3. Bělorusko
  4. Minsk 2019

Minsk 2019

Pár dnů v nejuzavřenější zemi Evropy
Cestopis z roku 2019 napsala Sabina H

Zážitky pro tebe sepsala Sabina H

30. 06. 2019, poslední aktualizace 2019-07-15T12:58:19+02:00

Sabina H žije v České republice a procestovala 15 zemí světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne je už 7 měsíců, napsala pro tebe 4 cestopisy .

Michal

Bezvadne. Dekuji.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

K tomu závěru: Zbylá část Běloruska, tedy vše krom Minsku, je snad ještě více zajímavá v popisovaném smyslu - tedy klid, pořádek, bezpečí, žádné davy, země turismem téměř nedotčená (samozřejmě s výjimkou neprofláknutějších míst jako Grodno, Brest apod.). Určitě se tedy vyplatí pobýt v zemi více dní, i mimo metropoli.

Jediná omezení jsou v pohraničních oblastech, jinak všude vše bez problémů.

Sabina H

Bohužel jsme neměly víc času. Ale po letošní zkušenosti jsem zde určitě nebyla naposled a příště bych určitě ráda navštívila i jiné části Běloruska. :)

Jarda

Moc hezké, další cestopis o Bělorusku v rámci 14 dní. Snad to lidi namotivuje tam jezdit, stojí to za to.

Sabina H

I kdyby cestopis inspiroval jen jediného člověka, budu moc ráda. Naprosto souhlasím s tím, že Bělorusko stojí za to. :)

Avatar uživatele Jan
Jan

Ahoj. Super cestopis, úplně mě vtáhnul zpět do Minsku. Jel jsem s kámošem stejným způsobem z Ostravy, pravděpodobně jsme se minuli ve Varšavě :). Jsem rád, že si z Minsku někdo odváží stejně příjemné vzpomínky jako já, bohužel jsme tam strávili jen dva dny (+2 dny ve Varšavě), takže jsme určitě přišli o pár zajímavých míst, alespoň podle fotek určitě. Ale i tak to bylo super. Přeji stejně pohodové cestovní zážitky i do budoucích výletů Tobě i cestovní parťačce :).

Sabina H

Ahoj. Jsem moc ráda, že se ti cestopis líbil! Docela mě udivuje, že někdo zvolil dlouhou cestu autobusem jako my. :) I přesto, že jste měli méně času v Minsku, tak jste určitě narozdíl od nás stihli vidět něco z Varšavy. Taky mě těší, že nejsem jediná, která si odvezla pěkné vzpomínky. A samozřejmě taky přeji spoustu dalších vydařených výletů. :)

Co se tyce delky pobytu v Belorusku, tak me docela prekvapilo, ze jste jeli autobusem jen do Minsku na 2-3 dny, navic s tim cekanim na hranicich a zrejme bez moznosti navstivit centrum Brestu.

Pravda, ze ani my to nemeli o moc delsi, respektive 5 dni v Belorusku rozdeleno mezi 3 dny v Minsku, 1 den v Hrodne a 1 den prejezdy. Pokud by chtel clovek navstivit dalsi regiony (Brest, Homel, Orsa, Vitebsk a nejaky ryzi venkov) asi by potreboval alespon 2-3 tydny. Treba nekdy priste, snad opet bez viza :-)

Sabina H

Zvolit autobus byla především otázka ceny. A na hranicích naštěstí všechno probíhalo rychle (když to srovnám například s peklem na přechodě Slovensko-Ukrajina ve Vyšném Nemeckém :D). Všechen náš čas jsme nechaly v Minsku, právě proto, že jsme ho moc neměly a na Grodno a Brest je možnost případně bezvízový vstup využít i jindy.

Je pravda, že na poznání celé země je pár dní málo. Tak snad za dva roky na MS v hokeji bezvízový vstup zopakují. :)

Avatar uživatele Jan
Jan
  • Napsal 2 komentáře
  • (upraveno 2019-07-04T20:52:05+02:00)

Jo ja cestuji hodne lowcost takze bus do minsku za 350 byl jasna volba 😀 uz vyhlizim dalsi vylety. Nejaky tip kam zajet? Ja premyslim bud balt estonsko lotysko atd.. nebo ted jsou levne listky do milana za 250 a mam v srpnu dovolenou tak si mozna zajedu do svycarska 😀.

Honzo, poradím Ti, můžeš jet busem Brno - Gdańsk za 299 Kč, pak třeba do Královce. Následně se vrátit letecky třeba z Vilniusu do Němec či z Gdańsku do Rakous (za 300-500 Kč).

Sabina H

Já cestuju převážně lowcost. Přece jen čím levnější je doprava tím víc si člověk může dopřát na místě :D Pobaltí mě taky láká. Až budu mít víc času, tak snad zvládnu nějaký delší výlet a všechny tři pobaltské republiky. A po již zmíněném Gdaňsku taky pokukuju. Lístky jsou i z Ostravy od 299. Večer vyjedeš, ráno jsi na místě. Naprosto ideální. :)

14 dní ve Vietnamu od severu po jih 2/3
Tomáš 2020-02-25T18:57:16+01:00 0 komentářů
Vietnam 2019

Hanoj, Mu Cang Chai, Nihn Bihn & Ha Long Bay. Část 2/3 - Sever VietnamuPo všech strastích, který nás potkaly v prvním díle > https://www.cestujlevne.com/cest...jih-1-3-80 je načase trochu žít dovolenou. Výchozí bod je Hanoj.8.2. Hanoj -…

Gruzií od východu na západ
Eliška Dokoupilová 2020-02-24T22:21:37+01:00 0 komentářů
Gruzie 2019

O tom, jak jsme se ládovali chinkálí a chačapuri a projeli Gruzii za 2 týdny z Lagodekhi do Batumi. S krosnou na zádech a pohorkama na nohou.. Gruzie tak trochu je i není v Evropě. Internet nás lákal na krásnou a nedotčenou přírodu, dobrotu nejen místních lidí, ale i vína a pálenky a VELICE velice přívětivé ceny. A tak jsme sbalily krosny a…

Týden na Mauriciu
MnK International 2020-02-24T20:56:00+01:00 2 komentáře
Mauricius 2020

Očekávala jsem Bounty a dostala malou Indii. Zcela upřímně jsem o Mauriciu před odletem moc nevěděla a dostala se k tomu tak trochu jako slepý k houslím. Představovala jsem si to tedy jako Bounty, tedy samá palma, bílé pláže, romantika jako…

Kostarika - po stopách života v Karibiku a cestování v Central Valley
Neposedná Dvojka 2020-02-23T22:01:24+01:00 23 komentářů
Kostarika 2019

Strávili jsme tam 2 měsíce! Pokud tě zajímá jak vypadá život a backpacking v jedné z nejvíce eko zemí na světě, potom stay tuned. :-). Videa nejen z Kostariky najdeš na našem YouTube: https://www.youtube.com/results?...dna+dvojkaProč Kostarika?Naše cesta potažmo výběr destinace začíná někde v dubnu roku 2019. V tomto období jsme se…