z Prahy přes Paříž od 23.11. do 3.12.2018, operováno Air France, cesty do Paříže s ČSA a z Pařiže nejdříve s AF a zpět s Air Mauritius. Pokud zhodnotím cestu Paříž Mauritius, tak pro mě jednoznačně lepší služby od Air Mauritius (a to jsem se jich neznalec bál), od samotného letadla, kdy AM měl A350 a s AF jsme letěli starší 777kou. U AM bych chtěl vyzvednout hlavně multimediální stránku, obrazovky v sedadlech byly "dnešního tipu" a výběr byl opravdu široky, navíc během cesty jsme měli možnost využít WiFi - pouze s AM. Vybírat si letenky znova, s Air France bych letět už nemusel :), ale možná jsme jen chytli starší letadlo .

Air Mauritius
Air Mauritius

Ubytování: V průběhu času jsme měli několik variant ubytování a to od Airbnb (pouze vytipované), přes varianty na bookingu (od 8 tis se snídaní), kde jsme  vždy měli storno zrušení zdarma, což se ukázalo jako dobrá variatna, pže naše potřeby se před samotným pobytem průběžně zvyšovaly. Nakonec jsme vybrali Mon Choisy Beach Resort a rezerovali pobyt přes Agodu, kdy cena byla lepší o 9 tis. Kč. Pobyt v tomto resortu mohu doporučit.

Mon Choisy Beach Resort
Mon Choisy Beach Resort

K vidění, navšívení : Jako jednoznačně nejlepší zážitek pro mě byl Le Morne, výhled ze samotného vršku je ohromující. Výšlap až na samotný vršek jsme však s přítelkyní zvládli až na podruhé. Poprvé nás zastavilo počasí. Hora je "rozdělená" na dva úseky. První je běžná cesta, ta druhá část na samotný vrchol je opravdu složitější, leze se chvílemi po čtyřech a opravdu po skalách. Dobrá obuv, pití, svačinka, to jsou věci , které opravdu doporučuji :D. 
Ve stejný den jsme navštívili destilérku Chamarel, zemi sedmi barev....

Co bych ještě vyzvedl, tak určitě plavbu na Catamaránu. Naše vyšla na 1400MUR, sehnali jsme ji v náhodně vybrané kanceláři v Grand Baie. Plavili jsme se na Ile aux Cerfs. Jedním slovem nádhera, myslím, že všechny plavby budou na stejné či podobné úrovni a tak asi bude rozhodovat cena. Cenu 1400MUR považuji za hodně dobrou, s ohledem, že nás bus vyzvedl u hotelu (30 min zpoždění, ale aspoň dorazil), drinky na cestě apod. 

Za pro mne neoddiskutovatelný zážitek považuji jízdu zdejší MHD. Autobusy odhaduji cca 50 let staré, hulí to jak blázen, uvnitř průvodčí, anglicky rozumějíc mininálně, ale zážitek pro mne ohromující :D. Celkově je škoda, že ty jejich "herky" na asi naftu nebo olej z friťáku dost znečišťují ovzduší. Pak v městech menších i větších je při dopravní špičce opravdu nedýchatelno....

Jako poslední, co se nám líbilo, bylo SAFARI Cascavelle .... 

 

Půjčovna auta: doporučuji OLA Mauritius, rezervace poměrně jednoduchá - až moc , ale cenu jsme měli za cca 8 tis všetně lepší pojištění po dobu 9-ti dní. Měli jsme nejmenší auto, ale pro dva naprosto dostačující.  Vyzvednutí přímo na letišti. Pobočku tam nemají, vyplnění bylo tzv. na ulici , ale všechno příjemní lidé. Vrácení proběhlo opět na letišti a opět nemohu nic vytknout. 

Ceny: Když shrnu cenovou relaci na Mauriciu, tak mi přišla hodně podobné té naší. Něco levnější, něco dražší, jak kde člověk nakoupí. Nejlepší "cenový zážitek" pro mě byl, když jsme v rychlém občarstvení při velkém obchodním centru platili v přepočtu 133Kč za dvě jídla, drobější přídavek dalšího jídla a zákusek. 

Avatar uživatele real_p

Zážitky pro tebe sepsal real_p

06. 12. 2018, poslední aktualizace 2018-12-06T13:29:47+01:00

real_p a procestoval 17 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 1 cestopis .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

Komentáře

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

 
 

Další cestopisy

❤️ Oblíbené
Čtení na 43 minut
Setkání s tarantulí na Kypru
Jarda 2019-12-07T21:39:11+01:00 42 komentářů
Kypr 2019

Aneb jak najet za týden 1100km křížem krážem po Kypru a přežít útok tarantule.

Čtení na 5 minut
Adventní Kodaň
Avatar uživatele Martin Liška
Martin Liška 2019-12-04T21:13:43+01:00 0 komentářů
Dánsko 2019

Čtení na 2 minuty
Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné
Michael Daněk 2019-12-03T11:04:45+01:00 0 komentářů
Rumunsko 2019

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko?

Čtení na 2 minuty
Nejmalebnější silnice na světe zaujala i Jeremyho Clarksona
Michael Daněk 2019-12-03T10:51:45+01:00 1 komentář
Rumunsko 2019

Pokud vás přesvědčil minulý díl seriálu Drbna na cestách k tomu, abyste vyrazili na výlet do turistickým ruchem nepříliš poskvrněného Rumunska, nezapomeňte si do seznamu míst přidat i toto.

Další cestopisy