Cestopis

Mauricius

Chtěl bych předat jen krátké, stručné informace, které by mohly být přínosem pro další cestovatelé...
Avatar uživatele real_p
Cestopis z roku 2018 napsal(a) real_p

Na letenky jsme dostali tip od zdejší fb stránky a cenu jsme ulovili za 12 tis Kč z Prahy přes Paříž od 23.11. do 3.12.2018, operováno Air France, cesty do Paříže s ČSA a z Pařiže nejdříve s AF a zpět s Air Mauritius. Pokud zhodnotím cestu Paříž Mauritius, tak pro mě jednoznačně lepší služby od Air Mauritius (a to jsem se jich neznalec bál), od samotného letadla, kdy AM měl A350 a s AF jsme letěli starší 777kou. U AM bych chtěl vyzvednout hlavně multimediální stránku, obrazovky v sedadlech byly "dnešního tipu" a výběr byl opravdu široky, navíc během cesty jsme měli možnost využít WiFi - pouze s AM. Vybírat si letenky znova, s Air France bych letět už nemusel :), ale možná jsme jen chytli starší letadlo .

Air Mauritius
Air Mauritius

Ubytování: V průběhu času jsme měli několik variant ubytování a to od Airbnb (pouze vytipované), přes varianty na bookingu (od 8 tis se snídaní), kde jsme  vždy měli storno zrušení zdarma, což se ukázalo jako dobrá variatna, pže naše potřeby se před samotným pobytem průběžně zvyšovaly. Nakonec jsme vybrali Mon Choisy Beach Resort a rezerovali pobyt přes Agodu, kdy cena byla lepší o 9 tis. Kč. Pobyt v tomto resortu mohu doporučit.

Mon Choisy Beach Resort
Mon Choisy Beach Resort

K vidění, navšívení : Jako jednoznačně nejlepší zážitek pro mě byl Le Morne, výhled ze samotného vršku je ohromující. Výšlap až na samotný vršek jsme však s přítelkyní zvládli až na podruhé. Poprvé nás zastavilo počasí. Hora je "rozdělená" na dva úseky. První je běžná cesta, ta druhá část na samotný vrchol je opravdu složitější, leze se chvílemi po čtyřech a opravdu po skalách. Dobrá obuv, pití, svačinka, to jsou věci , které opravdu doporučuji :D. 
Ve stejný den jsme navštívili destilérku Chamarel, zemi sedmi barev....

Co bych ještě vyzvedl, tak určitě plavbu na Catamaránu. Naše vyšla na 1400MUR, sehnali jsme ji v náhodně vybrané kanceláři v Grand Baie. Plavili jsme se na Ile aux Cerfs. Jedním slovem nádhera, myslím, že všechny plavby budou na stejné či podobné úrovni a tak asi bude rozhodovat cena. Cenu 1400MUR považuji za hodně dobrou, s ohledem, že nás bus vyzvedl u hotelu (30 min zpoždění, ale aspoň dorazil), drinky na cestě apod. 

Za pro mne neoddiskutovatelný zážitek považuji jízdu zdejší MHD. Autobusy odhaduji cca 50 let staré, hulí to jak blázen, uvnitř průvodčí, anglicky rozumějíc mininálně, ale zážitek pro mne ohromující :D. Celkově je škoda, že ty jejich "herky" na asi naftu nebo olej z friťáku dost znečišťují ovzduší. Pak v městech menších i větších je při dopravní špičce opravdu nedýchatelno....

Jako poslední, co se nám líbilo, bylo SAFARI Cascavelle .... 

 

Půjčovna auta: doporučuji OLA Mauritius, rezervace poměrně jednoduchá - až moc , ale cenu jsme měli za cca 8 tis všetně lepší pojištění po dobu 9-ti dní. Měli jsme nejmenší auto, ale pro dva naprosto dostačující.  Vyzvednutí přímo na letišti. Pobočku tam nemají, vyplnění bylo tzv. na ulici , ale všechno příjemní lidé. Vrácení proběhlo opět na letišti a opět nemohu nic vytknout. 

Ceny: Když shrnu cenovou relaci na Mauriciu, tak mi přišla hodně podobné té naší. Něco levnější, něco dražší, jak kde člověk nakoupí. Nejlepší "cenový zážitek" pro mě byl, když jsme v rychlém občarstvení při velkém obchodním centru platili v přepočtu 133Kč za dvě jídla, drobější přídavek dalšího jídla a zákusek. 

Avatar uživatele real_p

Zážitky pro tebe sepsal(a) real_p

06. 12. 2018, poslední aktualizace 2018-12-06T13:29:47+01:00

real_p Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal(a) pro tebe 1 cestopis .

Další cestopisy

Čtení na 22 minut
Desetidenní cestování po Panamě
David Panama

Hory, džungle, karibské pláže, velkoměsto - prostě Panama

Čtení na 6 minut
Není čas ztrácet čas aneb Na skok do Kodaně

Jak poznat za co nejkratší dobu a nejnižší náklady hlavní město Dánska? Asi nějak takhle...

📷 Krásné fotky
Čtení na 38 minut
Gruzínský Kavkaz - pěšky z Tušetie až pod Kazbek

Téměř nedotčená příroda, minimum turistů, spousta strastí, zážitků a mnohá ponaučení. To byly naše 2 týdny v Gruzii.

Čtení na 10 minut
Marakéš a výlet do Casablancy

Týden v Marakéši, výlet do Casablancy

Další cestopisy

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)