3. Bělorusko
  4. Minsk 2019

Minsk 2019

Pár dnů v nejuzavřenější zemi Evropy
Cestopis z roku 2019 napsala Sabina H

Zážitky pro tebe sepsala Sabina H

30. 06. 2019, poslední aktualizace 2019-07-15T13:58:19+02:00

Sabina H žije v České republice a procestovala 15 zemí světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 4 cestopisy .

Michal

Bezvadne. Dekuji.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

K tomu závěru: Zbylá část Běloruska, tedy vše krom Minsku, je snad ještě více zajímavá v popisovaném smyslu - tedy klid, pořádek, bezpečí, žádné davy, země turismem téměř nedotčená (samozřejmě s výjimkou neprofláknutějších míst jako Grodno, Brest apod.). Určitě se tedy vyplatí pobýt v zemi více dní, i mimo metropoli.

Jediná omezení jsou v pohraničních oblastech, jinak všude vše bez problémů.

Sabina H

Bohužel jsme neměly víc času. Ale po letošní zkušenosti jsem zde určitě nebyla naposled a příště bych určitě ráda navštívila i jiné části Běloruska. :)

Jarda

Moc hezké, další cestopis o Bělorusku v rámci 14 dní. Snad to lidi namotivuje tam jezdit, stojí to za to.

Sabina H

I kdyby cestopis inspiroval jen jediného člověka, budu moc ráda. Naprosto souhlasím s tím, že Bělorusko stojí za to. :)

Avatar uživatele Jan
Jan

Ahoj. Super cestopis, úplně mě vtáhnul zpět do Minsku. Jel jsem s kámošem stejným způsobem z Ostravy, pravděpodobně jsme se minuli ve Varšavě :). Jsem rád, že si z Minsku někdo odváží stejně příjemné vzpomínky jako já, bohužel jsme tam strávili jen dva dny (+2 dny ve Varšavě), takže jsme určitě přišli o pár zajímavých míst, alespoň podle fotek určitě. Ale i tak to bylo super. Přeji stejně pohodové cestovní zážitky i do budoucích výletů Tobě i cestovní parťačce :).

Sabina H

Ahoj. Jsem moc ráda, že se ti cestopis líbil! Docela mě udivuje, že někdo zvolil dlouhou cestu autobusem jako my. :) I přesto, že jste měli méně času v Minsku, tak jste určitě narozdíl od nás stihli vidět něco z Varšavy. Taky mě těší, že nejsem jediná, která si odvezla pěkné vzpomínky. A samozřejmě taky přeji spoustu dalších vydařených výletů. :)

Co se tyce delky pobytu v Belorusku, tak me docela prekvapilo, ze jste jeli autobusem jen do Minsku na 2-3 dny, navic s tim cekanim na hranicich a zrejme bez moznosti navstivit centrum Brestu.

Pravda, ze ani my to nemeli o moc delsi, respektive 5 dni v Belorusku rozdeleno mezi 3 dny v Minsku, 1 den v Hrodne a 1 den prejezdy. Pokud by chtel clovek navstivit dalsi regiony (Brest, Homel, Orsa, Vitebsk a nejaky ryzi venkov) asi by potreboval alespon 2-3 tydny. Treba nekdy priste, snad opet bez viza :-)

Sabina H

Zvolit autobus byla především otázka ceny. A na hranicích naštěstí všechno probíhalo rychle (když to srovnám například s peklem na přechodě Slovensko-Ukrajina ve Vyšném Nemeckém :D). Všechen náš čas jsme nechaly v Minsku, právě proto, že jsme ho moc neměly a na Grodno a Brest je možnost případně bezvízový vstup využít i jindy.

Je pravda, že na poznání celé země je pár dní málo. Tak snad za dva roky na MS v hokeji bezvízový vstup zopakují. :)

Avatar uživatele Jan
Jan
  • Napsal 2 komentáře
  • (upraveno 2019-07-04T20:52:05+02:00)

Jo ja cestuji hodne lowcost takze bus do minsku za 350 byl jasna volba 😀 uz vyhlizim dalsi vylety. Nejaky tip kam zajet? Ja premyslim bud balt estonsko lotysko atd.. nebo ted jsou levne listky do milana za 250 a mam v srpnu dovolenou tak si mozna zajedu do svycarska 😀.

