3. Bělorusko
  4. Minsk 2019

Minsk 2019

Pár dnů v nejuzavřenější zemi Evropy
Cestopis z roku 2019 napsala Sabina H

Zážitky pro tebe sepsala Sabina H

30. 06. 2019, poslední aktualizace 2019-07-15T13:58:19+02:00

Sabina H žije v České republice a procestovala 15 zemí světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 4 cestopisy .

Michal

Bezvadne. Dekuji.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

K tomu závěru: Zbylá část Běloruska, tedy vše krom Minsku, je snad ještě více zajímavá v popisovaném smyslu - tedy klid, pořádek, bezpečí, žádné davy, země turismem téměř nedotčená (samozřejmě s výjimkou neprofláknutějších míst jako Grodno, Brest apod.). Určitě se tedy vyplatí pobýt v zemi více dní, i mimo metropoli.

Jediná omezení jsou v pohraničních oblastech, jinak všude vše bez problémů.

Sabina H

Bohužel jsme neměly víc času. Ale po letošní zkušenosti jsem zde určitě nebyla naposled a příště bych určitě ráda navštívila i jiné části Běloruska. :)

Jarda

Moc hezké, další cestopis o Bělorusku v rámci 14 dní. Snad to lidi namotivuje tam jezdit, stojí to za to.

Sabina H

I kdyby cestopis inspiroval jen jediného člověka, budu moc ráda. Naprosto souhlasím s tím, že Bělorusko stojí za to. :)

Avatar uživatele Jan
Jan

Ahoj. Super cestopis, úplně mě vtáhnul zpět do Minsku. Jel jsem s kámošem stejným způsobem z Ostravy, pravděpodobně jsme se minuli ve Varšavě :). Jsem rád, že si z Minsku někdo odváží stejně příjemné vzpomínky jako já, bohužel jsme tam strávili jen dva dny (+2 dny ve Varšavě), takže jsme určitě přišli o pár zajímavých míst, alespoň podle fotek určitě. Ale i tak to bylo super. Přeji stejně pohodové cestovní zážitky i do budoucích výletů Tobě i cestovní parťačce :).

Sabina H

Ahoj. Jsem moc ráda, že se ti cestopis líbil! Docela mě udivuje, že někdo zvolil dlouhou cestu autobusem jako my. :) I přesto, že jste měli méně času v Minsku, tak jste určitě narozdíl od nás stihli vidět něco z Varšavy. Taky mě těší, že nejsem jediná, která si odvezla pěkné vzpomínky. A samozřejmě taky přeji spoustu dalších vydařených výletů. :)

Co se tyce delky pobytu v Belorusku, tak me docela prekvapilo, ze jste jeli autobusem jen do Minsku na 2-3 dny, navic s tim cekanim na hranicich a zrejme bez moznosti navstivit centrum Brestu.

Pravda, ze ani my to nemeli o moc delsi, respektive 5 dni v Belorusku rozdeleno mezi 3 dny v Minsku, 1 den v Hrodne a 1 den prejezdy. Pokud by chtel clovek navstivit dalsi regiony (Brest, Homel, Orsa, Vitebsk a nejaky ryzi venkov) asi by potreboval alespon 2-3 tydny. Treba nekdy priste, snad opet bez viza :-)

Sabina H

Zvolit autobus byla především otázka ceny. A na hranicích naštěstí všechno probíhalo rychle (když to srovnám například s peklem na přechodě Slovensko-Ukrajina ve Vyšném Nemeckém :D). Všechen náš čas jsme nechaly v Minsku, právě proto, že jsme ho moc neměly a na Grodno a Brest je možnost případně bezvízový vstup využít i jindy.

Je pravda, že na poznání celé země je pár dní málo. Tak snad za dva roky na MS v hokeji bezvízový vstup zopakují. :)

Avatar uživatele Jan
Jan
  • Napsal 2 komentáře
  • (upraveno 2019-07-04T20:52:05+02:00)

Jo ja cestuji hodne lowcost takze bus do minsku za 350 byl jasna volba 😀 uz vyhlizim dalsi vylety. Nejaky tip kam zajet? Ja premyslim bud balt estonsko lotysko atd.. nebo ted jsou levne listky do milana za 250 a mam v srpnu dovolenou tak si mozna zajedu do svycarska 😀.

