Na krásnom modrom Dunaji

To by sa ti v Rakúsku nestalo

Cestopis z roku 2023 napsal Matěj Stošek

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsal Matěj Stošek
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-05-01T10:46:06+02:00

Matěj Stošek procestoval 24 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 9 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před měs

Vídeňské valčíky, káva a Schnitzel od Iva Jahelky nebo snad Plesový marš od Richarda Müllera? Samozřejmě k Vídni patří jak Radetzkého marš, tak i Valčík na krásném modrém Dunaji od Johanna Strausse.

Dvoudenní výlet do Vídně se vám tedy jistě vyvedl dle vašich představ. Kdyby bylo k dispozici více dní, šly by tam zařadit i návštěvy zámků Belvedere a Schönbrunn, stejně jako vyhlídky z Leopoldsbergu a Kahlenbergu ve Vídeňském lese, atd.

Právě při procházce centrem Vídně nebo parkem zámku Schönbrunn mě nově napadá si zapnout navigaci v aplikaci od ČD (Vlakem na výlet) a třeba si tak nasbírat dalších 25 + 25 věrnostních ČD bodů. I v rámci ŽSSK existuje něco podobného? Zatím se mi to nepodařilo objevit ...

Avatar uživatele
Matěj Stošek
před měs

Samozrejme, že sa k tomuto mestu vzťahuje oveľa viacej skladieb a dalo by sa tu stráviť aj o deň, dva navyše. No písal som len o tom, čo sme stihli prejsť :). ZSSK vernostné body za tieto aktivity neponúka. Zato spolupracuje s viedenským dopravným podnikom a lístok na vlak si viete s príplatkom 5,80€ kúpiť aj ako denný lístok na viedenskú MHD. Dvojdňový sa - zatiaľ - nedá, preto sme si kúpili až na mieste.