1. Cestopisy
  2. Afrika
  3. Mauricius
  4. Mauricius: svatba na pláži a 3denní road trip po ostrově

Mauricius: svatba na pláži a 3denní road trip po ostrově

Že do toho v roce 2018 praštíme, jsme věděli. Že to nebude klasická česká veselka taky. A pak jednoho nedělního večera: "Hele, na cestujlevně jsou letenky na Mauricius."
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2018 napsala Michala M.
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala Michala M.

24. 06. 2019, poslední aktualizace 2019-12-10T22:55:26+01:00

Michala M. žije v České republice a procestovala 15 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 3 cestopisy a pomohla sepsat 1 průvodce .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

18 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Jaroslav
Jaroslav

Take jsme se brali na Mauriciu letos v listopadu, jen na jihu a musím říct, že absolutně nelitujeme a bylo to super. Jinak moc pěkný cestopis :-)

Odpovědět
před 4 měs

Napsáno jak z katalogu cestovky, ale informační hodnota nulová ( kromě svatebních info, ty jsou asi docela cenné ). Navštívila jste vlastně všechna turisticky profláknutá místa, ale nepíšete o nich nic nového, nic, co by nebylo tisíckrát už jinde. Nevím, mám z Vašeho psaní takový divný pocit, jako že jste si udělali seznam kam musíte, ten si postupně odškrtali, ale nic hlubšího Vám to nedalo. Třeba mne udivuje, že při výletu do botanické jste to neprotáhli už jen maličký kousek ke kostelíčku Notre Damme, když už jste se na Mauriciu brali..

před 6 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Davide, možná to bude tím, že o shora uvedených místech NIC NOVÉHO nevím, a opisovat tady k jednotlivým místům informace z průvodců nebo internetu, které, jak sám píšete, jsou 1000x popsány jinde, jsem neměla za cíl. Cílem bylo dát základní info k tomu, jak to na Mauriciu chodí s obřadem a přilepit náš itinerář. Vyhradili jsme si 2,5 dne na navštívení ostrova a ano, vybrali jsme si ta nejnavštěvovanější místa... no a? Je to jen náš program, nic víc :) A soudit z článku na 10 minut čtení, jestli mi cesta něco hlubšího dala, když se o svých dojmech nikde nerozepisuji? To snad ne :) Jestli máte ostrov procestovaný, zkuste cestopis i se svými dojmy sepsat. Inspirace není nikdy dost :)

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele
Jarda

Moc pěkně sepsáno :) z trollů jako je Rudá Marta nebo Naděžda si nic nedělejte, ty trollí skoro pod každým cestopisem, stejně jako někteří další...

Určitě piště dál!

před 9 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Děkuji Jardo za motivaci :)

Přidat odpověď
před 9 měs

Krásný inspirativní cestopis! :-)

před 9 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Díky Lucko za milou zpětnou vazbu :-)

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Nakineid
Nakineid
  • Přidal se před 10 měs
  • Napsal 19 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-06-26T22:54:59+02:00)

@Rudá Marta

Já myslím, že slečna ted už paní si to vybrala hezky, když tam nejelo těch 60 hostů, ale jen úzký rodinný kruh. Mě by asi odradily ty formality, ale jinak je to prima. Kdyby si to takhle vyřešily moje tři děti, tak budu jen ráda. A klidně i beze mě. Pro mě rozhodně menší stres než svatba tady ,kde se lidé mezi sebou ani neznají.

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele Nakineid
Nakineid

Můžu se zeptat, kolik jste měla na svatbě hostů? Mně osobně to přijde tedy vše strašně komplikované, i ty formality. Ale pokud to bylo jen s rodiči a svědky, ale když vím, jaké obří svadby se ted organizují, nějak si to neumím představit. Znám slečnu, ce takto vdala asi v Dominikánské republice, ale jen oni a dva místní svědci.

před 9 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Původně jsme zamýšleli jet jen ve dvou, jak píšete. Se svědky by totiž nebyl problém, jelikož to běžně odsvědčí zaměstnanci hotelu/místní. Připojili se k nám jen rodiče.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Dobré, hezky popsáno, kdo to chce ještě více komorní a bez lidí, tak se dá zvážit i SEZ. Na těch plážích je tam fakt mnohem méně lidí.