Honzo, poradím Ti, můžeš jet busem Brno - Gdańsk za 299 Kč, pak třeba do Královce. Následně se vrátit letecky třeba z Vilniusu do Němec či z Gdańsku do Rakous (za 300-500 Kč).

Sabina H

Já cestuju převážně lowcost. Přece jen čím levnější je doprava tím víc si člověk může dopřát na místě :D Pobaltí mě taky láká. Až budu mít víc času, tak snad zvládnu nějaký delší výlet a všechny tři pobaltské republiky. A po již zmíněném Gdaňsku taky pokukuju. Lístky jsou i z Ostravy od 299. Večer vyjedeš, ráno jsi na místě. Naprosto ideální. :)

Jaroslav Malec

Pobaltí určitě stojí za návštěvu, spousta krásných a klidných míst. Mezi Rigou, Tallinnem i Vilniusem jezdí dost pravidelných linek, které nejsou nijak drahé a pokud se člověk "omezí" jen na hlavní města a nejbližší okolí, dají se všechny tři země zvládnout i za necelý týden a to i poměrně levně. Jako v každé zemi je toho k vidění samozřejmě hodně i mimo hlavní města, ale člověk, který musí pracovat s nějakým časovým limitem si bohužel musí vybírat a plán cesty tomu přizpůsobit. Stejně jako v tomto případě v Bělorusku, naprosto rozumím tomu, proč jste zůstaly jen v Minsku. Zajímavý cestopis a pěkné fotky, díky za něj, inspiruji se. Bělorusko mám výhledově v plánu, dá-li Bůh, mohlo by to vyjít už tento podzim. Protože by to tou dobou měla být poslední země bývalého Sovětského svazu, kterou jsem ještě nenavštívil, rád bych ji věnoval víc času a pozornosti a kromě Minsku určitě zajel i do Brestu a Bělověžského pralesa, nebo ke Stalinově linii.

Altiplanem na Salar de Uyuni.
Zbyněk Milfait 2021-04-17T19:06:18+02:00 0 komentářů
Bolívie 2020

Okouzlující krajinou, která inspirovala samotného Salvadora Dalího v jeho tvorbě.. Po třech týdnech potulkování po okolí San Pedro de Atacama v únoru 2020 předpověď počasí slibovala 4 takřka bezmračné dny v oblasti mezi San Pedro a Uyuni v Bolívii, tak nebylo nad čím váhat a bylo…

Gringo trail po vlastní ose
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2021-04-09T13:16:32+02:00 10 komentářů
Peru 2019

Peru - 3 týdny, 2 lidi s batohem, splněné sny a hromada zážitků. Peru bylo mou vysněnou destinací, a když se objevila akce na zpáteční letenky do Limy pod 12 000 Kč, nezaváhali jsme a letenky koupili. Rozhodnutí padlo během hodiny, volno v práci už se nějak zařídí…

Vánoce v Salzburgu
Katka Vavrušová 2021-04-09T12:00:38+02:00 0 komentářů

Vždycky jsem si přála mít velký dům a v tom domě velký stůl a u toho stolu mít na Vánoce celou svou rodinu. Všechny rodiče, babičky, dědečky, děti, sourozence, synovce a neteře. No a když se mi to…

Tasmánie, pravý australský poklad
Honza Hildebrandt 2021-04-08T22:50:53+02:00 0 komentářů

Chystáte se do Austrálie? Tak to zpozorněte. Sydney, Brisbane, Whitsunday? Tam už byli všichni. Jenže vy chcete vidět něco extra! To vám splní Tasmánie - ostrov plný zážitků a úchvatné přírody.. Záznam z této cesty píšu v době, kdy se dá létat možná tak prstem po mapě. Ale až koronavirová krize opadne a vy si řeknete, že se vydáte za klokany do Austrálie, tak byste měli do svého itineráře…