Honzo, poradím Ti, můžeš jet busem Brno - Gdańsk za 299 Kč, pak třeba do Královce. Následně se vrátit letecky třeba z Vilniusu do Němec či z Gdańsku do Rakous (za 300-500 Kč).

Sabina H

Já cestuju převážně lowcost. Přece jen čím levnější je doprava tím víc si člověk může dopřát na místě :D Pobaltí mě taky láká. Až budu mít víc času, tak snad zvládnu nějaký delší výlet a všechny tři pobaltské republiky. A po již zmíněném Gdaňsku taky pokukuju. Lístky jsou i z Ostravy od 299. Večer vyjedeš, ráno jsi na místě. Naprosto ideální. :)

Jaroslav Malec

Pobaltí určitě stojí za návštěvu, spousta krásných a klidných míst. Mezi Rigou, Tallinnem i Vilniusem jezdí dost pravidelných linek, které nejsou nijak drahé a pokud se člověk "omezí" jen na hlavní města a nejbližší okolí, dají se všechny tři země zvládnout i za necelý týden a to i poměrně levně. Jako v každé zemi je toho k vidění samozřejmě hodně i mimo hlavní města, ale člověk, který musí pracovat s nějakým časovým limitem si bohužel musí vybírat a plán cesty tomu přizpůsobit. Stejně jako v tomto případě v Bělorusku, naprosto rozumím tomu, proč jste zůstaly jen v Minsku. Zajímavý cestopis a pěkné fotky, díky za něj, inspiruji se. Bělorusko mám výhledově v plánu, dá-li Bůh, mohlo by to vyjít už tento podzim. Protože by to tou dobou měla být poslední země bývalého Sovětského svazu, kterou jsem ještě nenavštívil, rád bych ji věnoval víc času a pozornosti a kromě Minsku určitě zajel i do Brestu a Bělověžského pralesa, nebo ke Stalinově linii.

Nejdražší prodloužený víkend - Lichtenštejnsko ve třech dnech
Jarda 2020-08-02T19:44:13+02:00 24 komentářů
Evropa 2020

Jak utratit spoustu peněz v zemi, kde je spousta věcí zadarmo?. ÚvodemBudete se divit, ale nápad na to udělat si víkendovou dovolenou v Lichtenštejnsku, jsem měl v hlavě dobré 4 roky. Jen mi tahle destinace nepřišla nikdy dostatečně atraktivní na to, abych jí…

Fuerteventura - prázdná a ještě prázdnější - díl 1.
Tesna 2020-08-02T15:03:54+02:00 2 komentáře

Cestopis z naší druhé návštěvy tohoto Kanárského ostrova v krátké době, nyní ovšem za časů pro cestování ztížených.. Fuerteventura je posledním ze čtyř velkých Kanárských ostrovů, který jsme navštívili. První naše cesta sem vedla v lednu 2019, kdy jsme na ostrově strávili 10 dní.  Letos v létě jsme si to na týden…

Německá jednohubka
Jaroslav Schmidt 2020-08-02T12:43:02+02:00 0 komentářů
Německo 2020

aneb výšlap na Zugspitze, nejvyšší vrchol Německa.. Vím, že jednodenní výlet, kdy člověk stráví v dopravním prostředku stejné nebo větší množství času než v samotné destinaci, není nikdy optimálním řešením. Občas se ale stane, že na víc není prostor.…

🙏 Praktické
S Ladou po Albánii
Jan Pirič 2020-07-31T12:40:59+02:00 2 komentáře
Albánie 2020

"Ty musíš mít vždycky něco extra.", "Takhle si většina lidí dovolenou asi nepředstavuje." - to jsou některé z reakcí mého okolí poté, co se dozvěděli o cíli naší další cesty. O to lepší Albánie byla!. Doba korony byla zlá a pořád je, jarní vyhlídky na jakékoliv letní dobrodružství ožívaly stejně rychle jako umíraly. WizzAir začínal vymýšlet docela zajímavé destinace z Prahy a jednou z nich byla…