Na tom MRU mi vadilo, že už svatby jede každý druhý hotel jako Baťa cvičky, ale to nemění nic na tom, že to pro spoustu lidí bude mít pěknější atmosféru, než na tom národním výboru :-).

před 9 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Díky a souhlasím, Mauricius je z pohledu svateb bezpochyby masovka. Když to hodnotím zpětně, nebála bych se jít cestou svatby mimo hotel a spojit se s místní koordinátorkou na ostrově a vybrat místo někde v přírodě. Na druhou stranu, hotel se o všechno postará a je to pohodlnější.

před 9 měs

Hotely na Mauriciu dodržují jedno důležité pravidlo a to je jen jedna svatba denně. Nestane se tedy, že budete čekat "frontu", až předchozí svatba skončí a na vás přijde řada. Naopak, když chcete třeba společnou svatbu s kamarádkou, tedy dva páry, musíte požádat hotel o výjimku. Díky tomu, i když obliba Mauricia jako svatební destinace stoupá, je tam pořád cítit, že ten den jste pro hotel nejdůležitější právě vy:)

před 9 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Pod Lucky slova se podepisuju, to jsem zapomněla v textu úplně zmínit. Přístup personálu byl celý pobyt neuvěřitelně vřelý a je pravdou, že nejenom v den obřadu jsme se cítili jako ti nejdůležitější hosté :)

Přidat odpověď
před 9 měs

Tohle se dá sfouknout ve Vegas za 15 minut cestou z baru do hotelu bez velkého papírování.

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele
cali

soukromí jako stavení...

před 9 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Stydím se... opraveno, díky! :)

před 9 měs
Avatar uživatele
cali

Stane se i v lepších rodinách ;-)

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

 
 

Další cestopisy

Čtení na 13 minut
Tradiční Myanmar (netradičně)
Avatar uživatele
Anet.N. 2020-04-01T14:42:54+02:00 0 komentářů
Myanmar 2019

Okruh 1 250 km. za 11 dní na motorce ve dvou.... Naše další dobrodružství začalo 26.10. až 10.11.2019. Letenky jsme měli koupeny Praha - Moskva - Bangkok, kde jsme si udělali menší mezipřistání a druhý den odlétáli do Mandalay. Dost lidí nás…

Čtení na 27 minut
Jordánsko
Karolina 2020-04-01T14:13:00+02:00 0 komentářů
Jordánsko 2019

JORDANSKO17. 9. 2019Vstáváme poměrně brzy, protože ač odlétáme až 12:30, Honzovi se nechtělo balit včera, a tak máme budíka jako do práce. Po snídani už nemám stání a chodím po bytě jako lev v kleci…

Čtení na 35 minut
Gruzie
Karolina 2020-04-01T13:05:42+02:00 0 komentářů
Gruzie 2018

GRUZIE14. 9. 2018Konečně nadešel den naší dovolené, již od rána mám cestovní horečku, ostatně jako vždy - dobaluji, asi 40x kontroluji pasy a letenky. Jako odvoz máme objednanou mámu a na letišti…

Čtení na 9 minut
TAIWAN LETEM SVĚTEM
Avatar uživatele
Sub - Bohouš Kubart 2020-04-01T02:30:30+02:00 3 komentáře
Tchaj-wan 2020

Pár střípků z Taipei, Tainanu a Alischanu s přidanou hodnotou Covid 19 v lednu 2020...... Přistál jsem na Taiwanu. Mám dojem že ale spíš na Marsu. Ten baggage claim - to jsem ještě neviděl. Odlety ve stylu Starwars. A letiště vůbec. Chceš kafe? Vyber si z 50 druhů. Atd. Skočím do metra,…

Další cestopisy