2. Afrika
  3. Mauricius
  4. Mauricius: svatba na pláži a 3denní road trip po ostrově

Mauricius: svatba na pláži a 3denní road trip po ostrově

Že do toho v roce 2018 praštíme, jsme věděli. Že to nebude klasická česká veselka taky. A pak jednoho nedělního večera: "Hele, na cestujlevně jsou letenky na Mauricius."
Cestopis z roku 2018 napsala Michala M.

Zážitky pro tebe sepsala Michala M.

24. 06. 2019, poslední aktualizace 2020-11-03T11:17:06+01:00

Michala M. žije v České republice a procestovala 17 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 3 cestopisy a pomohla sepsat 1 průvodce .

Avatar uživatele Jaroslav _2
Jaroslav _2

Take jsme se brali na Mauriciu letos v listopadu, jen na jihu a musím říct, že absolutně nelitujeme a bylo to super. Jinak moc pěkný cestopis :-)

Napsáno jak z katalogu cestovky, ale informační hodnota nulová ( kromě svatebních info, ty jsou asi docela cenné ). Navštívila jste vlastně všechna turisticky profláknutá místa, ale nepíšete o nich nic nového, nic, co by nebylo tisíckrát už jinde. Nevím, mám z Vašeho psaní takový divný pocit, jako že jste si udělali seznam kam musíte, ten si postupně odškrtali, ale nic hlubšího Vám to nedalo. Třeba mne udivuje, že při výletu do botanické jste to neprotáhli už jen maličký kousek ke kostelíčku Notre Damme, když už jste se na Mauriciu brali..

Michala M.

Davide, možná to bude tím, že o shora uvedených místech NIC NOVÉHO nevím, a opisovat tady k jednotlivým místům informace z průvodců nebo internetu, které, jak sám píšete, jsou 1000x popsány jinde, jsem neměla za cíl. Cílem bylo dát základní info k tomu, jak to na Mauriciu chodí s obřadem a přilepit náš itinerář. Vyhradili jsme si 2,5 dne na navštívení ostrova a ano, vybrali jsme si ta nejnavštěvovanější místa... no a? Je to jen náš program, nic víc :) A soudit z článku na 10 minut čtení, jestli mi cesta něco hlubšího dala, když se o svých dojmech nikde nerozepisuji? To snad ne :) Jestli máte ostrov procestovaný, zkuste cestopis i se svými dojmy sepsat. Inspirace není nikdy dost :)

JardaM

Moc pěkně sepsáno :) z trollů jako je Rudá Marta nebo Naděžda si nic nedělejte, ty trollí skoro pod každým cestopisem, stejně jako někteří další...

Určitě piště dál!

Michala M.

Děkuji Jardo za motivaci :)

Krásný inspirativní cestopis! :-)

Michala M.

Díky Lucko za milou zpětnou vazbu :-)

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Dobré, hezky popsáno, kdo to chce ještě více komorní a bez lidí, tak se dá zvážit i SEZ. Na těch plážích je tam fakt mnohem méně lidí.

Na tom MRU mi vadilo, že už svatby jede každý druhý hotel jako Baťa cvičky, ale to nemění nic na tom, že to pro spoustu lidí bude mít pěknější atmosféru, než na tom národním výboru :-).

Michala M.

Díky a souhlasím, Mauricius je z pohledu svateb bezpochyby masovka. Když to hodnotím zpětně, nebála bych se jít cestou svatby mimo hotel a spojit se s místní koordinátorkou na ostrově a vybrat místo někde v přírodě. Na druhou stranu, hotel se o všechno postará a je to pohodlnější.

Hotely na Mauriciu dodržují jedno důležité pravidlo a to je jen jedna svatba denně. Nestane se tedy, že budete čekat "frontu", až předchozí svatba skončí a na vás přijde řada. Naopak, když chcete třeba společnou svatbu s kamarádkou, tedy dva páry, musíte požádat hotel o výjimku. Díky tomu, i když obliba Mauricia jako svatební destinace stoupá, je tam pořád cítit, že ten den jste pro hotel nejdůležitější právě vy:)

Michala M.

Pod Lucky slova se podepisuju, to jsem zapomněla v textu úplně zmínit. Přístup personálu byl celý pobyt neuvěřitelně vřelý a je pravdou, že nejenom v den obřadu jsme se cítili jako ti nejdůležitější hosté :)

Tohle se dá sfouknout ve Vegas za 15 minut cestou z baru do hotelu bez velkého papírování.

soukromí jako stavení...

Michala M.

Stydím se... opraveno, díky! :)

Stane se i v lepších rodinách ;-)

Gran Canaria - konečně na plný plyn - díl 1.
Tesna 2021-12-03T18:57:54+01:00 0 komentářů
Španělsko 2021

Aktuální cestopis z rušného ostrova, kde už to zase normálně žije.. Před 5 lety, v roce 2016, jsme navštívili třetí největší z Kanárských ostrovů – Gran Canarii. A už při této první návštěvě nás tento ostrov, podobně jako všechny ostatní doposud na Kanárech…

Island - co může nabídnout za 20 tisíc?
Avatar uživatele Standa 009
Standa 009 2021-12-02T20:52:10+01:00 2 komentáře
Island 2021

Dvacka na osobu sakumprdum. Jde to i levněji, důležitý byl ale termín 5 dní na konci října a také vyšší komfort. Bude polární záře?. Termín a další parametryTermín je jasný. Chceme ušetřit 1 den dovolené a chceme vidět i polární záři. Proto letíme z Wroclavy v úterý 26.10. odpoledne a odlet z Keflavíku zpět je v neděli 31.10. v…

Zimním Islandem za polární září - video průvodce
Batuzkar 2021-12-02T14:02:06+01:00 2 komentáře
Island 2021

Pokud si myslíte, že už jste viděli všechno a nebyli jste na Islandu, pak jste všechno neviděli. Je až neuvěřitelné, jaké přírodní divy a jevy tento ostrov nabízí. Rád bych vám některé z nich alespoň…

Budapešť
Šárka Skrbková 2021-12-01T15:47:25+01:00 0 komentářů

Vánoční trhy, parlament a hlavně lázně. Budapešť – vánoční trhy letos poprvé a naposled, lázně a budova parlamentuOdjezd v pátek 15:22 vlakem České dráhy za 500 Kč, příjezd do Budapešti cca ve 22 hod, Regiojet jezdí 4x denně a cesta trvá 7…