čtení na 6 minut
hodnoceno 15 x

Cestopis z roku 2018 napsal Martin Tulka

Zážitky pro tebe sepsal Martin Tulka
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-03-15T12:11:56+01:00

Denisa procestoval 18 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Jižní Ameriku. Na Cestujlevne.com se přidala před 3 lety a napsal pro tebe 2 úžasné cestopisy.

Radek

Ahoj, sháním informace ohledně nákupu auta v USA, právě jsem se vrátil z dovolené v USA, byl jsem na dovolené na povolení ESTA. Zjistil jsem, že auto mi tam prodá kdokoliv, ale informaci jak s ním jezdit legálně mi nikdo nedokázal odpovědět. Při další návštěvě bych si chtěl koupit auto, jezdit s ním nějaké 2 týdny a pak si ho poslat kontejnerem do CZ. Funguje toto co píšeš i když jedu do USA na ESTU? Píšeš, že ti přímo v autobazaru na základě pojištění vystavili dočasnou poznávací značku, na kterou by eventuálně šlo jezdit 60 dní je to tak? Takže bych si musel pouze vymyslet nějakou adresu při sjednání pojištění?

Jirka Špinar

Podle mé vlastní zkušenosti z NY, pokud koupíš dražsí auto, tak ho prodáš celkem v pohodě a za léto ztratí tak 1000 USD na hodnotě max. Pokud levnější (tak za cca 1000 USD koupíš slušný), tak ho buď někomu necháš za 400, nebo vrakoviště. Pojištění bylo na měsíc cca 150 USD (nejdražší okres NY), v Kentucky pro srovnání 40 USD. a Registrace a fee okolo 60 USD.

Pujčení auta na měsíc minimálně 1000 USD, spíše víc. Takže otázka co je výhodnější na 4 měsíce je myslim jasná...:)

Jestli to chápu správně, auto kupuješ na 4 měsíce. Doplníš pak i případný postup k následném prodeji? :)

Super návod, díky!

Martin Tulka

Ano, auto bylo jen na léto, červen - říjen. Prodej doplním, díky za tip.

Leoš Literák

Bude zajímavé srovnat celkové náklady včetně rozdílu v ceně při prodeji versus půjčovna.

Martin Tulka

Bohužel to nebude úplně možné. :-) Během našeho tříměsíčního pobytu v Yellowstone auto srazilo 2 bizony a jelena, takže když jsme jej v Kalifornii prodávali, bylo ve značně zbídačeném stavu.